Hvězdně obsazené americké drama z produkce HBO zpracovává kontroverzní téma, související s výskytem zhoubného onemocnění zvaného AIDS. Odehrává se v New Yorku počátkem osmdesátých let minulého století a nabízí kritický pohled na nedostatek osvěty od oficiálních institucí. Na opačné straně stojí aktivisté z řadu gayů, kteří se společně s příznivci z řad osvícených lékařů pokoušejí o hrozící epidemii odhalit drsnou pravdu. V adaptaci divadelní hry Larryho Kramera se představí mimo jiné Mark Ruffalo, Alfred Molina, či Julia Roberts... Otevřený průhled do jedné z nejvarovnějších kapitol novodobých dějin režíroval Ryan Murphy. (HBO Europe)

NeverEver

Tohle je teda deprese na desatou. Kdyz si odmyslim, ze cely film je jen o homosexualech a HIV, moc mi z deje nezbude. cely film je zalozen na tryzneni divaka. Jsme na pokraji spolecnosti, nikdo se o nas nezajima, nemuzeme se svobodne projevovat a je tu nemoc, kterou nikdo nechape.... s*kame sice kde koho, ale my za to nemuzeme, my jsme takovi. Na me to bylo az moc. Jediny kdo se vymykal sladke sedi byl Mark Ruffalo, ktery opravdu exceloval. Na nekolik zaberu bych sice chtela rychle zapomenout (scena myti ve sprse, uzivani si na chate/plazi), ale to proste k danemu tematu patri. 3*** a jen pro opravdu otrle a silne natury.... ()

Jevablo

Vzhledem k tomu, že jsme z projekce odešli, nemůžu hodnotit příliš kladně, a převažovat budou zápory. Na tomto snímku se pěkně projevují negativa produkce HBO - tj. máme hodně peněz, musíme tedy udělat velký příběh. Jenže kdyby to bylo celé komornější, bylo by to výrazně působivější. Takhle to je trochu jako bitva u Thermopyl, jen nejde o to zastavit Xerxa, ale propukající HIV. Takže na HIV lidé umírají okamžitě a po desítkách, hlavní hrdina křičí přes bariéru osobních strážců na starostu, vlastně křičí všichni na někoho neustále. Ale na diváka, konkrétně mě, to nefungovalo, jak mělo, nedojalo mě to, celou dobu jsem byl stranou příběhu, i když nepopírám, že pěkně natočeného. Ale holt to v téhle formě asi pochopí průměrný americký divák. Jo a občas nějaká žena by neškodila, ve filmu jsou totiž jen gayové...prostě ode zdi ke zdi, Američani to asi jinak neumí. ()

BlackVelvet

Film o pro mne zatim nezname strance pocatku AIDS. O krizovem stabu gayu v NYC sem nemela potuchy, takze z tohdle hlediska je to rozhodne zajimave. Docela se mne i libi i civilnost a normalnost snimku, myslim tim ve smyslu realisticnosti. Libi se mne, ze Ned bojoval az do umoru, koneckoncu vetsina nejvetsich prusvihu v dejinach lidstva vzesla z ignorance a strachu mluvit. Myslim, ze je jedno ze film je o gay komunite, dovedu si predstavit laxni a liknavou vladu i v jinych pripadech. Prakticky to, ze clovek je jiny a prehlizeny se muze stat komukoliv. Sceny kdy umirajici gaye nikdo nechce ani pohrbit nebo vzit do nemocnice jsou fakt silene, kde je lidstvi a nebo povinnost lekaru lecit a pomahat. Hodne mne tento pribeh primonina the Summer of Sam, kdy vina take byla hozena na nekoho jineho v te dobe (punkery). Osobne si myslim ze hony na carodejnice maji mnoho podob a ze je vzdy zajimave filmy s touto tematikou videt a dozvedet se neco o chovani davu a panice atd. Pro mne tenhle film neni ani tak o gay komunite, jako o tom, jak se dokazou lide chovat v dobe ohrozeni, paniky atd. Takova sonda do charakteru a kritika spolecnosti, ale nemyslim si na rodil od nekterych tady, ze film by nejak karal nebo se moralne povysoval. Spis je to proste fakticke a realne. ()

petra8619

Nuda, nuda a zas jen nuda. Celý film obviňují homosexuálove z AIDS celý svět. Dobře ví, co se mezi nimi šíří, ale v celém filmu nepadlo ani slovo o tom, že si za to můžou sami, když mají nechráněný sex a užívají si každý s každým. Jedna hvězda za výkon Julie Roberts. ()

dave91

Několikrát během filmu mi bylo na zvracení.To se mi u Freddyho Kruegera a hororů podobného ražení nikdy nestalo.Neustále děkuji Bohu za to ,že jsem normální.Hodně dobrý komentář - verbal. ()

