Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? (CinemArt)

JerryPilsen

Klasické překvápko od Scotta.Detailní scény převyšují samotný děj,který se postupně stává nepřehledným.Ikdyž je pořád jasné kdo ke komu patří,některé souvislosti nepozornému oku unikají.Samotná pointa těžko uvěřitelná,na druhou stranu ne nemožná.V některých fázích se spíš tváří jako reklama na kartely.Jako "ty ty ty,ne ne ne,tohle nám nedělej,běda ti". ()

PotS

Človek od kvalitného režiséra a známych hercov automaticky očakáva niečo nezabudnuteľné a dokonalé, ale tento film mal od toho ďaleko. Vyzeral ako by sa režisér snažil len o film, ktorý by bol obstojný a zároveň zarobil. Avšak aby som mu nekrivdila obsadenie Cameron Diaz bolo geniálne, jej ,,roznožka" ma tak šokovala a pobúrila, že film ma zaujal (som heter. žena).... Nebolo vidieť, že na rozdiel od Fassbendra, Cruz, Pitta a Bardema nemá na konte Oscara, nominácie naň či priaznivú kritiku. Ona jediná tam ukázala, ako veľmi sa snažila a na rozdiel od ostatných to neodfllákla. Stvárnila zkazenú, ambicióznu a inteligentnú mrchu i keď na začiatku vyzerala ako divoká zlatokopka.... 70% Veľká škoda, leba Fassbender má obrovský (ešte neopozeraný) talent ()

starr64

Pravda či fikce? Myslím, že pravda o Mexiku je to správné slovo. Ano takové věci se dějí a je to perfektně zpracované téma, které je stále žhavé a velmi, velmi pravdivé. Člověk by měl některé pasáže poslouchat pozorně. Chamtivost, mamon prostě jen tak. Obdivuji herecké výkony hlavních představitelů, jedním slovem - skvělý film. ()

majki41

Dusna atmosfera a citi scottov rukopis z ohladom na americkeho gangstra som citil podobne dusno par zaujimavych dialogov ale inak nejak neoslni.... ()

Ravel

Tak tady Ridley neslapnul do hovna, ale rovnou se vyvalel v obsahu fekalu, kolem kteryho se tahle taskarice toci. Abych to pochopil, musel bych vysnupat celou tu zasilku koksu. Fasbender je desne gumovej. Bardem je zbohatlickej hnup. Pitt machruje a hovno. Diaz je nadrzena stetka z moskevskyho pajzlu. A Penelope skoncila tam, kde mela byt uz davno. Howg. Vlastne Hovno. P.S.: Proc by si Amici vozili na svoje uzemi hovna z Mexika? Koho to napadne? ()

stuj

Přehlídka známých tváří. Děj - nebo spíše dialogy - odehrávající se v lákavém prostředí milionářů, kteří jedou v obchodech s drogami. Všichni si spolu v pohodě a klidu a kupodivu docela vznosně povídali o svých životech, vztazích a směřování atd. A tu a tam je záběr na to, jak v pozadí pěkně fachá kšeft s drogami. A hlavní hrdina chytnul slinu a rozhodl se, že se do hladce fungujícího byznysu zapojí. Jenže pak se jedna dodávka "ztratí" a je po hehe. Film je lákavě zabalen a celou dobu se čeká, až se překvápko rozbalí a začne strhující drama. Jenže když se to nakonec opravdu rozbalí, tak to zase taková bomba není. Navíc pak chybí spousta vysvětlení "jak to, že našli tohohle a jak se dozvěděli že on bude tamhle a jak zařídili tohleto...." Takže celkový dojem: nic moc. ()

Y3K_Alien

Začátek pozvolný, po cca hodině se tempo filmu zrychluje, až nabyde svého maxima, na kterém začne po cca 100 minutách kulminovat... A pak přijdou závěrečné titulky a spousta otázek diváka. Jinak je film proložen pěknými a košatými dialogy. Na druhou stranu je divákova pozornost tříštěna více souběžnými dějovými liniemi. Filmu nechybí jiskra a po cca hodině ani ten náboj, ale něco tomu filmu prostě chybí a ani lepší herecké obsazení to nedohání. ()

Orbeek

S druhým shlédnutím této vytříbené McCarthyovské metafory se udělených pět hvězd po zážitku s otevřenými ústy v kině rozzářilo ještě více. Se snímky Ridleyho Scotta je to jako s diamanty v jedné z "hlavních rolí" The Counselora....Jsou dokonalé, precizně broušené a lze na nich pouze pod lupou hledat drobné vady v odlescích dle poměru sloučenin. V záběrech je tolik dokonalé a režisérem za léta "v branži" vypilované reklamně-audiovizuální zkratky až "to bolí" : ) ()

domco61

Ridley Scott a jeho asi najslabší film v ktorom sa sústredil len na Cameron Diaz ktora tu hraje fakt skutočnú špinu, ale očividne jediný herec ktorý tu niečo zahral. Slabý scenár, málo priestoru pre Fassbendera ktorý ani nemusel urobiť veľa okrem pár slz .... slabé ()

Šíma2

Někde tady je nejsprostší a taky nejvtipnější komentář, kvůli kterému jsem se na film podíval a vlastně kvůli kterému dávám filmu nezasloužené dva body. ()

mdf

Až na pár scén,nemastné a neslané,sexuální monolog,gepardi,známí herci to fakt nezachránili. ()

Oxytocin

Z mého pohledu hodně natahované a vláčné. Prostě pomalý spád děje. Čekal jsem u tohoto hvězdami nabitého snímku s panem režisérem jiný nářez, který se nekonal. ()

peproch

Film o analýze a předvedení zla v jeho managementu. činí a řídí jej  inteligentní rafimnovaní lidé, ambiciozní zbabělci jim slouží a někteří bezskupulozní účastníci jej provádějí.  Film plný pouštník akcí a filosofických ananlýz a polemik ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

12.05.2016

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)