Ip Man 3

• Čína Ye Wen 3 (více)

V nejnovějším pokračování série o legendárním mistru Wing Chun Ip Man (Donnie Yen) čelí nejen hongkongskému gangu, jehož hlavu si zahrála boxerská legenda Mike Tyson, ale musí se vypořádat rovněž s vlastním rodinným životem. Ve městě protkaném korupcí, ve kterém se ho zároveň neustále pokouší konfrontovat konkurenční mistr Wing Chun, to však nemá jednoduché. (JardaBauer)

radecacek

Horší než první dva díly, ale stále nadprůměr. Choreografie jsou dobré, ale bojových scén je méně. Přidalo se spíš na příběhu a emocích. Pořád ale určitě nadprůměr a asi nejlepší bojová trilogie posledních dvaceti let. ()

Fordzy

Velká škoda značně hloupé a nezáživné první třetiny, u které jsem si občas klepal na čelo a značně uspěchaného konce (nejspíše bude i čvrtý díl). Od určitého zvratu se děj, kvalita soubojů i hudba zlepší a rozpoutají se ty pravé Ip Manovské orgie. "CGI" Bruce Lee a Mike Tyson se ve filmu objeví jen na pár minut. 75% ()

Chmur

Není to úplně nudné, ale nebezpečně se to k tomuhle velkému filmařskému hříchu blíží. Choreografie bojových scén už ničím nepřekvapí. Jediný zajímavý duel byl s lamačem kostí a prznitelem žen, kterého na čas zřejmě odvázali ze řetězu. Na životopisný film je to příliš přehnané a nevěrohodné, na akční počin zase plné patosu a zdlouhavých dialogů. ()

iXtr3m3

Ty vole, tak Donnie to dokázal. Tretia časť a znovu plný zásah. Emotívne, dramatické, smutné, vypeckované, prekvapivé, famózne. Dokonca ani ten Tyson nebol od veci, čo som fakt že prekvapený. A Zhang je bombardér, z neho môže byť Donnieho nástupca, len by potreboval vyskočiť si aj v Hollywoode, lebo je mladší od 50-tnika Donnieho len o desiatku rokov, takže ho časom vek dostane, tým nemyslím samozrejme, že by sa to už stalo Donniemu, ten je nedostižný. Toho by som bral do Expendablov okamžite a rovnako aj Zhanga, ako vzájomných protivníkov. To by bola jazda. ()

Seti

Ještě celkem dobrý, ale už byste asi svoji kung-fu ikonu měli přestat ždímat a poklidně ji uložit ke spánku, kluci čínský. Jinak za chvíli budu koukat na Ip Man 14 : Ip man vs. Predátor. ()

666Carnage

Ale jo je to dobrý. I když teda ten děj nic moc ale souboje jsou hodně povedený. Tady se stačí jen kochat tím jaký je Donnie Yen borec. 70% ()

ti88na

Po prvých dvoch dieloch som si Ip mana celkom zamilovala, ale tretím jeho príbehom som už nebola až taká očarená, hlavne preto, že chudobnosť deja bola najväčším problémom filmu. Súbojov bolo síce viac, ale čo z toho keď sa mi zdali síce efektné, ale aj dosť umelé a záverečné battle nemalo takmer žiadnu atmosféru. A to som sa naň dosť tešila, keďže ma Max Zhang celkom zaujal. Tu u mňa skôr vyhral súboj vo výťahu alebo potom s absolútne zbytočnou postavou Mike Tysona. A hoci to vyznieva dosť kriticky, aj táto Ip man story ma koniec koncov potešila a bavila. ()

SpaceOdyseus

Vizualne se trojka povedla o trosku lepe nez predchozi dil. Opravdu hezky se na to kouka a vsechny fighty jsou velmi dobre udelane. Co mi ale trosku vadilo byla pribehova stranka. Mame tu nekolik dejovych linek, ktere se celkem zmatene prolinaji a ktere nejsou ani nijak zajimave pro lidi, co videli predchozi dily. Zase tu jsou zli cizinci a vsichni se zase hadaji, kdo ma vetsi kung-fu. Ke konci tech souboju bylo uz tolik, ze zacali splyvat. ()

Modiwish

Možná trochu nadhodnocuji toto dílo, ale nemohu si pomoct, tohle je prostě skvělý počin. Nádherná kamera, která umí bezvadně vtáhnout diváka do děje a navíc hezky ukazuje souboje, prostě z toho nejlepšího úhlu. Doceníte jak fajty 1 vs 1, ale i velikou bitku Yip Man vs (asi) 100 mužů. Navíc choreografue soubojů je opravdový masterpiece, který jde ruku v ruce s výbornými efekty a zpomalovačkama.... Musím ocenit i nádherně propracovaný a dojemný příběh (hlavně kvůli Yip Manově ženě). Líbí se mi především dvě rozpracované filmové linie, které se později velice ovlivňují a komplikují zdánlivě jednoduchý příběh. Nakonec musím vyzdvyhnout velmi pestré obsazení, Mika Tysona, nebo Leung Ka-Yana v menší roli kamáráda Yip Mana, či konkurenta Max Zhanga. Gratuluji Donnie Yene- nádhera. ()

IvoB

Značně zmodernizované, ale přesto zdařilé zakončení série. Předchozí díly, a jednička především, mě ale přeci jenom zasáhly znatelně víc. Zde se vytrácí taková ta civilní atmosféra a "klasičnost", podpořena zdařile vykreslenými historickými událostmi. Abych ale zase zbytečně nehanil, modernější pojetí filmu mnohdy sluší a některé scény jsou moc pěkně natočené, včetně soubojů, kterých je dost, a na které je radost pohledět. Tentokrát je zde hned několik záporných postav a soupeřů. Film tak dostává slušnou variabilitu soubojů navzdory faktu, že zde nedostávají záporáci tolik prostoru, kolik by si zasloužili, a mají zde tedy spíše epizodní role. Tvůrcům se přesto překvapivě daří film prolínat osobní dějovou linkou, která v závěru opět končí určitým pravdivým poselstvím, Pořád je to tedy v jádru stále skvělá záležitost, která dle mého nakonec nedělá sérii ostudu. - 4* (8/10) ()

peetriss

Technicky a choreograficky asi nejzvládnutější film série, dějově však poněkud nekonzistentní a rozháraný, v poslední třetině s poměrně funkční dramatizací. Z mého pohledu bezesporu lepší než předchozí dvojka. Mike Tyson je sice zpestřením, jeho role je však zbytečná a vzhledem k Tysonovu katastrofálnímu herectví i úsměvná. Sympatická bojová zábava pohybující se někde mezi tří- a čtyřhvězdičkovou úrovní. 70%. Poznámka: nechápu náhlou změnu transkripce čínského jména "Ip" v českém titulu na "Yip" - vcelku je to jedno, ale když se jednou začalo tak, proč to za pochodu měnit na onak? ()

lucijelucije

Opět mě Yip Man nezklamal,i když jeho předchozí série byly o něco lepší. Donnie jako Yip man je prostě ideální. S trochou moderní techniky a v nímavějším zobrazením, je tohle pokračování více efektní, ale ta autentičnost předchozích dvou mi tady malinko chyběla, proto jsem byla více kritičtější, ale jinak naprostá spokojenost. ()

Lefty86

Je to téměř tři roky co jsem viděl první díl. Tehdy jsem zůstal překvapen s otevřenou hubou, dnes jsem tak nějak asi dostal co jsem čekal. Potěší přítomnost Iron Mika Tysona, i když je pro děj uplně zbytečnej a k ničemu :-) kdyby tam nebyl, byl by film jen o chvíli kratší. Ani pro děj není ta jeho parta nijak důležitá, hlavní dějová linka se točí v tom kdo je lepší Wing Chun mistr a vedlejší část je nemoc Ip manovi ženy. Tyson je tu jen pro vyplnění stopáže. ()