KatyBitch

Když jsem poprvé viděla Philladelphii tak jsem si myslela že už mě žádný film nedokáže rozbrečet, chyba The Normal Heart my zlomilo srdce na miliardu kousíčků a 2 dny jsem nebyla schopná myslet na nic jiného než na tento film. Samozřejmě by se to klidně obešel i bez té sexuální scény, ale i tak je to nejkrásnější film jaký jsem v životě viděla. Popisuje dění bez obalu tak jak to doopravdy bylo, bezmoc a vztek střídá smutek ze ztráty přátel. Když se na scéně objevil na kost vyhublý Matt Bomer v roli Felixe zatajil se mi dech. Podle mě se jedná o jeden z nejkrásnějších milostných příběhů všech dob. Způsob jak spolu Ned a Felix mluví nebo prožívají společné chvíle i když vědí že už jim moc času nezbývá, je srdcervoucí a dojemný, Ned se o Felixe stará do posledního okamžiku a tím jenom potvrzuje že pravá láska existuje. Výkon Ruffala a Bomera je naprosto dech beroucí, každá scéna je tak reálná jako by to prožívali doopravdy, je jim věřit každé slovo, každý výraz, každý pohyb, je až neuvěřitelné jak to dokázali zahrát. Závěrem jenom to, že každý by měl tento film vidět alespoň jednou bez ohledu na pohlaví nebo sexuální orientaci protože se opravdu jedná o jeden z nejvýznamnějších filmů, který byl natočen. ()

Leni23

Kontroverzní téma, drama plné zvratů, překvapení, ale i srdcervoucích okamžiků v podání skvělých herců. Tento velmi silný příběh z osmdesátých let mě po dlouhé době i v kině dohnal k slzám. Žijeme v době demokracie, uvolněných hranic a už nic není tabu.. O to víc soucítím a obdivuji ty, kteří se nebáli promluvit a zkoušeli změnit věci i v době, kdy to bylo prakticky nemožné. Film jsem proslzela, ale nelitovala jsem ani jedné minuty strávené sledováním tohoto filmového skvostu. ()

Lockdown

Homosexuální tématikou nepolíben jsem se nechal nalákat Ryanem Murphym na film, který zpracovává počátky výskytu AIDS. Lákadlem byla taktéž plejáda hvězd, které dávali rovněž tušit tomu, že zde uvidíme něco výjimečného. Výsledek je vesměs pozitivní. Herecké výkony a děj filmu mne strhl okamžitě a chvilkami jsem s postavami opravdu soucítil a to nejsem zrovna podporovatel této skupiny. Velkou výhodou filmu je i obsazení hereckých pozic. Obsazeni zde byli opravdoví homosexuálové (Parsons,Bomer) což dodalo dle mého filmu ještě větší uvěřitelnost. Za mě nadprůměrné TV drama. 75% ()

macabrz

nektere komentare jsou zde zbytecne,tudiz by tu radeji ani byti nemely.nesnasenlivost lidi vuci mensinam nema v hodnoceni co delat.nebo li nema tu co delat takovy clovek.Žít a nechat žít-je to takovy problem.komu takovyto zanr nesedi at se na to nekouka nebo at se aspon zdrzi komentare.a daval bych si aspon pozor na gramatiku-slovo lekrace neznam,ale legrace to je... ()

Mordor

Vzhledem k námětu a tématice filmu se nedá ani předpokládat, že by mohl končit jinak. Film byl působivý, emočně dosti vypjatý, znepokojivý, deprimující, ale přesto všechno přirozený v tom nejlepším smyslu toho slova. Z komentářů usuzuji, že nenechal nikoho chladného - záměr tvůrců se tedy zdařil. Děj byl předvídatelný, ale jiný být nemohl - díváme se události minulosti perspektivou současného poznání, to bych mu také nevytknul. Tempo druhé půlky bylo v pořádku - umírá se, a když se někdy umírá v bolestech a dlouho, připadá to všem zúčastněným jako celá věčnost. ()

Odyseaa

Dobře podaný příběh a skvělý herecký výkon Marka Ruffala, který mě velmi mile překvapil. Ovšem je to jeden z těch filmů, který si pustíte, líbí se, dojme, pochválíte a doporučíte ho přátelům, ale v podstatě ničím nepřekvapí. Filmu o AIDS jsou kvanta, a člověk je asi už tímto tématem přesycen. ()

Seth.c

fascinující je, že z velké části je špatné hodnocení tohoto snímku doplněno homofobními středověkými komentáři jedinců, kteří ale druhým dechem tvrdí, že "jim ty buzny vlastně nevadí"... ()

