Hvězdně obsazené americké drama z produkce HBO zpracovává kontroverzní téma, související s výskytem zhoubného onemocnění zvaného AIDS. Odehrává se v New Yorku počátkem osmdesátých let minulého století a nabízí kritický pohled na nedostatek osvěty od oficiálních institucí. Na opačné straně stojí aktivisté z řadu gayů, kteří se společně s příznivci z řad osvícených lékařů pokoušejí o hrozící epidemii odhalit drsnou pravdu. V adaptaci divadelní hry Larryho Kramera se představí mimo jiné Mark Ruffalo, Alfred Molina, či Julia Roberts... Otevřený průhled do jedné z nejvarovnějších kapitol novodobých dějin režíroval Ryan Murphy. (HBO Europe)

kominik18

Bezmoc, strach, neznalost, ignoranství. Takhle nějak to tenkrát vypadalo. Film je vlastně jako dokument. Pro Česko v současné době velmi aktuální. ()

chrustie odpad!

Sorry, po půlhodině plné buzerantů sem to vypl. Nestojím o to, se dvě hodiny dívat na uslintané chlapské ksichty, jak si navzájem lezou do huby, do trenek a kdoví kam ještě. Buzeranti mi ve výsledku nevadí, ale nepotřebuju trávit odpoledne nad pozorováním jejich "hrátek". ()

Lysistrate

Sama sebe považuji za člověka tolerantního. V queer otázce mám jasno, řekla bych. Soudím lidi podle jiných hodnot, než dle je jejich sexuální orientace. Přesto pro mě nebylo lehké se koukat na ty hory svalů, jak se o sebe třou a hladí. Žádný vzrušivý element jsem nezaznamenala, spíš rušivý. Není to nejlepší opus všech dob, ale i tak nutí k přemýšlení. Film sděluje něco důležitého a naléhavého, zanechává stopu a to je důležité. Zobrazuje, že svět není černobílý a že ryzí kladní hrdinové neexistují. Vždyť ani otec Scholastik nebyl. ()

anti.rybka

Skvělé drama, které bez obalu ukazuje jak se DEMOKRATICKÁ vláda v USA staví k věcem, které se jí nehodí. Jako je například homosexualita. Nejsem homofobní jako minimálně polovina členů csfd a proto nezaujatě hodnotím film 5 hvězdičkami. A to za odvahu toto natočit, dále za herecké výkony všech ( nikdo nehrál špatně), za režii, ne moc známého Murphyo, která je také vynikající. Skvělá hudba a skvělý námět včetně scénáře. ()

Ironhead

Asi to neni celkove spatnej film, ale proste celeveceraky jen a jen o teplousich z principu nedavam... uz jen proto, ze videt dva libajici se chlapy mne az fyzicky boli... a proto vypjate milostne sceny dvou chlapu jsou pro mne neco jako peklo na Zemi :_) ()

Blois

U filmů, které zobrazují podobně silné téma, se vždy obávám, že se to zvrhne až do extrému a film bude depresivní a skličující. Naštěstí tohle není ten případ. Film kromě hrozby AIDS, smutku i bezmoci ukazuje i lásku. Lásku mezi Nedem a Felixem, která vydrží až do úplného konce. Jinak skvělé obsazení i herecké výkony. Ruffalo, Roberts a hlavně Matt Bomer byli skvělí. Podle mě výborný film a jednoznačně pět hvězdiček. ()

david666

Teda tohle jsem nečekal - HBO produkce zastiňuje filmy, které jsou do kin. Skvělí herci (zejména monolog Mantella v cca polovině filmu mě totálně odrovnal) K tomu zajímavá zápletka díky které jsem se vlastně dozvěděl, jak se o AIDS vlastně začalo mluvit. Navíc nejsem zrovna příznivec "růžových hochů", ale tento film mě fakt chytl za srdce. ()

kolodej1

pro me je tohle dost složité hodnotit, na jednu stranu se jedná o velmi dobře vystavěné drama, které šikovně graduje a působí na emoce, velmi dobrý výkon podává Mark Ruffalo. Ovšem na druhou stranu, nemohu si pomoct, mi tenhle film přijde až příliš proteplený. A především tak první polovinu filmu dost obtížně skousávám ()

Saxos

Tady si opravdu moc prsatejch hereček nezahrálo. Asi se točil i nějaký vampírský horůrek. Film o době, kdy ještě nikdo neměl ponětí o viru HIV a následném AIDS a ani o způsobu šíření onemocnění. Homo komunita z toho měla zprvu velkou srandu a bylo jim to jedno. Jejich jediným zájmem bylo si užívat. Když začali umírat a společnost je vyřazovala, začali říkat "Proč nás nechávají umírat?" ()

kokofek

Kdo se neumí aspoň trochu vcítit do problémů druhých, ten je odsouzen k tomu,aby nikdy nevyřešil své vlastní.Odsuzovat vše co se nějakým způsobem vymyká jakýmsi zavedeným normám ,které si společnost určí je velmi nebezpečné a už se to v dějinách lidstvu nevyplatilo.Velmi mě mě mrzí, že právě po těchto zkušenostech je lidstvo stále netolerantní.Příroda asi nejlíp ví proč vytváří odlišnosti a má k tomu své důvody. Líbí se mi otevřenost snímku. ()

Fajung

Dobre budem sa snažiť odosobniť do toho, že som hetero divák. Film neponúkne divákovi takmer nič a preto odo mňa len teplých 20%. Žiadny záver, žiadne ponaučenie, nič čo by stálo za premýšľanie som vo filme nepostrehol. No a ten názov ? The Normal Heart ? Snažia sa ospravedlniť fakt, že vyvolali HIV, tým, že to hrajú na srdiečka a lásku ? ... zvrátené ()

bonovox

Skvelé herecké výkony plus zaujímavý námet, ďalší dôkaz toho, že HBO je momentálne top televiznou produkciou sveta ()

topvideo

Boj gay-zoskupenia za podporu vlády na vyriešenie problémov spôsobených AIDS a HIV, vcelku zaujímavý pohľad do gay-komunity. Julia v zvláštnej úlohe sekundantky. ()

NeverEver

Tohle je teda deprese na desatou. Kdyz si odmyslim, ze cely film je jen o homosexualech a HIV, moc mi z deje nezbude. cely film je zalozen na tryzneni divaka. Jsme na pokraji spolecnosti, nikdo se o nas nezajima, nemuzeme se svobodne projevovat a je tu nemoc, kterou nikdo nechape.... s*kame sice kde koho, ale my za to nemuzeme, my jsme takovi. Na me to bylo az moc. Jediny kdo se vymykal sladke sedi byl Mark Ruffalo, ktery opravdu exceloval. Na nekolik zaberu bych sice chtela rychle zapomenout (scena myti ve sprse, uzivani si na chate/plazi), ale to proste k danemu tematu patri. 3*** a jen pro opravdu otrle a silne natury.... ()

Julia Roberts změní svůj život

Julia Roberts změní svůj život

18.12.2016

Hollywoodské hvězdy se už dávno neštítí televize. Julia Roberts si tam odskočila před dvěma lety, když si zahrála ve Stejných srdcích, a teď se objeví v minisérii Today Will Be Different. Adaptace… (více)