Absolutely Anything

Sci-Fi / Komedie

Velká Británie / USA, 2015, 85 min

Simona Pegga má rád pro jeho humor a herecký projev. Kate Beckinsale ve své podstatě nemusí moc hrát, to nikdy nebyla věc, kterou by si jí divák zapamatoval. No a když se oba setkají ve filmu, do něhož jsou značnou měrnou zainteresování kluci z Monty Pythonů, moje pozornost je stoprocentně zaujata. Bohužel pro mě je však celá ta nosná myšlenka o možnosti „udělat cokoliv“ jen sbírkou pár gagů, kde nějaká romantická linka skoro nedává smysl a celé to působí jako dost na silu pospojovaný slepenec. Škoda toho. Hele, dám nakonec za tři, ale je to o fous.(26.9.2016)

Film, který se nesmí brát vážně. Pokud by se vážně brát začal, začne vyvstávat velké množství nelogičností a námitek typu: „Proč dělá tohle, proč raději neudělá tohle, já bych udělal tohle.“ Proto je lepší nad filmem příliš nepřemýšlet, nechat ho volně plynout a užívat množství komických situací a montypythonovských gagů.(4.1.2016)

Konečne Pythoňáci, pri ktorých som sa zabavil. Komédia s originálnym a veľmi zábavným nápadom, výborným Peggom a s extra pôvabnou K. Beckinsale. Poviem vám, ešte ani v jednom filme nevyzerala tak očarujúco a neodolateľne krásne. Navyše je tu toľko strelených gagov, že to pripomína guľometnú paľbu tesne pred útokom. Samozrejme, nie každá humorná scénka sa podarila, niečo i nevyšlo, ale na druhú stranu tých niekoľko vydarených vám poriadne vyzvŕta bránicu. Dôležité informácia - keď náhodou dostanete neobmedzenú moc konajte hlavne dobro, majte po ruke psa a hlavne si dávajte pozor na slovnú formuláciu želaní, aby ste sa náhodou neocitli v autobuse, doslova. Inak nás môžu zničiť super inteligentní mimozemšťania. Skvelá, bláznivá a uletená zábava. 75/100(27.11.2015)

Totálna uletenosť, v ktorej sa môže skutočne stať absolutely anything a tak tu je romantická linka s Kate Beckinsale, hovoriaci pes, Simon Pegg so superschopnosťami a scény z mimozemskej lode, v ktorej sa štvorica animovaných ufónov dohaduje o osude Zeme. Humor v podaní Pegga mám stále rád, mužské oko poteší aj stále veľmi šťavnatá Kate Beckinsale, akurát sa film neviem rozhodnúť, či chce byť takou odľahčenou celorodinnou zábavkou alebo nekompromisnou komédiou. Výsledkom je tak komédia, ktorá je chvíľu až infantilná (scény s mimozemšťanmi, hovoriacim psom), inokedy necudná (napr. scéna, keď si titulná postava želá väčší penis) a tretí krát až zbytočne umiernená s nevhodnou romantickou líniou, ktorá tu je úplne zbytočná. Niekoľko scén je správne trefných, vtipných (hlavne nesprávne formulácie prianí), občas sa podarí nejaká ta hláška, len tieto scény sú priveľmi často striedajú s mdlými scénami s Kate Beckinsale a v podstate všetkým čo sa priamo netýka postavy Simona Pegga. Nakoniec tak miestami lepšie, miestami slabšie a ten pomer je tak päťdesiat na päťdesiat, takže také je aj výsledné hodnotenie. Ako komediálna jednohubka neurazí, pár krát sa u toho z chuti pousmiať dá, ale inak išlo z námetu vydolovať omnoho viac. CELKOVO: 2,5* (5/10)(18.12.2015)

• Tirion

Docela příjemné, ale ten humor není až tolik inteligentní, jak bych od tvůrčí dvojice Terry & Pegg očekával. Za mě poněkud zklamání.(22.12.2015)

• - Jedná sa o posledný film Robina Williamsa. Vyšiel až po jeho smrti. (ywo666)

• - Vo filme si strihla úlohu aj pätica originálnych členov legendárnej skupiny Monthy Python. Konkrétne nahovorili mimozemšťanov. Jedná sa o prvý film od roku 1983, kde sa dali dokopy všetci živí členovia tejto skupiny. (ywo666)

• - Douglas Adams, autor Stopárovho sprievodcu, stihol ešte pred smrťou preštudovať scenár tohto filmu a povedal, že je hravý a vtipný. (zemon)