Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

Easykill

"Podívej se mi do očí, co tam vidíš? Nic!" Když už si Lucas myslí, že svítá na lepší časy tak přijde něco, co by nikdy nečekal. Absolutně uvěřitelné a lidské drama, kde jedna věta dokáže zničit úplně vše. Kde jeden výmysl zapříčiní stádoidní chování populace bez ohledu na cokoli. Je zvláštní jak rychle dokáží lidi zapomenout na vše dobré a utvořit si neexistující a smysl nedávající realitu, které i přes argumenty věří. Faktem je, že ve většině případů je obviněný nakonec usvědčený a dalším faktem je, že toto se může stát opravdu jen někde na vidlákově. Debilita lidí je zde skvěle zachycena a Mads je prostě Pan herec, který dokáže zahrát vše! ()

F2003F

Nedojme ako sa predpokladá, ale moc chytí za srdce. Nepredstaviteľne zdrcujúci príbeh, ktorý poskytne človeku sondu do duše prostredníctvom divákovi naskytajúceho sa pochopenia správania oboch strán postáv a dôležito uvedomelého vžitia sa do ich situácie a jej nepredvídateľných následkov. Emocionálne vnútorne extrémne pôsobivý a výsledok až poznačenie vnímania určitých okolností vytvárajúci. Dielo nesúce otrasný obraz spoločnosti, do ktorej vypätí sa ľahko vžiť so súhlasným tónom a zároveň odmietavým pocitom. Nespravodlivosť a jej následné ťažko pohŕdavé vyčlenenie neprávom odsúdeného človeka je jedným z najťažších bremien s akými sa musí dokázať daná osoba vysporiadať a žiť s tým v doživotných následkoch. Moja piata je za Madsov ohromne umelecký herecký koncert a záver, ktorý neľútostne vyrazí dych. ()

acervena

Velký sál ve Varech ani nedýchal. Od první nenápadné ošklivé poznámky uražené malé holčičky ( mimochodem její vrtění nosíku, když lže, byla lahoda) se spustí lavina. Skvělé výkony všech hl.protagonistů. Mads opět úžasný, opět s rozbitým nosem ( zatím jsem neviděla jeho film, ve kterém by nebyl nějak ošklivě dobit), ale hluboká poklona před tou malou holčičkou..to je koncert. Top 5. ()

TomiFK

Od filmů severské provenience se často už tak nějak předem očekává, že se zabývají především vážnými tématy a po jejich shlédnutí na diváka padne těžká depresivní deka. Ani tento dánský snímek není výjimkou. Příběh mladého může jenž si zvolil za povolání vychovatele v mateřské školce a jenž je falešně nařčen ze sexuálního obtěžování malé holčičky, je další nekompromisní sondou do fungování určité komunity lidí, které se zdá být na první pohled až pohádkové idylické, ovšem mávnutím kouzelného proutku se v podstatě v mžiku dovede proměnit na trýznivé peklo. Mechanismus až banálního vzniku a následného života neškodné pomluvy, jež se bleskově dokáže změnit na neproniknutelnou betonovou ohradu, ze které hlavní hrdina v podstatě nemá úniku, je vyobrazen bravůrně. Divák si společně s hlavní postavou projde drsným očistcem, dopotácí se ke zdánlivě šťastnému konci, avšak to nejděsivějšího z toho všeho si uvědomí až úplně na závěr. Totiž že jednou vypálené stigma na tomto světě již nezmizí ani po sebevíc přesvědčivém vyjevení pravdy a očištění. Skvělé zpracování, výteční herci v čele s úžasným Madsem Mikkelsenem. ()

tuntik

Malé dieťa nedokáže klamať. Dokáže však samé seba presvedčiť o tom, že jeho fantázia je pravdou. Na tomto fakte je postavená dráma o učiteľovi materskej škôlky, ktorý je obvinený zo sexuálneho obťažovania malého dievčatka. Príbeh je skvele vystavaný, správanie a reakcie jednotlivých postáv sú veľmi uveriteľné, psychológia postáv výborne prepracovaná. Všetko podporované skvelými hereckými výkonmi, ktoré dodávajú filmu tú správnu atmosféru. Veľmi doporučujem. ()

injoy

Tohle není pro každého... vysoké hodnocení mate. Film má pomalý rozjezd a vcelku nudný dojezd. Čekal jsme víc. 2 hvězdy za myšlenku, ale šlo to podat zábavnější formou. ()

R-2

Naprostá pecka. Rána do hlavy. Tady nebudete jen tak sedět a čekat na závěrečné titulky, ale tady budete vtáhnuti do děje a hlavou pofrčí spousty myšlenek. Brilantně zpracované téma, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech, ještě nějakou dobu. Viděl v kině 95% ()

tommicek

Začíná to nenápadně, jako malá nevinná lež, která, je-li vyřčena z dětských úst, stává se pravdou ... Pravdou, proti které se není možno bránit - vždyť kdo by uvěřil, že to nevinné dítě lže? Všichni ve filmu podávají výborné výkony, od pomalého rozjezdu na začátku postupně graduje napětí, až do závěrečné scény, která dokazuje, že takové příběhy nemívají šťastné konce ... ()

Sorensen

Hromada emocí (v dobrém smyslu slova). Občas mi běžel mráz po zádech, několikrát jsem se přistihnul, jak kroutím nevěřícně hlavou. Několikrát jsem se pousmál, několikrát pěkně vyděsil. A ve finále jsem ještě ke konci závěrečných titulků seděl v kině jako přibitej. Skvělej film, kterej se vymyká běžné tvorbě. Určitě doporučuju shlédnout. Myslím, že film budu ještě dlouho vstřebávat. Promíjím i jedinej detail, kterej mi trochu pokazil dojem z filmu, a to je fakt, že mrtvý pes při ukládání do hrobu určitě nebude vláčný, ale bude tuhý (tudíž neohebný). ()

migeldiablo

Začalo to Rodinnou oslavou (Festen), pokračovalo Lovcami hláv (Head Hunters) a teraz Jagten (The Hunt), všetko pre mňa 5 hviezdičkové filmy, asi sa preorientujem na severské psycho-drámy, sú lepšie, než som si pôvodne myslel! Uff, tak tento film bol silný... ešte teraz predýchavám. Čo všetko môže spôsobiť detský výmysel a bujná fantázia. Veď deti nikdy neklamú! - to je hlavný argument, vďaka ktorému obvinila a odsúdila komunita v maličkej dánskej obci nášho hlavného hrdinu. Celý film som s ním súcitil. A tá posledná scéna??? To už je na divákovi, ako si ju vysvetlí. 100%, jeden z najlepších filmov roku 2012. ()

ivanlaris

Šupa - asi ako každý jeden film s MM :-) Trochu ťažká téma, ale výborne spracované. Severská kinematografia má svoje kvality i keď asi nie je pre každého. Pre mňa je... ()

Thundler

Z kina jsem odcházel naprosto zdrcený a vyčerpaný. Emocionálně mimořádně silný film, při jehož sledování, ač se to může zdát jako fráze, tuhne krev v žilách. Herecké výkony víc než obstojné. Nejsilnější scéna filmu- rozhovor Thea s Klárkou následovaný jeho odchodem za Lucasem. Když už sem si myslel, že všechno skončí dobře a já odejdu z kina s vyrovnaným, dobrým pocitem, tak padl výstřel... Film výborně ztvárněný, avšak tuším, že už ho nikdy víc nechci vidět. ()

amebix

Celkom som sa v kine na sedačke vrtel nespokojnosťou z nedostatku spravodlivosti. Priamo nasolený poučný film o tom čo dokážu spôsobiť unáhlené závery a predpojatosť. Filmársky mi to ale neprišlo až tak výnimočné. ()

Welsiot

Srdce mi buší ještě teď, tohle je největší filmový zážitek od Warriora! 90% a Mikkelsen hraje tak, že se sami přistihnete při přemýšlení, zda-li to náhodou neudělal. Bravo a smekám! ()

Karel127

Z normálního lehce nudného začátku se vytříbil silně emotivní film, který by mohl být "podle pravdivé události". Film za pět hvězdiček. Ale jestli chci tento film vidět po druhé? Ne děkuji. Jednou mi to stačilo. Tak silný to na mě udělalo dojem. ()

frenkie

Oficiální text českého distributora je trošku nadnesený, ale vem to čert. Každopádně Jagten je vynikající sociální studií o tom, kam až může zajít jedna malinkatá lež nudící se holčičky aneb jak může společenská hysterie a hon na čarodejnici téměř zničit život bezúhonnému a nevinnému člověku. Dost mě při sledování tohoto snímku mrazilo, hlavně když si uvědomím jak málo stačí k tomu, aby se vám totálně obrátil život na ruby a z přátel se staly ty největší nepřátelé. Hlavně ten fenomén kolektivního odsudku - mluví se o tom, tak to udělal. Stejné téma zpracovává jeden z dílů nové serie ČT nevinné lži - Klukovina. Jinak po filmové stránce není co vytknout, severské filmy mají prostě svojí kvalitu tak nějak za samozřejmou, alespoň v mých očích. Skvělý zážitek a téma k zamyšlení. Je to za plný počet *. ()

Jurcekk

Banálne (ale ako čítam, účinné).(jhrasko) ... Haneke si ovšem osvojil něco, o čem se může Vinterbergovi jen zdát.(Toj)... Jelikož ti samí debilové, o kterých natočil tento film, mu teď houfně tleskají.(Caminzind).... ten bolestivý odpor vůči nespravedlnosti způsobený vážně strhujícím (bez ironie) filmem .(Ligter) ...Dobre Vám radím, prečítajte si komentáre tri a menej, dozviete sa nečo o sebe, o ľuďoch, aj o tomto slušne natočenom ojebe.(Jurcekk) ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014