Celovečerní debut nejmladšího českého režiséra Matěje Chlupáčka vypráví příběh dospívající dívky Jolany, která je předmětem sexuální touhy svého nevlastního otce. Problémy v rodině nedokáže řešit, ztrácí schopnost komunikace i se svými kamarády a stále více se propadá do uzavřeného světa svých představ. Doma hru na šťastnou rodinu hrát nedokáže, svět venku ji vysává, má strach, ale submisivní erotické hry zároveň neodmítá. Neúnosnost situace a řada dramatických okolností doženou hlavní hrdinku až do nevěstince, kde se její postavení dále vyhrocuje. Ale je otázka, co Jolana vlastně chce? Není útěk do snů lepší než drsná okolní realita...

Čerstvost pohledu začínajícího filmaře, který nepracuje v zaběhnutých vzorcích, se ve filmu Bez doteku kloubí se zkušeností již protřelých profesionálů štábu. Výsledkem je snímek s ojedinělými režijními prvky, který se nebojí nabízet divákům spíše otázky než odpovědi. Zároveň disponuje přesnou výtvarně dokonalou kamerou a uvěřitelnými hereckými výkony, které filmu dodávají až mrazivou věrohodnost. Režijní debut nejmladšího režiséra ve střední Evropě nelze přehlédnout. (oficiální text distributora)

bourec

Je to sice krátký,ale valnýho smyslu to nemá.Děj jakoby přeskakuje,takže vůbec nic nenavazuje,konec hroznej.Takže jednu hvězdu,ač v týhle roli byla napřes držku,dám za Terezu Vítů,sympatický děvče.Jinak hovno.10%. ()

Cheeter

Další přebytečný film. Jestli to chtěl režisér zachránit prostředím, tak to se mu nepovedlo. Jestli měly filmu dodat šmrnc scény, tak možná by měl režisér přemýšlet nad jiným žánrem, a to čistě pro dospělé. Možná by pak ten žánr měl v sobě i děj. Takhle je to nestálo ani za starou bačkoru. ()

johanka.g

Tento film si prostě netroufám hodnotit. Pro někoho umělecký počin, pro jiné slátanina. Já se spíše přikláním k té druhé možnosti ale můj obdiv k panu režisérovi za vůli něco dokázat a jít si za svým snem, by znehodnotil moje hodnocení. Takže Matěji, na poprvé se Vám to nepovedlo ale doufám, že příští bude lepší :-) ()

WolfR

Myšlenka dobrá, postavy zajímavé, ale jde vidět mladá ruka. Dialogy nepřesvědčivé a vedení herců taky nedobré, 2 hvězdy. ()

aniabo

Mám tu jednu laskavou hvězdičku za soundtrack a za formální stránku filmu - většina záběrů je přenádherná; netradiční a někdy vyloženě nečekané střihy umocňují chaos a myšlení "outside the box" jak hlavní představitelky Jolandy, tak asi i Matěje Chlupáčka. JENŽE. Horší scénář jsem jaktěživ neviděla, jednak je tu obrovská propast mezi motivací postav a jejich zmateným až retardovaným chováním, neutuchající otázky jako what-the-fuck, proč-kurva-řiká-todle, protože dialogy jsou zprdele jakbysmet (má oblíbená filosofická pasáž je něco ve stylu "já vím že ty nevíš že něco víš ale když zjistíš že já to vím můžu ti pomoct a už budeš vědět že víš že víme spolu," no postavy jdou do hloubky až je skoro nevidíme), do toho jsou tam furt nahý nějaký holky, který ale nejsou hezký a navíc jsou to zřejmě jenom blbky, Tereza Vítů, představitelka Jolany, by neuspěla ani v roli stromu u rybníka, do toho všeho přichází Kryštof Hádek, kterýho asi pan Chlupáčků zfetoval a nechal improvizovat, jinak nelze absurditu situace vysvětlit. Jo, moment, u Bez doteku mě to vlastně ani nepřekvapuje. ()

chelseaman22

Snímek Bez doteku má pouhopouhá tři pozitiva: Casting se jakž takž povedl, hudba často úderně doprovázela jadrný děj a překrátká stopáž jen potvrdila mou domněnku, že "Čím delší metráž, tím lepší snímek." Pokud nenávidíte, nechápete nebo jen prostě zavrhujete Davida Lynche, tak tenhle snímek rozhodně nevyhledávejte. Nejhorší herecký výkon má na svědomí hlavní herečka - její bezplatná výstava trupu a končetin snad nikoho neoslovila. Část dějové linky se odehrává v bordelu. Interiér tohoto bordelu je tak odpuzující, že je nepochopitelné, jak tam nějaký ten alfa samec vůbec může páchnout. Nervózní, byť intenzivní pracování čelistí korelovalo na intenzitě konzumace ořechů - toť má reakce na neustálé odhalování provázeného obcováním. Má matka by tento film dozajista nazvala hambatým výsledkem zakomplexovaného muže středního věku. Režisér vsadil potenciální úspěch svého snímku na nahotu, násilí a nejasnost. Spousta kontraproduktivních scén (návštěva gynekologie či pětiminutový hysterický záchvat na WC) v kombinaci s předešlou negativní kritikou dozajisté způsobí, že snímek bude striktně municipání. Na svůj věk vyprodukoval Chlupáček interesantní nestádnost, jež je v korelaci k jeho věku obdivuhodná. 18% /předpremiéra/ ()

