Nečekaně se rozvíjející příběh vrcholící spíše kdesi v americké crazy komedii než v českém tradičním stylu, ale je opravdu radost sledovat zvolna šílícího Jiřího Sováka aneb jak je ta zlodějna vlastně jednoduchá, když má člověk dost fantazie. 80%(7.6.2007)

S lehkou opatrností přiznávám, že mé hodnocení zastiňuje sympatie pro námět, který je ale opravdu neodolatelný. Musí se to vidět. 90%.(18.10.2003)

Kupodivu nadprumerne zabavny snimek, ktery tezi hlavne ze skveleho osazeni v cele s Jirim Sovakem, ale vzhledem ke kvalitni tvorbe let sedesatych pouze slusnejsi nadprumer.(24.7.2002)

V kontextu malých českých poměrů bláznivá komedie nestora české kinematografie Martina Friče, který se v poslední etapě své tvorby (komedie s krimi zápletkou) utápěl v nadsázce a levných satirických přesazích. Ať už je herecké umění všech dobových hvězd jakékoliv, nelze přehlédnout fakt, že film je natočen na špatném filmovém materiálu a námětově vystavěn na špatných premisách - v rámci poukazování na českou provinčnost a malost se po formální i obsahové stránce sám staví coby provinční a malý... Herecké obsazení je ale úžasné...(14.1.2012)

Tak narozdíl od Tosima vidím zásadní chybu právě v tom námětu. O jeho originalitě vůbec nemůže být řeč, to ale nic nemění na tom, že ten nápad je velmi nosný a tady jaksi "nedonošený", jestli mi rozumíte. Přesto všechno - precizní režie Martina Friče a snaživí herci způsobují, že to rozhodně za shlédnutí stojí.(24.11.2003)

Nezařadil bych film do zlatého fondu naší kinematografie, ale dobrý film to je. Režisér Frič se dokázal postupně vyrovnávat s trendy v historii našeho filmu a tak většina jeho filmů se do doby svého vzniku dobře zapasuje. Zdá se mi ale, že kvalitu filmu pozdvihuje ani ne tak režie, jako spíš herecké výkony Jiřího Sováka a Čestmíra Řandy. Bohdalová je v každé komedii stejná. U ní nic nového.(18.1.2004)

Frič patřil k velkým hvězdám naší kinematografie a nebylo pro něj proto obtížné angažovat ty nejpopurárnější a nejlepší herce své doby. Jakkoli scénář je slušný (přinejmenším z pohledu současné české produkce), to, co vyzdvihuje Přísně tajné premiéry do nadprůměru, je právě herecké obsazení a odvedené herecké výkony. Za Sováka a Bohdalovou + závěrečný nápad s tankem musím dát čtvrtou hvězdičku. Celkový dojem 70 %.(18.7.2008)

Těžký život dobrodruha to sice není, ale místy mohou Přísně tajné premiéry připomínat i zajímavější a lepší filmy Mac Friče. Frič to neměl po Pytlákovce věru snadné, jeho tvorba v 50. a 60. letech byla skutečnou jízdou na horské dráze. A v žádném případě mi není jasné, čím ho okouzlila právě Bohdalová v kombinaci se Sovákem. Z jiného hlediska je na Přísně tajných premiérách vyloženě pozoruhodné jak štědré a pestré byly výstupy z kostýmní dílny, což si Bohdalová patrně užila jen v Dámě na kolejích a tady (respektive v Dámě si prošla 12ti kostýmy a dílčími variacemi, zde se dočkala 13ti kostýmů a taktéž dílčích variací). A samozřejmě by byl můj divácký zážitek kompaktnější, kdybych se nemusela zdržovat se špatnými kopiemi z Barrandova, CSF a rovnou jsem měla k dispozici kvalitní přepis vysílaný na ČT.(6.4.2011)

• WANDRWALL

Jak se doba a film posunuly, tak mi přijde, že to důstojně zvládal i Max Frič. Kdysi řekl, že točí pro diváky, a za to má stříbrný mercedes. Za tenhle film bych mu ho přál, ale doba ne. Těžko říct proč neemigroval, možná proto, že filmovat zde mohl dál.(10.7.2011)

Je to vtipné a od komedie víc nečekám. Za nejzdařilejší lze považovat dotaz Hudcové, zda bude Hudec telefonovat i do konzistoře a na Velvyslanectví Japonska. Dobře zahrané, dobře zrežírované a s výbornou hudbou.(14.2.2013)

Jedna z posledních komedií Martina Friče.(24.4.2011)

Scéna s tankem mi dech vyrazila a ten nápad na vyloupení banky taky. Film by získal mnohem větší švih, kdyby byl natočen o nějakých 30 let dříve než je datum jeho výroby.(12.1.2011)

Všechno je v pořádku, nápad je výborný, napsané je to pěkně, zahrané také, ale ten konec je naprosto příšerný. To se vidí málokdy.(25.6.2010)

"Pane vrchní, odneste ty šraňky, my s tím stejně neumíme jíst"(27.5.2014)

Skvěle obsazená komedie o tom, že dostat se na šikmou plochu není vůbec nic těžkého :-)(24.1.2013)

Vtipný námět.(27.5.2014)

...v oficiálnych hodnoteniach pomerne zaznávaný film.Neviem prečo ...Má nápad,dobré tempo,humor ,výborné herecké obsadenie....možno ten koniec je taký narýchlo,vedel by som si ho predsataviť i inak...ale i tak výborný film,ktorý dokáže pobaviť.(29.7.2013)

Příjemná komedie, která trochu postupem děje ztrácí dech, ale skvělí herci ji jistí. Scéna s tankem mě málem vyrazila dech, taková malá přípravka na následující rok. Ve Fričově tvorbě průměrná záležitost.(7.7.2009)

Zábavná a svižná komedie o kapitalistických metodách zaváděných do socialistické kriminality. Jinak vtipná odpověď na tehdy populární západní filmy o krkolomných a rafinovaných loupežích. Duo Sovák-Řanda celý film opravdu táhne, ale ani vedlejší role nejsou obsazeny druhou ligou.(11.10.2010)

Vyborny scenar plny absurdity a humoru. Cestmir Randa v roli mafianskeho bosse exceluje, stejne jako bezradny spisovatel detektivek Jiri Sovak.(2.11.2014)

<< předchozí 1 2 3