Ip Man 3

• Čína Ye Wen 3 (více)

V nejnovějším pokračování série o legendárním mistru Wing Chun Ip Man (Donnie Yen) čelí nejen hongkongskému gangu, jehož hlavu si zahrála boxerská legenda Mike Tyson, ale musí se vypořádat rovněž s vlastním rodinným životem. Ve městě protkaném korupcí, ve kterém se ho zároveň neustále pokouší konfrontovat konkurenční mistr Wing Chun, to však nemá jednoduché. (JardaBauer)

Ouwen

Lepší zakončení charismatického velmistra si neumim představit. Příběh pro mne nejosobnější a nejsilnější. Vizuální orgie. Soubojů je plno a jsou skutečně prvotřídní. ROZBOR!!! (Možné SPOILERY!!!!) - Už když Donnie Yen na úplném začátku trefuje dřevěného panáka mi naběhla husí kůže. Jakmile byla možnost film shlédnout, neotálel jsem. Yen se pro tuhle roli skutečně narodil a byl jsem nadšený každým záběrem. Výhoda tohoto překrásného eposu je narůstající kvalita, všecko je pomalé a ve výsledku se jedná o nezapomenutelný zážitek. Souboje jako takové mají perfektní, nápaditou choreografii, kadence nadlidská, absolutní maximum co ze sebe může fighter vypotit, odehrávaj se v zajímavých prostorech, nechybí ani bitky s přesilou a jeden na jednoho. Je jich fakt plno, jak jsem zmínil. Jsou kontaktní, dynamické, vizuál podporuje každý chvat s monumentální hudbou - a zatímco je kadence úderů bojovníků nadlidská, střihů je minimum, vynikající kamerové nájezdy a úhly, barvy a dobová atmosféra. Jinak finální souboj na chvaty mi přišel ze všech nejlepší. Bitkám nechybí, mnou nejvíce oceňovaný prvek této trilogie - emocionální náboj a obsahují přirozené prvky. Trio best of fights in this movie - Max Zhang vs. Donnie Yen / Donnie Yen vs. Mike Tyson / Donnie Yen vs. Sarut Khanwilai (Thajský boxer) // Donnie Yen je na vrcholu, charisma, sympatie, laskavost, přirozenost, Max Zhang už kurva potřebuje sólovku, ten chlap má co nabídnout, plno originálních chvatů, Mike Tyson jak bylo řečeno Yoshim, zbíječka, velmi potěšil a jeho pěti-minutovka mi stačila. Lynn Hung hraje úplně úžasně, zbožňuju tu herečku. A ještě potěšila postava mladého, Bruce Leeho :-) film byl často napínavý, naprosto strhující, nenašel jsem jedinou chybičku, bavila mne každá scéna. ()

corpsy

Popri skvelých bojových scénach, je tu priestor aj pre pravé emócie. Pracovali s nimi aj predchádzajúce časti, ale v konečnom dôsledku nemali na výsledný produkt tak dobrý efekt. Tu ich je dosť a sú opodstatnené a vkladajú do deja patričnú šťavu. O akčnej stránke som sa vyjadril, je výborne podaná a nejde o žiadne megalomanstvo, ale o štíhlu, svižnú kapacitu. ()

ConanVJ

Další skvělá podívaná s parádní choreografií, krásnou hudbou a pěknými akčními scénami. Ip Manův příběh končí smutnou událostí a film je i emotivní. Obsazení opět parádní i když Tyson mi přišel celkem trapnej. Za mě 95% :) ()

PauloZ

Nejslabší Ip s lehce parodickým Tysonem, ale pořád jeden z nejlepších čínských počinů vůbec. Mám tu trilogii velmi rád a i třetí, mnou velmi očekávaný díl, nemůžu zhanit, protože nemám za co. Mě to bavilo velmi. Donnie Yen je skvělý, kontaktní souboje jsou skvělé, příběh, i když není tak silný, tak funguje a využívá všechny prostory pro to, co si od žánru přát. Zamrzí jen absence tak silného dopadu, jako v předešlých dílech. ()

Lokutus

tuctová nuda na entou... ani přesně nevím za co aspoň tu 1*... je to sice nesnesitelný, ale asi se najdou i horší. ()

kikuka

Čo oceňujem, je návrat k old school apolitickému zázemiu. Mám ale problém s fake patetickými konfliktami, ktoré sa vynorili ako zámienky pre súboje. Tam je to celkom OK, hoci aj tie sú už enhanced spôsobom, ktorý sa mi pre HK filmy s "hercami" , ktorí sa vedia mlátiť, jednoducho nesadne. Vlastne mi po filme ostalo dosť smutno. ()

