Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

Alvin

Po dlouhé době animák, který si jde svojí cestou a nekopíruje to, co už tu bylo dřív. Bavil jsem se, příběh byl z těch originálnějších a vizuální stránka místy úchvatná. ()

Draconic

Tak se na to podívejme: Na jedné straně Bažiňáci, což jsou obludné kreatury libující si v hnilobě a rozkladu vyhlížející jako mutantní zombie křížené s upírem. Pokud tohle není zastánce zla, pak už nikdo. A na druhé straně Lístkové, elitní komando vytvořené za účelem ochrany královny představující život lesa. No a podle jejich jména je tedy celkem logické, že budou vypadat jako elfové říznutí samurajskou kulturou a parafrázující motto tří mušketýrů. Do toho všeho vstupuje dívka, zastánkyně lidského druhu, kterého se tento odvěký spor netýká (jak jinak) a celého půl filmu trvá, než zjistí proč vlastně ona a jak to vlastně chodí v tom miniaturním světě , o kterém nejen že nevěděla, ale odmítala věřit, že existuje, i když jí o něm její lehce vyšinutý tatík pověděl. Takže: průměrné zpracování + průměrná zápletka + průměrné postavy = mírně podprůměrný film. I když to zase tak špatné nebylo, tedy pokud nehledáte nic světoborného a chcete nějak zabít čas. Pokud máte ale trochu náročnější náladu tak vám to bude připadat jako nijak zvlášť výrazný animák, kterému občasně přítomné gagy moc nepomůžou. Přesto si myslím, že to nikomu neukřivdí natolik, aby to ani nedokoukal do konce. Nuže můj verdikt tedy činí 65%. ()

Isuzu

Povodne som na to chcela ist do kina a po zhliadnuti lutujem, ze som predsa len nesla, lebo vidiet tak nadherne vizualnu rozpravku na velkom platne by bol urcite zazitok. Jadro pribehu bolo sice klasicke, ale ten napad s lesnymi "ludkami" sa mi velmi pacil (aj ked si matne spominam, ze bol nejaky taky podobny vecernicek aj u nas:), akurat som nechapala hlavnu hrdinku, ze sa chce vratit do "reality", ked tam by mohla lietat na kolibrikovi a plus este ten mlady "leafman" k tomu :) ()

montel

Sedmnáctiletá Mary přijíždí za svým otcem, aby se s ním sblížila. Ten je však posedlý hledáním malých mužíčků, kteří prý obklopují nedaleký les. Mary svému otci nevěří, ale díky kouzlu, který Mary uvrhne do světa lesních strážců, musí své názory přehodnotit. Nyní musí pomoci obyvatelům lesa, aby se v pořádku narodila nová královna, protože lesní život ohrožují zlý nepřátelé, kteří chtějí les jednou provždy zničit...U animovaných filmů, jsem vždycky zvědav, s čím na nás tvůrci příjdou. Tento film je svůj, je originální, příběh je dobrý a díky duu hlemýžď-slimák i zábavný. Pořád ale tvrdím, že animák je široká škála možností a dokud je nazačne točit nějaký blázen s obrovskou fantazií, tak vysoká hodnocení dávat nebudu. 60% ()

Tomulka

Až na velkou podobnost s příběhem Arthura a Mimojové a také s Kronikou Rodu Spiderwicku to bylo docela dobré. Příběh profláknutý, ale animace byla velmi slušná a tempo bylo ucházející. Každopdáně není film nic vyjímečného a unikátního stačí vidět jednou. ()

Teen.AGE.r

První dvě třetiny filmu byly fakt nudné, furt jsem si říkal: "Ksakru, proč jsem si to dal do 'Chci vidět'?", pak se to díkybohu trošku rozjelo... Avšak onu otázku si pokládám furt, protože filmu prostě něco chybí, něco co ho tzv. zpřístupní i pro dospělé. Věřim, že malé dítě z toho bude unešené, avšak kvalita animovaných filmů spočívá v tom, že dokáže unést i dospěláka. Proto hodnotím jako slabší 3* ...50% ()

aliajas

Videla som raz a možno by som mala pozrieť ešte raz. Celý príbeh mi pripomína zmesku filmov pre dospelých. Je tam jeden hlavný hrdina - chladný a profesionálny, ktorý celý život platonicky miluje kráľovnú. Až kým ju nestratí. Druhý hlavný hrdina je mladý chalan, síce odvážny, ale sotva odrastený z puberty a rozhodnutý vzoprieť sa vzorom a všetkým dokázať, aký je úžasný. Mno a hlavná hrdinka sa rozhodla vykašľať sa na svojho otca, ktorý ju kedysi opustil a keď zrazu príde na to, že mal celý čas pravdu, prebudí sa v nej duch spravodlivosti a rozhodne sa mu odpustiť. A naozaj nechápem ten koniec. Ja teda chápem, že filmy pre dospelých by mali končiť romanticky, ako že zlo skončilo a dobro má navrch, načo tam trepali tú romantickú zapletku medzi hlavnými hrdinami, keď na konci má ona meter päťdesiat a on jeden a pol centimetra? Ale inak v pohode. Nakreslené je to krásne príbej dokáže svojim spôsobom zaujať. ()

zekon

Nechutně okatě natlačen mix Pána prstenů a Shrekoidních vtipků do 3D. Těžký průměr nataženého klipu. ()

Petro

Jasně animačně dobrý, jak jinak už dneska, že? Posaďte k tomu dítě, nebo vlastně proboha ne! Posaďte ho ke kvalitní pohádce a ne této moderní slátanině, může to na něm nechat následky. ()

zero_zelo

nebejt mnoha kvalitních kritiků filmovýho umění a csfd plný scénaristů, spisovatelů a všeznabohů, tak sem si mohla dát klidně pět hvězdiček, protože mě to parádně bavilo. co furt chcete za děsnou originalitu? a když je to originální, tak je to zase většinou takový umění, že tomu nikdo nerozumí... nasrat, umělci všech druhů, podle mě skvělej film v celorodinným balení a klidně si ho dám v nějakým fajnovým tmavým deštivým dnu znova. a nejen když je hnusně, taky když bude nuda, nahovno, revolta nálada a nebo baby-sitting horror večer. naprosto v pořádku... ()

zeromen

Docela povedené, téměř rok jsem neměl odvahu dvd koupit ale zvědavost zvítězila. A nelituji. Pohádka jak má být. ()

lubica1995

Neubližujte chrobáčikom deti, a ja vám pustím rozprávku, že prečo. Pretože les ožíva, keď dospelí zatvárajú oči. PS: som veľká baba, ale nikdy nebudem dosť veľká na to, aby som prestala veriť tomu, že keď zavriem oči, tak všetky zvieratká a chrobáčiky si žijú svoje vlastné krásne životy. ()

GCorsini odpad!

Jeden z nejotřesnějších animáků, co jsem kdy viděl... nechápu všechny ostatní hodnocení, pokud to není hodnocení 7-10letých holčiček a přihřátých metráčů. DĚS ()

draxxi

Nevim proc, ale tohle me vubec nechytlo. Vim, ze nejsem cilova skupina, a uznavam, ze je to krasne udelany, ale ja se nudil... 22/3/2020 63% ()

Chlo0opek

Příběh by teda mohl být trošičku propracovanější, ale jinak v pohodě. Slizští tvorové jsou někdy více, nekdy zas méně vtipní, graficky také jakž takž, ve výslekdu takový slabší 4*. ()

Minimusikus

Do kina jsem šel s šestiletým synem se skeptickým očekáváním další nudy. A jelikož jsem od filmu nic nečekal, o to více jsem si užil jednoduchý příběh zabalený do vtipného humoru, který si můj syn ohromně užíval, a já musím uznat, že jsem se u něj bavil taky. Máte-li doma ratolest lačnící po zážitku v kině, rozhodně nečekejte a vydejte se na zajímavou podívanou – MĚ TO BAVILO :-) ()

michael.film

Filmu chýba väčšia rozsiahlosť a viac zápletiek. Animácia bola skvelá, vtipy fajn, finále napínavé a gotické čiernobiele osvetlenie filmu nechýbalo no na najepickejšiu snímku (Kategória: Animovaný film) to nemá. Stále čakám na niečo mega... Keď to príde - Dajte mi vedieť ()

tonny024

Bola to rozprávka na ktorú sa len tak nezabúda. Nasmial som sa do sýtosti a bolo sa naozaj na čo pozerať. Veľmi zaujímavý nápad na príbeh. Super hlášky s ktorých som sa veľmi smial. Taká oddychovka ktorá ale stojí za to aby si ju ľudia aspoň pozreli :P ()