ecceHOMMO

Páčil sa mi a cením si námet a snahu ukázať ako jedna zlá vec môže ovplyvniť celý život, a osud človeka. Problémom snímku však je psychologická stránka a dialógy ( v preklade: drísty). Ako celok je to potom akési nedostatočne neotesané i chladné. ()

Johnny.ARN

Čávo sa hecol a ako debut natočil plnohodnotný film o vzťahoch, realite, pocitoch. Má to dej, má to emóciu, herci solídne hrajú. Nie je to klasický príbeh. Dalo by sa povedať, že divák je hodený in medias res a až postupne zisťuje, o čo vlastne ide. Vedľajšia dejová línia so spolužiakmi zbytočná, dej nikam neposúvajúca. Na debut solídne. 3 z 5 ()

lennyd

Dospívající Jolana si příliš nerozumí se svým nevlastním otcem, který ji zneužívá, její matka ale stojí za nevlastním otcem. Otcovy návrhy dovedou Jolanu až k nejstaršímu řemeslu, kde jí ale žádné vykoupení také nečeká... Filmy začínajících mladých režisérů mám většinou docela rád, protože přináší do světa filmu alespoň částečné oživení, a sem tam se jim podaří zatuchlé vody české kinematografie pěkně rozproudit. O něco podobného se jistě chtěl pokusit i Matěj Chlupáček, který si na pomoc kromě svého umu (nebo neumu?) přibral i trochu kontroverzní téma. Leč dle mého názoru se to dvakrát nevyvedlo, ač jsem film poctivě dokoukal, tak nejsem schopen říct ani přibližně, co se mi autoři tímto filmem snažili říct - byť to ze začátku vypadalo velmi nadějně. K tomu, abych se to ale pokusil vykoumat při opětovném shlédnutí, mně ale už nikdo nedonutí... ()

PierrevanH

Nelíbí se mi zničený životy mladých žen, hlavně když má být hlavní hrdinka "nevinná" a divák s ní má soucítit.. tomuhle příběhu ale nevěřím... Vágnerová uvěřitelnější charakter než zmíněná hlavní postava Jolana. ()

kisha

Namachrovanej rejža se spolu se svym nohsledskym spolupachatelem tohodle rádoby dospělýho snímku tolik snažili o skandálnost, až z toho nakonec zapomněli na všechno ostatní. Hvězda za jedinej světlej bod - Ondřeje Malýho. ()

dita.krizova

Prvním 15 minut filmu - dobrý, celkem zajímavý, v dobrém rozmaru jsem se těšila na zbytek. A až přišlo na onen zbytek - litovala jsem, tloukla se do hlavy a chtěla tlouct do hlavy i tvůrce tady té hlouposti, která se snaží být velkolepá a přitom nemá ani tu jednoduchou, základní dějovou linku. Ono to nemá začátek, střed a ani konec. V podstatě je to jenom nějaký chumel něčeho, co na sebe má údajně navazovat. Ne, nic mě na tomhle neoslovilo. Ani Hádek s Vagnerovou to nevytrhli, jak jsem doufala. Jak moc jsem se na tenhle film těšila, tak stejně moc jsem se zklamala. ()

Naimad

Koncept dvou a půl rovin příběhu patří mezi nejzajímavější aspekty tohoto filmu, bohužel mimo pozitivum vlastní existence generuje spíše slabiny. U některých mono-dialogů dosahuje explicitnost až jisté nadreality, kdy postavy celkem suše definují své emocionální rozpoložení a vůbec princip svojí existence, a to v několika málo větách. Většina zbylých aktivit mimo mluvení se bagatelizuje buď na popis činnosti nebo přehnaně demonstrativní sexuální scény. O dívce, co ztratila ženskost, pojednává film, který nám na začátku onu ženskost nestihne nabídnout. Následek dominuje celému filmu na úkor příčiny. Půltá snová rovina, esenciální složka filmu, poutá, ale její divadelní strojené pojetí jí znemožnilo využití vlastního potenciálu. Jako celek film v rámci zvolené formy s výhradami funguje, tvůrcům patří uznání. Škoda hudby, která mimo hlavní píseň s ničím fungujícím nepřišla, a velmi vizuálně agresivního sexu. Naopak například střih je vynikající. Nicméně, aby film mohl dosáhnout vyšší mety, musel by dle mého projít složitější rekonstrukcí samotného jádra. Držím palce, všem budoucím filmům, co se vydají podobně trnitou cestou. ()

klukluka

Hlavní hrdinka krásná, o tom žádná... A dál už to drhne. :( Hrozně rád bych sebevědomému mladému tvůrci, přesvědčenému o tom, že školy představují přežitek, udělil za jeho debut 5 pecek, ale mám problém i s tou jednou jedinou a obhajuju si to snahou a ...kozama. Sorry, je to tak. Taky se tady předvedly tolikrát, že by mohly do titulků hned za jméno hlavní představitelky. Mohl bych to odbýt ve stylu "tohle se teda nepovedlo", ale zkusím si své kritické hodnocení obhájit doufajíc, že se pan Chlupáček zajímá o názory diváků své prvotiny a do budoucna si z nich hodlá vzít nějaké ponaučení. Nejprve napíšu, co jsem viděl. Středoškolačku zneužil otčím. Pravděpodobně vícekrát, ale jistě to nevím, mělo to katastrofální zvuk a hodně věcí jsem si musel domýšlet. Přivedl ji do jiného stavu, potrat už jí ale hradil majitel nevěstince. Majitel nevěstince dívku přefiknul, hlavně na ní ale hodlal vydělávat. Dívka si tam dlouho nepobyla, přesto už stačila vychytat coby kunčafta sexuálního zvrhlíka s tváří spolužáka páně režiséra. Přesně podle vzoru "zlo se může skrývat ve všech a všude, klidně i v Tobě, šprte". V bordelu je dusno jak v sauně, všichni jsou tam totálně na nervy. Jedinej odpočinek se divákovi nabízí v podobě nesrozumitelných násilně-milostných scén, v nichž opět účinkuje dívka, kozy a Adrian Jastraban. Netušíme, kde se vzal, co je zač, jakou hraje v dívčině životě roli. V reálu si pro dívku do bordelu přijde podřízený dívčina zvrhlého otčíma - policisty. Dívku má v úmyslu z hampejzu odvést, protože ale tráví většinu času na procházkách s pejskem, přepadne ho chtíč a dívku ještě narychlo vošuká. Ta znejistí, má pocit, že ten, kdo by ji chtěl doopravdy zachránit, by ji přece nevojel. S nepříčetně nadrženým policajtem tedy odejít odmítne, místo toho se rozhodne, že zabije bordelpapá. Policajtova bouchačka, kterou jim tam po sobě zanechal, má ale prázdný zásobník. Bordelpapá se zasměje a dívka se přenese v čase do ordinace psychologa, o němž se jí zdávaly divoké sny - ano - je to Andrej Jastraban, se kterým se předtím v průběhu filmu několikrát dohadovala, prala, pelešila, aniž bychom věděli, kde se vyloupnul. Takže teď už to víme - myšlenka na dalšího plešouna ji udržovala při životě v tom ošklivým bordelu plným všemožných úchyláků. Ty voe, to jsem si naložil. Jak mám vypsat všechno, co tady stálo za hovno? To tady budu do božího rána. Asi si to trochu ulehčím. Zkusím to vzít po pořádku. Tata se určitě mohl snažit dýl. Mohl ji otravovat víc a víc, udržovat ji ve strachu, holka mohla podlehnout, aspoň chvíli s tím mohla nějak bojovat, než to prasklo. Pak se mohli všichni tři nějak navzájem trápit a vymýšlet, kdo půjde z kola ven. Padlo by to na holku, trable s prachama za podnájem ji mohly přivést do bordelu. V tu chvíli bych aspoň na chvíli vrátil do hry kluka ze školy, a ne otčímova podřízenýho... :( Co to jako mělo mít za smysl? Copak by mu to tata napráskal, že má dcerušku v bordelu, protože ji vypudil svým sexuálním zájmem ze společného bytu? Linii s psychologem bych tam přiznal pro diváka stravitelnou, pochopitelnou formou, bez snahy o to jediné skutečné pravé umění. Vzhledem k tomu, že to bylo celý dost sračkoidní, tak tohle bylo dělo mezi voči. Hlavně bych si ale ve dvaceti vybral jiný téma, přestože vím o spolužačce, kterou brousil vlastní/nevlastní táta. Nepouštěl bych se na tenkej led v podobě dívčina utrpení v podobě bordelu, protože čím jsem starší, tím silnější mám dojem, že to ty holky nakonec docela dost baví a představě mladýho kluka, že zažívají nějaký strašlivý peklíčko, se většina z nich upřímně směje. Sex je fajn. Nic, tahle recenze už mi vzala kus života, jak kdyby nestačil ten děsnej biják. () (méně) (více)

Gogo333

Připadalo mi to jako film z nějakého nováckého cyklu. Ale zase když vezmeme v potaz, že jde o prvotinu mladého režiséra, tak to není tak špatné. Pořád tady jsou horší a to mají něco už za sebou. Koukatelné to bylo a snad další kousek bude lepší. 45% ()