František Jech, lupič odborně vyškolený v Americe, nemá pro organizování loupežných akcí potřebnou míru fantazie. Vladimíru Hudcovi, autoru detektivních románu a scénářů, naopak vyčítají jeho kritici, že jeho zápletky jsou nepravděpodobné. Jech po přečtení Hudcových knih je přesvědčen, že spisovatel je ten pravý muž, který jemu a jeho spolupracovníkům může pomoci. Spisovatele navštíví a ten mu v nezávazném rozhovoru o detektivních zápletkách v literatuře poskytne nevědomky návod na krádež vzácné kostelní sochy. Bezmocný Hudec pak pozoruje jak se jeho fantazie stává realitou a chce všechno oznámit Bezpečnosti. Ale Jech dobře zaplatil, a navíc velkou chválou uspokojil Hudcovu ješitnost. Také další loupež podle Hudcova receptu je úspěšná. S finančním výsledkem je nejvíc spokojená Hudcova žena. Hudec se pokusí naznačit všechno příteli Klikarovi, kriminalistovi, který případ vyšetřuje. Ten se mu ale vysměje. Hudec proto napíše televizní hru, kde popíše seznámení s Jechem i průběh všech loupeží. Diváci však přijmou jeho hru jako komedii. Tehdy Hudec převezme velení v gangu a naplánuje uloupení módních modelů. Šéfem ale není dlouho, vedení se zmocní jeho žena, která se inspiruje starším Hudcovým námětem na vyloupení Národní banky s pomocí tanku během fingovaného natáčení filmu z pražské Květnové revoluce. (oficiální text distributora)

ondrula

Dvojice Sovák - Bohdalová a a jejich manželské patálie jsou vždycky zárukou zábavy. K zábavě přispívá i Čestmír Řanda, ačkoliv jen v podobě servisu, protože on sám vtipnej tedy moc není. Ostatní herci (včetně Kopeckýho a Menšíka!) nestojí tentokrát za řeč. Téma je takový lehkovážný a striktně vzato hloupoučký, ale český komedie asi tématicky nelze brát úplně vážně. Nevím proč, ale měl jsem z toho filmu takovej ten znuděně vděčnej pocit, jakej mívám na pláži u móře, kdy si čtu levnou a nenáročnou detektivku. Mimochodem, řekl bych, že skoro všem filmům ze zlatý éry 60. let je vlastní určitá velkosvětskost, postavy jezdí do USA a do Itálie, mluví se v některých scénách občas německy a jindy francouzsky a vůbec je přítomen takový kosmopolitní duch. Srandovní je v tomhle ohledu opakovaně Milda Kopecký, který očividně žádný jazyk neovládá a všechny přepečlivě simuluje. ()

everlong

vynikající film! teď se jen tluču do hlavy, že jsem si ho nenahrála: člověk by nečekal, že něco takového by mohlo u nás vzniknout, výborní herci a velice zajímávý scénář to je záruka kvality a tady se to opravdu vyplatilo ()

ArthasKarfa

Legrační logické a velmi milé, Sovák jako uťápnutý spisovatel s neustále nespokojenou manželkou (Bohdalovou), je opravdu ideální zločin nemožná věc? Kdepak. stačí pár centimetrů nylonové sítě, trocha drzosti při krádeži soch v kostele a najednou máte scénář pro nevyřešitelnou loupež, jo a ještě schopný tým zlosynů, které nemůže vést nikdo jiný než Vladimír Menšík, kterému by nikdo zločin z očí nevyčetl. ()

Vesecký

Nápadité to bylo, ale že by to bylo k popukání,to nikoliv. Že by banda zlodějů pod vedení pana Jecha chtěla využítnápadů spisovatele detektivek, a ten s tím nakonec souhlasil, jen aby se chytili za nos ti, kteří mu upírali talent k psaní? Ovšemže se zde objevily satirické prvky, trošku tepající sapolečenské neduhy té doby i mravní charakter postav, byť nenápadné. Žádný z herců tentokrát nepřekročil svůj stín. ()

mh.mail

40% — Námět určitě skýtal větší potenciál, ale byl tak trochu zašlapán rutinní režií Martina Friče. Mohla z toho být docela dobrá crazy komedie, ale nebyla. Na druhou stranu, díky tomu, že Martin Frič byl opravdu kvalitní a zkušený režisér, který pouze rezignoval, výsledek nebyl nakonec tak tristní jako třeba v případě filmu „Přehlídce velím já“. Autor hudby Jaromír Vomáčka byl i zde soudruhy vystřižen z titulků, tak moc jim nejspíš ležela v žaludku jeho Dobře míněná rada. ()

