Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

Lacike

Nie je to nejake veldielo, ale rad by som vedel ako to pokracovalo dalej. Skoda ze vdaka mizernym trzbam sa to nikdy nedozviem. 6/10. ()

rawen

Znalý literární předlohy jsem si radši snížil laťku na minimum, nečekal jsem od filmového zpracování nic velikého, udělal jsem dobře. Film je podle očekávání příliš rychlý a zkratkovitý, přesto se snaží držet původního záměru a udrží diváka v napětí po celé dlouhé dvě hodiny. Zamrzel mě snad jen příliš zkratkovitý závěr a také to, že se místo malých prcků na plátně proháněji patnáctiletí teenageři. Nevadí. Byl jsem odměněn a doufám, že ještě budu. Minimálně ještě další díl této série by si filmové zpracování zasloužil. 8/10 ()

Tommassi3

"Pravda je, že svého nepřítele nechápeme.. A nikdo nám nevysvětlil, jak Mazer Rackham celou tu jejich flotilu vlastně porazil !!" ()

GeusX

Knižní předlohu jsem neznal. A tak jsem byl trochu zklamán, že to není až zas tak moc akční a žánr sci-fi je jen takové pozlátko pro filozofování. Spíš jen taková jedna velká hra na vojáky pro dorostence s nepřekvapivou pointou. ()

maseer2

nevím, jak tohle všechno působí v knize (která je mimochodem skvěle hodnocená), ale film je neuvěřitelně debilní splácanina sraček všeho druhu.. od pohledu nýmand Asa Butterfield, který má neustále tupý výraz ve tváři a navíc váží 40 kilo i s postelí, umlátí spolužáka ve škole mimozemským dildem a je na základě toho vybrán a poslán do jakési vesmírné školy, kde pak s dalšími mladými pitomci hrají laser-famfrpál ve stavu beztíže.. a pak to pokračuje jaksi dál, ale to už je úplně jedno.. Enderova hra mě zkrátka svou hloupostí permanentně urážela takovým způsobem jako už dlouho žádný film.. až úplně v závěru se Hoodovi povedlo mě přece jen trošku zaujmout, což nakonec vytahuje moje hodnocení aspoň na ty nejslabší 2*.. další díly PROSÍM NE!!! ()

CiTrus007

Gavin Hood svojí hru rozehrál velmi rafinovaně na několika frontách. Ve spolupráci s oddělením SFX obmazává ústa divákova pohádkovým sci-fi a fenomenálními vesmírnými záběry. Od prvního okamžiku se také zanořuje hluboko do Enderovy mysli a podrobně zkoumá jeho psychologii. Vzniká tím zajímavý kontrast, jenž požitek ze sledování obzvláštní a v závěru i dosti umocní. Samotné finále je dobře dotaženo a z původní předlohy přebírá silnou myšlenku. Doopravdy jsem si přál, aby z této kvalitativní úrovně nebylo sestoupeno, leč i tento snímek má své vady. První z nich je přílišná příběhová koncentrace na Enderův výcvik. Kvůli ní si místy připadám jako v typickém americkém středoškolském filmu. Jindy zase sklouzneme do druhého extrému, který připomíná militantní Spy Kids v univerzu Hvězdné pěchoty. Přes to všechno musím uznat, že Enderova role je dobře obsazená. Kdo mě však vysloveně zklamal, byli dospěláci Kingsley a Ford, kteří mi připadli absolutně nevyužití. Abych to shrnul, Enderovu hru považuji za jedinečný film, který však kvůli drobným jizvičkám a škrábancům musím s těžkým srdcem ohodnotit 8/10. ()

Terva

Rozdiíl mezi starým (Ford) a mladým (Butterfield) je tak nevyrovnaný až z toho bolí hlava. Podobnost s filmy "Den Nezávislosti, Benderova hra nebo Hvězdná pěchota" je až moc velká. Tento film se do mého profilu o mimozemšťanech rozhodně nedostane. Nebavilo mě to a chvilkama jsem se i nudil a smál se některým stupiditám příběhu, hudba nezáživná, no prostě hrůza. CITÁT - Ano, pane!!!! Ano!!!!!,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ()

ambron

Aj keď som mal spočiatku výhrady k tomu, ako bol príbeh Enderovej hry podaný ( čo sa týka časového sledu udalostí), napokon hodnotím film ako nadpriemerný kúsok v sci-fi žánri. Mladý Butterfield si ukradol celý film pre seba, jeho kombináciu detskej nevinnosti a nadprirodzenej bezohľadnosti som mu žral. Režisér Gavin Hood teda natočil solídny sci - fi príbeh so špičkovými efektami, ktorý tiež pracuje s etickými a morálnymi otázkami. ()

Chermy

V úplném závěru tak trochu úchylně divné.... na druhou stranu vzniklo to v hlavě malého kluka (dle knížky ještě mladšího), takže asi proč ne. Ale do té doby, než si malý Ender začne povídat s "paní mravencovou":), se mi to líbilo moc! Především Asa Butterfield to uhrál se ctí. ()

JohnCZ

Dobrý brouk je mrtvý brouk. A ne, tentokrát se nejedná o další laciné a nepovedené pokračování legendárních Starship Troopers. Oba filmy jsou si v lecčems podobné, ale zatímco ST hraje spíš na satiricko-komediální strunu, Ender's Game se s vážnou tváří snaží o myšlenkový přesah. O to víc mě mrzí, že je z filmu hodně cítit zjednodušení oproti knižní předloze, ačkoli ji neznám. Vůbec bych se nezlobil o další hodinu (či dvě) navíc, mnoho myšlenek by zasloužilo rozvést. Děj na mě působil až moc zrychleně. Taktéž škoda, že jsem závěrečnou pointu odhadl velice předčasně, ale i přesto na mě závěr dokázal zapůsobit. Krom kvalitních hereckých výkonů musím pochválit především audiovizuální stránku, kterou jsem doslova hltal. Boží animace, boží zvuky a neméně boží Jablonského hudba. ()

joehot

Film trpí přesně tím, co se dalo čekat: snaží se zredukovat knižní předlohu (geniální knižní předlohu) do dvou hodin. Částečně vyhodil pozemskou linii, zrychlil průběh výcviku, díky čemuž nemá divák šanci se jakkoliv sžít s postavou hlavního hrdiny, ale ani postavami vedlejšími, které ve filmu dělají jen přicmrndávače. Navíc Gavin Hood není zrovna režisér první ligy, a tak není schopen vložit do Enderovy hry přesně to, čím je kniha geniální - nadšení z Enderovy geniality, jeho myšlenek a dění kolem něho. Místo sociálně-sci-fi aspektů knihy jsme dostali vypreparovanou onu efektní část (která vypadá vizuálně úchvatně, což o to), což z filmu dělá pouhou přehlídku poutavých scén. První polovina ještě probouzí efekt nadšení, ve druhé (vyjma posledních minut) se však nedostavuje. Ale jak říkám, žádné překvapení. ()

corpsy

High profile sci-fi, ktoré určite nieje high profile. Čo to znamená? To, že veľké očakávania niesu naplnené ani s polovice. V ´´úvodnej´´ hodine aj pol dostaneme akýsi detský FULL METAL JACKET, ktorý je viac uspávajúci a neakčný, ako by mohol byť. Ale na konci sa stane malý zázrak a snímok vygraduje v emotívne dobrodružstvo, ktoré keby začalo tam, kde skončilo, mohlo ísť o dobrodružstvo roku. ()

Padme_Anakin

Pro scífka obecně mám slabost, stejně tak pro rachitická děcka, tedy se ode mne nedá očekávat špatné hodnocení. Líbí se mi pohrávat si s myšlenkou, že talentované dítě s intuicí zvládne víc než celoživotní zkušenost starého pardála. Zajímavý závěr a vymazlený vizuál si u mě vysloužil v hodnocení hvězdu navíc. ()

Ajinka126

Líbilo se mi to. Velmi. Asa je skvělý a velmi talentovaný herec. A spolu s Harrisonem tvořili zajímavý kontrast. Líbila se mi i past, kterou na na Asu připravili. Ale už od začátku to vypadalo na genocidu, což se mi malinko protivilo. Na konci se to snažili zmírnit myšlenkou, že by mimozemštany zabilo vlastní přelidnění, ale to byla podle mě jen divákova útěcha. Asa to nakonec vzal do vlastních rukou. Ještě, že ho máme! :) ()

Lama.Lama

Asa Butterfield je vynikající (jako vážně - vynikající!) a ten závěrečný mindfuck je výborný. Skoro dvě hodiny utekly jak voda a já bych chtěla víc a víc! ()

PauloZ

Překvapilo mě to v pozitivním slova smyslu. Přistupoval jsem k tomu skepticky, protože jsem čekal podobnou dětskou taškařici jako Hunger games. Jenže ono ne. Pokud bych měl být upřímný, tak je to asi nejlepší film postavený na 15ti letých teenagerech. Asa bude jednou pán herec, protože hraje velmi dobře a v mnoha chvílích jsem neměl vůbec pocit dětské ultravážné capoviny. Své dělá také výborná hudba Jablonskyho, která tomu dává velkou dávku vyzrálosti. Tréninkové scény beztíže jsou velmi líbivé. Nicméně mě zklamal celý závěr a několik momentů, ve kterých je jasně vidět, kdo je cílovka. ()

ConanVJ

Zezačátku to vypadádá jako ďetská scifárna, která bude jen na efekt. Celý film je celkem chytrý a neni to jen prostoduchá vymejvárna s nabušenými efekty. Herecky je to skvěle zahrané, i když bych zde žádné emotivní pasáže jen těžko hledal. Konec mě taky hodně překvapil. Od filmu jsem nic nečekal, předlohu jsem nečetl, tak jsem s filmem spokojenej. Za mě 85% :) ()

ledzepfan

Koukat se na to dá, ale je to příšerně zkratkovité, dost předvídatelné a nešťastně herecky obsazené... Nebýt té relativně hezké závěrečné pointy, asi bych tam tu třetí hvězdu ani nedokopával. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013