Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? (CinemArt)

CAR0DEJ

Buď som ten film nepochopil, alebo nebol pre mňa. V každom prípade slabé a dej, natiahnutý na tri-krát dĺžky, ktorú by si zaslúžil,ťahala okrem "evil" Cameron asi len hudba, a to tam boli také esá ako Fassbender, Pitt a Bardem. Malo to asi takú atmosféru ako Killing Them Softly, akurát na mexický zvrhlý spôsob. Hovorím, možno som ten film len nepochopil, ale okrem vizuálu...nič. Bohapusto nič. ()

Marchellonzo

Co se z počátku zdálo jako těžká, nudná a neposkládaná konverzačka, se v druhé půli z toho vyklubalo jemně nadprůměrné a syrové drámo. Sice moc nepoberete proč, co, kdo, jak, s kým, ale ta základní podstata nepodařeného kšeftu se dá nějak domyslet. Na konci filmu to vypadá jako by si film nechával otevřená vrátka pro případné pokračování, ale to se nejspíš konat nebude. Každopádně mi tam chyběla jakákoliv katarze. Co se týče herců tak Fassy rozhodně podává supr výkon, ale po většinu filmu ani jaksi není co hrát, jen kecat a nějak se u toho tvářit, což by dnes zvládl kde kdo. Emoční scény ke konci filmu, ale potvrdili že Michael hrát nezapoměl. Pitt, Bardem, Cruz a Diaz zůstavají solidní. Suma sumárum je Konzultant lehce nadprůměrným filmem a není zase taková ztráta času, jak by si mnozí mohli myslet. 65% ()

wick

Průměrný thriller...od Ridleyho S., který si vždy v určitém období své tvorby vybere slabší chvilky. Některé scény nezapřou jeho režijní a vizualní schopnosti, ale když si vzpomenu, jak jsem se těšil vždy na jeho nový film v 80.letech, ty doby jsou už zřejmě pryč. Po nevydařeném Prometheovi další průměrný zářez do Ridleyho tvorby, na který si za pár let nikdo nevzpomene. ()

david666

Tak trochu zvláštní film. Není divu, když je dle scénáře od McCarthyho. Dialogy jsou vedeny jako kdyby měli všichni něco v sobě. Často jsem v nich dost plaval. Když jsem se ale u závěrečných titulků nad filmem zamyslel, říkám si, že ten Scott umí. Podal standardní gangsterku jiným, originálním způsobem. PS: druhý den se mi film rozležel v hlavě a přidávám * ()

moudnik

Přesně, jak píše Mykie, ti, co mají dostatečnou představivost a nepotřebují bez přemýšlení všechno jen vidět, jako např. v komiksu, si tento parádní kousek užijí. Daleko větší je hrůza s vyřčeného a v představě spatřeného než z prostého vizuálu. A nejdrsnější je nejdříve si hrůzu v mysli představit a pak si od mistra Scotta nechat předvést v reálu jeho představu (obojek). Tentokrát jeho verze překonala mou fantazii. Právě proto se mi vše ostatní, co jsem si musel domyslet, aniž bych to spatřil, hluboko zažralo pod kůži. Podobně krutý film Tajemství slov také jen prostým rozhovorem rozhýbá představivost. To, co si musíme představit, je nejstrašnější hrůza ze všech. ()

black8

To, že dokáže Cameron Diaz hrať chladnokrvné mrchy a Javier Bardem bláznov, som vedela aj predtým. Čo sa týka Penelope Cruz a Michaela Fassbendera, tak je to mrhanie ich hereckým potenciálom. Zbytočne dlhé dialógy a filozofovanie, ktoré mi miestami (skoro vždy) nedávalo zmysel. A tie gepardy boli krásne. Ak budú mať ešte niekedy príležitosť si zahrať, tak nech si z tohto filmu odnesú iba to najlepšie, napr. Cameron Diaz. ()

