Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? (Cinemart)

stephano

tak nízký celkový hodnocení? to si snad děláte srandu. Hlavně, že tu každá druhá japonská anime sračka má 90% ()

kubilov

Tak zde půjdu velmi rád a s chutí proti proudu. Kdo by to byl čekal, že nám Ridley na stará kolena ukáže ještě pořádný konverzační a navzdory hvězdnému obsazení nemainstreemový film, o což se už sice párkrát pokoušel, ale až zde se mu to opravdu povedlo. Counselor obsahuje až překvapivě hlubokou myšlenku o zdrcujícím ponaučení a nevedoucí cestě zpět z lehce protizákonné cesty za ztrátou chamtivosti, to vše je však zakryto zdánlivě neproniknutelnou vrstvou klasického drogového kartelování a teoretického či aplikovaného sexu. Rozhodně jsem od zdejšího děsivě podhodnoceného ratingu a až přílišné koncentraci hereckých hvězd čekal nějaký propadák, proto mě velmi mile překvapilo, jak chytrý a perfektně zahraný film to je. Michael Fassbender je už definitivně herecká hvězda nejvyššího kalibru, protože jeho prezentace bylo čiré ztělesnění hereckého talentu a uvěřitelných emocí dohromady. O moc nezaostávala ani dokonalá svině Cameron Diaz, pro kterou to bylo v mých očích nejlepší herectví několika posledních let. Excentrický Javier Bardem si odehrál přibližně to své, Penélope si střihla bohužel hodně vedlejší roli a Brad Pitt sice malou, ale za to vtipnou roličku, která skvěle představovala jakéhosi tajemného průvodce tímto nečistým prostředím. Po druhém shlédnutí zvedám na plný počet s tím, že jsem se od toho celé dvě hodiny nedokázal odtrhnout, i když jsem věděl jak to skončí, což se nestává každý den. ()

Mamlas

Film je zajímavý tím, že se skládá z několika, možná patnácti, několikaminutových bloků. Bloky naskládané za sebou asi mají vytvářet děj, který jsem napoprvé a ani napodruhé dostatečně nepochopil. Ty puzzle (bloky) do sebe nezapadají. Každý blok obsahuje obvykle dialog, který je o ničem, je dlouhý a nudný. V dalším bloku se objeví další postavy, o kterých není zřejmé, kdo jsou a jakou mají ve filmu úlohu, ty vedou další nudný a dlouhý dialog opět o ničem. A tak to jde až do konce. Známí herci to nedokážou zachránit. Je to prostě slátanina keců a dalších keců. Celý děj by se časově bez potíží vešel do 30sekundové reklamy na prací prášek. ... a aspoň by to bylo bez těch hrozných a vleklých keců, které mi opravdu lezly na nervy. ()

miki68cz

Film měl zajímavou atmosféru a neskutečný obsazení, nikdo nevyčníval, čímž chci říct, že mne nikdo zvlášť nepřekvapil, Fassbender v hlavní roli bude vždycky sázka do loterie a ne vždycky se dokáže trefit do role, což je tento případ. Nebýt film tak moc tajemný a komplikovaný, mohlo jít o super biják. Scott ve snaze kopírovat zřejmě předlohu co nejvěrněji, přepsal do filmu všechny zdlouhavé dialogy včetně slangu, ve kterém se může našinec lehce ztratit. Čekal jsem prostě víc, možná by filmu prospěla výměna režiséra na začátku natáčení, myslím, že s podobným tématem by si nejlépe poradili třeba bří Coenové. I přesto doporučuji k shlédnutí, možná se neztratíte jako já v překladu;-) ()

ratpile

Zlaté časy Blade Runnera, kdy se Scott uměl vyjadřovat obrazem. To McCartnyho filozofování si mohl Ridley odpustit. Co tím chtěl vlastně básník říct netuším, každopádně se žádná No Country for Old Men znovu nekoná. Na to je konzultant příliš doslovný a prvoplánový (sumeček). Co Scottovi ale pořád nemohu upřít je řemeslná kvalita, fungující horká pohraniční atmosféra a výběr herců. Kupodivu mi v hlavě nejvíc utkvěl Brad Pitt, který v tom prostě jako drogový dealer uměl chodit. I když... ()

kotasbk

Tak tohle se trochu nepovedlo :(Elegantní thriller bez akce a napětí. film nemá co nabídnout, takový průměr, ničím neoslní ani nenadchne. ()

kiros179

Ukrutně nevyvážený film, první část - rádoby filozofické / sexuální dialogy (totální nuda), ke konci už se něco začíná dít (díky bohu), ale i přes dobrý finiš filmu, se oněch 138 min u SE táhlo jak smrad. Dvojice Cruz (když hraje v angličtině, asi jediný případ kdy opravdu VÍTÁM dabing před originálem) - Diaz (duck face) až děsivě nesedí. O hlavním hybateli děje (nebudu prozrazovat více) se nedozvíme v podstatě vůbec nic, až na to, že nám dokáže že je to největší zločinecký mastermind současnosti (před kterým neutečou ani ty nejlepší profíci, viz. závěrečná krvavá sprcha, pro jistotu opět netušíme jak to vlastně dokázal/a - uf). Celý film na mě působí straně nedodělaným čí neuhlazeným dojmem, velká škoda, s takovým obsazení se prostě MUSÍ dělat lepší filmy, ať je to Scott nebo kdokoliv jiný. 45% ()

