Nečekaně se rozvíjející příběh vrcholící spíše kdesi v americké crazy komedii než v českém tradičním stylu, ale je opravdu radost sledovat zvolna šílícího Jiřího Sováka aneb jak je ta zlodějna vlastně jednoduchá, když má člověk dost fantazie. 80%(7.6.2007)

S lehkou opatrností přiznávám, že mé hodnocení zastiňuje sympatie pro námět, který je ale opravdu neodolatelný. Musí se to vidět. 90%.(18.10.2003)

Kupodivu nadprumerne zabavny snimek, ktery tezi hlavne ze skveleho osazeni v cele s Jirim Sovakem, ale vzhledem ke kvalitni tvorbe let sedesatych pouze slusnejsi nadprumer.(24.7.2002)

V kontextu malých českých poměrů bláznivá komedie nestora české kinematografie Martina Friče, který se v poslední etapě své tvorby (komedie s krimi zápletkou) utápěl v nadsázce a levných satirických přesazích. Ať už je herecké umění všech dobových hvězd jakékoliv, nelze přehlédnout fakt, že film je natočen na špatném filmovém materiálu a námětově vystavěn na špatných premisách - v rámci poukazování na českou provinčnost a malost se po formální i obsahové stránce sám staví coby provinční a malý... Herecké obsazení je ale úžasné...(14.1.2012)

Tak narozdíl od Tosima vidím zásadní chybu právě v tom námětu. O jeho originalitě vůbec nemůže být řeč, to ale nic nemění na tom, že ten nápad je velmi nosný a tady jaksi "nedonošený", jestli mi rozumíte. Přesto všechno - precizní režie Martina Friče a snaživí herci způsobují, že to rozhodně za shlédnutí stojí.(24.11.2003)

Nezařadil bych film do zlatého fondu naší kinematografie, ale dobrý film to je. Režisér Frič se dokázal postupně vyrovnávat s trendy v historii našeho filmu a tak většina jeho filmů se do doby svého vzniku dobře zapasuje. Zdá se mi ale, že kvalitu filmu pozdvihuje ani ne tak režie, jako spíš herecké výkony Jiřího Sováka a Čestmíra Řandy. Bohdalová je v každé komedii stejná. U ní nic nového.(18.1.2004)

• Morien

Mám problém si film jakkoliv mentálně zařadit. Žánr, rok výroby, ansámbl - všechno je na svých místech, ale jako by zároveň nebylo. Námět je skvělý, ale provedení mi udělalo zmatek na duši.(24.2.2015)

Frič patřil k velkým hvězdám naší kinematografie a nebylo pro něj proto obtížné angažovat ty nejpopurárnější a nejlepší herce své doby. Jakkoli scénář je slušný (přinejmenším z pohledu současné české produkce), to, co vyzdvihuje Přísně tajné premiéry do nadprůměru, je právě herecké obsazení a odvedené herecké výkony. Za Sováka a Bohdalovou + závěrečný nápad s tankem musím dát čtvrtou hvězdičku. Celkový dojem 70 %.(18.7.2008)

Těžký život dobrodruha to sice není, ale místy mohou Přísně tajné premiéry připomínat i zajímavější a lepší filmy Mac Friče. Frič to neměl po Pytlákovce věru snadné, jeho tvorba v 50. a 60. letech byla skutečnou jízdou na horské dráze. A v žádném případě mi není jasné, čím ho okouzlila právě Bohdalová v kombinaci se Sovákem. Z jiného hlediska je na Přísně tajných premiérách vyloženě pozoruhodné jak štědré a pestré byly výstupy z kostýmní dílny, což si Bohdalová patrně užila jen v Dámě na kolejích a tady (respektive v Dámě si prošla 12ti kostýmy a dílčími variacemi, zde se dočkala 13ti kostýmů a taktéž dílčích variací). A samozřejmě by byl můj divácký zážitek kompaktnější, kdybych se nemusela zdržovat se špatnými kopiemi z Barrandova, CSF a rovnou jsem měla k dispozici kvalitní přepis vysílaný na ČT.(6.4.2011)