Vajnlich

Tak nevííííííííím, nejdřív se první hodinu neděje vůbec nic, pak asi tak půl hodiny to vypadá, že se konečně začne něco dít, ale chyba lávky. A nakonec když si myslíte, že se v tom blbinci začnete trochu orientovat zjistíte, že úplně největší drsňák kterej strčí do kapsy i Pablo Escobara je světe div se Cameron Diaz. Takže nakonec je nejlepší ta první hodina kdy se tam neděje vůbec nic. Slabota. Pusťte si raději Po krk v extázi a nebo Cocain. ()

Hellscuboy

Nevěřte ženskejm,páč vám odříznou hlavu,střelí vás do prdele,pak do hlavy a nakonec vám ošuká auto!!!....Kdo chce kam pomožme mu tam anebo kdo chce víc nemá nic...a Cameron?!....ha..vždycky za všem hledej ženskou,ale já bych jí toho slimáka posolil,že by čuměla....masakrální šuškanda až téměř Tarantinovská,proložená stylo/momento/odstraňovačkama,fungovala skvěle,stejně jako obsazení...jo Brade...šťípačky(příště). ()

GAZ789

Zo začiatku sa na to pozeralo dobre, bolo to zaujímavé ale to asi len pre to že som chcel vedieť o čo tam ide. Polovica filmu mi prišla taká úplne nezmyselná(ale úplne nudná nebola). Tri hviezdičky si zaslúži film len za herecké obsadenie a za cameron diaz ktorá bola vo filme za dlhú dobu (pre mňa) neuveriteľne sexy a jej roznožkové znásilnenie auta nemalo chybu :D ()

Rodriguess

Hviezdne herecke obsadenie nic nezachranilo a je to dost slaby filmik. Akurata Fassbender mi tam celkom sedel, ale chybala tomu lepsia zapletka, take nemastne neslane. ()

andrewXx

-I think to miss something is to hope that it will come back, but it's not coming back. You don't think, that's a bit cold ? -I think truth has no temperature. ()

Timina

Už dlouho jsem neviděla tak nezáživný film. Ve stručnosti: scénář nekvalitní, dialogy plné filosofických keců, které nedávaly vůbec žádný smysl, konec předvídavý, herecké výkony nulové, Ridley Scott zklamal. Jsem opravdu ráda, že jsem na to nešla do kina. ()

fafejt001

No ten silon přes cestu .. šílené . Pak vyklepl hlavu a jel zpět . Drsnééééé . Brad , také dobrý týpek . No a jak dopadl , že jo . Celkově drsný film , stačilo jednou . ()

Enzo555

Fascinujúce dielo, vzhliadnuté v nočnej, v stíchnutom hoteli- možno preto na mňa zapôsobilo výborne. Krásna kamera, atraktívne obsadenie, originálne podanie prevarenej témy drog.kartelov a ich dopad na zúčastnených- bez narkomanov, bez (skutočných) policajtov, bez nádeje, a to, že jednotlivec občas NEdokáže zmeniť tok okolností. Pohár čistého cynizmu neuškodí a čo je výživné pre nás, žijúcich obyčajné životy- trpiacich hrdinov nebudete ľutovať, majú všetko, chcú ešte viac. Veľká časť deja prebieha v pozadí, divák- rovnako ako Konzulant- tápa a fabuluje, čo je lepšie ako dostať všetko na podnose. Oceňujem nevídané hravé udělátka (ako prísť o hlavu na viac spôsobov) a nasadenie Cameron Diaz /nielen na to okno žltého ferrari/ v úlohe bondovského zloducha, s jej mačkami a zlatým chrupom ()

gu-staff

Kamion Liaz se snaží, jak umí hrát hroznou Lady Vamp, ale jde jí to asi jako Okamurovi cestovka pro plyšáky. Brad Prt to taky nevytrhne, Bardem vlastně ani nic nehraje....myslim, že se Ridley měl držet toho původního Vetřelce, než toho, kerýho rozmazávala Kamion po skle...já když mám špinavý sklo, tak ho většinou ostříkám, setřu a nevolám hned starou, aby ho přeleštila číčou, ale proti gustu žádnej dišputát, že? ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

12.05.2016

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)