Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? (Cinemart)

FilmFan24

Temný thriller, jehož hlavní zbraní jsou chytré dialogy hlavní pětice postav, je natočený v zářivě prosluněných barvách kde každý záběr by se dal okamžitě zarámovat. Tohle prostě Ridley Scott umí. Právě velkým množstvím rozhovorů je pro mnohé diváky vyžadující povrchní akci The Counselor těžko uchopitelný. Přitom stačí sledovat a poslouchat. Mezi řádky je toho řečeno ažaž. Bohužel jak už to u Scottových filmů bývá je na kinoverzi znát, že tam cosi chybí. Ale i tak je film dostatečně drsný a sexuálně odvázaný. Na orgasmus Malkiny (Cameron Diaz) na předním skle Ferrari se jen tak nedá zapomenout, stejně jako samotný Ridley nezapomíná na svého zesnulého bratra a v jednom z mnohých dialogů je tam připomenutí jeho filmu Man Of Fire... ()

Dont

Nečekaný průšvih Ridleyho Scotta. Pár momentů sice nebylo k zahození, ale po několika týdnech mi v hlavě zůstala jen vzpomínka na vynikajícího Michaela Fassbendera a nezodpovězená otázka, proč do projektu s tak bídným scénářem šlo tolik hereckých osobností. ()

Foma

Zajímavý, proč tak nízký hodnocení? Vždyť to byla vlastně komedie plná ironie a sarkasmu a tentokrát fakt s dobrou Diaz. ()

Skip

Drsný je svět obchodníků s drogami, a když se něco posere, je úplně jedno, kdo za to může. Kartel nezná slitování. Možná trochu pateticky vyjádřené, ale o to v tom filmu jde. Je to tvrdé, krtuté, možná to nejde až na dřeň, ale šťourá to hodně hluboko. Chlad čiší všude kolem, ač teplota vzduchu je kolem třicítky mexických stupňů Celsia. Možná nejde o nějaký extra dobrý film, ale u mě rozhodně zabodoval. ()

dee-key

Typický McCarthy. Natažený a ukecaný. Film nacpaný hvězdami, ale dohromady se toho v něm moc neděje. Kdyby neměl tu dokonale tíživou atmosféru a nebylo na postavách vidět, v jak bezvýchodné a tíživé situaci se octli, asi bych to ještě o jednu hvězdu srazil. Na druhou stranu film mě zas tolik nenudil, už díky té troše akce, napětí a obchodu s drogami. Tu sondu do sexuálního života narkobaronek si ale mohli odpustit. No prostě čekal jsem trochu víc. ()

Fíla

Dostal jsem toho málo. Nezáživné a na Scotta hodně slabé. Divil jsem se, proč je to slabě ohodnocené. Teď už to vím a přidávám se ke slabším hodnocením. Díváte se a stále nevíte na čem jste. O co tam vlastně jde? Kdo je kdo a do čeho se zapletl? Mnoho nezodpovězených otázek. Herecké obsazení super, a to je asi tak všechno. Nenapadá mě, za co bych měl dát lepší hodnocení, vážně ne. ()

zbyshek

Nevěřil jsem negativním komentářům a říkal jsem si, že je to zas zkreslená kampaň "řiťopichů". Bohužel musím uznat, že měli celkem pravdu. Konzultant není vůbec dobře natočen, v půlce filmu jsem stále nevěděl o co tam jde. Neznal jsem pomalu jména postav a stále se tam objevovali nové tváře. Navíc přibývaly i nové scény , které na sebe nenavazovaly. Prostě "maglajz", který bych od Ridleyho Scotta rozhodně nečekal. Vypadalo to, jako by to točil nějaký nováček ve filmovém průmyslu, který nedokáže sestavit smysluplný příběh. U takových jmen jako Fassbander, Pitt, Cruz,... jsem byl vcelku spokojen s výkony. To nic nezměnilo na faktu, že tento film byl nudný a zbytečně roztahaný. Už jsem se jen modlil až bude konec. Koncová část trvala asi 15 minut, pro mě to bylo jako věčnost. Mnoho věcí tam nebylo vysvětleno ani na konci, toto se nepovedlo. 40%, asi i z milosti. ()

Aljak

Dosť veľké sklamanie. Krimi-thriller, ktorý sa silou mocou chce hrať na nejakú filozofickú drámu nekonečných rozhovorov o všetko možnom, a napokon v podstate o ničom. Od Ridleyho Scotta som určite čakal niečo hodnotnejšie a nie takúto povrchnú hru na slušných ľudí a drsňákov z drogového kartelu. Nech som sa snažil sústrediť akokoľvek, niektoré veci a súvislosti mi akosi vôbec nedávali zmysel. A v konečnom dôsledku ani celkový film, kde sa každý tvári tak strašne suverénne, až mi to prišlo prekrútené. Navyše Michael Fassbender sa do tejto role vôbec nehodil, a celkovo ho vôbec nemusím. Penélope a Cameron sa vo filme len tak občas mihli ako keby tam boli len do počtu, pritom obe boli dosť dôležitou súčasťou deju. ()

M.i.k.e

po přečetní recenzí jsem ke Konzultantovi přistupoval lehce s odstupem,leč ani to nestačilo a musím uznat,že už dlouho jsem neviděl takhle nedivácký film.Nepamatuji se,že by se mi po hodině sledování filmu stalo,že bych si nebyl jistý,o čem,že to vlastně celé je a ani teď s cca 12ti hodinovým odstupem nevím jak přesně Konzultanata uchopit a říkám si,že jsem to celé dokoukal jen díky výbrorým hercům a díky čekání na to,co že z toho nakonec vyleze.Film jakkoliv úplně nepřetéká postavami,působí uspávajícím a hlavně prázdným dojmem,kdy všechna akce byla nahraznena rádoby filozifickými dialogy a jakkoliv mám Ridleyho rád,tentokrát mi sledování jeho filmu moc radosti nepřineslo...60% edit na druhý pokus došlo po víc jak 4 letech a najednou to byl úplně jiný zážitek.Pořád je to dost nedivácký,ale má to svoje kouzlo,které extrémně přitahuje...80% ()

Martin741

REziser Ridley Scott natocil snad najnudnejsi film svojej kariery. Prva hodina sa dohromady nic nedeje, a potom sa sice daco rozbehne, ale to nieco rozhodne postrada akukolvek akciu. Je tu len slovickarenie. A ufilozofovat sa xmrti nad kazdou vetou, co povedal kadejaky mental a psychopat v tomto filme - to neznasam. Ale tak, ze velmi. 30 % ()

Figu

Nebylo to špatný, ale jako mnozí jsem i já očekával daleko větší pecku! Ono by se to dalo i při takovém hereckém obsazení a pod taktovkou takového rejži čekat! Jenže se tak nestalo... Vraždy jednotlivců byli skvělý, opravdu tomu nemůžu vytknout jedinou věc! Brad Pitt zahrál na jedničku, nemluvě o skvělé Diazové, která si dovolila i nevýdané číslo na Ferrari, naopak Cruzová byla nevýrazná a Fassbender umí určitě zahrát taky víc než pana advokáta... Přiznám se, že první půlka byla hodně rozkouskovaná a dělalo mě problém si dávat jednotlivý štípky filmu dokupy, naopak druhá půlka byl naprosto strhující thriller se vším všudy. Ridley - příště by to chtělo víc šťávy! No ať nežeru, tak za 65% ()

Marqta

Sneak peak do velmi výnosného byznysu s horou promrhaného potenciálu a další horou skvělých herců. (I když Cameron prostě nemám ráda, jakkoli je dobrá.) Na mě to bylo moc chaotické. Jakoby tvůrci nevěděli na co se vlastně chtějí zaměřit. Chvíli si myslíte, že víte "o čem to je" ale pak zjistíte, že tam je ještě tohle a tamto...hup sem hup tam od všeho trochu a to co se z toho všeho nakonec vyklubalo mi navíc zrovna dvakrát nesedlo. Na druhou stranu některé scény jsou vážně hodně povedené, stejně tak jako dialogy. Cítím trochu rozpačitě a pořádně nevím jak se k tomu mám postavit. Trochu silnější dvě hvězdičky.----"Machado would have traded every word, every poem, every verse he ever wrote for one more hour with his beloved. And that is because when it comes to grief, the normal rules of exchange do not apply, because grief transcends value. A man would give entire nations to lift grief off his heart. And yet, you cannot buy anything with grief, because grief is worthless."---- ()

bourec

Asi jsem trouba,ale solidně řečeno,bylo to vo hovně.Anebo druhá možnost,já mám v hlavě hovno.Protože první hodina filmu mi připomínala čumění do prázdný vany,a čekání na kapra,kterej vyletí z vodpadu.Nic,nic,nic.Něco rozjeli,pak se to posralo,ale pořádně nevim co,a pak přišla druhá hodina,kde byly ty krvavý akty násilí,který film malinko vylepšily.Celkově film na jedno použití,stejně jako hajzlpapír.Ridley,na některý spisovatele se vyser.50%. ()

joker.george

Tvorba Ridleyho Scotta mě prostě baví. A to ani nemusí přinášet převratný, zajímavý či konzistní děj. Stačí mu pár dobrých dialogů, scén a postav, a že zde byly potřeba, když slabší momenty počtem převažovaly. Ale nevadilo mi přečkat nudnější pasáže a přinejmenším podivné kecání, protože jsem věděl, že přijdou chvíle, které je zadupou do země - a taky že přišly. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

12.05.2016

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)