Paxxx.cz

Fajn pokračování, které nabízí několik dobrých fightů a pohled na životní události mistra IPa. Předešlé díly se mi líbily o něco více, protože v nich bylo více emocí, ale stále jde o dobrou podívanou a věřím, že někteří ocení scény s Tysonem...7,5/10. ()

Ellmariachi

Znovu se ocitáme ve společnosti nekonečně hodného, moudrého a šlechetného pana Ipa. A znovu chceme věřit, že někde na světě existoval takhle čistý, neporazitelný bojovník, který se rval za práva slabších a sám proti všem vítězil. Děj se posouvá. Pan Ip prožívá jednu ze smutných životních kapitol. Navíc se někdo snaží přesvědčit všechny okolo, že jeho Wing Chun je lepší než to Pana Ipa. K tomu si přidejte zlého gangstera a víte, že o zábavu je znovu postaráno. Kdo si Ipa zamiloval v předešlých dvou částech názor nezmění. Komu se předešlá díla nelíbila neztrácejte čas. 90 procent. ()

JJ.Gibson

Máme tu další pokračování Ip Manovi cesty, na které jsem se, nevím jestli úplně těšil, ale vím, že jsem si říkal po Zrození legendy, že bych klidně další film na toto téma dal. A stalo se! Donnie Yen opět ukázal, že je jedinečný, tentokrát ale se mu vyrovnal i jeho protivník/neprotivník Max Zhang (velmi mile překvapil). Obsazení Mika Tysona, považuji trochu za zbytečný úlet. Souboj mezi ním a Ip Manem byl sice zajímavý, pač konfrontace boxu a Wing Chungu se jen tak nevidí, ale radši bych v této záporné roli viděl třeba Jackieho Chana nebo Jeta Li. Víc by to do Hokongu sedělo! Bohužel musím přiznat, že příběhově jsem se malinko nudil a přišel mi až zbytečně vykounstruovaný, ale nadruhou stranu musím vyzdvihnout akční sekvence filmu, bojové scény byly úžasné a krásně přehledné, špica! Sečteno podtrženo jsem spokojený a pokud bude další díl, zase se na něj rád podívám :) ()

zipper111

Trojka je kvalitativně horší než oba předchozí díly, zápletka i herecké výkony jsou tu již spíš legrační... Ale když dojde na souboje tak je to furt pecka a Donnie to rozdává jak za mlada. 3* ()

kaylin

Donny Yen jako kdyby byl pro tuto roli stvořen, a podává ji s přesně takovými emocemi, které mi k postavě sedí. Je klidný, v podstatě nedovede pořádně emoce vyjádřit, uzavřený a jakoby pomalý. Ve skutečnosti je ale v boji neskutečný a některé bojové scény - včetně té s Mikem Tysonem - jsou naprosto skvělé. ()

LangiJ

Trochu jiné, než jsem čekala podle toho, co jsem si o tom předtím přečetla a viděla, ale pořád paráda. Nejvíc mě asi překvapila mini role Mikea Tysona. Podle toho, jak byla jeho účast v tomhle filmu prezentována, jsem čekala hlavního záporáka a on se tam jen mihne a sotva promluví. Ale možná jen dobře, protože jeho hraní byla celkem bída, kromě souboje teda. Přišlo mi to i jiné oproti předchozím dvěma dílům. Sice nechybí parádní souboje na hole, meče a pěsti, ale trojka se hodně zaměřuje taky na Ip Manův osobní život. Donnie se opět vytáhnul a Max Zhang mu slušně sekunduje, finální souboj prostě bomba. Přeloženo. ()

raimi

V rámci žánru to je "first class" podívaná. Nejedná se o žádný milník martial arts filmů, ale o důstojné zakončení trilogie. Příjemně strávenej večer. A já mám třítisící hodnocení a třístý koment- pěkně se to sešlo s třetím dílem Ip Mana :-). ()

italka63

Viděla jsem více soubojů, Mikea Tysona, bohužel i smutnou linku v Mistrově rodinném životě. Zasloužené čtyři hvězdy. ()

Duotone28

Škoda že nový yip man nešiel cestou ako si väčšina myslela, že pôjde po pozretí no.2! Určite si to zaslúžilo rozviť príbeh, s bruce lee-m, s ktorým mali spoločnú minulosť a na čo som sa tešil najviac. Technicky výborné, pokrok technológií je cítit, ale aj tak to stačilo len na slabšiu 4*, nazdar:) ()

PP66

Přestože nejsem "lovec bojových snímků", tak Yip trojka drží velmi dobrý standard předchozích dílů a kromě mistrovského světa kung-fu dává nahlédnout i do osobního života učitele jedné z nejlepších škol. ()

Fíla

Mistr Ip se musí vypořádat s několika problémy. Rodinnými, i takové Ty všední, kdy si chce na něm kdekdo zchladit ego. Jasně, že se nejedná o takovou pecku, jako byl první Ip Man, ale i tady postupem času film graduje. Takže čím déle ve stopáži strávíte času, tím lepší zážitek. Mohl jsem dát solidní tři hvězdy, vzhledem k prvnímu dílu, ovšem třetí Ip, je o něčem jiném. Ukazuje hlavně, jak se Ip musel vypořádat s rakovinou své manželky, která roku 1960 odešla, tam nahoru. Donnie Yen je potřetí stále skvělý a role Ip Mana, je prostě jeho. Myslím, že silné tři hvězdy, ale za mě čtyři, jsou na místě. ()

joker.george

Zatímco první díl mě zcela odrovnal, tak ten druhý byl pro mě pravým opakem. A teď už konečně něco k poslednímu přírůstku. Ip Man je pořád sympaťák a nejen jeho bojovým uměním se dá stále kochat (výtah), i když s realističností nemá nic společného. Příběh trochu drhne, už nedokáže tolik strhnout a chybí v něm skutečný respekt budící protivník, ale chuť jsem si spravil. Osobní linka byla zakončena s citem. 3,5* ()

Stallone

Donnie Yen je charismatický a dobře se na něj dívá. Příběh je opět prostý a souboje nezaujmou tak, jako v minulosti. Líbil se mi tanec pana Ip Mana a chválím výborný souboj proti těžké váze. Vzpomínám si, jak jsem jako malý kluk vstával v noci na boxerský souboj Tyson vs. Lewis (2002). Fandil jsem Lewisovi, který vyhrál knockoutem. Shrneme-li to. První díl přinesl kultovní souboj Ip Man vs. 10 men (bohužel bez výrazné záporné postavy). Druhý díl zaujme zdatným soupeřem. Jeho závěrečná bitva v ringu je to nejlepší, co nám tato série nabídla. Yip Man 3 je filmem, který do série nevnáší nic nového, asijský protivník bez charisma s nedotaženým bojem proti Iron Mike. Hodnotím 3-4* ()

PavelVanekArt

Poslední díl životopisného filmu legendárního mistra kung-fu stylu Wing Chun je za námi. Sága se uzavřela a je dobojováno. Poslední úder padnul a Ip Man je stále králem ve svém stylu. Ne tak ale na plátně. Ip Man čelí nejen hongkongskému gangu, ale musí se vypořádat rovněž s vlastním rodinným životem. Ve městě protkaném korupcí, ve kterém se ho zároveň neustále pokouší konfrontovat konkurenční mistr Wing Chun, to však nemá jednoduché. Nic proti Donnie Yenovi (úplnou náhodou ho uvidíme s již dnes zmíněným Mads Mikkelsenem ve Star Wars: Rogue One), ten chlap se opět perfektně zhostil své životní role. Choreografie bojů a jeho vyjádření životního stylu je jako vždy na nebeské úrovni. Dokonce zaskočil i bývalý boxer Mike Tyson v roli šéfa gangu. Hereckýho umu a rétoriky moc nepobral, ale rozdávat rány umí pořád hodně dobře. Jeho střet s Donniem byl vrcholem filmu. Co mi ale nesedělo tak dramatická vložka filmu. Ip řeší rodinné problémy a na ty já nikdy nebyl. Ve finále to chytne za srdíčko, ale nemuselo se s tím tak přehánět. Technicky se nedá nic vytknout. Hezká atmosféra dobového Hong Kongu, kostýmy super, kamera byla tam, kde padla rána, žádný zmatky. Završení pětidílné trilogie (WTF) se teda povedlo na lepší dvojku. Nebál bych se ale Donnieho um zapojit jinde. Třeba v Raid 3, kde by se mohl potkat Iko Uwais, Donnie Yen a Tony Jaa. To bych asi už nezvládl. 4* a.k.a 80% ()