Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

Domas88

Já tady tyhle filmy nechápu, dívám se na ně protože nechci odsuzovat něco co jsem neviděl, ale teď alespoň můžu, mně se tohle proste nelíbí, jen jeden z 1000 asi jako české filmy, točí se jich tolik a povedených je strašně málo, tohle je úplně trapné a o ničem. příběh předvídatelný a napětí? Jaké prosím vás?? Když všechno víte hezky dopředu.. ()

karolina.val

Bohužel mi to neblaze připomínalo Artura a Minimoye, což byla krásná originální pohádka. Tohle už byla bohužel jen kopie. Dvě hvězdičky jsou za povedenou animaci. ()

megajalec

Lesní strážcovia by chceli byť fantasy animákom z prostredia lesa a určeným pre rodiny. Zasadený je do lesa, zaujímavé a netradičné postavičky prichádzajú s trochu poetickým príbehom, s umierajúcou kráľovnou a snahou udržať život v lese. To všetko s miniatúrnymi hrdinami. Problémom je, že to nebaví a z hľadiska príbehu ničím nezaujme. ()

Víteček

Takové nijaké. Humoru to obsahuje celkem málo na to, aby to obstálo jako komedie, příběh je relativně obyčejný a předvídatelný na to, aby to mohlo stát na něm, postavy také nemají nic, čím by k sobě připoutaly a nebylo to ani nijak výrazně dojemné, aby to zabodovalo alespoň tím. Ani mytologie není něco, co by mě donutilo, se do toho ponořit. Animace, ač se jí nedá příliš nic vytknout, také neobsahuje nic, co by člověka okouzlilo. Nemůžu říct, že by to mělo vyloženě něco, čím by mě to pohoršilo, ale nedokážu na tom vyzdvihnout nic, co by stálo za doporučení a důvod proč na to koukat. A teda omlouvání se otci (a jeho velké zadostiučinění), který dceru i její matku vždy zanedbával kvůli své posedlosti (která jen čirou náhodou přinesla nějaký výsledek) mě teda zrovna dvakrát nepotěšilo. A Epic to tedy určitě nebylo. 48 %. ()

blazma

Tak nějak mě tento animák očaroval, nebudu to zbytečně natahovat. protože to ve vás musí takové pohádky prostě probudit, tu děckou stránku a víte, že ten animák je pro vás jako dělaný. přesně takový pocit jsem měl u tohoto filmu. ()

Deeus

Arrietty naruby. Kromě ne právě zajímavé pubertální hrdinky parádní kousek na zabití času. Příroda v 3D jako by šlapala na paty Avatarovi (tomu modrému), palce nahoru za krásnou hru světel a za perfektní DESIGN - po animační stránce to zkrátka válí (a závěrečné titulky jsou taky bezvadné). Zápletka už trochu kulhá (ale holt dobrá, má to být pro děti, uskromním se) a docela mě mrzí, že nerozvinuli pár vedlejších postav, protože u dvou velmi konkrétních to zajímavě sršelo. Některé hlášky to teda zabíjely ne v dobrém slova smyslu, ale našlo se pár okamžiku, kdy jsem se opravdu smála :) Zčásti to působilo nedotaženě, ale pokud si tvůrci s něčím vyhráli, rozhodně to byli kolibříci, brnění a podobné maličkosti, které z Epic udělaly pastvu pro oči. ()

gipper

Konečně zase neokoukanej krásně barevnej pohádkovej příběh :o) Hlavní hrdina teda nebyl uplně můj typ, ale co, hlavně že se líbil Mary.Tlustej houseňák Nim Galů mi byl dost nesympatickej, ale spravili to hlemýžďák se slimákem, který mě fakt hodně bavili!!! No a královna byla nádherná, a co terpve její šaty z okvětních lístků,chmmm... ()

moviefilms

Co ten konec? Chápu, na jednu stranu originální, ale zrovna u tohohle mám teda radši klasiku... Ale jinak zábavná pohádka :) ()

