Newyorská romance

• Česko Love Song (více)

Gretta (Keira Knightley) a její přítel Dave (Adam Levine) jsou spolu již od vysoké školy a společně skládají hudbu. Když Dave podepíše smlouvu s jednou z největších nahrávacích společností, odstěhují se spolu do New Yorku, aby zde začali život, o kterém vždycky snili. Dave však rychle nabytou slávu neustojí a brzy Grettu opustí. Všechno se však změní, když Gretta potká během svého vystoupení v zapadlém baru v East Village bývalého hudebního producenta Dana (Mark Ruffalo). Ten na tom taky není zrovna nejlíp a svoje zkrachovalé manželství a nedávný vyhazov z práce utápí v alkoholu. Když ji pak uvidí vystupovat, rozhodne se vsadit všechno na její talent a nahrát netradiční album přímo v ulicích New Yorku. Z náhodného setkání dvou zklamaných lidí se tak začne rodit hudba, která možná nedobije svět, ale rozhodně si získá srdce všech. (A-Company CZ)

illilay

Romantiku aj hudbu mamnaozaj rada, ale tu mi nieco vadi. NY je chytlavy aj atmosfera filmu je super, ale k slzam alebo nejakemu hlbsiemu citovemu zachvevu ma to medostalo... Zopar super momentov medzi Grettou a producentom, pekne natocene aj zahrane. Avsak aj ked mam Keiru rada, mam pocit, ze tu to chcelo niekoho ineho ()

Rajca

Tak tento film na rozdiel od Once má šťavu. Zrejme vďaka skvelému Markovi Ruffalovi, ale určite prekvapila aj Keira. Milé, svieže s chytľavou hudbou. Rozhodne prijemne prekvapenie. ()

somme

Moc prijemny film s krasnou atmosferou i melodiemi. Keira Knightley a Mark Ruffalo zde ztvarnuji skvely postavy,ktere vam prirostou k srdci. ()

Moco

Snímek je unikátní svojí duší. Není vulgární ani tuctový spíš připomíná sondu do skutečného života a je z něj cítit láska k hudbě a vytříbený vkus. Scéna, ve které se nástroje pohybují samy bez hudebníků a jenom on slyší zvuky klavíru, vokálů, houslí nebo violončela je strhující. Díky aranžmá je najednou z prosté skladby neuvěřitelný hit. Snímek má různé příběhové roviny - partnerskou i rodinnou, které se zde prolínají v osudech zpěvačky a skladatelky Gréty a producenta Dana. Pozitivní snímek plný jinotajů, života a fascinací životem korunuje bezvadný happiend a charakterový vývoj postav. Pro mě po dlouhé době skvělý snímek. ()

lalailah

Niektoré filmy nepotrebujú mať úžasný a originálny príbeh na to, aby som mala ich pri ich pozeraní pocit, že mi hľadia dušu. Film Begin Again to dokázal hlavne vďaka prácou s hudbou, ktorá je celým ťažiskom filmu. Hudobné scény sú krásne a film by som dokázala pozerať len kvôli nim. Rovnako boli super aj herecké výkony Keiri Knightley a Marka Buffala. ()

Marcey199

Jako takhle. Keira Knightley je hrozné zlo. Ta ženská je snad nejvíc asexuální a toporná herečka, kterou znám (výjimkou je Pride and Prejudice, tam jí nějak zvládám). ALE film jako takový je moc fajn. Mark Ruffalo je správně vyšinutý, Adam Levine fajn zmetek. A soundtrack je vážně nadprůměr (kam se hrabe La la land). Takže ano, fungovalo to na mě dobře.:) ()

lylka2296

Príjemný film na nedeľné odpoludnie alebo dopoludnie, ktorý neurazí, ani neohúri. Aj napriek tomu, že ide o hudobný film, piesne na mňa pôsobili prvoplánovo a všetky veľmi podobné. Myšlienka filmu je pekná, záver ju vystihuje. S obsadením som problém nemala, akurát Adam Levin sa mi do tohto žánru filmu nehodil, ani ako spevák, ani ako herec. ()

Nik555

John Carney mě jako hudebníka tímto dílem zaujal natolik, že se na něj podívám určitě znovu. Už jen po samotné hudbě, která se ve filmu rozehrála, jsem po shlédnutí pátral abych jí slyšel znovu. Těm kteří hledají romantický a hudební příběh, rozhodně doporučuji! ()

m.kucharr

Krasně zobrazený románek jak to v životě občas chodí. Síla hlavních postav je přímo elektrizující ,že vás jejich osudy pořádně polechtají oči. ()

evita_

Toto bolo tak krááááááááásne....Aj napriek tomu, že Levin podľa mňa vôbec nie je pekný chlap a Keira sa otrasne, ale že otrasne smeje, teda skôr zubí...Ale ani to vôbec nevadilo. Mark Ruffalo tomu dal neskutočnú šťavu. Skvelý nápad, skvelá hudba, celý film som bola úplne nadšená. A aj koniec sa mi páčil, napodiv... Toto je film ktorý si určite pozriem znovu a znovu a znovu.... ()

stuj

Začátek mile překvapil, vypadalo to na jednu z těch lepších romanťáren a navíc z hudebního prostředí. Jenže pak tomu spadl řetěž a zajelo to do obyčejnosti. ()

peproch

Jo, poznávám se, souzním s tím filmem, umím si to celé představit, kéž by se mi to taky stalo, hepyend nemusí spočívat v tom, že se zamilovaní hned pomilujou a začnou spolu šťastně žít, návrat k starým láskám je možný…. Atd atd atd. Celý film jsem se usmívala a radovala se z toho, jak tí, co momentálně tahají za kratší konce provazů ty provazy spojí a užijí si radost z jednoduché ale upřímné muziky. Všechno je skvělé, herci, scénář i výprava. ()

Sejkorka

Newyorská romance /  Begin Again /  Can a Song Save Your Life nebo Love song ? Pravda, nejdebilnější varianta názvu je ta první, pod kterou film nacházíme zde . V první část příběhu se prolne současnost s blizkou minulostí hlavních hrdinů , Enšpígla to irituje, mně se to naopak líbí. Třikrát opakovaná scéna z baru, kde Gretta zazpívá nedokončený song, je skvělá, protože vždy k ní vede cesta přes jednoho z protagonistů. A jak si opilý Dave představuje aranžmá kytarové verze, to je opravdu jeden z vrcholů tohoto povedeného snímku. Hudba je nadprůměrná, nahrávání na různých místech New Yorku má atmosféru. ()

v3ru_z1

V průběhu filmu se mi v hlavě utrořila spousta možných konců, ale ani jeden se nakonec nestal tím osudným. I když jsem si zprvu nedokázala představit Keiru Knightley a Marka Ruffala jako herecké duo, opravdu jsem se divila, jak dobře to fungovalo. Je až k neuvěření, jak opravdu reálně tento snímek v celém svém rosahu působí. Jistě až na některé scény, které mu ale dodávají ještě něco navíc. Nevím, jestli tento film můžu nyní považovat za jeden z mých nejoblíběnějších, to asi ne, ale kdybych si měla vybrat mezi možnostmi, sledovat ho každý večer, nebo jej už nikdy nevidět, pravděpodobně bych zvolila možnost první. Ovšem asi v tom případě, že bych vymazala konec a napsala si vlastní... ()

SONlA

Úplně dokonalý feel-good příběh, když nevíš, na co kouknout na Vánoce, tak něžný a milý, ach! Uvěřitelnější charaktery pohledat. Nejradši bych s Grettou a Davem šla na pivo a courala po NYC all night... ()

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky