Newyorská romance

• Česko Love Song (více)

Gretta (Keira Knightley) a její přítel Dave (Adam Levine) jsou spolu již od vysoké školy a společně skládají hudbu. Když Dave podepíše smlouvu s jednou z největších nahrávacích společností, odstěhují se spolu do New Yorku, aby zde začali život, o kterém vždycky snili. Dave však rychle nabytou slávu neustojí a brzy Grettu opustí. Všechno se však změní, když Gretta potká během svého vystoupení v zapadlém baru v East Village bývalého hudebního producenta Dana (Mark Ruffalo). Ten na tom taky není zrovna nejlíp a svoje zkrachovalé manželství a nedávný vyhazov z práce utápí v alkoholu. Když ji pak uvidí vystupovat, rozhodne se vsadit všechno na její talent a nahrát netradiční album přímo v ulicích New Yorku. Z náhodného setkání dvou zklamaných lidí se tak začne rodit hudba, která možná nedobije svět, ale rozhodně si získá srdce všech. (A-Company CZ)

M.i.k.e

čas od času se objeví film od kterého člověk nic nečeká a nakonec se z něj vyklube něco co ho dostane a to je právě tenhle případ.Pozitivní,příjemný a pohodový kousek s výborným soundtrackem,skvělým Ruffalem a okouzlující Keirou.Možná je to kýč,ale mě tahle dospělejší verze Nick and Norah´s infinite playlist sedla hned napoprvé...85% ()

Aljak

Mnohými prirovnávané k predchádzajúcemu Carneyho prelomovému filmu Once, avšak tu treba povedať že Begin Again malo v sebe oveľa oveľa lepší príbeh s vyzretou dejovou líniou a vynikajúcou formou. Jednoducho, v porovnaní s Once, ma oveľa viac očarila tá celková atmosféra, ktorá z toho celého príbehu vyžarovala. Avšak po hudobnej stránke sa mi Once zdalo o kúsok lepšie, no možno tieto piesne z Begin Again sa mi musia len trochu viac uležať v hlave, ušiach a časom aj v srdci, aby som si dokázal lepšie precítiť a viac obľúbiť. Ale rozhodne treba povedať, že mnoho pesničiek v podaní Gretty alias Keiry Knightley a jej kapely malo veľmi príjemný feeling, najviac zo všetkého asi A Step You Can't Take Back a samozrejme Lost Stars. Niečo tak pekné si proste zaslúži 5*. ()

Martin741

Taketo gycovite romantarny ma xmrti nudia. Keira sice vyborna, ale sama to neutiahne. Pre mna su lepsie Karnyho filmy Klub Sebevrahu a Once. 30 % ()

Havaj8

Dva ztroskotaní hudebníci jsou svedeni osudem dohromady. Rozhodně to neni vyložená romantika, na mě až moc hudebních vystoupení, ale ten soundrack byl fajn. Keira do toho vcelku zapadla, ale ze začátku mě Hulk Ruffalo trošku dráždil, co on tam chce dělat, trošku nezvyklá role, ale proč ne. Nebyl to ten typ US komedií, kterej já můžu, ale na druhou stranu optimismus z toho sálal na míle daleko. ()

Figu

To jsme si jednou takhle s manželkou krásně zpříjemnili nedělní dopoledne :) Pro mě veliký překvapení! Pokud mám filmek oznámkovat, tak u mě režije za 1, hudba za 1, Keira Knightley za 1 a totální mega velikou obr 1 s hvězdičkou pro Marka Ruffala, kterej se s tím nemazlil, šel si za svým, měl na to a hlavně - DOKÁZAL TO!!! To veškerý dění okolo shánění kapely, ty lidi, který se na tom všem podílejí, no prostě krása! Navíc pěkně zpestřeno o přiteplenýho zpěváčka Maroon 5 Adama Levina, kterej by si asi měl občas při zpěvu sundat ty kleště z kulí... Filmek za silný čtyři **** 85% ()

Hees

Pekný a milý film, v ktorom veľmi prirodzene pôsobí Keira Knightley a jej roľu som teda úplne uveril. To čo som napísal o známej herečke platí aj pre Marka Ruffala. Nepáčil sa mi koniec filmu kde išlo skôr o to príliš sa odlíšiť a nie spraviť koniec, ktorý by sa hodil k takémuto filmu. No nevadí nejako som to psychicky prežil. Pri pozeraní titulkov je to ešte väčšia haluz ako keby filmu odrazu išlo o niečo iné a vyskúšal navodiť svetovú "všehochuť". Piesne, ktoré sú vo filme sú krásne a veľmi melodické a sú tým prečo sa rozhodne tento film oplatí pozerať. Vo filme nešlo o to ukázať vzťahy a romantiku, ale navodiť určitú atmosféru a ukázať trochu zahmlene hudobný svet. Preto sú vzťahy vo filme neurčité a keď sa aj budujú tak nie do konca, ale len na určitú úroveň, podobnú zotrvačnosti auta keď by ste vypli motor. ()

