Prášek je malé práškovací letadlo s bohatou fantazií a velkými cíly. Chce se zúčastnit slavného závodu Letem světem, a proto pilně trénuje rychlé přelety nad kukuřičnými poli i kličkování mezi stromy. Díky přetěžování motoru mu pravidelně shoří těsnění ložisek motoru. Práškova kamarádka ho varuje, že dlouhodobé přepínání motoru může mít tragické následky. Prášek by rád zdokonalil své dovednosti, jeho kamarád mu proto doporučí, aby požádal o pomoc bývalého leteckého instruktora a válečného hrdinu, Skippera. Ten však odmítne s tím, že Prášek nemá v závodě žádnou šanci. Závod se blíží a Prášek musí projevit obrovskou odvahu a vystoupat do výšek, o nichž se mu nikdy ani nesnilo. (TV Nova)

corpsy

Tento odpich od ÁUT, možno nikto z tvorcov nemyslel srdečne vážne. Dali tomu však potrebný švih, morálny postoj ( ktorý ale v dnešnom svete nepríjme už ani 5 ročné dietko ) a strhujúcu akciu. Na sobotné poobedie akurát. ()

PauloZ

Jako zábava pro děti, které nahrnou své rodiče do kina, asi ano. A ono se to těm děckám bude určitě i líbít. Nicméně ti starší a dospělí, kteří ten animovaný svět alespon trošku sledují, budou přinejmenším utaháni, ne-li znuděni tou vykradeností z aut a nulouvou jiskrou. Pro mě se jedná o nejslabší Áčková animák letošního roku. Lasseterova banda vsadila na setrvačnost a značku aut a ten stejný děj překroutila do Letadel, přičemž zůstalo až moc stejného. Nechápu proč na těch tribunách seděli samé auta a všude, kromě hlavních postav, byly auta. Když už to muselo být, tak se z toho všeho dalo vytěžit určitě víc, protože let přes celý svět byl velice zkratkovitě a zbrkle odvyprávěný, abychom se vešli to stopáše cca 90 minut. Jako pozitivum vnímám mexikána El-ču (plneho žháve lásky) :)), který mě velmi bavil a zpříjemnil celý ten laxní carboot! "Ja jsem ikáros a ona slunce, když se k ni přibližim, tak roztáju" ()

FFilipCZ

Je očividně zřejmé, že se tvůrci po ne moc úspěšných Autech 2 stále snaží vytřískat nějaký ten dollar z formátu Bleska McQueena. V podstatě nulová inovativnost, hodně předvídatelné a ve všech ohledech horší než například jiný animák Turbo, který má dá se říci totožný děj. Jednu hvězdu dávám za povedený soundtrack, druhou za celkovou animaci (prostředí, letadla a jejich obličeje) a třetí za trefný dabing všech národností (v původním znění). ()

Kryton

Tohle má všechny P > předvídatelné, prázdné, průměrné <, ale jen jedno mu chybí (PIXAR). Disney už začíná pohlcovat Pixar více a postupně z něho trhá kusy orgánů, které pak prodává na celosvětový trh ve svém franchise. Ono už Auta 2 bylo šedý průměr. Tady se nabízí podobné srovnání (dokonce i zde je závod). Pohádka o letadýlku, které se bojí výšek a nakonec nemusím ani spoilerovat, když je to do OČÍ BIJÍCÍ KLIŠÉ. Jediný vtípek - Val Kilmer dabuje postavu BRAVO na letadlové lodi (Top Gun). Hodnocení OST: Průměr 5/10 ()

Adasin

Zbytečná kopírka Aut, akorát místo aut jsou tu letadla. Kromě leteckých záběrů a překvapivě dobrého soundtracku nemá film co nabídnout a je plný všemožných klišé. Vlastně se docela divím, že vůbec existuje sequel. 4/10 ()

