Newyorská romance

• Česko Love Song (více)

Gretta (Keira Knightley) a její přítel Dave (Adam Levine) jsou spolu již od vysoké školy a společně skládají hudbu. Když Dave podepíše smlouvu s jednou z největších nahrávacích společností, odstěhují se spolu do New Yorku, aby zde začali život, o kterém vždycky snili. Dave však rychle nabytou slávu neustojí a brzy Grettu opustí. Všechno se však změní, když Gretta potká během svého vystoupení v zapadlém baru v East Village bývalého hudebního producenta Dana (Mark Ruffalo). Ten na tom taky není zrovna nejlíp a svoje zkrachovalé manželství a nedávný vyhazov z práce utápí v alkoholu. Když ji pak uvidí vystupovat, rozhodne se vsadit všechno na její talent a nahrát netradiční album přímo v ulicích New Yorku. Z náhodného setkání dvou zklamaných lidí se tak začne rodit hudba, která možná nedobije svět, ale rozhodně si získá srdce všech. (A-Company CZ)

blondboss

Zaujímavo priemerný hudobný snímok. Asi tak by sa dal zjednodušene tento počin charakteriziovať. Dejom ničím výnimočný, ale prevedením a vynikajúcou hudobnou kulisou veľmi precízne spracovaný film, z ktorého miestami sršala dobrá nálada a miestami depresia. Keira ako vždy skvelá, Ruffalo trošku zaostával, avšak konečný dojem bol slušný. 65 % ()

Radyss

Ten soundtrack je moc velká skvělost, přitom to jde úplně mimo můj hudební žánr. Dále krásná Keira a máme film na večer jak vínko. ()

sunjata

Poměrně dlouhé čekání na to, zda vydá album a jak vyřeší svůj milostný život. NY fajn, písničky fajn, záběry na Keiřin obličej fajn, ale ... ()

_Jimmy_

Vyborna hudba. Skvely New York a pohodovy film na piatkovy vecer. Pre mna prijemne hudobne prekvapenie! Keira ma úžasnú nežnosť, úsmev a radosť. ()

megajalec

Začiatok je fajn, ale postupne, keď ide príbeh do pozitívnejších častí, uberá na kvalite, tempe a zaujímavých okamihov tu je veľmi málo. Priemer ()

diccon

Ujde to. I ta hubena koza Knightleyova je tady celkem snesitelna. Logiky v chovani postav moc neni, ale to se bohuzel od romanticky komedie dneska neda cekat (zlatej Notting Hill a Ctyri cvatby jeden pohreb). Bonus za Hailee Steinfeld. 55%. ()

blazma

Tohle je výborný film o hudbě. Strasti dvou lidí, kdysi úspěšný producent v těle skvělého Marka Ruffala a nadané zpěvačky Keiry Knightley. Prostě skvělý film s hudbou která tady perfektně sedne a jako by jsem cítil že si to všichni užívali po celou dobu točení filmu. Keira mi vždycky přišla trošku nesympatická, ale když jsem viděl tento film jako by jsem otočil o 180 stupňů a začal jí milovat. Prostě jo, tohle je film který vás zahřeje. ()

hrumsrt

Takže hudební film.. Pořád dokola platí, že jde o moji největší filmovou závislost a v případě propojení s romantickým prvkem jde o naprostou definici něčeho za co už se ani necítím provinile, že to miluji... John Carney je fenomén, který prakticky celou svoji tvůrcovskou kariéru zasvětil hudebním kouskům. Od neučesaného Once, které se navíc pyšní českou účastí, došel Carney k úplně jiné úrovni.. Tentokrát to udělal tak minimalistickým způsobem, až vlastně všechno je úspěch, akorát že ono si to strčí i ty větší kousku hravě do kapsy.. Na dvou hereckých osobnostech postavená romanťárna, která si přes jednu hudební pecku léčí dvě zlomená srdce.. Nevěřil jsem, že Keira Knightley coby Gretta umí takhle zpívat, ale když otevře vůbec celý film tou svojí nepojmenovanou peckou, měl jsem, co dělat, abych se udržel, jak vynikající a procítěná skladba to byla. A vesměs celý zbytek filmu jen jako divák zjišťujeme, co jí vedlo k tomu, aby tohle napsala.. U toho chce být i Mark Ruffalo jako zlomený hudební producent, který nad rozvahou o vlastní sebevraždě uzří, že je jeho posláním pomoc téhle skladbě a zpěvačce na vrchol. Za pomoci samotného New Yorku, kdy v jeho kulisách natáčejí neočesaný hudební klip, se divákovi postupně odkrývají flashbacky z Grettiné minulosti, v nichž prim hraje Adam Levine, což je osobnost, která mě svým zpěvem pokaždé spíše štve, ale pomůže prodat celou podstatu Grettiné postavy.. Dvě osoby, kterým život naložil a zlomil je, se dávají dohromady, aby vrátili úder. Nedokonalý film o neperfektních postavách, které ale dokáží působit tak lidsky, že s nimi chcete trávit více a více času. Příběh o někom, kdo jako já, neustále nosí po kapsách sluchátka, protože se v hudbě cítí jinak a třeba se schová před skutečným životem .. 80% ()

tiolek

jedna hvězda za Adama Levina, jedna hvězda za Keiru, Marka a celkově za všechny herce, jedna hvězda za úžasnou hudbu,která tomuto filmu dodává právě to "něco" a poslední hvězda právě za příběh a tu pohodu, co z něj vyzařovala...odcházela jsem z kina s úsměvem na rtech :) příjemná oddechovka... ()

SeldomSeen

Muzikant Carney má evidentně jedno téma, o kterém chce točit filmy, a s chutí využívá příležitosti zasáhnout i ty, kteří by se na geniální, leč ultranízkorozpočtové Once nejspíš nikdy nepodívali. Ale budiž, já jsem koneckonců asi ten poslední, kdo by mu toto zazlíval, zvlášť když si bere na pomoc kulisy toho nejmuzikálnějšího místa na světě :) P.S. Od kdy probůh platí Frank Sinatra za "guilty pleasure"...?!? ()

doriana.g

Jasně, zas taková pecka to není. Ale - trefilo se mi to do nálady, Keiru, Marka i Adama mám vyloženě ráda, písničky byly medové na první drc a to celé neposrala nějaká podělaná romantika. Vyloženě svěží a lehké, jako jahody s trochou šlehačky, když si je dáte v NY na ulici. Podívám se ráda znovu a zřejmě i brzy. ()

david666

Tak tady mě Keira svm výkonem roznesla - podle mě je zde dokonalá, ale je pravda, že pro ni mám slabost. Ruffalo zdatně sekunduje a vše podtrhuje výborná hudba. ()

Stuck

Snímek je velmi podoben povedenému ONCE. Zpočátku chvíli trvalo než jsem k hlavním hrdinům trochu přilnul, ale to víte posmutnělý životní příběh zasáhne. Dalo se to čekat, ale budiž. No a pak už se děj rozjíždí a plyne jak superb na nové D1. Mark Ruffalo předvádí skvělé grimasy a Keira překvapila svým zpěvem. Takže hvězda za hudbu, hvězda za herecké výkony, hvězda za úplně nestejný konec jako u ONCE a hvězda za celkový příjemný dojem z filmu. ()

fafejt001

ASI TAKHLE : mám velice silný pocit , že obšlehli , tedy použili nápad z filmu ONCE , který byl ojedinělý a výjímečný . Tím , že do tohoto filmu dali Keiru , ho poslali v podstatě do kytek . Určitě si najde svého diváka , ale vykrádat filmy by se nemělo . Mark vcelku chvalitebný výkon , ale on to sám nevytrhne . Tento film je dost laciný a nevěřil jsem mu tak , jako Once . Zde , tedy tomuto filmu - Love song , CHYBĚLO SRDCE . To člověk pozná během několika minut . Místy byl nepřirozený , trochu rozpačitý , plnoštíhlý kluk s kytarou na ulici působil až komicky . Tvůrci asi měli dobrou snahu vtáhnout mladého diváka do děje různými písněmi , vtípky , nostalgií , ale pro ostřílené diváky tohoto žánru , je to málo . ALE některé písně byly vydařené , to zase jo , např. ta úvodní , pak do mobilu a závěrečná z koncertu již oholeného Daveho . Sumasumárum , kdo neviděl Once , toho film zřejmě zaujme a dá pár hvězd navrch . Já dám jen jednu , no tak dvě ,ale krást se nemá . Ani náměty . ŠKOOOOOODA !! ZDAREC . ()

r007

Čekala jsem love story, která se sice nekonala, ale zklamaná jsem nebyla. Pěkná muzika, hezké scény z N.Y., ale občas jsem nevěděla, jestli se z toho nevyklube hollywoodský kýč. Mělo to k tomu hodně blízko v momentech, kdy začínali shánět muzikanty nebo kdy se Gretta potká s Davovou dcerou. Mezi nejsilnější momenty patří rozhodně noc, kdy si pouští oba do sluchátek stejnou hudbu nebo když Gretta posílá svému příteli na mobil písničku , ve které se s ním rozchází. Ale celkem vzato, nemám touhu si tento film pustit znovu.Něco tomu prostě schází. ()

lacerta

Na jednu stranu to nebylo špatné, na druhou to nebylo moc dobré. Kdyby tam nehrála Keira, kterou mám ráda, tak by to byla vyloženě nuda. Takhle tomu chybělo asi tak nějak všechno... závěr taky spíš nic než moc. Akorát mě celkem bavil soundtrack. ()

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky