Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? (Cinemart)

Daggeron

To boli časy, keď som ešte ako chlapec obdivoval Gladiátora pre jeho historickú veľkoleposť, každý deň som počúval Zimmerov soundtrack a túžil byť legendárnym Maximom. Lenže odvtedy ubehlo už viac ako desať rokov a ja u Scotta márne čakám na ďalší tak pozoruhodný počin, pretože posledné dva projekty moje predstavy nenaplnili. Prometheus ponúkal aspoň elegantnú vizuálnosť, Konzultant nemá ani to. Scenáristicky skratkovitý, absolútne ignorujúci charakter, psychológiu a najmä motiváciu jednotlivých postáv. Vsádza viac na výsledok než na jeho príčinu, ale pokiaľ divák sleduje dve hodiny bez toho, aby mal aspoň trochu poňatie o tom, prečo niekto urobil to, čo urobil a prečo nasleduje to, čo nasleduje, tak je to úplne na nič. Neprehľadne napísaná zlátanina, v ktorej prichádzajú každú chvíľu na scénu nové postavy a vy márne hľadáte nejaké súvislosti. Dielo kladie dôraz na dialogickosť a filozofické úvahy, snaží sa pôsobiť inteligentne, lenže kým pri prvej výmene názorov ešte hľadáte ich skrytý význam a nejaké metafory, v ďalšom priebehu už prichádzajú jedným uchom dnu a druhým von a vy ich nejako hlbšie neanalyzujete, pretože pre nasledujúci dej nemajú žiaden nosný význam. Ak nám chcel scenárista predstaviť nejakú životnú filozofiu, toto rozhodne nebol ten správny spôsob. Hoci kamera sem-tam ponúkne atraktívny moment, celkovo ide len o sympatický obal bez významnejšieho a určite nie chutného obsahu. Jediné, čo nakoniec aspoň trochu zaujme a čo obsahuje aj hlbšiu myšlienku alebo ponaučenie, je chladné a drsné finále. Samostatnou kapitolou je casting, pretože herecké výkony ďaleko prevyšujú všetko ostatné. Lenže keď film nemá poriadny scenár, môže byť režisérom aj Ridley Scott a na plátne vystupovať hviezdy ako Michael Fassbender, Brad Pitt, Javier Bardem či v maličkej roli Bruno Ganz, mužské oko diváka môže potešiť zvodnosť Penelope Cruz či Cameron Diaz alebo vo vedľajšej úlohe Natalie Dormer, aj tak v konečnom dôsledku nebude stáť za veľa. Je mi to ľúto, ale nemôžem inak. Verím však, že napriek pokročilému veku Ridley ešte nepovedal posledné slovo. (Videné v predĺženej verzii.) ()

Facerr

Na tak hvězdný obsazení, celkem slabota. Zápletka docela klasická, vyústění očekávaný a akce skoro žádná. Dobře, musím uznat, že na akci tenhle film ani stavět moc neměl, ale trochu mi nějakej ten přelet kulky ( z pistole:), nebo pěsti prostě chyběl. Co ovšem chybělo do děje, to bylo přidáno do dialogů, který musím pochválit, protože si někdy sáhnou až k nějaký tý filozofický hříčce v dobře trefenejch obratech a to i se špetkou nějaký tý správně zvrhlý perverze. Jinak role sedli snad všem ... teda kromě Cameron, protože tu jsem za takovou svini snad ani nikdy nečekal:). ()

H.A.R.R.Y.

McCarthy ví, v jakém světě žije a nebojí se o něm psát. Škoda, že moralizující dialogy, které v knize fungují, působí na filmovém plátně křečovitě. Pittova přednáška o vlasci byla ale skvělá. ()

calculus

Hvězdy zatížené svými manýry si hrají na tvrďáky, no paráda. Tak užvaněný mafiány dosud filmový průmysl nestvořil... S takovou spoustou keců mohli natočit rovnou tři filmy, a ještě by jim zůstalo dost na nějakou pseudofilozofickou parodii. Ale jinak samozřejmě kvalita, hmmm:-) ()

PamelaJJK

Tento film jsem sledoval s partou přátel a v podstatě od začátku jsme po sobě koukali a v očích otázku: Co to, ku..a, jako má být???!!!! Skvělé obsazení je jen pozlátkem a lákavým obalem téhle prázdné bubliny, která nudí k uzoufání. Tempo je pomalé a ubíjející, pořád se nic neděje a jen kecá a kecá a kecá. Atmosféra žádná až mínusová. Kde je ta gangsterská krimi? To drama? Ten thriller? Nikde!!! Jen prázdnota a vakuum, které nezachrání ani takové dámy jako C. Diaz a P. Cruz či pánové B. Pitt a M. Fassbender. No prostě tragédie a zklamání. V podstatě bych měl dát palec dolů a poslat to do odpadu, ale z úcty k obsazeným herečkám a hercům dávám aspoň tu osiřelou jednu hvězdu. Ale uznávám, že i ta je neobjektivní a nadhodnocená... Málo platné, ne vždy se zadaří. A tohle pan R. Scott dokonale prokoučoval a projel na plné čáře... ()

BenchPress

U Konzultanta mám jeden velký problém. Tradičně skvělý vizuální pojetí Ridleyho Scotta tady tolik nevyniká, protože se jedná o takovou nepříliš zábavnou a rádoby drsnou kriminálku. Tahle země není pro starý byla od McCarthyho jasně lepší. Tak snad se podaří najít nějaký pěkný scénář u Exodus a Scott mě konečně po pár letech opět zarazí do sedačky. 3/5. ()

eMeMko

Když se dají dohromady Ridley Scott a Cormac McCarthy , čekal bych přinejmenším velmi dobrý film. Co se mi však dostalo, byl pouze silný průměr. Herecké výkony nebyly špatné, technická stránka také celkem ušla, problém byl hlavně ve scénáři. Jakoby ani sám McCarthy nevěděl, kam má toto dílo směřovat. Musím uznat, že se během děje objeví dost zajímavých scén (roznožka Cameron Diaz na předním skle auta je jen jeden z nečekaných zážitků), nicméně ve výsledku působí snímek nehotovým a trochu zmateným dojmem. Za mě tedy průměr. ()

wallax

Film od človeka ktorý nám dal Aliena alebo Gladiátora. Film so skvelými hereckými výkonmi a vyšperkovanými dialógmi, film v ktorom to, ale škrípe tak veľmi, že žiadna z týchto kvalít sa nemohla poriadne presadiť. Škoda, potenciál tam asi aj bol no uplatnenie nenašiel. Doteraz premýšľam o čo v tom filme vlastne išlo? Filmu vládnu nuda a chaos ako dominanty...škoda času :-( ()

lobo87

Efektne natočená nuda. Chvíľami som mal pocit, že aspoň 30% toho, čo malo byť povedané, zostalo len v hlave scenáristu. Herecké výkony boli kvalitné, čo od hercov ako je Fassbender môžeme očakávať, ale celkovo to bolo len povrchne luxusné a bezduché. Na Scotta je to sklamanie. Aspoň do priemeru to ťahajú hlavne tri scény - Cameronino leštenie predného skla, Pittovo rozprávanie o "oprátke" a likvidácia motorkára... 50% ()

Adrii

Film s parádním hereckým obsazením, ale zápletka resp. její rozuzlení mi nakonec nějak uteklo. Asi jsem měla větší očekávání a nebo jsem nekoukala pozorně, leč film udrží pozornost i náročného diváka :) ()

kokofek

Asi tak 3 dny pořád přemítám jak film ohodnotit, protože mě rozhodil a to mám u filmů ráda. ale tentokrát nějak jinak.Pořád přemýšlím nad směsicí žánrů, které se ve filmu objeví a nepřišla jsem na to ,který byl režisérovi nejblíž.Opět mě nezklamal Javier Bardem se svým herectvím, které si vždycky užívám.Některé scény filmu jsou hodně povedené, ale dohromady to vše nějak nesedí.Přesto budu ještě o filmu dlouho přemýšlet a hned tak na něj nezapomenu. ()

