Paulette je zapšklá stará babka žijící sama v paneláku na předměstí Paříže. Důchod má malý, exekuce jí zabavila skoro všechen nábytek, odstřihli jí telefon a ona neví, jak dál. Jednoho večera se stane náhodným svědkem pochybného obchodu. Vidí v tom znamení osudu a rozhodne se, že začne prodávat hašiš. A proč by ne? Paulette byla kdysi cukrářkou. Její smysl pro obchod i kuchařský talent jsou pro ni dostatečnými trumfy, aby našla originální řešení k provozování svého nového „povolání“. Přesto ale není jednoduché stát se ze dne na den dealerem! (oficiální text distributora)

BenchPress

Francouzi umí točit filmy, o tom jsem nikdy nepochyboval. Už to sice nejsou tak dobré filmy jako s Louis de Funnesem, ale občas z jejich produkce vzejde dobrý film. Hašišbába na to měla nakročeno, rozhodně námětem. Dost jsem si od filmu sliboval, protože představa postarší paní prodávající marihuanu mě pobaví už v mé hlavě. Paulette se snažila, ale přišlo mi to už trochu přitažené za vlasy. Některé scény jsou určitě k zapamatování, ale jako celek Paulette i přes chytře vyřešený konec přeci jen trochu zklamala. Na to, že má komedie ani ne hodinku a půl, tak jsem se už párkrát koukal na hodiny. A to bych u francouzské komedie nečekal. K jejich humoru mám hodně blízko, ale je pravda, že spíš k starším filmům. 3/5. ()

Crybaby

Vtipný príbeh ktorý v konečnom dôsledku nevyznel príliš vtipne. Neviem si predstaviť kedy naposledy som videl komédiu, pri ktorej som sa za celý čas ani raz nezasmial. Hlavná postava bola zvládnutá celkom fajn, rasizmus jej jednoznačne prospel a ako nepríjemnú starenku som si ju obľúbil, ale to jednoducho nestačilo. ()

fimler

Můj nejoblíbenější francouzský film ani chvilku jsem se nenudil scénář dobře napsaný hudba byla super, ale později se zdála být otravná.Jestli si myslíte že tam potkáte nějaké filmové hvězdy tak na to předem zapomente.Dealerka+babka v nesnázích dává dohromady super komedii u které se snad budete bavit.Škoda že už je po smrti Benadette Lafont mohla natočit druhý díl.Po dlouhé době film kterému jsem dal 5 hvězdiček. ()

Cascabel odpad!

Morousové by neměli točit crazy komedie, jinak to bude k pláči. Abych se smál, potřeboval bych před promítáním zbodnout nějaký dortíček od Pauletty. ()

BarVo

Keď nečakáte druhých Intouchables, nemôže sklamať. A k tým ironickým komentárom o biednom dôchodku 600 eur len toľko, že je rozdiel s tým vyžiť v Paríži a v Čechách, poťažmo na Slovensku. ()

Synx Fiction

Aneb jak přes drogy nalézt smíření se životem, rodinu i odbourat rasizmus :) Tohle prostě můžu, absurdnost té zápletky a přitom má člověk pocit říct si proč ne ? jako velký bonus musím filmu dát hlavně to že přesně jak tvůrci chtěli, aby na začátku divák neměl hrdinku moc v lásce, tak postupně se ten škleb přeměňuje v lehký uvolněný úsměv z radostného konce....a za to dostává ***** !! ()

kverula

Když už koukat na bábu, pak na Bílou vdovu. Ta má aspoň vtip a trochu reálného základu. Tohle je ovšem konina, doufám, že se toho ostatní báby nechytnou. Pasuji na bláznivou komedii, žádné drama ani krimi v tom nehledejte. Přemýšlím, jestli mi ta Francie v tom filmovém světě bude nějak chybět... myslím, že ne. ()

lepo

Vždy vravím , že Francúzi to jednoducho vedia. A toto je ďaľší, tisící príklad francúzskej kinematografii, ako sa dá natočiť jednoduchý - nízkorozpočtový - krásný - oddychový koláčik s vôňou ( žeby škorice?). Film sa mohol kludne volať " Koláčik mi stúpa do nosa ", len preboha nie HAŠIŠBÁBA. Tým distribútoským magorom , čo majú na svedomí tento názov, by som odťal v tomto prípade neviem čo. OTRAS - (ten distribučný názov). Film super 4*... ()

MorraEddie

Příjemná komedie od našich francouzských kamarádů se skvělou Bernadette Lafont jako nejlepší dealerkou v okolí. Musím uznat,že některé fórky mě doslova rozsekaly,třeba hlavně ty rasistické zaměřené,když sám kněz byl černoch. Film má svižné tempo a i nějaká ta krimi zápletka nijak nevadí. Cílem tohoto filmu je pobavit a nenudit a já myslím,že se to do puntíku povedlo. ()

zodiak217

Veľmi príjemné som sa bavil a som rád, že po čase nakrútili opäť snímku v ktorej ústredná postava bola dáma v rokoch, ktora sa akousi zhodou životných okolností dostane k biznisu s hasisom. Akosi vsak prinesie do obchodu nový pohľad a stane sa z nej úspešná "ilegálna" podnikateľka. Veľmi dobre herecké obsadenie, oceňujem francúzsku produkciu. Dosť mi ale absentovala hudba ktora by dokreslila celkový dej. Bol som poteseny, spokojný a dostal som presne čo som chcel. Na tento film sa dá pozerať aj viacrat a preto ak sa chcete vkusne zabaviť a oddýchnuť si, vrelo doporučujem! ()

SuzieS

Po přečtení zdejších komentářů jsem neočekávala mnoho, a možná právě proto mě pak tako velmi milá komedie překvapila. Vtipná, dobří herci, zajímavá zápletka, která z tématu vytřískala ještě o malinko víc, než jsem původně čekala... Opravdu milé překvapení a určitě nadprůměrný film z poslední doby. Vtipy vtipné, což překvapí hlavně po shlédnutí pár amerických komedií, a hlavně netlačí na pilu (zlepšení stavu babči s alzheimerem :) ) Výborná komedie ()

Hanz_knife

Taková trošku lepší komedie s bábou, která je zapšklá a k tomu ji nestačí důchod. Rozhodne se tedy prodávat drogy a v důsledku toho se mění (bohužel) i její povaha. Docela jsem se smál a ani jsem se i přes jednoduchou zápletku nenudil, takže tři hvězdičky jsou myslím tak akorát. ()

Pan_Kritik

Ze začátku jsem se smál snad každou minutu, ale tak ve středu filmu to už tak vtipné nebylo, ale konec pěkně vychytaly babky :D. Viz film pro bílý :D. Viděl jsem doma. ()

Delmondo

Nutno podotknout že Paulette není žádný filmový veledílo ani třeskutě vtipná komedie. Je to komedie která u mě bodovala nikoliv co se týče humoru ale lidskosti s jakou je podávána, ono nechat starou zatrpklou bábu co nesnáší prakticky nikoho prodávat drogy na Pařížském předměstí a neudělat z toho trapnou náhražku laciného dovozu z USA a zachovat filmu důstojnost, tak to je to co drží francouze pořád nad vodou a proto stále sleduji jejich filmy. K tomu ještě pěkná hudba a sympatický herecký výkony a já mám o nedělní oddychovku postaráno. ()

mucho3

Ve srovnání s anglickou Bílou vdovou,slabší ve vícero směrech....není to úplně průser,ale od frantíků jsem čekal větší p*del.. ()

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu