Zataženo, občas trakaře 2

• USA Cloudy with a Chance of Meatballs 2 (více)

Po katastrofální potravinové bouři v prvním filmu byl vynálezce Flint a jeho přátelé nuceni opustit město. Tentokrát Flint ke svému úžasu zjistí, že jeho zařízení stále pracuje a vytváří neuvěřitelné tvory - cosi jako živoucí jídlo. Pojďte se seznámit s čipernýmí okurkami, hladovými tacodýly nebo krevetími opičkami! Flint bude mít s kamarády spoustu práce uvést vše zase na pravou míru... (oficiální text distributora)

balcazar

Spoločnými znakmi jednotky a dvojky sú okrem postáv, ktoré tiež patrili k tomu slabšiemu, aj slabý humor, často klišovitého rázu či fakt, že sa obe časti výrazne opierali o obraz - farebnosť, novo vymyslené postavičky (v dvojke zvieratá z jedla) či procesy (dážď jedla v jednotke). Prvá časť však priniesla aj čo-to do príbehu, stroj na tvorbu jedla či problém s tým spojený mali niečo do seba, hoci sa s ním tvorcovia nepohrali na 100% počas celej dĺžky filmu. Dvojka tým pádom ponúka veci a nápady, ktoré sme videli už v jednotke, navyše, príbehovo slabšie. Suma sumárum v pozitívach: jedlé zvieratá a pár momentov na zasmiatie. ()

ZnalecH

Umím si představit, jak se u tohoto filmu dámám lesknou oči dojetím nad těmi krásnými malými roztomilými stvořeními. Chápu, že se to líbilo dětem, pro které to bylo určené. Ale teď zpátky k mému naprosto racionálnímu, surovému a kritickému hodnocení. Děj byl nanic, herci - žádné jsem tam neviděl, námět - několik kusů oživlé zeleniny. Zajímalo by mě, co se vám na tom může líbit? Že by ta krásná grafika, pohádkový děj a námět? Nebo dokonce ten pohádkový konec, který dojal k slzám i tvrďáka? ()

Likan7

Když si na youtube pustíte všechny scény s jahůdkou, tak uvidíte to nejlepší a ušetříte 75 minut svého času. Jahůdka nejlepší, zbytek za nic nestojí. Na vyváženou a svěží jedničku to nemá. ()

Rudyamon

Milé pokračování, spousta fantazie (zeleninovo-ovocný Jurský park), skvělých vynálezů (tyčinka Futranka, párty v pixle), nových slov (stop-bazmek), nových živočišných druhů (burgantule) a skvělých hlášek („Jak to, že je ta gorila tak měkká? Trochu jsem jí domluvil...“ ). Přesto ale byla jednička určitě lepší. Tohle pokračování sice na jedničce staví, ale už nemá to její kouzlo (byť má její přednosti). V každém případě ale je zde hezká animace a svižný děj - kdo koupí, fakt neprohloupí... 4 hvězdičky - 60%. A nezapomeň: „Nikdy neposílej opici dělat chlapskou práci...“ ()

s_c_o_r_p

Krásně udělané a barevné (ve 3D pastva pro oči a chvílemi i pro žaludek), ale nudné ve všech ostatních směrech. I děti se v kině ošívaly a smály se strašně málo. Z jedničky se vytratil ten rošťácký náboj, který vás udržel v pozornosti. Flintovi přestanete fandit, vlnící se záporák vám přijde po chvilce neskutečně otravný. Je to škoda, po vydařené jedničce jsem se hodně těšila. ()

Vron

Ocenění patří zejména nápaditosti v převedení jídla na živočichy, které, řekl bych, bylo dost, a člověk ani nemohl stíhat všechny ty nápady postřehnout. Na druhou stranu se mi zrovna dvakrát nelíbil útok a kritika Jobse a Applu (a pokud to tak myšleno nebylo, vymkl se 'záporák' a jeho korporace tvůrcům z rukou). Chápu, že ho spousta lidí nemusí, ale dělat z něj strašáka je hloupost (kor cpát to malým dětem, i když to nechápou). Třeba je to ale jen shoda okolností...? ()

Shredder

Vymenili sa scenaristi aj reziseri a namiesto interesantnej prvej casti tu mame trivialne pokracovanie, ktore budete mat v hlave rozpitvane uz od zaciatku, kedze je pozliepane z klise. Je to mile, obcas sa clovek aj zasmeje, alebo ho potesi nejaka ta narazka, ale to neodstrani tu horku pachut na konci, ked viete, ze ste videli dalsiu efemernu jednohubku, ktora sa snazi vytazit z uspechu prvej casti, ale ponuka divakovi inferiorny vyplod. ()