Mathyen

takovej kást, ten tým a Rydly na židli, joo, to se sešlo nebíčko do jedný papulky, ale místo aby se v ní děli gurmánské prožitky tak lahodný, že by člověk nestačil dýchat, stal se opak a sousto strašně ztrpklo a zhořklo... asi jako když někdo dá dohromady nádherný křehký vídeňský šnycl a obalí ho v lehké temné čokoládě švýcarských mistrů, namočí to do nejkvalitnější liptovský bryndzy a zasype to drtí s těch nejsladších pěnovývh pusinek... no uznejte, že v tý žgrni to udělá takový peklo, že se nestíhá chudák divák divit... jedním slovem, tento film je přesně ona...tato výsledná hnědá hmota plavající v žumpě, na kterou se jen dívat je trest. Tohle i ten cormac Mekáč umí líp (viz. jeho dvě předešlý zfilmovaný díla, minimálně Cesta je velká věc) i když to taky není zrovna velký kuchař a nechápu za co ty Pulicerky sbírá... jsem otráven a ani velký výkon Míši Sud-ohebnýho s CD v ruce nebo Lotky Křížový s šutrem v ruce nebo vtipná bezvýznamná vsuvka s gymnastickým sumečkem to nemůže zachránit... trestám tento film, za to, že je tak jiný? ano, asi sem na tohle holt ještě nedorost... když sem byl malej, taky mi nechutnala hořčice, tak uvidíme časem, ale pochybuju, tahle realistická zvrácenost, toho je všude plno, v ideálním případě měl Miško vzít kuláska a pěkně je pokropit a ten otevřený konec, aachjo...., sorry za spoilery, blatníky a nárazníky! ()

Coufi

Větší slátaninu jsem snad ještě neviděl.. je vidět že už nám Ridley Scott stárne a už mu to asi moc nemyslí. Skvěle to vyjádřil Fassbender v cz titulkách přezdívaný jako DOKTOR !! když mu Reiner vyprávěl o tom jak se mu Malkina udělala na autě.. Tak řekl proč mu to říká a co to má vůbec společného stim jejich kšeftem.. Děje se zde totiž spousta věcí které absolutně nedávají smysl a vůbec spolu nesouvisí.. Postavy tu spolu jen tak nesmyslně klábosí a kžádné se nevytvoříte vůbec žádný vztah.Takže když pak začnou umírat, je vám to naprosto jedno. Např. Brad Pitt zde měl snad nejzbytečnější roli svojí karíéry. Těžko uvěřit že studio dalo Ridleymu po přečtení scénáře na tenhle paskvil zelenou. ()

veverysiak

Zvláštne spracovanie otrepaného príbehu, vôbec sa tu nechcem púšťať do analýz, ako by to dopadlo, keby že nie Ridley ale dáky druhý, lepší/horší, fakt je ten, že ak niekomu takýto štýl nereže, musí uznať aspoň excelentné herecké výkony, takže 60%. ()

hufnagel

To som od Scotta môjho obľúbeného režiséra nečakal.Tie siahodlhé nezáživné dialógy zo začiatku nikam neviedli,i ked na záver sa to predsa len rozbehlo.Poviem pravdu mal som problém sa v tom orientovať a to filozofovanie filmu uškodilo.Dialógy boli posunuté na intelektuálnu úroveň,ktorá postavám vôbec nesedela.Samozrejme bolo cítiť,že tie myšlienky autora museli byť nadobudnuté tvrdou životnou skúsenosťou.Obsadenie ale bolo výborné a Cameron hviezdila. ()

paradoxman

"The truth about women is you can do anything to them except bore them." Když už nám ukázali mašinku na utahování drátu kolem krku, čekal jsem i snuff s Penélope v hlavní roli. Místo toho jsem se až do konce musel dívat na gumový ksicht hlavní záporačky, který se mi hnusil i přesto, že se do té role hodila. Sice jsem nepochopil, kdo nakonec koupil ty drogy v Chicagu, ale znovu se na to dívat nebudu. Škoda promrhaného námětu, ale Cormac už se holt vyžívá v nepřirozených proslovech plných duchaplností, jež by jinde vydaly na seriál. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

12.05.2016

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)