MartinezZ

Disneyácká tragédie. Přežvýkaná auta naprosto bez invence, za film maximálně 4 až 5 humorů. Jediným plus je oblétání světa. Ale tohle mělo jít rovnou na DVD. ~~~ 1,5* ~~~ Takže co nám zbývá? Auto a letadla už byly, tak snad jen ponorky a vláčky. A možná vesmírné lodě. Už vidím tu disneyáckou ukecanou Enterprise s vočíčkama... ()

agentmiky

Když si to shrneme,tak se Letadla Autům nedostala ani po kotníky,ale zase taková tragédie to nebyla.Sice jsem z takových filmů už vyrostl,ale pořád se mi líbí.Znovu musím pochválit ty,kteří film vytvářeli.Skvělá animace.Děj opět na jedno brdo,ale to je jedno.Film se mi líbil a dávám 65% ()

ivishka

Ačkoliv jsem si říkala, že další animované filmy pro dnešní děti sledovat nebudu, tak jsem se odhodlala. Letadla by se klidně mohla nechat pojmenovat třeba Auta podtitul letadla, jelikož výrazy byly naprosto stejné a vtipy také. Jakkoliv toto zní kriticky, tak i přesto jsem se dokázala skvěle pobavit nad klasickými dějovými liniemi podobných filmů pro děti. I když ono to jen pro ty děti vůbec být nemusí. Letadla jsou nenáročná a zobrazují opět jednoho hrdinu - dříve naprostého outsidera, který z nuly na sto dokázal všem divákům v sále dostat slzy do očí. Ještě teď cítím tu sentimentálnost, ale díky tomu, jak jsem se pobavila nemohu dát nižší hodnocení. ()

JJ.Gibson

Letadla jsem zvolil jako alternativu, pač Auta 3 ještě nebyla natočena a kdo ví, jestli budou :) Ale měl jsem chuť se podívat na další film z tohoto animovaného prostředí. Kdybych Auta neznal, tak by se mi Letadla líbila o něco více, ale ne zas o mnoho. Bohužel mi zde chybí humor a příjemnější postavy. Letadla neuvěřitelně trpí tím, že absolutně vykradli Auta, nepřišli s ničím originálním, se žádným novým poutavým příběhem. Prostě s ničím a jelikož je to od, dá se říci stejného studia atd. tak se to zkrátka nedá odpustit!!! Je mi líto, ale na víc, než dvě hvězdy to nemá... ()

numi

Byl jsem pozitivní - neočekával jsem vykrádačku, ale zajímavý způsob rozšíření pixarovského světa aut, navíc zaštítěný Lasseterem. Výsledek je ale mdlý. Spousta nevtipných fórků, rutinní zpracování, tuctový příběh... další povedená disneyovská perlička k Boltovi a Na vlásku se neurodila. Ale ukoukat se to samozřejmě dá. ()

kaylin

Na "Letadlech" je jasné, že vycházejí z pixarovského veleúspěchu "Auta". Jedná se především o komerčně úspěšnou značku, tak proč tuhle značku trochu nepodojit a neudělat "Letadla"? V následujících deseti letech se můžeme těšit na "Vlaky", "Autobusy" a "Lodě", mluví se i o "Raketách". Tyhle filmy mě nebaví. Je mi líto. Graficky je to skvělé. Disney by hodně zklamal, kdyby grafickou stránku podcenil, na druhou stranu letadlo není zas tak těžké animovat, má celkem hladký povrch. Dějově je to banalita. Naprostá klasika o tom, jak jeden outsider dokáže udělat díru do světa. No, čeká mě ještě "Turbo" a mám takový pocit, že to bude z bláta do louže. ()

ABLABLABLA

Ano je to slabší než Auta, ale tak je to od stejných tvůrců, tak co byste čekali než těžkou vykrádačku? Musí se to brát spíše jako volné pokračování Aut a ne jako úplně jiný film. V tom případě to není až ta špatné a na zhlédnutí příjemný animák. Opět se tu pracuje s vtipnými parafrázemi běžných věcí do světa letadel jako "Teda ta má ale vrtuli!" (překlad: Ta má ale hezký zadek!), "Vypadám, že mě smontovali včera?" (překlad: Vypadám, že jsem včerejší?), "recyklace" (překlad: reinkarnace), "traktory jsou posvátné" (překlad: krávy jsou posvátné), "No a co, za 14 dní ti přijdou s novým skypPadem." (překlad: No a co, za 14 dnů zas bude nový model iPadu), "aerotube" (překlad: co asi.. youtube:)) atd.... Naprosto skvělí byli ti racci aka malé letadýlka skoro jak papírové a taky ty jména... vzducholoď s příjmením Nadutý... a především originální jméno pro práškovací letadlo - Prášek Skočdopole. ()

Makky

Lietadlá sú jedným z mnoha súčasných animákov, kde príbehový premisa je jasne daná a máločím dokáže prekvapiť. Je to však milé, pozerateľné a našťastie to rýchlo utečie. Úprimne, udivuje ma nízke hodnotenie tohto snímku, keďže kopa podobných animákov ma rapídne vyššie hodnotenia. ()

gogos

Ano, je to kopírka Aut se vším všudy. Ano, je to přímočará naivní blbina pro děti. Ani, nemá to úplně geniální animaci. Ale je to taky zatraceně příjemná podívaná, která alespoň v cz dabingu disponuje řadou vtipných hlášek a mě rozhodně pobavila. Zcela zasloužené 4* ()

DH3Factor

Další poměrně zbytečný animák, který nepřináší nic nového a pouze rozšiřuje svět Aut. Děj je neoriginální a předvídatelný. Animace je naopak na velmi slušné úrovni. Pár vydařených vtipů se tam také najde. Přesný průměr, který nezatíží, ale po odchodu z kina ho rychle vypustíte z hlavy. Pro pobavení dětských duší, to však stále stačí. 50% ()

MATADOR

Pixarovská předloha Auta je prostě jenom jedna. Rádoby pokus o "přiživení se" už ovšem tak nevyšel. Postavičky jsou nezajímavé, děj předvídatelný a nezajímavý. Koukat na to, když mi bylo pět, jsem v sedmém nebi, ale už jsem starší :) ()

dom156

Na Práška a spol. se vcelku dobře dívalo a i děj, který byl předvídatelný se mi celkem líbil. Řemeslně se celý animovaný film povedl, žádné vady na kráse jsem si nevšiml. Nicméně sympatický hlavní hrdina a fakt, že je to dobře uděláno již nezaručí nadprůměrné hodnocení, jelikož takovýchto animáků dostaneme za rok mraky a těžko pak hodnotit, když všechny vypadají skoro podobně. Takže bud musí tvůrci přijít s něčím inovativním či se člověk budu muset rýpat v detailech. Za mě průměr. ()

Aleee89

Auta v bledě modrém, no možná trochu bledším. S Pixarem to jde s kopce, rozhodně to není jako dříve - co film, to pecka. Auta jsem také nikdy neměla příliš v lásce, Letadla jsou ještě o úroveň níž, protože opakují vše, co už tu bylo, a samozřejmě to dělají hůře. Schematický příběh, kdy přesně odhadnete, co se bude dít, není tím, co by vás upoutalo. A ano, chápu, že je to pohádka s jistými žánrovými konvencemi. Jenže ono to je místy neskutečně pitomé. A není to ani vtipné. ()

Figu

Pět hvězd především za to, že na pohádce v kině jsem byl coby krásný svěží a hlavně dospělý chlapík prvně. Po 18 letech kdy jsem se v našem domácím kině bavil při sledování snědé Pocahontas, jsem byl nadšený, kolik dětiček vlastně při odpolední páté hodině v dnešní době kino navštěvuje... Nevěřil jsem vlastním očím. Tolik capartů a přesto hodinu a půl v sále klid??? No to je další důvod užít si animák plnými doušky a napálit mu pět hvězd. Dál budu brnkat na city, pač jsem byl i s mými rodiči, s mými bratříčky a v neposlední řadě s mojí životní partnerkou a to všechno do kupy tvoří opět skvělou podívanou v podání pěti hvězd. Tak k filmu. Má obrovskou výhodu, že trvá pouhých 92 minut, pač při letních mrazech v kině by mě brzy mohla taky prasknout větvička. Prášek skoč do pole je velký sympaťák společně s celým jeho týmem. Moc se mi líbila úvodní pasáž flmu, počínaje trénováním na jeho poli, které následovalo prvním závodem, to byla celkem prcina. Jo fakt jsem se bavil. Skvělé pokračování aut a už se celkem i těším na budoucí lodičky, lokomotivy nebo co to bude... 90% ()

peiton

Bolo len otázkou času,kedy po úspešných Autách prídu na rad dalšie ,,hovoriace stroje".Lietadlá malých divákov spoľahlivo zaujmú pôsobivou animáciou i divokými naháňačkami medzi oblakmi.Sympatický je aj hlavný hrdina-smoliar s veľkým srdcom a ešte väčšími snami,ktorý ponúka užitočné posolstvo:Ked zabudneme na strach,ktorý nás brzdí,budeme prekvapení výsledkami.Posolstvo aj pre mňa. ()

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Disney posílá do kin letadla a velký mráz