Hvězdně obsazené americké drama z produkce HBO zpracovává kontroverzní téma, související s výskytem zhoubného onemocnění zvaného AIDS. Odehrává se v New Yorku počátkem osmdesátých let minulého století a nabízí kritický pohled na nedostatek osvěty od oficiálních institucí. Na opačné straně stojí aktivisté z řadu gayů, kteří se společně s příznivci z řad osvícených lékařů pokoušejí o hrozící epidemii odhalit drsnou pravdu. V adaptaci divadelní hry Larryho Kramera se představí mimo jiné Mark Ruffalo, Alfred Molina, či Julia Roberts... Otevřený průhled do jedné z nejvarovnějších kapitol novodobých dějin režíroval Ryan Murphy. (HBO Europe)

666Carnage

Zajimavé drama o AIDS, o kterém se tehdy moc nevědělo a dnes se už ví. Původně vše házeli na gaye ale dnes na to umírají všichni. Možná proto jim tehdá nikdo nepomohl a bylo s nimi zacházeno jako s odpadem. Film má sílu a vtáhne do děje ale někdy je tu až moc toho smutnění. Za to ale herecké výkony jsou naprosto vynikající. Mark Ruffalo hraje neuvěřitelně dobře a dost agresivně, tomu asi zůstalo z Avengers. Na TV film z produkce HBO je to velice povedený snímek, který stojí za shlédnutí. 85% ()

kolemjdouc

no,jsem v rozpacích ! Pokud je někdo jinej tak si jako všichni sednou na zadek????Z mého hetero pohledu :nejdřív huj a potom fuj.Myslím tím ,že by riziko,které obnáší sex se stejným pohlavím, měli řešit hlavně aktéři.Přišlo mi navýsost blbé když už teda věděli že nemoc existuje a je nevyléčitelná,tak si z toho hlavu nedělali.A když už byla konečná volali Boha.No,jsem v rozpacích... ()

Tessie

Původně jsem chtěla jen vidět další film s oblíbenkyní Julii a zvrhlo se to ve velmi zajímavé téma o politice, manipulaci a především vztazích.. všechno propojeno novou neznámou nemocí. Kam jsme až schopni zajít když jde o život a jaký je nejlepší způsob bojovat za lidská práva a osvětu? Za mě velmi povedené zpracování vážného tématu, vidět teda Hulka v takové roli je také zážitkem, moc mu to šlo. ()

Piggsy

Ááá, máme tady další drama o utlačovaných homosexuálech. Takových se musí natočit aspoň 30 za rok, aby byla splněna pomyslná norma. :-D Jó buzeranti, to je velmi vděčné téma, vždyť četností už trumfnuli dokonce i zombíky. Pravdou je, že i v tomto filmu se občas nějaký ten zombík najde. :-D A oni si nedají říct. Je jim jasně řečeno, že budou umírat na smrtelnou pohlavní nemoc, pokud s těma prasárnama nepřestanou... A co oni na to? No cpou si štencla do řitních otvorů vesele dál. :-D A následně se strašně diví, že mají strupy nejen na prdeli, ale i na zádech a v ksichtě. :-D A poďme! Hysterické záchvaty, kopat kolem sebe, otravovat slušné lidi a obviňovat ten zlý stát! No prostě klasika... :-D Chyběl už jen maškarní průvod. ()

Harapes

Zdrcující drama o něčem, co by se před dvaceti lety ani nedostalo na televizní obrazovky. Výborný Mark Ruffalo. ()

lucijelucije

Jeden velký kolovrátek na tohle téma. Možná tedy ne, tak důvěrně, jako byla natočena spousta filmů..ale i tak se stále vracíme na začátek, ne počátku nemoci, ale počátku lásky..Každý příběh má něco do sebe, a každý příběh má své poslání...The Normal Heart je pevný, je důvěřivý je opravdový, ale špetka zaujatelnosti zde chybí. ()

Dyas

Na TV film široké hvězdné obsazení, v němž si nejde nevšimnout úžasných hereckých výkonů. Mark Ruffalo se u mě opět vyšvihnul a dokázal, jaký je charismatický sympaťák v jakémkoli podání. Skvěle natočené drama. ()

bloodcountes

Nemám jaksi sílu ani chuť emočně se angažovat (vztek a depresi mi doktoři zakázali) , takže jsem si držela odstup jak od boje za uznání AIDS coby nezanedbatelného velkého problému, tak i od celé té hrůzy i dojemnosti, kterou tahle choroba přinesla a tak bohatě se dostala i do atmosféry tohoto filmu. Koukla jsem se na to kvůli Jimovi Parsonsovi, ale ocením i další herce, opravdu to bylo velmi dobré. Velmi dobré. ()

fredisek

Řvěte a někdo vás uslyší...no, nebo taky ne. Největší problém The Normal Heart netkví v omletém námětu, nebo v tom, že Ruffalo jako gay nevypadá ani náhodou, ale v tom, že se tu až moc řve, asi tolik jako na jevišti...což u filmu nemůže fungovat a to se ví roky a každý druhý film podle divadelní hry stejně huláká jak na lesy. Škoda. ()