bourec

No hudebně bych tohle moc nekomentoval,Moonspell tam fakt nehráli.Kvůli hudbě sem na to ani nekoukal,ta byla dost oslizlá,ale moji oblíbenci ,Knightley a Ruffalo,mě k filmu dokonale přitáhli.Dějově slušný,vodkoukal sem to v noci bez jednoho zavření očička,takže vlastně spokojenost .60%. ()

Streeper

Co se mi na filmu nelíbilo byl začátek, kdy ze současnosti film skákal do minulosti, ale pak se to vše srovnalo a film ubíhal v současné lince. Písně byli hezké, milá Keira, skvělý Mark a Adam Levine jako bonus k tomu, ale stejně mi v tom filmu něco chybělo. ()

zuzinka2

Tak těch pět hvězdiček je veskrze subjektivních, protože tak pohodový film, při kterém bych se skoro celou dobu usmívala, jsem už dlouho neviděla. Výborná hudba a sympatičtí K. Knightley a M. Ruffalo v hlavních rolích, se kterými třetí hlavní roli hraje atmosférický New York. 85% ()

Wormboy

Po Once dalsi plnohodnotny filmovo-hudobny zazitok, ktory defacto zacina presne tam, kde Once skoncil. Keira K. s Markom Ruffalom su vynikajuci, Adam Levine mi vadil do miery rovnakej ako mi vadi cele Maroon 5, no to nie je chyba filmu. Begin Again ponuka jednoduchy pribeh, zabaleny do prirodzeneho a velmi pekneho hudobneho satu. ()

campix

Typický feel-good film. Sice nedosahuje autenticity a kvalit Carneyho Once, ale i tak je to v záplavě nudných romantických komedií, docela příjemná záležitost s velice zajímavou hudbou, ale ne až tolik zajímavým dějem. Herecké obsazení je sympatické a celkově děj plyne tak nějak pohodově a bez jediného zádrhelu. Nic tak speciálního, ale kéž by bylo víc filmu jako je Love Song. ()

Matrinx

I přes jaksi vyšší technickou úroven a vyšší procento profesionálních herců nemá na Once (dřívější film stejného režiséra) ani zdaleka. I přes to jde o sympatický film hlavně v těch částech, kdy se děj orientuje kolem Gretty a Dana, a na scéně se neobjevuje její poměrně otravný partner, jehož hudební styl mi nesedí - laciný lamač dívčích srdcí music styl. Jinak je poměrně zvláštní ten název - jsem zvyklý na občas pochybné překlady do češtiny, ale vidím poprvé, že by byl název "přeložen" opět do angličtiny - akorát do víc "cool" angličtiny. ()

Gaaron

Po syrové, od srdce Frames jdoucí autenticitě plné muzikantů přišel Carney s deklamovanými přednesy navoněných hollywoodských herců, skoro 2 hodiny mluvících o autenticitě... A to je zatracená podpásovka, kterou nespravily ani pohodové písničky a skvělý Ruffalo. A ano, odstřelit film v porovnání s Once je nespravedlivé, sám o sobě by snad stačil i na lehounký nadprůměr (srážený děsně špatným Levinem, nepovedeným castingem některých dalších rolí a kopírováním Californication ve vztazích ústřední rodinky). ()

pakobylka

Komedie ? Spíš jen takový milý, přívětivý příběh, který nepláče na rozlitým mlékem - ba právě naopak: Je v pohodě, protože se dokáže vyzpívat ze všeho, co v pohodě není. P.S.: Kromě jiného vypráví i o tom, kdy je dobré se vrátit - a kdy je naopak třeba přestat se ohlížet a jít dál. ()

Pajky3

Znáte ten pocit, když nevíte co si pustit a pak náhoda vybere za vás a vy si užijete příjemné překvapení. Přesně takhle jsem to měl s Begin Again. A v podstatě se mi na tom líbilo všechno. Keira Knightley je nejen pěkná ženská, ale umí i zpívat, Mark Ruffalo je i v takovéhle roli sympaťák a všichni okolo do toho krásně zapadají. Prostředí New Yorku doplněné skvělým soundtrackem. Takže nepřekvapí, že John Carney stojí i za Once. Takhle by to šlo, takových filmů víc. Jediné, co mě mátlo byly ty pohledy, co si Gretta a Dan vyměňovali. Jsem ale rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. ()

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky