Prášek je malé práškovací letadlo s bohatou fantazií a velkými cíly. Chce se zúčastnit slavného závodu Letem světem, a proto pilně trénuje rychlé přelety nad kukuřičnými poli i kličkování mezi stromy. Díky přetěžování motoru mu pravidelně shoří těsnění ložisek motoru. Práškova kamarádka ho varuje, že dlouhodobé přepínání motoru může mít tragické následky. Prášek by rád zdokonalil své dovednosti, jeho kamarád mu proto doporučí, aby požádal o pomoc bývalého leteckého instruktora a válečného hrdinu, Skippera. Ten však odmítne s tím, že Prášek nemá v závodě žádnou šanci. Závod se blíží a Prášek musí projevit obrovskou odvahu a vystoupat do výšek, o nichž se mu nikdy ani nesnilo. (TV Nova)

liskam

Bavilo mě to a mé děti to mají rádi a stalé na to chtějí koukat. Takže moc nechápu zdejší hodnocení... Za mě 75% ()

Payushka

Predstavte si hot dog, fajn vec na rychly zahnani hladu, ze ktery ale vasemu zaludku nebude zrovna famfarove. Takhle na me pusobila prvni Auta. A ted si predstavte napodobeninu hot dogu, za deset korun v Tesco kantyne. To jsou Letadla. ()

MikeCool

Není to nic světoborného. Je to klasický (moderní) předem předvídatelný, průměrný animák, který už prostě nedokáže ničím překvapit, protože je to všechno tak ohrané. Ale převelice se mi zde líbil soundtrack, např. Dusty Steeps Into History a spousta dalších, za hudbu dávám velký palec nahoru. ()

swamp

Bojím se, že PIXAR má nejlepší léta za sebou. Ne, že by Planes byli extrémně špatným animákem, ale je to prakticky to samé jako Cars, ale bez inovace, bez nápadu. Bavil jsem se poměrně dobře, ale ta originalita a punc dokonalosti se vytratili. ()

nash.

Nic než auta s křídlama a ještě bohužel přes hodně vyklovaný kopírák. Bez sebemenší přidané hodnoty. Spíš naopak. Žádná výrazná "postava", ani podzápletka, ani humor. Nic, co by nějakým způsobem příběh oživilo. Neurazí, ale nemá nic, čím by oslovila. ()

Chrustyn

Jako první věc, bych chtěl podotknout, že první "Auta" se mi moc líbila. A jako druhou, že "Letadla" nejsou ani od stejných tvůrců, ani od stejné společnosti (ačkoliv se plakát tváří jinak Disney není Pixar) a je to na výsledné podobě ohromně znát. Vizuálně pěkný animák, který však neskrývá vůbec nic, čím by měl zaujmout. Prostý až nudný příběh, žádné originální nápady a neskutečná nuda. Když tak přemýšlím, už si nepamatuji, kdy sem naposledy viděl opravdu kvalitní animák. ()

packa

Výsledek? Mnohem horší než druhá Auta. Vizuál? Mnohem horší než první Auta! Termín "předvídatelný příběh" dostává zcela nový rozměr. Humoru film obsahuje asi tolik, kolik účinné léčivé látky najdeme v placebu - nebavily se ani nejmenší děti a to je opravdu velký průšvih. Za dvě s odřenýma ušima, ale mám sto chutí za tu nudu klidně obě strhnout, jako výstrahu pro příště, producente Johne Lassetere... ()

evulienka3

Na animované príbehy chodievam do kina so svojou dcérou a veľakrát ma dokážu prekvapiť baj zaujať. Vo väčšine prípadov je to však tak, že to čo sa páči dcére sa mne mojím dospeláckym pohľadom neveľmi páči. Tak tomu bolo aj prípade tohoto filmu. Z jej strany maximálna spokojnosť z tej mojej ...no pravdu povediac aj som si pri tom pospala v tom kine. Z môjho pohľadu priemerný animovaný film s veľmi predvídateľnou a otrepanou zápletkou, avšak s ohľadom na ten detský pohľad a s prihľadnutím na to, že adresátom tohto filmu sú predovšetkým deti upravujem podľa toho aj svoje hodnotenie. ()

Flego

Je to zábavné, milé, pekne animované a rýchlo to ubieha. A hoci príbeh nie je originálny, je to príjemné spestrenie. ()

Deschain

Stalo sa niečo neslýchané, šla som na dabovaný film do kina (zdarmahaha). No ale ako som tak pozerala pôvodný dabingový cast, jediný kto ma zamrzel, bol John Cleese. Ale ono to bolí menej, keď sa jedná o neživé postavičky. Také obyčajné (ale neurazí), ja najviac kopem z klasického Disneyho s princeznami. Každopádne posvätné traktory ostanú navždy v mojej posvätnej pamäti. (Cinema City Eurovea - predpremiéra - 18. 08. 2013) ()

kajda.l

Neurazí, nenadchne a proletí to kolem vás ... tak přesně tím jsou Letadla. Je to hezké, milé, barevné a občas se u toho zasmějete, ale za dva dny si na to nevzpomete. Přesně to jsem jako výplach před zítřejší zkouškou potřeboval. ()

ARI50

Po super autech přichází výborný nápad na letadla a tenhle film mě dostal do kolen svojí krásnou animaci. Povedeny příběh výborný prostě. ()

becki_tu

Letadla doplácí na to, že vznikla po skvělých Autech. Právě Auta totiž měla výhodu v tom, že přišla s tímto konceptem jako první a pochopitelně bylo jen otázkou času, kdy vznikne série s jinými dopravními prostředky v hlavní roli. Nemám nic proti podobným příběhům o outsiderovi/hrdinovi a do animáků zkrátka patří, až už jde o auta, princezny, zvířata, padouchy nebo cokoliv jiného. Letadla však ničím novým nepřekvapují a po celou dobu hrají na jistotu, což sráží celkovou zábavnost oproti špičkám v žánru přeci jen o level níž. ()

JohnCZ

Příběh práškovacího letadla, které se bojí výšek, ale chce se stát závodníkem. Pro menší slušná variace na Auta, akorát s letadly, ale bez Buráka. Kam se proboha poděl humor? ()

liquido26

Letadla se nesou ve stejném duchu jako Auta, krásná animace, zábava i jedoduchý příběh, který ale baví. I recyklované nápady s traktory jsou fajn. ()

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Disney posílá do kin letadla a velký mráz