Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (CinemArt)

Tyny

Upřímně mám hodně smíšené pocity. Winslet je tady naprosto skvělá, vše jak se měla tvářit a jak se měla v danou chvíli chovat zvládla skvěle. Brolin mi do své role strašně zapadl a upřímně si v jeho roli nedokážu nijak představit někoho jiného. Druhý úhel pohledu na film je ten, že se to táhlo tak nějak od ničeho po něco. Začátek podle mně byl hodně uspěchaný a celkově to na mně působilo strašně naivně a přehnaně.. I když nejvíce naivní byl konec. ()

Tosi

První půlhodinku mi trvalo naladit se na klasický americký styl vyprávění tohoto zvláštního mixu ukvapené romantiky a psychologického dramatu. Adele(Kate Winslet), žena nedůvěřivá, bojící se cizích lidí, navíc trpící depresemi z minulého vztahu, se v onen osudový den setká v obchodním domě s uprchlým trestancem Frankem(Josh Brolin), jenž si během prodlouženého víkendu najde cestu do jejího srdce. Troufám si zapochybovat, že by doposud tak bázlivě žijící žena uvěřila v muže, kterého vůbec nezná, jenž narušil její klidný domov a potažmo může ohrožovat jí i jejího syna. Film se vleče, a je v něm až příliš náhodných situací a zaplaťpánbůh, že to neskončilo úplným happyendem. Poslední dvě minuty takhle dlouhý film prostě nemůžou zachránit, a to vůbec nesnižuji výborné výkony Winslet i Brolina. ()

ecceHOMMO

Nesmierne sa mi páčil výkon Kate Winslet. Dokonale stvárnila túžbu po dotyku, citoch a láske. Nečudo, že som jej to "zožral aj s navijákom" ***/****. ()

bubun

Dovolím si zde citovat Rimmera: "Tohle byla nejhorší ubulená limonáda, jakou jsem kdy musel přetrpět. Dokonce to urazilo i mou zadnici, jež se oprudila, neboť chudinka moje malá dřepěla u tak děsného puberťáckého škváru." Tenhle film má u mě rekord. Rekord v počtu rozkoukání. Dohromady jsem si ho zapnula 7x, a 6x z toho jsem u něj usnula. A to se mi při sledování filmů stává málokdy. Jinak to nebylo zas TAK hrozný, jak naznačuje ta Rimmrova hláška, ale ve chvíli, kdy uprchlý vězeň Josh Brolin peče Kate a jejímu synkovi broskvovej koláč, jsem myslela, že půjdu zvracet. Když po chvílí stojí u žehlícího prkna a žehlí, tak jsem tomu fakt nemohla věřit a kontrolovala jsem zdejší hodnocení. 74%?! .... No ale v poslední čtvrtině filmu se to trochu zlepšilo, bohužel jen proto, aby to pak zabilo závěrečných 5 minut. ()

Sfinkter

Nabízí se srovnání s Madisonskými mosty, které mě poměrně otrávily, zde je příběh trošku více uvěřitelný a symbolický, navíc mi sedla hlavní dvojice herců. ()

venison

Jeden z nejkřehčích, nejpsychologičtějších a nejromantičtějších drama, které znám.. Hodně vzdáleně mi film připomněl svou hloubkou "Madisonské mosty".. Na pomalé tempo jsem si rychle zvykla a díky němu jsem si dokázala pořádně vychutnat přerod hlavních postav a herecký talent hlavních představitelů.. Hollywoodský klenot ;-) ()

rockwoman

"Velmi rád bych žil tak, jak jsme se o tom bavili ten víkend, kdy jsme doufali, že budeme rodina." ...Chvilkové štěstí, touha po lidském doteku a úplné rodině, vůně a chuť broskového koláče, která ani po 25 letech nevyprchá, nezapomene se. ()

elanius

(111/2014) / Film, ktorý nemal byť ničím iným ako trochu lepšou romatikou nakoniec prekvapil takou nenápadnou "weird" atmoškou hlavne vďaka dvom veciam. Viac menej podivuhodná story a parádny výkon Josha Brolina. Odporúčam aj divákom čo majú strach z romantiky :) (8/10) ()

Pavlínka9

Pokud budete film hodnotit jen podle toho, co si o něm přečtete a hned si ho zařadíte do oblasti "červené knihovny", jak tu bylo tolikrát zmiňováno - o hodně přicházíte. Není to rozhodně červená knihovna. Pro mě to byl poměrně dost těžký a psychologický film, který poukazoval na dva "zničené" lidi, kteří dostali pořádný kopanec od svého partnera, který jim v životě ublížil takovým způsobem, že se to s nimi táhlo několik let....Režie tohoto filmu je bravurní a pro mě je Kate Winslet jedna z nejúžasnější a nejtvarovanějších hereček, které znám. A charizma Joshe Brolina - to je tak gigantické, že to nedokážu ani vypsat. Postupné odhalování událostí v životě obou "zatracenců" je pomalé, postupné a hlavně od ostatních velmi nepochopené, jelikož každý svou pravdu určitým způsobem skrýval a jak je zmiňováno - Nic člověka nepřekvapí víc, než pravda. :) Ten film je tak klidný. Tak těžký a tak smutný. Rozhodně doporučuji, ale pořádně sledovat, jinak Vám unikne i zajímavá vteřinka tohoto skvělého filmu. ()

Minimie

Vypadá to, že jsem další z těch, kteří tenhle film trochu podcenili (trailer nenalákal). Jsem ráda, že jsem se o tohle příjemné překvapení ale nakonec nepřipravila. Ve filmu se sice najde pár nezodpovězených otázek, jak už tu někdo zmínil, ale čert to vem, bylo to moc milý, vykouzlilo úsměv na tváři i rozbrečelo, a navíc to byla nádherná vizuální podívaná. ()

hanagi

Občas je potřeba vyplavit všechny nahromaděné emoce...A tak jsem se včera dojímala, občas nevěřícně pozvedla obočí, opět dojímala a v závěru jsem si i pěkně poplakala. ()

bobby_jean

Ech, to bol tak hlupy film... Pekna kamera a hra so svetlom, Kate ako vzdy ocarujuca a tam to konci aneb ako Brolin pecie kolac... ()

hroubek

Velká spokojenost. Jason Reitman se opět vrací do sedla po nepodařeném Znovu a jinak. Přesto je Prodloužený víkend jiný film, než jsme od Reitmana zvyklí. Někomu to nesedne, ale já byl hodně spokojený. Prodloužený víkend má s předchozími filmy společné jen charismatické postavy, jinak je tohle úplně něco jiného. A to jak po dějové stránce, tak i ve výstavbě celkového příběhu a působení. Film má jednoduchý příběh a dalo by se říci, že je hodně přímočarý, ale nic nemůže být mylnější tvrzení. Reitman použil svoji zápletku, kolem které neustále staví nové a nové dějové linie, které prohlubují zážitek z filmu. Hodně dobře využil flashbacky, které postupně dávkují informace a dávají nový tvar předchozím záběrům. Reitmanova režie mě hodně bavila, ocenil jsem neustále opakovaní záběrů a motivů. Kate Winslet předvádí parádní výkon, jelikož ona zlomené ženy umí zahrát prvotřídně. Josh Brolin je tady ultimátní frajer, má obrovské charisma a jeho herecký projev je parádní. Garrlin Griffith nehraje vůbec špatně jen mě přišel, že je trochu zazděný zápletkou a rozhodně k tomu nepomohla příběhová linie o první lásce. Jako obvykle mě potěšil Clark Gregg a v malinké roličce Tobey Maguire. Film má hodně dobrou atmosféru a dobře buduje napětí a poodhaluje osudy postav, které dostávají mnohem větší rozměr, než se zprvu zdálo a navíc je to všechno zaobaleno do hezký záběrů. Dokonce i ten konec jako z červené knihovny mě vůbec nevadil. Prodloužený víkend je povedený film, kterým Reitman dokazuje, že se dokáže poprat i s trochu jiným tématem, než jsme u něho byli zvyklí. ()

Pump

Toto romantické drama stojí převážně na dvou hlavních protagonistech Kate Winslet a Josh Brolin. Velmi tragický příběh, který před námi rozplétá Jason Reitman je příběhem tragické lásky a životních osudů uprchlého vězně Franka. Přál bych si být jako Frank, pokud jste chlap nenapadlo vás to? ()

Sany33

Neveril som, že by niekto dokázal tak jednoduchý príbeh rozťahať na skoro dve hodinky bez toho aby film stratil dynamiku a nestal sa iba utrpenie predlžujúcou romantickou zlátaninou s vynikajúcim hereckým obsadením. Našťastie Raitman to dokázal, jeho príbeh o láske, ktorá dokázala vzbĺknuť za jediný weekend a k tomu všetkému v takej situácií (ďalej to odhaľovať nebudem) je jedinečný a tým pádom sa aj film samotný stáva z môjho pohľadu jedinečný a stojí za to si ho pozrieť. Herecké výkony ospevovať nemusím, Kate aj Josh sú hotový herci nič im nechýba. Troška ma nasierali detské postavy v tomto filme ale nakoniec som to predýchal a koniec ma teda vôbec neprekvapil za to som troška skeptický ale inak pohoda. 71% ()

Mishqo

75% ... Dobrá oddychovka. Možno miestami trocha naivná, ale inak dobrá. Príbehovo uspokojí, herecky už ani nehovoriac. Navyše doplnená príjemnou hudbou. Jason Reitman ma vždy vie aspoň trochu potešiť. :) ()

SamVimes

Neuvěřitelně přeslazená limonáda. Nechce se mi věřit, že to natočil režisér vynikajícího Thank you for smoking nebo Up in the air. ()

fefee

Film o vrahovi na úteku ktorý sa stal mužom na hodinu, žehlí, luxuje podlahu, a dokonca Vás naučí piecť, a o rozvedenej mamke ktorá už dlho nemala dotyk mužskej dlane a imponuje jej aj kriminálnik no a čo... veď to už dlho nemala. Synček robí iba neplechu a dotiahne nakoniec mamičkin vzťah takmer do krachu, aby v zápätí skončil sladkastým patetickým a predvídateľným happy endom. Už dlho som fakt nevidel lepšiu drámu... (2,5*) ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?