Colchack

Slabšie ako prvý film, ale o to viac je tu rozvitá rozmanitosť fauny a flóry...a o farebnosti ani nevravím. Niektoré vtípky skvelé. Normálne som po tejto rozprávke vyhladol :) ()

Zombiepod

Citeľne sterilnejšie ako jednotka, no stále dostatočne zábavná a roztomilá rozprávka určená znova výhradne pre najmladšie publikum. Príbehovo ďalšia tuctová myšlienka o láske a priateľstve, no v podaní ikonických postáv (Berry vedie) a v doprovode skvelej hudby a svižného tempa. Animák ako sa patrí. ()

Nufa

Člověk má chuť po tomhle filmu něco zakousnout. Co se týče děje, nemůžu říci, že bych se nudil, ale oživlé jídlo už mi přišlo trochu moc. Jistě, pohádka spíše pro děti, ale koukat se já na to v 8 letech, tak by do mě nikdo rok jahůdku nedostal. Film ovšem nabízí i klady, animace výborná a vtipu dostatek. Nakonec to tedy nebylo pro dospelého diváka tak špatné. ()

sWONDER

Občas celkom zábavná a nápaditá blbina, ktorá ale miestami zlyháva. Hlavne klišé príbeh a príliš prepalená "jedlozver". Najviac bavil jednoznačne policajt Earl. Inak rovnaká fantasmagória ako jednotka. ()

Stanix

Trochu se zapracovalo na ději a i když je opět velmi jednoduchý a předvídatelný je o něco více koukatelný. A "žrádlostvůry" celkem zajímavé, hlavně banánokoně, vokurky a marshmallow. Jinak to samé v bleděmodrém. ()

DaweForeman

První díl byl jakž takž dobrej, ale tohle už je prostě přemrštěná hovadina. Jediný, co se mi to opravdu líbilo byl slovní humor a opravdu dobrá práce designerů, protože vymyslet něco takovýho (všechny ty potravinový zvířata a prostředí) se jen tak nepovede. ()

dwbmb

Tenhle film by si upřímně zasloužil dvojí hodnocení. Jedno od lidí, co viděli dabovanou verzi a druhé od těch, co viděli v originálním znění. A ne kvůli cool hlasům kdejakých známých herců, ale kvůli tomu, že tak polovina humoru se skládá z jazykových hříček, které v češtině nedávají smysl, už vůbec nejsou vtipné a často je překladateli pro jistotu ignorován (ono to mnohdy opravdu nejde). Film baví úplně stejně dobře, jako první díl, a i na třetí shlédnutí najdete nějaký nový drobný a vypiplaný detail, který vás pošle do kolen. ()

Uesbe

toto je krásna rozprávka, oveľa lepšia než AVATAR. Áno, je. LEBO: 1. postavy sú lepšie, 2. vizuál je oveľa krajší, 3. vizuál je oveľa krajší, 4. sociálna kritika je aj pre deti, aj pre dospelých lepšia a výchovnejšia..............................Keby bola aj zápletka originálna, bolo by to za 5! ()

MasterMagic

Zataženo, občas trakaře 2 aneb jak totálně zesrat skvělej animák a udělat z něho jenom volume gagů, které nakonec ve většině případů ani nejsou vtipné... PS: Kvalita animací se několikanásobně zhoršila od prvního dílu. ()

dkas

Dějově značně předvídatelné, pořád máte pocit, že jste to už někde viděli. Animačně dobré, ale hlavně se autoři vyřádili a pustili uzdu fantazii při vytváření "jídlozvířat". Jo a Moskytousti jsou výborní :-) ()

MAAUZ

Sice není dvojka tak povedená jak jednička, ale stále má Zataženo 2 co nabízet. Do detailu propracovaný situace a animace. Mě se zmutovaný okurky při rybaření třeba líbily. Nenáročný animák, který se dějem nikam neposouvá. ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (více)

23 Jump Street je na cestě

23 Jump Street je na cestě

10.09.2014

Pokud jste viděli letošní akční komedii 22 Jump Street (ano, šlo o druhý díl 21 Jump Street), dobře víte, že by neměla mít pokračování. Phil Lord a Chris Miller (Zataženo, občas trakaře, Lego příběh)… (více)

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)