soviczka

Až trochu rozdýchám fakt, že se mnou Ridley Scott pěkně vy... eee... vyběhnul, sesmolím i nějaký ten komentář... O 3 dny později: jedním slovem nekoukatelné. Variace na téma "Jak promrhat potenciál slibné zápletky a více než slibného obsazení". Prvních 45 minut jsem jen nevěřícně zírala a přemýšlela, jestli jsem vážně tak jednoduchá, když nerozumím ani jediné z vět, kterými mě jednotlivé postavy doslova zaplavují. Na tom se do konce filmu bohužel nic nezměnilo. Zápletka byla na rozdíl od dialogů jednoduchá a jednoduše předvídatelná. Obsazení se tvůrcům povedlo až na Cameron Diaz, která vypadá tak vyžile a použitě, že by si o ní svůj stroj neopřel ani ten bezhlavý motorkář. Scénu s čelním sklem auta radši ani nebudu komentovat a tajně doufám, že se mi ji jednou povede vytěsnit z paměti... ()

ondey

Chytrej a nezávisle působící thriller plnej filmovejch megahvězd, který do kapsy strčí extra mrcha Cameron Diaz. Podle mě jde o její životní roli, už trailer to naznačoval. A nezklamal :) ()

KaZbunda

Nuda, nuda, šeď, šeď. Hvězdičky za Cameron 'zasviněné' přední sklo a takzvaný krční utahováček. Snad příště Ridley. ()

Xeany

V první chvíli po shlédnutí jsem tento film chtěla ohodnotit jako odpad... jelikož prvotní dojem je naprosto šílený, nechutný a přesně takto jsem se cítila po shlédnutí 8 mm.... jenže... po druhém zamyšlení si člověk uvědomí, že toto je pouze vystižená syrová realita mnohých "byznysů". Jako příjemný fakt jsem brala filozofické dialogy, které mě bavily a jsem ráda, že Cameron Diaz si konečně v nějakém snímku zahrála jinak, než jako naivní blondýna. ()

Sharleen

Príbeh postavený na detailoch, z ktorých niektoré mi asi unikli aj po druhom pozretí. Výkony Penélope Cruz a Michaela Fassbendera úplne skvelé a Cameron Diaz mi bola ešte protivnejšia ako obvykle a keďže hrala odpornú mrchu, tak asi tiež dobre zahrala. Ale od Ridleyho Scotta som očakávala viac, ako som dostala. Morálne poučenie z filmu..zaistiť si budúcnosť peniazmi z obchodu s drogami a ešte k tomu obchodu s drogami s mexickým kartelom = veľmi zlý nápad. ()

Benisippo

Spoileralert: Přijdou za borcem, zeptají se ho jestli do "toho" chce jít, on že jo, pár lidí si předá hovnokáru a najednou máme průser...pár lidí umře, hotovo. To celé je vyplněné slovní vatou samých pseudointelektuálů a ve výsledku jsou to promrhané dvě hodiny života. Fakt, že na tom herci a štáb strávili o nějakou tu hoďku navíc je docela pobuřující. Až na pár momentů hrůza. ()

zubrik66

Stretnú sa dvaja zazobanci a bavia sa, ako zarobiť ešte viac prachov. Úplnou náhodou prídu na nápad, že sa to najlepšie dá pomocou drog (ako ináč)...Samozrejme pri tom zhŕňaní prachov nezabudnú ani na ten strašný, skorumpovaný a bezcitný svet a pri šálke zeleného čaju plačú, že prečo je to tak. Ujo Javier má také šťastie, že jeho priateľka veľmi rada leští strechu jeho ferrari. Inak celkom slušný príklad ako sa dobrá téma, dá totálne do*rať... ()

Kimkong

Vůbec netuším k čemu ten film je. Má nám říci, že pokud neumíme vošukat auto a děláme protizákonné věci tak skončíme zle? Film plný sexuálních prasáren a několika mrtvol prostě na víc jak dvě hvězdy nemá. ()

Doutas

Po prvním shlédnutí v kině jsem nijak nadšenej nebyl, s hodně velkym mhouřením obou očí jsem dal Konzultantovi tři hvězdičky (a to jen kvůli vynikajícímu Fassbenderovi) a odpískal jsem ho jako jedno z největších filmových zklamáních. Po druhém shlédnutí doma si ale říkám, že to vůbec neni tak špatný. Takhle tvrdej, nekompromisní a přitom neakční thriller bez jediného vstřícného gesta vůči divákům se v Hollywoodu často nevidí. ()

Guran

Jeden velký nesmysl s přihlouplými dialogy a žádným dějem. Nemohl jsem uvěřit, že tuhle hovadinu natočil můj oblíbenec Ridley Scott! Co ho sakra přijmulo točit tento film o ničem? Navíc vynikající herecké obsazení, které tentokrát zde nehrálo žádnou roli, jejich výkony byly průměrné. Prostě kravina, šílený zbytečný film, který vám nic nedá, už rozhodně né kladný zážitek. Hvězdičku dávám jen za to, že jsem vydržel se na to nějakou dobu dívat. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

12.05.2016

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)