Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? (Cinemart)

Muf911

Totální sračka. Ještě větší než ty, co přvážel ten fekální náklaďák, co v něm byly schovaný ty drogy. Tolik skvělých herců, režisér mého oblíbeného Blade Runnera a takový výsledek! Jediná hvězdička, co dávám, je za sex S (nikoli NA) ferrari. A pak ty krásný gepardi. ()

Kusic

Každá debata, ale snad naprosto každá debata ve filmu se zvrhla v šílený filozofování. Tam, kde stačilo pár slov potřebných k ději, se najednou povádní roztáhlo na pět minut o hovnech.. Film by měl bez těhle zbytečnejch keců o dobrou hodinu méně.. ..a ono by to bylo podle mě určitě lepší. Každopádně na 3* dostačující. ()

esmoke

Po většinu filmu se tam neděje nic, nebo nic smysluplného. Pan Scott mi piřšel bez formy. Rozpočet: $25 miliónů, Tržby: $71 miliónů ()

VLADEK

Viděna dabovaná verze - ty dialogy to je fyzické utrpení. Pak se mi těžko hodnotí, kde se stala chyba, zda si pan McCarthy chtěl jen přivydětat. Všechno to herecké obsazení je jen levárna na diváka. ()

corran

Proč mám pocit, že jsem koukal zase na další hovadinu od Tarantina? Krásně vypracované dialogy, ladící hudba a příběh, který nemá ani hlavu ani patu. Nehledě na tu trochu krve. Jen nechápu, proč na to Scottovi kývlo tolik známých jmen. ()

WAGHiSS

Já věděl, proč téhle kombinaci věřit. Lidé, serte na zahořklé odsuzování studovaných pisálků! Gradace ničeho v něco šíleného Scottovským perfekcionismem a dialogy s přesahem podanými postavami TAK zahranými, až jsem si potvrdil nenávist ke Cameron Diaz. Nicméně neuhnu, že všichni zúčastnění jsou nemocní. Bojím se přečíst si od Cormaca cokoliv, byť jen podpis. Tohle bude rezonovat dlouho. ()

Ironhead

Michaela Fassbendera mam cim dal radsi. Cameron Diaz sem naopak nemel rad nikdy a rekneme ze v tomhle filmu uz pusobi ponekud vyskakane na roli "femme fatale" jednoho z narkobaronu... na scenu "osukam auto" mela urcite dublerku" :_) Nicmene ten film ma atmosferu a konec mne ponekud sokoval a vlastne prijemne prekvapil (ze 3* sem diky konci zved na 4*)... Ale jinak celkove na mne film zapusobil jako agitacka na tema, deti nehrajte si s drogami a neplette se do obchodu s nimi, je to nebezpecneee... aaano :_) ()

bonovox

Scott tentoraz prestrelil. Dialógy o ničom, dej bez vývoja postáv, jednoducho celý film je cool ale výsledok je celkovo len slabý priemer. ()

Leuan odpad!

Napiš k tomuto filmu komentář a poznám, kdo jsi. Mdlé výkony tzv. filmových hvězd. Trapnost scén. Příběh uspávač. Dialogy, které by se amatér ostýchal napsat do scénáře. Během 117 promarněných minut mého života bylo dost prostoru přemýšlet nad zásadní otázkou: proč se dívat na další filmy? Všechny hlavní postavy jsem viděl v lepších (ale i horších) filmech (zdravím Piťáka a jeho železné srdce) a nechci vidět pořád tytéž masky, unylé úsměvy, gesta či posunky. Analogií jsem dospěl k závěru, že to se dá říci o všech hlavních tahounech a tahounkách filmového plátna. i příběhy a kulisy ztrácejí na zajímavosti, jak se často ve filmech opakují. Dvě trilogie Tolkiena jsem už na filmovém plátně viděl. Jakékoliv Hvězdné války již nebudou lepší než díl 4., 5. a 6. Indiana Jones měl skončit třetím dílem. Terminátor druhým. Avatar prvním, stejně jako Matrix či Barbar Conan. Tento film je zlodějem času a v mém případě i spouštěčem bojkotu filmového průmyslu. FILM ne, radši knihu! ()

Dacsus

Zaujímavé že takto kvalitný počin tu balancuje na úrovni priemeru. Zaujímavé, podivné, a dávajúce podnety k úvahám... ()

topvideo

Dej sa vlečie ako slimák, tomuto snímku chýba šťava. Nepochopiteľné konanie hlavného hrdinu, nejasné investície, risk, ktorý vôbec nepotrebuje ho stojí veľa - manželku. ()

czema

Nějak jsem si s tím filmem nerozuměl. Herci hráli, já koukal. Ale že bych z toho byl nějak odvařenej to se říct nedá. ()

tomino28

Nejsem si jistý, jak je možné, že když se sejde tolik filmových hvězd před i za kamerou, vznikne ze vzájemné spolupráce takovýto výsledek. Je to místy vtipné, místy kruté a drsné, ale především - je to k uzoufání nudné a nezajímavé. Je sice moc pěkné, že se Fassbender, Bardem a Pitt spolu se svými kolegyněmi snaží, co to jde, ale film jim nedává prostor k tomu, aby byť jen trochu vynikli. Je to velká škoda, ale kdo chce moc, nakonec nemusí mít nic, a tento počin po právu zmizí v propadlišti dějin. ()

HellsAngel

Pre mňa je Konzultant totálnym sklamaním. V živote by som si nepomyslel, že jediná vec, ktorá ma na nejakom filme od Ridleyho Scotta zaujme sú herci. Tí jediní odviedli prácu na tejto snímke tak, ako sa patrí a je to jediné, čo stojí za zmienku. Zvyšok je proste hrozný. Príbeh v podstate o ničom, väčšina scén nezaujímavá, brutalita z čistej vypočítavosti. Nechcem tvrdiť, že si z filmu nič nepamätám...ale kto by zabudol na scénu v ktorej Cameron Diaz roztiahne nohy a začne trtkať s predným sklom Ferrari, pri čom sa na ňu uslintane pozerá Javier Bardem. Preboha prečo? Toto má byť to, čo si divák z filmu odnesie? Venovanie priestoru takejto absurdnosti, pričom film na plnej čiare zlyháva vo vysvetlení hlavnej zápletky, je neodpustiteľný prešľap. Scott si zažil kritické obdobie, kedy sa (jemne povedané) trápil a tento film je jeho vrcholom. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

12.05.2016

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)