Mauric

Tyson mluví čínsky! Hahaha, ale jen na oko, nebojte. Po slabším začátku jsem přivítal emocionálně silnější linku, která člověku dá odpočinout od všech těch mlátiček a vytrhne film z tolikrát propíraného "moje kung-fu je lepší než tvoje kung-fu". Což člověk dvakrát ocení, když si čínští hoši k měření ocásků vybýrají stále ty stejné lokace a choreografii soubojů by také neuškodilo malé osvěžení. Jinak stále kvalitní počin. ()

Rozjimatel

"Už strašne dlho som ta nepočula trénovať. Chcela by som ten zvuk ešte počuť."     V treťom Ip Manovi mi akosi viac ako v tých predchádzajúcich vadí všetka tá naivita, prítomná v hereckých prejavoch, či dialógoch (tak nejako tu viac vystupuje do popredia). Ide hlavne o prvú polovicu filmu, kedy zápletka nie je až taká zaujímavá (snaha o záchranu školy, potýkanie sa s organizovaným zločinom Hongkongu), navyše trochu zaváňa lacným moralizovaním (napr. starý učiteľ a jeho nepodarený žiak). Ani tie súboje už nie sú také ohromujúce, aké zvykli byť (s výnimkou veľmi pôsobivého súboja s Thajčanom vo výťahu a na schodoch, nabitého skvelou atmosférou). Film je na ne síce bohatý, ale poväčšine pôsobia dosť jednotvárne (z toho sa vymyká ešte Ip Manov záverečný súboj s jeho wing chun rivalom a krátky súboj s Frankom v podaní démonického Mikea Tysona). Koniec koncov, Ip Manovi tu už ťahá na 70 rokov (aj keď by mu to ťažko niekto hádal), takže sa sotva môže biť tak ako kedysi. Vystupuje tu ako veľavážená osoba, ktorá si už za tie roky dokázala v spoločnosti vydobyť veľký rešpekt. Film našťastie vo svojej druhej polovici výrazne zvýši svoju úroveň, keď sa v podstate preklopí do výbornej, smutne ladenej rodinnej drámy. Nádhernou pasážou sú skvelé prestrihy medzi Ip Manom venujúcim sa svojej žene (tanec) a ľuďmi hlúpo riešiacimi, koho kung-fu je najlepšie (Ip Man tu dal jasne najavo, aké sú jeho životné priority). Po poslednom zhliadnutí znižujem hodnotenie z 5 na 4 hviezdičky (predovšetkým kvôli spomínanej prvej polovici filmu). ()

Zombi

Důstojné pokračování série o Ip Manovi. Pěkná výprava a kamera, výborné fighty, které jsou krásně přehledné, s dobrou choreografií a s minimem drátů! Příběh standardní, jako u většiny kungfáren, jen doplněn o linku s Ip Manovo ženou. Tyson má jeden souboj, ale pozitivně překvapil. Slabší než bezkonkurenční jednička, ale díky přehledným a nepředrátovaným soubojům lepší než dvojka. ()

Marys

Zavŕšnie trilógie s Donniem Yenom má v sebe obrovské množstvo dôstojnosti a melanchólie. Súboje sú tiež kvalitné, no celý snímok je rozkúskovaný na minimálne štyri časti. Akoby tvorcovia silou mocou chceli ešte jeden film o majstrovi, no nevedeli, ktorý príbeh ponúknuť. Každý osve sa im zdal málo výrazný, a preto ich spojili dokopy. Mike Tyson mi vo svojej úlohe prišiel nadmieru neautentický, žiaľ. Aj zaňho musím dať o jedno nižšie hodnotenie, než pri prvých dieloch. ()