BubbleGum

Nejvíc z celýho filmu jsem souhlasila s názorem bratra Neda. Že jako lidé si jsou rovni, ale prostě nemůže říct že jsou "stejní". Já s tím souhlasím. Nejsou stejní!! Ale samozřejmě nic neomlouvá ignoraci, a nebo snad dokonce názor 'přeju vám to, zasloužíte si to', nebo 'nebudeme s tím nic dělat, protože to stejně mají jen homosexuálové, tak kdo by to řešil'. ()

Fanisss

Jen krátce, protože za více času už mi tento film opravdu nestojí. Otřesné a zmatené dialogy, "zlato" v každé teplé větě, samoúčelné přehrávání, Julia Roberts na vozíku (nevěřil jsem jí ani ty kolečka) a do toho všeho děj slátaný sem a tam. Téma homosexuality mi vůbec nevadí (Zkrocená Hora byla skvělá), ale tohle je čistý paskvil. Přežil jsem prvních 28min... ()

SugarVenom

V prvé řadě tleskám hercům! Tento film ukazuje, jak je Amerika ve skutečnosti pokrytecká zem, ohánějí se svobodou a občanskými právy, přitom to není tak dávno, kdy nechali umírat komunitu gayů na něco, čemu tehdy říkali GRID (gay related immune deficiency), což samo o sobě podporovalo národ v tom, že jsou špatní, nechutní a infekční. Navíc vláda odmítala poskytnout finanční prostředky na výzkum choroby, na kterou umírají jen gayové a ne "normální" lidi. V tomhle snímku je mistrně předvedená láska mezi muži a to, že byli sexuálně odvázaní? Lynčuje snad za to někdo hipíky, kteří rozšíření HIV po celých Státech mají vlastně na svědomí? Ne. Nechápu, proč je pro některé tak těžké pochopit, že láska má spoustu forem a není to možnost volby. Philadelphia trochu jinak, trochu víc zeširoka. Gayové tvoří asi 1,7% populace. Takže milí homofobové, určitě nějakého gaye znáte, dost možná jde i některého z vašich kamarádů. Z komentářů, jaké vyplodil třeba verbal, Pilda 17 nebo Piggsy, se mi zvedá kufr a je mi vás dost líto, že jste až takoví omezenci, že se ani nestydíte vyjadřovat svoje neandrtálské názory. Hnus! ()

Kat_u_lik

Docela lituji toho, že tento film nešel do kin, ale je pouze TV filmem. Zasloužil by si více ocenění jako film- Klub poslední naděje. Nejsou tam jen hvězdná obsazení, ale i silný scénář. Neříkám, prvních dvacet minut filmu není pro každého, já se na to dívat s někým, tak se červenám. Ale jinak je to velmi dojemný příběh, a strašně přesvědčivý Mark Ruffalo. Viděla jsem ho jen v pár romantických komediích a nedávno v prvních Avengers, ale tahle role mu sedla, myslím si, že zraje jako víno, je to čím dál lepší herec. Jedna z jeho nejlepších rolí. Určitě to není film pro každého (hlavně ty necenzurovaný záběry na začátku), ale nelituji toho. Velmi povedené! ()

kakttus

Než se člověk podívá na film je správné, a předpokládala jsem také běžně praktikované, alespoň stručně si přečíst, o čem ten či onen film vlastně vypráví. Snad tedy pochopíte mé rozčarování nad skutečností, že se lidé, kteří jsou zjevně předpojatí homofobové a jejich komentáře se urážkami hemží víc než hovno v létě mouchami, dívali na tenhle film. Proč, ptám se. Proč??? Když je vám představa homosexuálního vztahu tak odporná, proč si pouštíte film, jehož hlavním tématem jsou právě homosexuální vztahy? Samozřejmě, podle některých komentářů, ze kterých se mi dělalo špatně od žaludku, si nedělám žádné iluze o vaší inteligenci. Nevím, jestli jste se svými komentáři snažili někomu něco dokázat nebo prostě jenom varovat své ignorantské, vymaštěné kamarády před nebezpečími, které tento film skrývá, jedna věc se vám ale povedla určitě. Když vás takhle poslouchám a představuji si, že je na zemi víc chlapů jako jste vy, přeji si, abych byla lesba. ()

Julia Roberts změní svůj život

Julia Roberts změní svůj život

18.12.2016

Hollywoodské hvězdy se už dávno neštítí televize. Julia Roberts si tam odskočila před dvěma lety, když si zahrála ve Stejných srdcích, a teď se objeví v minisérii Today Will Be Different. Adaptace… (více)