Hvězdně obsazené americké drama z produkce HBO zpracovává kontroverzní téma, související s výskytem zhoubného onemocnění zvaného AIDS. Odehrává se v New Yorku počátkem osmdesátých let minulého století a nabízí kritický pohled na nedostatek osvěty od oficiálních institucí. Na opačné straně stojí aktivisté z řadu gayů, kteří se společně s příznivci z řad osvícených lékařů pokoušejí o hrozící epidemii odhalit drsnou pravdu. V adaptaci divadelní hry Larryho Kramera se představí mimo jiné Mark Ruffalo, Alfred Molina, či Julia Roberts... Otevřený průhled do jedné z nejvarovnějších kapitol novodobých dějin režíroval Ryan Murphy. (HBO Europe)

yvona

Novodobé trendy prosazování homosexuality jako něčeho "vyjímečného". Dívat se dvě hodiny na gaye a jejich rozkošné zadečky fakt nemusím. Herci dělali,co mohli, ale mě prostě celou dobu hrozně štvalo to, že AIDS rozšířili právě tihle rozkošní, citliví buzíci. Nic mě na filmu nedojalo. Naprosto nic. Zůstal jen pocit vzteku. Na rozdíl od Klubu poslední naděje (2013). ()

Naki

Asi doposud nejlepší snímek Ryana Murphyho. Síla filmu leží v jeho schopnosti zaujmout diváka během prvních deseti minut. Mně stačilo si přečíst obsah filmu a jeho obsazení a hned jsem věděla, že bude skvělý. Trochu jsem se ale spletla. Není totiž skvělý, nese těžký obsah a drama dávkuje přesně a odměřeně jako inzulinová pumpa, ale pokud toto vezme divák v potaz, nemůže si odnést nic horšího než dokonalý divácký zážitek. I když jsem film viděla několikrát kvůli práci na titulcích, pořád jsem ho vnímala stejně silně jako při první projekci. Myslím, že Dallas Buyers Club se může jít bodnout. ()

Joppo88

Téma akutálna ako nič a nikto viac... Najväčší problém súčastnosti, minulosti aj budúcnosti... Možno myšlienka bola, ale úplne ale úplne zabitá prevedením, ktoré bolo len zúfalým krikom jednej strany, ktorá je bez viny, bez chýb, vždy a všade odsudzovaná, vysmievaná a ponižovaná pod horizont ľudskej dôstojnosti... Veľmi mi chýbal prvok pravdivosti resp. pohľadu z druhej strany.... A úprimne po prvých 30 minútach som to chcel vypnúť... ()

dalziel

Snaha bola ale nie!!!Čakal som dramatický príbeh zo začiatku 80 rokov o vzniku a šírení AIDS, no bohužiaľ tu máme len skurvené GAY porno.Skratka hnus.Bolby to hnus aj v hetero verzii.Všetky zábrany už zmizli čí ako???.Nemuselo to byť až tak zasrane názorné.... ()

Adiemus

Rozhodně mě to zaujalo víc než oscarový Klub poslední naděje: přesvědčivý Mark Rufallo, naprosto přirozený Jim Parsons, pohledný Matt Bomer a Julia Roberts v poněkud nezvyklé roli. A propos, tenhle film bych pouštěla našim vládnoucím politikům při sestavování rozpočtu na další rok; pěkně ukazuje, jak se finance cpou do projektů, bez kterých by se normální lidé zaručeně klidně obešli, zatímco žhavé problémy jsou dlouhodobě podceňovány. ()

Vojife

Musím říct, že přestože homosexuály plně uznávám, ze začátku se mi na tenhle film nekoukalo snadno. Přemýšlel jsem, co bych asi dělal, kdyby někdo vešel do mého pokoje a nachytal mě, jak se dívám na video dvou milujících se mužů. Ale nakonec jsem to bral spíše pozitivně. Zkusil jsem si, jak se musí cítit heterosexuální ženy, když si spolu ve filmu pohrávají lesby, a že se to děje často. Takže to vlastně bylo jen fér a jsem rád, že se to vyrovnává a že je i mužská homosexualita čím dál menší tabu. A "Stejná srdce" byla tak skvěle zvládnuta po všech stránkách, že jsem se ke konci ani necítil divně a přišlo mi úplně normální se na to dívat (to, že jsem i před tím homosexuálny uznával neznamená, že není zvláštní pocit vidět je v akci) a dokonce mě dokázala dojmout, přestože jsem zaměřený na úplně jiný typ filmů. Doporučuji. ()

dudo0606

Ach jaj tá promiskuita mi tam dosť vadila, dlho dlho som chcel dať iba 2* ale prehovor julie roberts o tom aká je vláda slepá voči epidémii len preto, že sa šíri v homosexuálnom prostredí a pár iných situácií to pozmenili. Námet skvelý ale spracovanie tomu dosť uberalo. Možno keby to bolo trošku inak tak sa mi to páči, ale tie orgie na začiatku a až príliš detailné vyobrazenie sexuálneho života gaya mi prekážalo, navyše tam bolo veľa hluchých miest, pri ktorých som si hovoril, že načo tam táto scéna vôbec je a nudil som sa. ()

John80

Téma nie príliš príjemná pre každého a bojovanie práv gayov za šírenie vírusu, aj keď boli upozornení na  to , čo majú dodržiavať veľmi im to nepomohlo 2* ()

Bobbles

Už několikátý den nad Normal Heart přemýšlím a musím přiznat, že ve mě zanechal jak neskutečně silný pocit tísně, tak zároveň neskutečné množství emocí, až jsem z toho sama v rozpacích. Velmi silný a zdrcující příběh, krásná hudba a neuvěřitelné herecké výkony. Po Philadelphii další krásný snímek, který rozhodně stojí za shlédnutí - avšak s nutnou dávkou tolerance, porozumění a pochopení. ()

DadysGirl

Laska je Laska, o Tom neni pochyb... Muzi se s ni srovnavaji poruznu... Nekdy se ji brani... A kdyz jsou jeste k tomu zvlastni, excentricti, osobnosti a jeste k tomu gayove, je to docela zajimava podivana... Nemam prehled o historickem pozadi vykreslenych udalosti, ale musim uznat, ze to ve me nechalo hluboky dojem... Sakra, je to fakt dobrej film a nez se tady rozepisovat, tak vam radsi doporucim, at se na nej podivate, pokud nejste z nejakeho duvodu proti tematu zaujati... Myslim, ze je to film bud a nebo, rozhodne ne pro sedy prumer... ()

dwbmb

Pochopil jsem, že to je vážné téma a neměli bychom si z něho utahovat, ale jak se povedlo, že je film přehnaně hysterický a tak strašlivě nudný zároveň? Co mě zaujalo je hudba, to jsem se pak dočetl zde, že za ní stojí Cliff Martinez, což mnohé vysvětluje, a Jim Parsons, kterému role gaye pasuje s přihlédnutím k jeho působení v TBBT (kdo by byl řekl, že mezi chováním šíleného vědátora a submisivního homosexuála není skoro žádný rozdíl?). Mark Ruffalo nejspíše dělal všechno, co mohl, ale tenhle wanna-be společenský doják nezachránil. Nešlo to. ()

El Patron

Stejná srdce, rozdílné názory. Berte to jako informativní film o vzniku AIDS a reakci vlády, nebo informativní film o tom, že gayů je více než si myslíte, starosty nevyjímaje. Svůj názor mít můžete, ale filmu nezle odepřít herecké výkony, které jsem už tak skvěle prožité dlouho neviděl. Film jako by se snažil přesvědčit i toho nejsilněji zaujatého heterosexuála neustálými emocionálními výbuchy, kterých bylo ale víc než je zdrávo. Na Jima P. jsem se těšil, že ho konečně uvidím v trochu vážnější roli. Na 133 minut se zdejte svých negativních názorů pokud je máte, nebo si film raději ani nepouštějte. ()

mimozakon

Presvedčivé herectvo, zaujímavé osvetové kontroverzné ústredné téma. Na viac som nemal silu. Priznám sa, že na tento film som nemal duševnú silu a teda som mu nevenoval dostatok pozornosti. Možno by to dopadlo inak. ()

PhoenixSwan

V 80.letech si ani nepředstavovali jaké následky bude mít nemoc zvaná AIDS. Dávalo se to za vinu homosexuálům, protože byli "jiní" a nebyli "normální". Dnes už víme, že na následky zemřelo několik desítek miliónů lidí. Homosexuálové, heterosexuálové, děti, jak řekla postava ve filmu "Virus si nevybírá."The Normal Heart je docela upřímné drama jen bych ubrala těch citových výlevů, kterých bylo na můj vkus přehršel a některé docela dlouhé a ubíjející. Na druhou stranu herecké výkony bych vychválila až do nebes. Jen mě mrzí, že Jonathan Groff neměl více prostoru a Mark Ruffalo mi připadal, že se za chvíli promění v zelenou obludu, řvoucí "Hulk ničit!". ()

MirkaP

Hysterie, řvaní, teplo jak od radiátorů. Hvězdy dávám jen za připomenutí historie. O té zvláštní nemoci jsem se poprvé dočetla na střední škole v Mladém světě, maturovala jsem 1984, takže o tom psali fakt docela brzo, zvlášť na tehdejší poměry. ()

Guran

Vynikající televizní film s mojí neoblíbenou tématikou. Na takovéto filmy se mi nekouká zrovna nejlíp, nejsem homosexuál a dívat se na ty homoušské líbánky a pohlavní styk je dost nechutné, ale film i tak vás dost pobaví a připoutá do křesla. Vynikající výkony všech představitelů, dokonce i Taylor Kitsch se zde ukázal v tom lepším světle. Příběh je zajímavý, dobře natočený a herci hrají. Milé překvapení tohoto roku, Marka Ruffala jsem vždy pokládal za průměrného vedlejšího herce, ale zde mě přesvědčil, že má velký potenciál do budoucna. ()

JK77

Na Philadelphiu sa to nechyta, ale zaujimava dobova ukazka toho, ake je tazke chapat inycha bojovat s niecim novym a neznamym. ()

l.enik.c

Troufám si říct, co do tématu, pro mě asi o fous lepší než opěvovaná Philadelphia. Ani jsem netušila, jak rychle se AIDS v USA šířila hned ve svých "počátcích". Z The Normal Hearts na mě opravdu sršelo to zoufalství a beznaděj, takže asi dobré herecké výkony. Ani bych neřekla, že to tolik hrálo na city, od začátku je jasné, kam se to bude ubírat, a přesto dojalo. Viděno před několika dny a pořád to ve mě zanechává silný dojem, ale přesto plný počet dát nemůžu. Bohužel mě tam trochu rozčilovaly určité myšlenky a chování některých postav. Rozhodně však doporučuji i slabším náturám na erotické homosexuální scény přenést se přes prvních cca 20 minut zobrazujících zhýralý život gay komunity a sledovat další události pravděpodobně počátku konce sexuální revoluce ve Spojených Státech. ()

Julia Roberts změní svůj život

Julia Roberts změní svůj život

18.12.2016

Hollywoodské hvězdy se už dávno neštítí televize. Julia Roberts si tam odskočila před dvěma lety, když si zahrála ve Stejných srdcích, a teď se objeví v minisérii Today Will Be Different. Adaptace… (více)