Celovečerní debut nejmladšího českého režiséra Matěje Chlupáčka vypráví příběh dospívající dívky Jolany, která je předmětem sexuální touhy svého nevlastního otce. Problémy v rodině nedokáže řešit, ztrácí schopnost komunikace i se svými kamarády a stále více se propadá do uzavřeného světa svých představ. Doma hru na šťastnou rodinu hrát nedokáže, svět venku ji vysává, má strach, ale submisivní erotické hry zároveň neodmítá. Neúnosnost situace a řada dramatických okolností doženou hlavní hrdinku až do nevěstince, kde se její postavení dále vyhrocuje. Ale je otázka, co Jolana vlastně chce? Není útěk do snů lepší než drsná okolní realita...

Čerstvost pohledu začínajícího filmaře, který nepracuje v zaběhnutých vzorcích, se ve filmu Bez doteku kloubí se zkušeností již protřelých profesionálů štábu. Výsledkem je snímek s ojedinělými režijními prvky, který se nebojí nabízet divákům spíše otázky než odpovědi. Zároveň disponuje přesnou výtvarně dokonalou kamerou a uvěřitelnými hereckými výkony, které filmu dodávají až mrazivou věrohodnost. Režijní debut nejmladšího režiséra ve střední Evropě nelze přehlédnout. (oficiální text distributora)

pidla

Jestli někdo považuje napodobování a vykrádání jiných filmů a autorů za talent, pak Chlupáček má talentu na rozdávání. Začíná to už plakátem (srovnej http://www.csfd.cz/film/35301-nezna/) a ve filmu pokračuje v takové míře, že by to vydalo na několikastránkový elaborát. Po Řehořkovi další takový, který si myslí, že kinematografie začala s Tarantinem a že na to, aby se člověk stal režizérem stačí nakoukat co nejvíc filmů, že jiného vzdělání netřeba. Mnozí omlouvají nedostatky tohoto filmu mládím, já bych to v tomto případě pokládal za přitěžující okolnost. Místo co by se tento mladík pokusil vypovědět něco o své generaci snaží se na sebe upozornit a šokovat zpracováním tématu, jehož podstatu a souvislosti evidentně nechápe. (Podobně zřejmě nechápe, že film není klip, že by měl mít nějakou dramatickou stavbu, že existuje také něco jako vedení herců, atd. atd.) Já bych řekl: vrať se do školy, hochu! ()

Mažňák

No vida až když jsem si přečetl odkaz, tak jsem teprve ohalil příběh. Pravdou je, ze jsem po první čtvrthodině zavřel oči, abych jim dopřál odpočinku po celodenním koukaní do monitoru, protože nemělo smysl film dále sledovat. Ze začátku to opravdu nejprve vypadalo jako jeden z natočených dílů Soukromých pastí,ale pak se to zvrhlo prvoplánovou smršť vulgarismů a nestandartních sexuálních scén. Nejsem žádný odborník, ale herci podle mě dělali co mohli, kamera se mi taky líbila, občas bych to teda střihnul dřív, ale to je věc osobního vkusu. Stehno hudba lepší než jsem čekal, ale samozřejmě výtky bych měl. No ale příběh a dialogy jsou totálně k ničemu a stahují vše dobré, co jsem napsal někam do hlubin zhulené študákovy duše. Měl bych dát lepší hodnocení za to co jsem kladně hodnotil, ale na druhou stranu z prdu kuličku neuválíš a snad si ti, co jsem chválil příště zvolí lepší projekt na svoji sebeprezentaci. Toto dílo bych zařadil do škatulky "Knížákovský underground". ()

natalkas

To, že tvůrci vynechali tzv. střední část filmu, byl záměr, ovšem já ji tedy dost postrádala. Nebyl to vysloveně špatný nápad. Od filmu jsem očekávala trochu víc, ale je to jen můj pocit. ()

Aresko123 odpad!

Ani hlavu ani patu tento film nema. Kto mozete nepozerajte ho lebo zbytocne pridete o 65 min svojho zivota. priznavam ze som ho dopozeral tak ze som film pretacal...... GRC ()

larsvontrier odpad!

díky erotickým scénám s Vítů vydržíte to hodinové utrpení, kdo jim dává prachy na takový filmy ?))) Ministerstvo kultury néé ? ))) ()

+sfinx+

Proč není v podobných filmech Sucker Punch, vždyť ten popis naprosto sedí? I když děj trochu přitvrdil, čemuž napovídá nejen ten sexuální vztah s nevlastním taťkou, ale i to nekomiksové naturalistické pojetí, stále je to jen klon známějšího (a lepšího) příběhu. Jen ta akce je nahrazena erotikou. I když je to pouhý klon, za toto téma bych tleskal. Při nejmenším to není "jeden z tisíce" ale pouze "jeden ze sta" :) Jenže hodnocení sráží ten amatérismus, který i z nejvážnějšího dialogu udělá frašku. Ani Roden nebo Vítová ani nikdo jiný tu kýženou atmosféru navodit nedokázal. Jakoby jen četli už beztak dosti slabý scénář a zdárně likvidovali i ty náznaky zajímavosti. Když se konečně něco povedlo (kupříkladu ten úvodní pláč nebyl špatný), tak nebyla odhadnuta míra a z dojemného obrazu plačící dívky se stala nudná několikaminutovka se záchodovým zátiším a s úvodními titulky. ()

Whitehorse

Ten film je velmi zvlastne natoceny, ale je to dobre, sice tam trosku hapruje dramaturgie, ale co se tyce rezie tak bych rekl dobre, jsem z toho docela prijemne prekvapeny. ()

Jedovka odpad!

Prozatím můj první a jediný „Odpad“. Nalákal mě plakát. Obsah filmu zněl ok, nevarovaly mě komentáře a hodnocení. Moje chyba, příště si dám pozor. Něco tak strašného už jsem dlouho neviděla. Pochopitelně existují horší počiny, ale ty si alespoň nehrají na to, že jde o psychologické drama s uměleckým přesahem. Film vůbec nefunguje. Začátek se nějak lehce vyvíjí, divák se trochu nudí a čeká co bude, ale blik, po skoku Jolany do budoucnosti se to vše rozsype a není NIC. A už to nezachrání ani můj osobně oblíbený Kryštof Hádek. Mám z celého filmu pocit, že skupina tvůrců chtěla „nejmladšímu režisérovi ve střední Evropě“ splnit jeho naivní náctileté představy o erotických potížích vrstevnice. A nedopadlo to, protože chybí zkušenost a prožitek, připomíná to příliš silně naivní spisovatelské pokusy čerstvých pubescentů, které ale nikdo rozumný nevezme a nezfilmuje. ()

Korpy22

Rozporuplný film, který se snaží zpracovat zajímavé téma, ale velmi zvláštním způsobem. Místo aby nám film ukázal jak nechutné a obtěžující je povolání prostitutky, tak zvolil  metodu, která nám ukazuje spíš opak ale ve zvláštním světle. Hana Vágnerová společně s Terezou Vítů, zde stále působí jako sexy slečny a nahých scén pro nic za nic je ve filmu až až.. Film lehce působí jako by režisér chtěl pouze ukonjit své touhy podívat se na nahé herečky. Film nepřináší nic nového, scénář neeskaluje, naopak se spíše cyklí. A jediné co je na filmu dobré je a kamera a herecké výkony. ()