Lege

Takový milý filmek, u kterého si téměř každý přijde na své. Je zde od všeho něco a i něco navíc... i když mě strážci poupěte, tedy slimák a šnek, několikrát rozesmáli, byli tam prostě navíc. Jako vtipná postava by bohatě stačil tatínek hlavní hrdinky se svým třínohým mazlíčkem. I přes tento rušivý element jsem si příběh i malebné scenérie náramně užil a mohu jen doporučit. ()

oiuoiu

Vizuál fakt krásný, emoce přítomné, příběh malounko odfláknutý, akce spíše nepřehledné. Ále co, chci mít taky na skype šneky a pidilidi, pět hvězd. ()

Hookins86

Tak o tomhle animovaném dobrodružství můžu říct jen jedno, bylo to doslova Epické! Podle mě jeden z nejpropracovanějších a neúžasnějších kreslených dobrodružství, ketré se kdy přeneslo na plátna kin. Palec hore! ()

mik3shka

Povedený animák. Nic, co byste už neviděli, neslyšeli, postavy klasické, příběh také už mnohokrát omílaný. Nicméně pokud si na to zajdete s dětmi, ty rozhodně budou nadšené a myslím, že ani vás to nebude nudit. Navíc ve 3D to musí být opravdu paráda. ()

FantoMaSk

Jsem moc rád, že to můžu napsat na plnou pusu, protože už je nadevše jasné, že Pixar byl konkurenčními studii konečně poražen - ať už je to Sony se svými Trakaři, Dreamworks s Drakem, nebo teď Blue Sky s Královstvím lesních strážců. Vzhledem k hodnocení překvapivě kvalitní animák, který zejména v akčních sekvencích naplno dostojí svému originálnímu názvu (Epic), kde dynamika pohybu a kamery snese srovnání snad jen z animovaným Disneyho Tarzanem. I v dialogových pasážích dokáže film v pohodě nenudit děti i dospělé, hrdinové i padouch jsou sympaťáci, a i dabing se vyvedl nadmíru (Bohdan Tůma jako jeden z hlemýžďů je skvělý a dává vzpomenout na doby, kdy podobně poťouchle daboval Jima Carreyho v Ace Venturovi, nebo v Masce). Sečteno a podtrženo - velmi dobrý animák, kombinující v sobě Avatara, Artura a Minimoje a Miláčku, zmenšil jsem děti, který určitě stojí za to vidět a dát mu šanci. Bavit se budou děti i dospělí. ()

ludovit14

Musím sa priznať,že keby nebolo neterky(8 ročnej),tak by som sa k animáku Kráľovstvo lesných strážcov asi nikdy nedostal-ale bolo to veľmi pekné rodinné posedenie,páčila sa mi animácia ako aj vizuál.lPríbehovo veľmi slušné,po pol hodine sa to rozbehne a dokonca animáku to nenudí-slušná práca,deti si prídu na svoje.HOD:65%+20% za neterku.Videl 2 krát. PS:najviac som sa pobavil na trojnohom psovi menom OZI. ()

Hellscuboy

Krásná...krásná pohádka...amíci ty animáky prostě umí...je to Velký,Barevný,nechybí Napětí a hlavně Legrajda,proto si myslím,že to často pobaví i dospěláky než kdejakej film(po dlouhé době,jsme koukali celá rodina)...no ni...hlavně nezapomenutelná scénka s octomilkou a ti dva slizouni :-D po filmešku http://www.csfd.cz/film/241059-na-vlasku/ nej animák...to jsme si zkrátka museli pustit ještě jednou...další takové. ()

Tempest

Hlavní hrdinka Mary se vrací ke svému otci, s kterým si zrovna moc nerozumí. Je to takový bláznivý vědec, který půlku života strávil hledáním bytostí v nedalekém lese. Tomuto hledání věnuje veškerý svůj čas a energii, ale vlastně mu nikdo nevěří a všichni ho mají za blázna, včetně Mary. Ale jednoho dne se Mary kouzlem zmenší a zjistí, že to, čemu její otec věnoval celý svůj život, je pravda. A lesem se šíří zlo, které může zničit i svět lidí. A k tomu, aby ho zastavili, potřebují pomoc tatínka Mary. Jde vlastně o epickou fantasy, taková verze Pána prstenů pro děti. ()