MickeyStuma

Velice uznávaný režisér Martin Frič si do svého filmu již poněkolikáté pozval Jiřího Sováka a Jiřinu Bohdalovou, aby opět ztvárnili manžele. Ano, opět. Naposled to bylo ve snímku ´Král králů´ z r. 1963 a když se oba snímky porovnají, charakterově jsou si v určitých mantinelech v podstatě stejní. Sovák jako energetický suverén, Bohdalová jako naivka a ťunťa využívající náhlé bohatství svého manžela. V předchozím zmíněném snímku šlo o dědictví a boj se státními úřady, zde se jedná o loupeže popsané ve svých detektivních románech a boj se schvalovacími orgány. Kolem manželské dvojice se v předchozím snímku neustále motá Izmail el Šarif, coby vyslanec tamánského ostrovního království, zde je to pro změnu František Jech, lupič odborně vyškolený v Americe využívající nápady na loupeže. A právě oba dva přinášející ono bohatství. Námět a provedení opět výborné. Plynulý děj, ryze český humor a samozřejmě herecké výkony jsou magnetem tohoto snímku. Příběh až neskutečně jednoduchý, ale napsaný tak, že tu není hluchého místa a ono vyobrazené typické češství skutečně vykouzlí úsměv na tváři. ()

Schlierkamp

Československá komedie o nadaném spisovateli detektivních románů Vladimíru Hudcovi, jehož literární tvorba slouží jako předloha či popis postupu ke kriminální činnosti skupiny zločinců v čele s Františkem Jechem, zkušeným podvodníkem. Velmi zajímavý námět je postupně rozvíjen a stejně stoupající tendenci mají i herecké výkony, dle mého podal J. Sovák v roli spisovatele Hudce jeden ze svých nejlepších výkonů. S radostí lze sledovat jeho proměnu od uvědomělého občana kategoricky odmítajícího jakoukoli spolupráci se zločinci až po nadšené a iniciativní převzetí vedoucí úlohy celého gangu. Taktéž jeho dialogy s Č. Řandou, neustále lákajícím na tučné nelegální výdělky vzešlé z Hudcova literárního talentu spojeného s neobvyklou fantazií a pochopitelně rozhovory s jeho manželkou J. Bohdalovou patřily k nejzábavnějším momentům snímku. Nejvýraznějšího člena skupiny podvodníků pod Řandovým velení ztvárnil výřečný V. Menšík, v méně významných rolích jeho kolegů se objevili O. Šimánek, M. Musil a J. Cmíral. Postavu policejního komisaře Grygara, Hudcova dobrého známého si zahrál J. Němeček a v malé roli extravagantního módního návrháře se objevil i M. Kopecký. Fričova pozoruhodná komedie s netradičním námětem má většinu času nadstandartní parametry, avšak závěr mi přivodil trpké zklamání. Ukončení povedené komedie nebylo totiž scénaristicky dobře zvládnuto, nebo přesněji řečeno nebyl jsem s ním spokojen. Přesto nejen kvůli hereckém výkonu mistra J. Sováka hodnotím tuto komedii a předposlední filmový počin režisérského nestora jako nadprůměrnou. ()

kluzo

Výborná komedie se zajímavým scénářem. Akorát ten konec mi připadalo, že nevěděli jak udělat, tak to vyznělo docela naivně až hloupě. Podobné jsou konce pilotních filmů k seriálům, což ale není tento případ. Ale jinak celý film zábava a Sovákův koncert. ()

GIK

První slovo Menšíka: „Ježíši“ – nejedná se o náboženský film. Zkušený Frič samozřejmě ví, co musí do filmu nacpat a jak učit obecenstvo „správnému“ vyjadřování. Symbolika: 43:28 – učebnicový zednářský pozdrav Sovák – Řanda. Hlášky / propaganda: „U mě je organizace jako při výrobě atomový pumy.“ // „Já ti dám pod stromeček pytlíček s ekrazitem.“ 15 x zazní jméno „Ježíš“. ()

FireTight

Kdyby to nebylo pojaté jako komedie, nehráli v tom čeští komediální herci (hlavně Jiřího Sováka nebo Vladimíra Menšíka si nedokážu představit ve vážné roli...), byl by to úplně skvělý film, protože příběh byl jedním z nejoriginálnějších, jaké jsem kdy ve filmech viděl. Jenže jako komedie to nějak nefungovalo, hlavně úplný závěr filmu byl podle mého názoru až moc úlet a příliš násilný (ale tank se povedl)... Mé hodnocení "Přísně tajných premiér" jako komedie je tedy nasnadě, ovšem kdyby to bylo natočené jako thriller, vůbec bych se nebránil pěti hvězdičkám. ()

swiss

První polovina filmu je skvělá, ale od příjezdu modelek jde všechno do kopru, škoda, tak se mi to líbilo.... ()

tančísvlky

Málo známy film a čerpá z výborných filmov tej doby. Je to veľká zábava a predovšetkým výsmech doby v ktorej sme existovali. Výborne poskladaná partia hercov . ()

Inozuka

Výborný námět a skvěle zahraná komedie o bandě lotrů a zneuznaném autorovi detektivek. Sovák a Řanda naprosto úchvatní, děj nepředvídatelný. Až zamrzí, že celkové zpracování je takové televizní a chudé, zasloužilo by si to mnohem větší rozpočet a výpravu. ()