Líbilo by se mi, kdyby se postava Jiřího Sováka ještě více vzpouzela, o tom, k čemu její nápady slouží, neměla od samého počátku ponětí a alespoň chvíli byla mistrným zločineckým mozkem nevědomky. I přes tuto výhradu jsou ale Přísně tajné premiéry více než dobrou, perfektně zrežírovanou komedií se spolehlivým obsazením (Čestmír Řanda přímo neskutečně válí). Pokud by bratři Coenovi chtěli natočit remake jednoho našeho filmu, měl by to být nejspíše tento.(9.4.2015)

• WANDRWALL

Jak se doba a film posunuly, tak mi přijde, že to důstojně zvládal i Max Frič. Kdysi řekl, že točí pro diváky, a za to má stříbrný mercedes. Za tenhle film bych mu ho přál, ale doba ne. Těžko říct proč neemigroval, možná proto, že filmovat zde mohl dál.(10.7.2011)

Je to vtipné a od komedie víc nečekám. Za nejzdařilejší lze považovat dotaz Hudcové, zda bude Hudec telefonovat i do konzistoře a na Velvyslanectví Japonska. Dobře zahrané, dobře zrežírované a s výbornou hudbou.(14.2.2013)

"Pane vrchní, odneste ty šraňky, my s tím stejně neumíme jíst"(27.5.2014)

Jedna z posledních komedií Martina Friče.(24.4.2011)

• Adam Bernau

Nevím, čím si tento anachronický zmetek zasluhuje stejné hodnocení jako Hoblova Ztracená tvář. Nevím, jak přišel Bart na to, že "režisér Frič se dokázal postupně vyrovnávat s trendy v historii našeho filmu". Podle mne mohou být Přísně tajné premiéry zajímavé především pro české filmové studenty jako nejkatastrofálnější možná varianta spojení v prvorepublikově-protektorátní tvorbě uvízlého režiséra společenských komedií a dramat se socialistickým standardem (herecky zde ztělesněným Sovákem s Bohdalovou a Řandou). Výsledné cosi, co snad mělo být moralistní crazykomedií, je nicneříkající nefunkční paskvil, slabý právě tak, jako je slabá televizní hra hlavního hrdiny, jejíž hlavní hrdina napsal televizní hru atd. On i ten název (dost strašný) by mohl rezonovat pouze v době, která je zvyklá prožívat "premiéry" (samozřejmě veřejné) jako společenské události. Z hlediska názvu není snad bezúčelné, že šíleně zrychlený závěr vrcholí unikátní módní přehlídkou a končí fingovaným filmováním. Za zmínku stojí, že jde o jeden z filmů, v nichž dostal menší štěk Ladislav "Černý Petr" Jakim.(11.6.2015)

Scéna s tankem mi dech vyrazila a ten nápad na vyloupení banky taky. Film by získal mnohem větší švih, kdyby byl natočen o nějakých 30 let dříve než je datum jeho výroby.(12.1.2011)

Všechno je v pořádku, nápad je výborný, napsané je to pěkně, zahrané také, ale ten konec je naprosto příšerný. To se vidí málokdy.(25.6.2010)

Skvěle obsazená komedie o tom, že dostat se na šikmou plochu není vůbec nic těžkého :-)(24.1.2013)

Zábavná a svižná komedie o kapitalistických metodách zaváděných do socialistické kriminality. Jinak vtipná odpověď na tehdy populární západní filmy o krkolomných a rafinovaných loupežích. Duo Sovák-Řanda celý film opravdu táhne, ale ani vedlejší role nejsou obsazeny druhou ligou.(11.10.2010)

Příjemná komedie, která trochu postupem děje ztrácí dech, ale skvělí herci ji jistí. Scéna s tankem mě málem vyrazila dech, taková malá přípravka na následující rok. Ve Fričově tvorbě průměrná záležitost.(7.7.2009)

<< předchozí 1 2 3