Transformers: Zánik

• USA Transformers: Age of Extinction (více)

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

Herzeleid

Musím chtě nechtě hodnotit zážitek z promítání ve 4DX, který byl při mé první návštěvě tohoto kinosálu právě při filmu Transformers: Zánik EXCELENTNÍ! Přestože nejsem fanouškem 3D filmů a raději si zajdu na film bez 3D, zde musím celkový dojem více než pochválit. Připouštím, že se má pozornost nesoustředila zdaleka tolik na děj, který byl podprůměrný. Za to také hvězda dolů, ale méně nemohu. Dojem z běžného promítání by tak mohl být zcela jiný, nicméně já jsem byl uchvácen. Vynikající akce, která dělá přesně to co má - rozproudí krev v žilách - po filmu jsem byl doslova nabit energií. Čert vem děj, kvůli němu jsem na tento film ani rozhodně nešel :-) ()

Blackberry

Technicky opäť o niečo vyššie a príbeh samotných transformerov (Lockdown the best) nadobúda ďalšie prekvapivé zvraty. Pokračujme smelo ďalej. K hereckej stránke - Tucci, Peltz, Li a Grammer 100 bodov. PS: Po jednotke asi najlepší soundtrack (alebo rovnocenný). PS2: videné v origináli i dabingu, lepší je opäť dabing. ()

Killda

Megalomanství Michaela Baye už opravdu došlo vrcholu, to vše samozřejmě na úkor kvalitní filmařiny, kterou Bay (ikdyž už možná po letech zapomněl) stále umí. Pokud mají v budoucnu vzniknout další Transforměři (jakože určitě), prosím propusťte už Baye, má navíc než tohle. ()

svobik

Po jedničce nejlepší roboti, kdo by to byl napočtvrté řekl. Hodně samozřejmě dělá nový start s Wahlbergem, který je svěží a konečně dává naději, že se nebudeme 2 a půl hodiny zase točit na místě. Hodně se zvážnělo, ubylo debilních vtípků, Tucciho postava je příjemnou změnou k lepšímu a akční inferno v Číně má přesně ty parametry, které bych si u robotího vyvrcholení představoval. Zásadní problém mám jen s délkou, kdyby se film zkrátil o půl hodiny, nic by se nestalo. I tak ale spokojenost, Bay se rozloučil se ctí. 7/10 a velké plus za porci vypečených moneyshotů. ()

ghatos odpad!

Skoro tříhodinová komerční reklama na zakázku pro nablblou část zejména amerického publika. Zánik = nula...0%. ()

JohnSmith

I čtvrtí Transformeři mě velice dobře pobavili. Sice mi tam chyběli vojáci, kteří byli v prvních třech filmech, ale na druhou stranu bylo víc robotů. Nebudem se bavit o ději, protože co mají furt scénáristi vymýšlet. Bay opět zvládl režii na jedničku a dostali jsme slušnou porci pěkných efektů. Je to letní blockbuster a film podle hraček, tak co víc si přát než efektivní zábavu. Sice ten nápadník Wahlbergovi dcery byl úplně zbytečný a navíc rušivý element, ale budiž. ()

Guzo

Téměř tříhodinová stopáž nabitá akčními scénami, ve kterých je vidět každý utracený cent. Je to velkolepé, dobře natočené a líbilo se mi přeobsazení hlavních hrdinů. Scénář ale bohužel psal (stejně jako u třetího dílu) někdo, kdo se tam snažil procpat co nejvíce čehokoli, aby si diváci libovali. Vznikla tak strašná splácanina a protože je ve filmu tolik akčních scén, už i ty začínají dost nudit. 5/10 ()

