Newyorská romance

• Česko Love Song (více)

Gretta (Keira Knightley) a její přítel Dave (Adam Levine) jsou spolu již od vysoké školy a společně skládají hudbu. Když Dave podepíše smlouvu s jednou z největších nahrávacích společností, odstěhují se spolu do New Yorku, aby zde začali život, o kterém vždycky snili. Dave však rychle nabytou slávu neustojí a brzy Grettu opustí. Všechno se však změní, když Gretta potká během svého vystoupení v zapadlém baru v East Village bývalého hudebního producenta Dana (Mark Ruffalo). Ten na tom taky není zrovna nejlíp a svoje zkrachovalé manželství a nedávný vyhazov z práce utápí v alkoholu. Když ji pak uvidí vystupovat, rozhodne se vsadit všechno na její talent a nahrát netradiční album přímo v ulicích New Yorku. Z náhodného setkání dvou zklamaných lidí se tak začne rodit hudba, která možná nedobije svět, ale rozhodně si získá srdce všech. (A-Company CZ)

Greg25

Pocitový film, na který musíte mít tu správnou náladu a risknout to s ním, že vám zahraje na správnou strunu vašich pocitů. Pro mě příjemný snímek, u kterého jsem ale celou dobu měla pocit, že chybělo málo a mohla to být pocitová "kultovka" s takřka hmatatelnou atmosférou velkoměsta, takhle "jen" nadprůměrný snímek. 80% ()

Gore

Hudba v pohodě, herečtí představitelé v pohodě, uvolněná atmosféra v pohodě. Tak kde je chyba? Ve scénáři a režii, kdy je obé dost povrchní a zkratkovité. A navíc pasáže, kde jsou spolu Gretta a Dave mi připadaly trochu jak z jiného filmu a docela nudily takovým tím zvláštním způsobem. ()

Pawlisman

Moc hezky udělaný film. Jednoduše a přitom nevtíravě a neuměle. Keiře tu zpěvačku člověk skoro i věří. Slabší začátek, ale střed a především hudební scény jsou skvělé. Několik příjemných vtípků a nejistota jak to vše nakonci dopadne - to vše bohatě stačí k divácké spokojenosti. 8/10 ()

Strike

Příjemná hudba, příjemní herci, příjemný New York - prostě velmi příjemný film. Jen těch debilních hipsterskej kloboučků tam bylo na můj vkus příliš...7/10 ()

arcticsky

Špatná a špatně odzpívaná hudba, unylý děj a nejhorší role pro Keiru Knightley v její jinak docela slušné filmografii... ()

noelcoward73

Velmi příjemná oddychová hudební komedie. Výborné písničky, příběh i scénář, herecké výkony, kamera, režie. Líbil se mi nápad natáčet album přímo v ulicích New Yorku. ()

readan

Skvelý príbeh, výborní herci a k tomu perfektná hudba, ktorá aj niektoré zbytočne dlhé chvíle vždy oživila. ()

J.J.James

Celkem vklidu romantická komedie, kde musím především vyzdvihnout herecký vobsazení Marka Ruffala, kterej byl jednoduše úžasnej a rozhodně výraznější a zajímavější postava než hlavní Gretta, který byla neskutěčně neraálně napsaná. Zajímalo by mě, kolik ženskejch by takhle reagovali na konec pětiletýho vztahu. Byla víc než nad věcí. Zároveň mě bavilo představení NY a skvěle zařízenej minimalistickej byt Jamese Cordena, což mimo jiné byla taky skvěle napsaná postava. Prostě dvojice scénáristů John Carney a Daniela Gambaro neuměj psát ženský postavy, ale chlapský vystihli dobře. Nicméně velmi příjemnej oddechovej film, těžko se hledá fajn romantická komedie ()

Silencia90

Až tak moc mě to nezaujalo, ale přitom proti tomu nic nemám. Keiru moc ráda nemám, ale Marka miluju. :) Celkově byl film takový pohodový, normální pohled na život. 2,5* ()

Cihlinka

Tenhle film mi fakt sednul: ) Asi to není nejlepší romanťárna všech dob, ale když hledáte něco nenásilného, máte rádi písničky a Adam Levine vám není nesympatický, tak je to správná volba. A soundtrack je skvělý, díky němu mi film zůstal v hlavě o moc déle, než jindy. ()

zalij.kytku

Není nad hudbu ze srdce, netradičně napsanou v tradičním příběhu, který ale opravdu stojí za to. Nádherná, vkusná Keira a tak vtipně zoufalý až geniální Mark Ruffalo jsou velmi dobrým základem pro tento klasický příběh podaný tak směle a vlažně, že se necháte jen vést a po cestě nepotkáte nic, co by vám jen trochu zavazelo. Adam Levine a jeho hlas nemají chybu. 4 hvězdy za velice příjemnou podívanou a ještě půl hvězdy za všudypřítomný styl a vkus (+ celá scéna, kde Adam pouští Keiře novej song a dostane facku je dokonalá) ()

cmuchalprvni

Keira Knightley patří mezi mé oblíbené herečky a v tomto filmu mi odkryla zase jinou svoji tvář, a sice tu hudební. Snímek stojí především na ní a Markovi Ruffalovi, v jehož podání je alkoholický producent s rozumem v koncích vykreslen bravůrně. Scénář mi přijde pozitivní, plný naděje a vtipný. Nepřijde mi jeho obsah nerealistický, jak tvrdí někteří uživatelé. Jak film ukazuje, pokud chceme mít "kvalitní" život, musíme pár věcí zkusit, mít chuť riskovat a obětovat něco pro lepší život. Spontánnost a přátelství Grety a Dana hltám a ztotožňuji se s tím. Adama Levina jako zpěváka schvaluji, avšak jako herce spíše ne. ()

burton

Takový pěkný filmeček. Pět hvězd za muziku a přestaňte pořád mrmlat, že Once bylo lepší a hlubší a propracovanější, zatímco tady je to prý ploché a postavy jednají zkratkovitě. ()

Blackhawks

Jak už bylo zmíněno, je to další film který není nijak výjimečný, je to příběh který jsme viděli již několikrát, ovšem pro mně osobně se skvělým výběrem herců a s úžasnou hudbou. Díky tomu tenhle film vystupuje z lehkého průměru. Nemám moc věcí co bych o něm napsal špatného. Možná že vůbec nic. Líbil se mi a myslím že když si chce člověk dát nějaký příjemný snímek na večer, tak tohle nejspíš nikoho neurazí. Mě milé překvapil.. ()

char_t

V rámci žánru mám radši Music & Lyrics. Stokrát můžu fandit Ruffalovi i Keiře, ale když Ruffalo ve filmu moc není, Keira neumí zpívat, a muzika Adama Levina mi nesedí, tak to prostě nemůže dopadnout dobře. I ty songy jsou tak nějak nemastné neslané, na rozdíl od M&L mi žádný v paměti neuvízl. A to je u hudebního filmu dost velký problém. 50% ()

čmelda5

A mně se to líbilo. Hezký příběh, fajn obsazení, hudba parádní (musím si sehnat soundtrack). Než se film rozjede, trvá to sice trochu déle, ale mně to upřímně vůbec nevadilo. Na večerní projekci po těžkém dnu jako stvořené...PS: Marku, super auto :) ()

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky