Vesnice roku

(studentský film)
všechny plakáty

Josef Loucký je oblíbený starosta vesničky Sedlčánky a má ambice získat prestižní titul VESNICE ROKU. Obec už má k jistému vítězství téměř vše nezbytné. V různých podobách tu parodují veřejnou knihovnu, muzeum, veřejné koupaliště či bruslení. Jediné co jim schází k úspěchu je kanalizace. Starosta má přislíbenou dotaci na výstavbu čističky, když bude mít do dvou týdnů vykopané kanály přes celou vesnici. Díky jeho péči má však obec úplně novou silnici a chodníky. Zbývá tedy jediná možnost. Kanalizace povede přes zahrádky. Všichni s tímto plánem souhlasí, až na jednoho, starostovo tchána Topola. (oficiální text distributora)

ivishka

Docela dobrý studentský film. Musím pochválit Ondřeje Vetchého a Jana Budaře za perfektní výkon před kterým smekám...Dobré pojetí a skvěle nehezká situace ve které se starosta ocitl akorát mě trochu mrzel useklý konec. Šel by z toho udělat i hezký seriál o vesnici jenže takových tu už bylo... ()

blackrain

Překvapila mě délka filmu a ještě mnohem více mě překvapilo, že jde o studentský film. Ani se mi nechělo uvěřit, že tohle mají na svědomí nějací studenti. Tenhle příběh by si určitě zasloužil délku "normálního" filmu. Jak už tu bylo řečeno, je tu spousta věcí, na kterých by se dalo klidně stavět a byly by to opravdu pevné základy. Kamera se mi hodně líbila a doprovodná hudba taky, i když místy působila jako z nějakého velkofilmu, ale hezky dotvářela děj příběhu. Dále už nic říkat nebudu, protože bych pořád dokola omílala jen samé superlativy. ()

togaf

Filmy z české vesnice nemám moc ráda. Scéna ve vaně mě naprosto dostala svou bezelstnou upřímností. Ať žije česká filmová vesnice. ()

MA.KI

Přemýšlel jsem i o vyšším hodnocení jako protest proti některým současným českým paskvilům, zůstanu však na průměru. Jistá režie, dobrá kamera i hudba, avšak o něco slabší scénář. Kvalitní po všech stránkách, včetně zvučných jmen z řad hereckého ansámblu, ač se jedná teprve o Moravcův magisterský film. Jméno režiséra je rozhodně příslibem do budoucna. ()

sator

Na studentský počin-klobouk dolů..asi je i Moravec kouzelník, když je film naditý hereckou extraligou... ()

RonaMidu

po delší době jsem se vydala do kina,abych viděla nějaký film i jinde,než na obrazovce...a dobře jsem udělala,premiéra v Lucerně se mi líbila...svěží a vtipný film,jak už filmy některých mladých tvůrců bývají...sice jsem se na konci vyděsila,aby dav přihlížejících vesničanů nezačal tleskat,když Lenka Vlasáková kývla na žádost o ruku,ale nezačal....uf,to mi odlehlo! :-)..... držím palce,aby to panu režisérovi vydrželo ()

KanjiVital

Studentský film? Pouhých 40 minut? A řekne víc jak zdejší celovečeráky. Styl Okresního přeboru neurazil, spíše naopak. Že by se blýskalo zase jednou na lepší časy?! ()

Mrkvič

Na studentský film hodně parádní. Obsazení je až nepochopitelné, ale skvělá je i celá situace. Scéna s žádáním tchána o ruku je dokonalá. Jen konec je takový skromný a mohlo to trvat ještě mnohem déle. ()

sskrblik

Absurdní situace protkané správným českým humorem v krátké a svébytné komedii. Na amatérské poměry skvěle natočené s dobrými herci. Dobře jsem se pobavil ( a to jsem z dědiny =) ) ()

zdenny

Výborná minikomedie, která mi díky výkonu Ondry Vetchého velice připomíná "Okresní přebor". Za úvahu stojí, kolik solidních herců se dokázalo angažovat pro studentský film. Takže mám dvě úvahy: 1) Buď se hercům tento projekt opravdu líbil anebo 2) Studenti, kteří tento film dělali, mají známé na těch správných místech. Ať je to tak nebo tak, film stojí minimálně za jedno zhlédnutí. "Von, jak je ten hrobař, tak to měl vykopaný první". ()

mcleod

Po výborných Sedláčkových Mužích v říji další povedená formanovská komedie o současném každodenním venkovském životě, aneb jak docílit získání dotace za titul Vesnice roku. Ve filmu zůstává spousta nezodpovězených otázek, které starosta Ondřej Vetchý přechází s ledovým klidem, aby se mu povedlo postavit kanalizaci a čističku odpadních vod... to vytváří ve filmu výbornou atmosféru a představuje starostování malé obce, jaké v současnoti asi opravdu je. Starostování, které se řídí nepravidelným cyklem státních dotací a ministerských oběžníků, kterým se podřizuje veškerý život v obci. ()

Killda

Technicky zdatné, ale příběhově mdlé, režijně nenápadité a herecky ne úplně přesvědčivé. A konec tomu shazuje tu hvězdu z průměru. ()

MurielRezek

Že je Honza Melíšek dobrý muzikant, to vím dávno. Jeho hereckého talentu jsem si všimla už v amatérském snímku John H. Watson na stopě (aneb příběh psa baskervillského očima náctiletých) i na festivalu mladého umění Český Tučňák. V tomto milém studentském filmu jsem se už jen ve svém názoru utvrdila. Držím palce celému týmu tvůrců v dalších kreativních počinech. Zde je ke shlédnutí Film o filmu: Vesnice roku http://www.youtube.com/watch?v=SfnSOdXcSpc Sedlčánky... "Fušeřina byla jasná volba":) Jde z toho nekašírovaná radost a nadšení mladých. ()

honzii

Pěkný výplod píseckého ansáblu, který je náhodou zároveň velmi zábavný a výživný. Ne však hlavním příběhem, který nestojí za moc. Jde o ty jednoduché mikronápady, mikropostavy a mikroscénky, které sice s příběhem mají pramálo společného, zato se u nich rádi pousmějeme. Je to ve své podstatě takový malý návrat klasické české komedie v duchu vesnice a piva. Nebýt kouzelného Vetchého, který je opět neodolatelným horlivcem podobně jako v Okresním přeboru, asi by z filmu zbyly jen ty příjemné pivní scénky, na kterých si kluci dokázali, že umí pobavit a zároveň točit s ramenem. Škoda, že se na 40ti minutách nepustili trochu hlouběji jako s tím zákopem, mé sympatie si však zaslouží. ()