Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin (Romain Duris) pouze v kruhu svých přátel Nicolase (Omar Sy) a Chicka (Gad Elmaleh). Jednoho dne Colin potká svou osudovou lásku Chloé (Audrey Tautou). Křehká Chloé, která Colinovi připomíná jeho milované blues od Dukea Ellingtona, však onemocní záhadnou nemocí: v plicích jí vykvete leknín. Bezstarostný svět milenců je nemocí fatálně zasažen. Francouzský spisovatel a bohém Boris Vian vytvořil v románu "Pěna dní" obraz čisté lásky, který učaroval několika generacím čtenářů. Filmová adaptace Michela Gondryho (Věčný svit neposkvrněné mysli, Nauka o snech) staví na režisérově typicky hravém vizuálním stylu. (oficiální text distributora)

stret

Flashbacky do Návštevníkov (seriál z r. 1984) a Troch chrobákov (r. 1976). Fantazijnosť a humor tohoto filmu ma úplne minula. Je to tak zlé, že som to nedokázal dopozerať. Absurdnosť, dadaizmus, fantazijnosť .... si predstavujem inak ako takto infantilne. ()

Jan00

Scénárista s réžizérem chtěli natočit nezvyklý film. To se jim povedlo. Nejdříve jsem si myslel, že při psaní scénáře scénárista požil "lysohlávky" nebo fajčil marihuanu, případně, že scénář napsalo dítě s jeho představami. Asi se to jiným divákům líbilo, proti gustu žádný dišputát.... Mne tento žánr nezaujal, proto jedna hvězdička. ()

omega_SK odpad!

Ej tak som si pomyslel, ze ked to ma na ČSFD take vysoke hodnotenie, ze to musi byt dobre. Ale zial, chvilkovy naval optimizmu pominul. A to som tomu dal 4 pokusy, co je u mna fakt zazrak, lebo viac ako 3 nedavam. Ono to proste neslo. Stale som dufal, ze uz snad konecne sa to zacne, ale e-e. Na toto som primalo zhuleny, ci skor tvorcovia boli privelmi :D ()

JakuBBukaj

dyť ono je to hezký... občas bizarní, občas smutný, občas totálně přes čáru, ale když nad tím člověk nepřemýšlí mozkem a vezme si z toho jen emoce, který chce, je to fajn ()

Drslw

Počiatočné orgie fantázie, surrealizmu, trikov, absurdity, bezstarostnosti a hravosti nenápadne prerastú do príbehu tak vážneho, až je vám clivo za začiatkom filmu. A dostali vás presne tam, kam vás chceli dostať... Škoda len, že chýbal akýsi jasnejší záver - ale to by predsa nebol Boris Vian. Takže Boris Vian taký, aký má byť! :) ()

james47

Krásný film. Velice krásný. Ale depresivní... Příběh o lásce v té nejčistší podobě, která pomalu zkomírá s nemocí, která je nalezena v plíci Chloé. Film, který vás na začátku vtáhne do děje svou hravostí, představivostí a vlastně tím, že nevíte úplně přesně co je realita a co už fantazie. Celkově pěkný film, který však není určen jako prostředek k odpočinku. To Vám totiž psychika působící v tomto filmu nedovolí. 65% ()

farky

Mám rád divné filmy. Ale toto bolo aj na mňa moc. Pre mňa to bola znôžka neuchopiteľného, absurdného, premotivovaného gýču. Jeden z mála filmov, ktorým som nedal šancu vidieť ich do konca. ()

Tucne.prasa

Film je výborne remeselne natočený, no doporučujem ho pozerať až po prečítaní rovnomennej knihy. Tam je emotívna stránka podstatne hlbšie a bolestnejšie vykreslená. Vo filme sa potom môžete sústrediť na fascinujúcu obrazovú stránku, nebudú vám vadiť mierne nelogickosti, odchýlky od predlohy, či nie úplne šťastne obsadené hlavné mužské role. ()

KorryxD_

Miluji ten nápad. Je tak šílený a odvážný,že moje povaha byla ve svém živlu. První polovina vážně skvělá. Druhá polovina se mi už protivila a nebyla mi příjemná. Děsila jsem se toho. Bylo mi špatně. Chápu,že o to jde,ale to se mi už nelíbí. Mrzí mě to,protože vážně skvělý nápad. ()

peproch

Přes básnivost a výpravnost, invenčnost a obrazivost jsem ztratila dramatický příběh. Nevím, jestli je to tak správně nebo ne. ()

Falanx

92%. Za čtyři stálice. Možná. Je to trhlé nebo jen výstřední? Starobylé psací stroje let osmdesátých a více letých, posouvané pásy. Jako u Forda, či Baťi. Myšák... Přestávám hodnotit . Prostě si jen užívám a žasnu. Jan Švankmajer potrhle využitý mimózním Frantíkem? Nebo je Michel Gondry švenknutý .... Netuším.****Prostě si jen užívám, žasnu a od pěti stálic mne odděluje pouze vrozená podezíravost. Pravděpodobně to Tvůrci kinotykátru na konci všechno poserou, aby se podbídli vkusu a náladám pubescentů toužících po jednoduché píchatelné zábavě. MERDE!****A ono ne. Tvůrci kinotykátru mne překvapují...na pět stálic to dílko má. Vivat Myšákovi, ať žije! ()

Mezerník

Můj oblíbený režisér to zase dokázal. Jasně, je to o dost níž než Věčný svit neposkvrněné mysli nebo Nauka o snech, přesto míň než pět hvězdiček si to nezaslouží. Nenechte se odradit divokým úvodem! ()

22. Dny evropského filmu

22. Dny evropského filmu

03.04.2015

Prázdninová road movie podle Gondryho

Prázdninová road movie podle Gondryho

24.08.2014

Francouzský režisér a vizionář Michel Gondry započal tento měsíc natáčení nového filmu Microbe et Gasoil, ke kterému napsal také scénář a jehož natáčení bude probíhat do konce října v Burgundsku,… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Karlovarský festival otevře oscarový Michel Gondry

Karlovarský festival otevře oscarový Michel Gondry

05.06.2013

V rámci slavnostního zahájení 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary uvede významný francouzský režisér Michel Gondry osobně svůj nejnovější snímek Pěna dní. V hlavních rolích… (více)