drackula

Tranformerov mám veľmi rád, ale tento film som nepredýchal už ani ja. Ukrutných 165 minút (!!!) som pretrpel a na konci ma napadala len otázka, či to Bay myslel naozaj vážne. Tak dejovo plytký, nevyvážený brak, ktorý funguje jedine vizuálne, som už dlho nevidel. V istom momente som mal pocit, že film už končí, ale oni tam práskli ďalšiu hodinu, ktorá na prvý pohľad vyzerala ako úplne iný film. O Wahlbergovi škoda písať. Jeho večnú "otcovsko-ustráchaný" výraz mi liezol neskutočne na nervy a jeho kvázi akčné momenty boli ako päsť na oko. Jediné, čo ako tak potešilo, boli roboty a záverečné guilty-pleasure s dinosaurami ! Avšak čo z toho, keď je človek ubitý balastom, absenciou logiky a tragickými hercami. Transformers majú od prvého dielu zostupujúcu tendenciu, ale že to bude až takáto hrôza som fakt nečakal. 40% ()

Ravi

Bay posunul možnosti Transformerů k lepšímu v ději a postavách. Není to posun nikterak dokonalý a úplný, ale již na první pohled velký a znatelný. Nevím, zda za to může lepší casting, nebo zda si scénárista doplnil vzdělání, ale Zánik se soustředí mnohem více na vyprávění děje, který ale kupodivu upoutá a nepustí. Wahlberg a Tucci táhnou film za lidskou rasu mnohem pevněji, než to kdy dokázali jiní hrdinové Transformerů a pokud jde o roboty, konečně se udál alespoň malý vývoj v jejich vidění světa. Reinkarnace Megatrona byl dle mého názoru zbytečný přešlap, stejně jako celá scéna zničení jeho armády. I bez této epizody by film mohl fungovat. Poslední půlhodinka je návrat k tomu nejhoršímu z předchozích filmů, co se týče dialogů. Celkově ale hodnotím Zánik jako úspěch ve smyslu posunu k lepšímu. 60% = 3/5 ()

Bagr_007

Nevím, jestli jsem někdy měl takový zmatek v tom, co se právě odehrává, u filmu, který je tak moc debilní, jako čtvrtí Transformeři. Lenost došla dokonce tak daleko, že se nikdo ani neobtěžoval, aby na sebe všechny scény trochu navazovaly, a postavy se tu běžně zjevují, a pak zase mizí, úplně jen tak. Zřejmě toho u předešlých dílů nebylo dost, takže tentokrát opět dostáváme úplně novou mytologii, které je nečekaně ještě horší a pro jistotu v ní zahlédnete dokonce i Promethea. Humor je jenom pro děti (Stanley Tucci obstarává pár čestných výjimek). Délka skoro tři hodiny, aby se tento velkolepý, spletitý opus stihl odvyprávět. Já toho měl dost, asi tak od poloviny. Jako by nestačilo, že je to špatný film, tak je to ještě politicky, svým lezením do zadku Číně, velmi na pěst. Samozřejmě Peking zobrazen, jako sci-fi město, protože proč ne, že jo. 3D výborné, v Imaxu to vynikne, ale bohužel je zde dost rušivé střídání poměru stran mezi záběry (ne scénami). Vizuálně mě Bay pořád baví, ale nakonec víc v neakčních scénách, než v těch nekonečných, ubíjejících, nudných, fádních akčních. Úvod (než vpadnou agenti k Wahlbergovi) je docela fajn. Rozhodně ale poslední Transformers, na kterých jsem byl v kině. ()

Autogram

Znovu a znovu to isté, okrem postáv neviem nájsť rozdiel medzi jednotlivými pokračovaniami. Teda ak nepočítam transformerov z jurského parku, ale to je len reklamný nápad, ako deti oblbnúť dvomi kategóriami obľúbených hračiek naraz. Ukecaní roboti, nezmyselná akcia, a tentokrát ešte dážď z dopravných prostriedkov. ()

Zagi20

Od prvního dílů jdeme kvalitou stále dolů. Téměř tři hodiny dlouhé popojíždění z jednoho místa na druhé, plné prázdného tlachání, bez špetky napětí, protože všechno vysvětlování si Majkl nechal až na konec. Kde se mimochodem tolik proklamovaný dinosaurus objeví tak na 5 minut a šlus. Jsem zvyklý na to, že američtí hrdinové toho vydrží hodně, ale tohle je extrém, Marky Mark se asi 15 krát vybourá, spadne 6 krát z mrakodrapu a 3 krát se s ním zřítí vesmírná loď a přitom stačí pár kapek Perwollu a zase bude, jak ze škatulky. Je to zbytečné dlouhé a hloupé. Ale chápu ... kráva se má dojit dokud to jde ... aspoň že to vypadá hezky. 40% ()

Luksa

Zezačátku jsem se tetelil doufajíc, že by se mohlo jednat o zábavný blockbuster na úrovni prvních Transformerů, ale na konci, po absolvování hodinové destrukce, digitálních mlátiček roztodivných plecháčů a bayovského humoru jsem byl vyčerpaný, zpitomělý a bolela mě hlava. Už to s tou bombastičností přehánějí, anebo už jsem na takové filmy starý. Velké díky za Wahlberga. ()

tommmy89

Chcelo to dosť trpezlivosti odpozerať si niečo, čo som už videl tri krát v podobnom filme. Povedzme si pravdu, že Transformers 1 bol inovatívny nápad, ktorý zatiaľ ešte nikto neprieviedol na strieborné plátno - bol to zásah do čierneho. Ako sci-fi to beriem, tak isto druhú a tretiu časť, kde si zahral Shia LaBeouf. (ten do tejto ságy patrí a tu mi proste chýbal. Napísal by som aj Megan Fox, ale tá mi tu moc nechýba, bola len sexy doplnok filmu. Tá hlavná vec, ktorá dala filmu istú iskru je teenagerský Shia.) Na druhú stranu ale nemôžem odpísať M. Wahlberga, lebo svoju úlohu si zahral excelentne a ešte viac. Stanley Tucci - typický zlý ujo, film mu patril do istej chvíle, kedy sa z neho stala štvaná zver. Ono vo filme nemám rád záporákov i keď tam musia byť. Tvár Stanley Tucciho je neodmysliteľnou súčasťou skoro každej zápornej úlohy a tu si zahral svoje ! Pipenka Nicola Peltz je dosť bezvýznamnou herečkou ako v Transformers, tak vôbec všade. Jej prvá úloha, ktorá ju dajme tomu "preslávi". Vo filme som ju akosi nevnímal, takže tam bola zbytočná ... Ale tak, preháňam, viem,... niečo pre potešenie očí by tu malo byť vždy, inak by film strácal svoje čaro. Konečný verdikt je ale taký, že film u mňa ubral na kvalite, dinosauri na konci boli slabá náplasť na 2,5 hodinový film, ktorý už moc nežeriem. Mali by to rozhodne skrátiť a pouvažovať na lepších nápadoch do budúcnosti, kedže chcú točiť ďaľšie pokračovania. Soundtrack - Image Dragons - Battle Cry - skvelý výber ... 3* ()

Trapper33

Okej, dlouho jsem váhal podívat se na nové Transformers.. ze všech dosavadních dílů mě zaujal jen ten první hlavně kvůli nápadu. Nicméně to co přichází s každým dílem je zklamání. Film si opravdu užijí hlavně milovníci série nebo mladší generace, ale mě to už absolutně nic neříká. ()

Toupi

Od nových Transformers jsem nic nečekal protože novým kouskům starého psa nenaučíš (Bay) a to se tady osvědčilo. Digitální výplach mozku s postavami, které mají nové tváře, ale charaktery jsou na chlup stejné, jako v předchozích filmech. Téměř tři hodiny výbuchů, oleje a tupých dialogů nezvládám ani já i přesto, že jsem dokázal víceméně ignorovat fakt, že většinu akčních sekvencí už jsem viděl v minulých filmech. Ani cool dinosauři nemůžou zachránit sérii, která už nemá co nabídnout. ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014