Záblesky chladné neděle

• angličtina Cold Sunday

V lidech se ukrývají mnohá tajemství. A jedno děsivější než druhé... Na jedné cestě v mlžných a sychravých severních Čechách se během všední jízdy pohádá Tereza (A. Petřeková) se svým přítelem Richardem (K. Rímský) a vystoupí na silnici, kde stávají prostitutky. Zde v rychlosti nastoupí do auta neznámého Adama (R. Jašków), co zde hledal společnici pro svého bratra Martina (J. Plouhar). Chtěl totiž nalézt, dívku, jež by na dnešní rodinné oslavě dokázala udělat dobrý dojem. Tereza jej zaujme a nabídne jí několik tisíc, za předstírání, že je bratrovou přítelkyní. Dívka, jež je ráda, že uprchla před umanutým Richardem, přijímá. Zaveze ji tedy za svým bratrem do odlehlé vilky na vesnici a již během příjezdu se jí něco nezdá a začíná být nervózní – není to ani tak ponurým domem či odříznutím od světa jako spíše samotným Martinem, o kterém má mnoho pochybností. Adam však vzápětí odjíždí a nechá Terezu a Martina o samotě… (Česká televize)

Charlie84

Čtyři debutanti. Český film. Thriller. CSFD projekce....v pravdě odvážné!! Poté, co jsme během uvítání byli ujištěněni, že se vlastně jedná tak trochu o komedii...začal jsem se připravovat na nejhorší. Hned při úvodním patnáctivteřinovém souvislém záběru na krajinu mi ale svitla naděje. Pravda, podobná uhrančivá atmosféra se už nedosatavila po celý zbytek filmu, ale byl to originální nástup na české poměry nevídaný. Tedy první debutant, německý kameraman, na jedničku. Neustálé klavírní/trianglové pobrnkávání debutanta hudebníka už mi takovou radost nedělalo. Naopak potěší překvapivě napínavý čtyřlístek postav, až do konce netušíte kdo je vlastně co zač a to je fajn, protože ať se na plátně dějou sebevětší ptákoviny (řada z nich dle slov tvůrců úmyslně), utíká to, já se bavil, ale fakt, doplňte k žánru lomeno komedie, protože jinak hrozí, že se bude nemalé procento diváků v řadě zcén rozpačitě vrtět v židli s nejistotou, zda se smát či nikoliv (podobný problém jsem měl např. u Lovce trolů, když vám tvůrci zatají, že točí parodii, a vy jdete na horor, je to na nas**ní). Herecký ansábl tak střídavě oblačno, zamrzí jen nevírazné finále. . Shrnuto, za ty nevídané peníze(až komicky nízká částka), dost slušná práce. V některých scénách se jako bonus dostaví i avizovaný fungující thriller, což jsem si ani netroufal doufat. Pane pokorný, zkuste si příště plácnout s tou Novou, rád se zajdu podívat, co s osminásobným rozpočtem vykouzlíte. Potenciál tady určitě je. ()

Nail

Líbilo se mi napětí ve filmu ač herecké výkony nebyly nic extra. Na české poměry kvalitní snímek. ()

Drom

To bylo o moc lepší, než jsem vůbec čekal. Je vidět, že to je levnější, ale to mi nepřišlo nijak podstatný. Nestává se často, bych nebrblal kvůli obsazení a výkonům. No dobře, najde se tam něco, ale budu o tom taktně mlčet. Mě se na tom prostě nejvíc líbil způsob stavby příběhu. Film mi nesdělil naprosto žádné výchozí informace ani kdo je hlavním hrdinou a bylo jen na mě, jaké fantazie to v mém úsudku vyvolá. Spolu s dobrou (ač lehce stereotypní) hudební složkou a celkem snaživou kamerou jsem prošel celou stopáž a fakt mě zajímalo, která z postav je ten očekávanej magor. Hezky bylo uděláno, jak film navnadí pokládáním těch správných otázek, ale odpověď si nechá pro sebe co nejdéle. Zpětně si pak člověk projde všechny ty postavy a pěkně se to složí. Dobře, je to film, takže jsou veškeré události do určité míry zatraktivněny. Ale tohle je pro mě přípustná míra a rozhodně hezky napsaný. Děkuji, povedlo se. ()

tranquill

"Jakoby to bylo prorostlý nějakejma zvrhlejma buňkama!" Na naše poměry podle mne povedený scénář i atmosféra, tedy já hodnotím nadstandardně. ()

Radek_War_09

Neskutečně nudný,utahaný lehce předvídatelný děj.Celé je to natočené tak že i v těch pasážích kdyby měl divák cítit nějaké napětí spíše usíná. Thriller?!? Ale no tak..... Proberte se....... ()

bearmeedek odpad!

Už jsem to několikrát odložil, tak nevím, proč jsem si to nakonec pustil. Psychothriller je to vydržet. Tak naivně zpracované. A veškerá verbální komunikace připomíná skrytou kameru v zařízení pro dementy. ()

Psycho.R

Většinu filmu si nemůžeme být jistí, kdo je dobrý, kdo špatný. Gradující příběh je opravdu dobře vymyšlený, režie mu nijak neškodí, ale ten konec... Hrozně odbytý a vlastně nejjednodušší. Tuhle variantu bych opravdu jako jedinou nezvolil. ()

ANTYCHRYST

Celej film jsem díky ponurému hudebnímu doprovodu a klamavejm stopám nevěděl co si myslet :) jednu chvilku si člověk říká ano teď se stane tohle to je jasný a ono najednou je to úplně jinak. Určite zajímavej kousek, kterej kdyby se jen o kousek dopiloval mohl bejt hodně dobrej, ale i tak slušný 3 * a kousek 65 %... Ta blondýnka vůbec nejni špatná :) ()

markyzgero

copak o to-kucí z činoheráku mam rád a přeju jim jak prachy, tak fame. takhle se ale nedostanou ani k jednomu. atmosférou mi to připomnělo nějakej dánskej western, tak jsem si na neděli nasadil severský brejle a ono nic. jen zaprděný ústí & outskirt. napětí se buduje jinak, o dialozích nemluvě. ()

tara22

Je to hodně slabý námět, natahovaný asi do 94 minut. Z celkem zajímavého začátku, kdy nikdo netušil o co tam jde, z toho vzniklo takový velký nafouknutý nic. Sice jsem chtěla vědět jak to dopadne, ale závěr mě dost zklamal. Mohla tam být složitější zápletka a napínavější konec, když to má být ten "Thriller". Jediný důvod proč vidět tenhle film byla mrazivá a tajemná atmosféra. ()

Marfab

Tak průběh filmu byl dobry. Mě se to zdalo byt i napinave. Škoda jen toho konce, čekal jsem že to bude vic dramatičtějši a ne konec zapletky během 5 sekund. ()

Amonasr

Poněkud kýčovité vyústění, ale jinak docela zajímavý příběh. Ovšem s tou vnějškovou stylizací hlavní hrdinky coby dokonalé šlapky dostala celková věrohodnost dost na frak. ()

papilon395

Musím pochválit nikoli námět, ale jeho zpracování. Budoucí děj se dal po určité době vytušit. Zato režie, kamera, lokace, hudba ... to všechno dodává snímku patřičné dramatické napětí. ()

mig21

Autorský tandem Iva Procházková - Ivan Pokorný se spolu doma usnesli natočit film pro radost, za svoje peníze a nakonec ho dali do kina. Není to špatný, nicméně od thrilleru bych čekal víc napětí, od detektivky zápletku... Chybí tomu nějaká zásadní kontroverze, opravdu dramatická scéna a moc tomu nepomáhá nudná hudba... Takhle jsem sledoval postavy, jejichž osudy se tak nějak proplétaly, aby jejich příběh vyústil do ztracena... Vendeta byla zajímavější... Adéla Petřeková a Jan Plouhar pro mě osobně zajímavé objevy pro český film... 45%... viděno na speciální projekci 6. 11., Cinestar Anděl ()

Pitryx

Thriller po česku se podle mého povedl. Herci se snažili, takže vznikl velmi slušný film. Snad jen závěr mohli tvůrci trošku „opentlit“. Hlubokou psychoanalýzu podivína šlo ke konci vyjádřit stručněji. 201311230/0 ()

yntelygent

Preco tolko kritiky od tunajsich CSFD odbornikov? Po roku 2000 sa uz natocili aj vacsie sracky,hlavne na Slovensku....toto je u mna dobry stvorhvezdickovy film...a komu sa nepaci bude zrejme odbornik a znalec ,tak tomu odporucam nieco od Jakubiska,Chytilovej a k tomu trochu pervitinu alebo podobnej lahodky....vsetkym ostatnym tento film nevadi..... ()