Mikeel

The Normal Heart jde vnímat dvojím způsobem. Buď jako teplé drama nebo jako sondu do té doby. Ze začátku jsem se pokoušel to vnímat jako film, a byla to vážně celkem nuda. Jak ale příběh graduje, stává se z toho opravdu hodnotná exkurze do minulosti - takový nenásilný edutainment. K závěru se tyto dvě linky - dějová a dokumentární, protnou a finále může nechat chladným jenom totální balvan. ()

Solrac

Dechberoucí drama. Ryan Murphy, Marc Ruffalo, Matt Bomer i Julia se můžou těšit na spršku cen v příštím roce. Je to smutné, že to ve skutečnosti muselo být ještě horší než na obrazovce. ()

IvcaSammet

Smutný film o velmi smutném tématu ... Většinou se filmům o AIDS vyhýbám, protože mě vždycky příšerně zasáhnou. Tomuto jsem se ale nemohla vyhnout už jen kvůli Jimu Parsonsovi v roli gaye. A musím říct, že byl snad nejsvětlejšími okamžiky filmu. Jim je skvělý herec a já jsem opravdu ráda, že konečně dostal roli, ve které nemusí nic předstírat. Snad jedinou, ale za to docela velkou chybou filmu byly nekončící hádky, které provázely celý film. Ze začátku jsem je brala "vážně", ale ke konci už jsem jenom obrátila oči v sloup a čekala, až se postavy zase konečně vybouří. Vím, že to bylo pro gay komunitu neuvěřitelně těžké období, ale zas až tak to s tou dramatičností přehánět nemuseli ... Ubrat pár hádek, pár vzteklých scén Marka Ruffala a tím zkrátit film třeba jen o patnáct minut a bylo by to za plný počet ... ()

Mania

Za prvé moc nechápu, proč se na film, který je téměř výhradně o gay komunitě, dívají homofóbní jedinci. Za druhé je možné, že můj komentář bude obsahovat slabší spoiler. Film byl dobrý. Ne úplně skvělý. Na to mi příliš vadila hlavní hádavá postava. Vůbec netuším zda je film natočen podle nějakých faktických událostí. Každopádně já celou dobu uvažovala, proč když je nikdo nevnímá, tak to světu nedají najevo nějak agresivněji. Třeba nenakazí nějakou prostitutku, co už by to mezi 'heteráky' zatáhla. Samozřejmě se tak nakonec asi stalo, i když bez úmyslu. Dál jsem chvílema doufala, že se dočkáme nějakýho 'happy-endu', když jsem si s hrůzou uvědomovala, že vlastně do teď není lék, ach jo... Julia Roberts mě příjemně překvapila. Ruffala moc ráda nemám a tady mě o tom opět přesvěčil. Velmi se mi líbila, ač maličká, role Jima Parsonse. Stále vypadá jako takový sladký chlapec. Chvílemi mi přišlo, že celý film přehrává, zbytečně tlačí na pilu. Škoda těch okamžiků, takhle je to u mě horší 4*. ()

Tereeeza

Julie a Mark si kradou veskery prostor pro sebe, oba se poradne vytahli a koukat na ne me neskutecne bavilo. Silny pribeh o zavaznem tematu, hudebni podkres, na me to pusobilo..Ryan me opet nadchl, i kdyz zase uplne jinak. ()

adriane9

Absolutně mě odboural výkon Matta Bomera tak to především. Co se týče děje neznám nic smutnějšího než nemoc kterou nemůžete zastavit. Výborný snímek, s kvalitními herci a inteligentními dialogy, který stojí za shlédnutí. Ovšem musíte na to mít správnou náladu jinak vás to solidně rozseká. ()

jiri.twist

U tohoto filmu si cením především toho, čemu se věnuje. Dlouho jsem neměl odvahu se na něj podívat z důvodů, že to na mě přenese hlubokou depresi, ale recenze na GT (určitě ne tady) mě přiměly k "odvaze". Zpracování, herecké výkony, celkový dojem, vše bylo pro mě téměř dokonalé a už jen z úcty ke všem těm obětem a k tomu, že na mě vše vyznělo tak lidsky, nemohu dát jiné známky ... 4x10 ()

Loooki

Veľmi pekné, aj keď strašne depresívne, Nedov boji nielen proti byrokracii, ale aj v samotnom klube ma úplne rozložil. (J. Parons na mňa ale bohužial stále pôsobí, že si iba odskočil z TBBT). ()

Cihlinka

Stejná srdce budou patřit do mojí kategorie filmů /líbil se mi, ale už si ho nikdy nepustím/, takže si nejsem moc jistá svým hodnocením... Nicméně za zhlédnutí stojí, za zamyšlení taky, ale asi nevím, jak se k němu pořádně postavit. Litovat gaye, nadávat na společnost? Asi i proto dám jenom tři hvězdičky, i když bych film neoznačila jako nekvalitní. ()

Julia Roberts změní svůj život

Julia Roberts změní svůj život

18.12.2016

Hollywoodské hvězdy se už dávno neštítí televize. Julia Roberts si tam odskočila před dvěma lety, když si zahrála ve Stejných srdcích, a teď se objeví v minisérii Today Will Be Different. Adaptace… (více)