Radikální film chladnokrevně zachycující život dospívající dívky v současném Srbsku provokuje nejen explicitními sexuálními záběry, ale především pokládá otázku, jak moc ovlivňují nastupující generaci digitální revoluce a proměny tradičních hodnot. Srbský film KLIP je čerstvým vítězem prestižního rotterdamského festivalu, kde zaujal především silou a autentičností své výpovědi. Příběh šestnáctileté Jasny, která se snaží definovat své místo ve světě a dospět, je totiž na samé hraně toho, co o dnešních teenagerech chceme vědět. Jasna je bezhlavě zamilovaná do o něco staršího Djoleho, ale jejich vztah je spíše než na romantických procházkách založen na divokých mejdanech plných drog, alkoholu, rozvášněného balkánského popu, násilí a sexu, který si natáčejí na mobilní telefony, ostatně stejně jako celý svůj život. (oficiální text distributora)

Hank

Celý film mě bavila a zároveň děsila představa, jak by vypadal takovýhle film v českém provedení!?::-)) Souložící Mádl za pokresu Maximturbulenc:-D ()

Romeroo

Já jsem si vždycky říkal, že ten fejsbůk mě kazí :) První půlka přijatelná, porno, hádky, rodina, porno, rodina, škola anál porno....silná scénka nastala akorát z děcáku a když si Ti dva hráli na pejska a kočičku. Jistě pro mravokárce to má něco do sebe a na něco to má ukázat zdvižený prst, ale mě se 90 minut nebavilo dívat na tu samou zfetlou děvku ( ač je opravdu nádherná, a má neskutečně sexy zadek a oči ) a jejího ujetého rovněž zfetlého dvojníka Novaka Djokoviče. 45% ()

Anagram

Film se snaží tak strašně moc šokovat, až je to občas dost přehnané. Nebýt hezké herečky dám ještě méně. ()

GordonCZ

Jedna vesnická pubertální blbka se bezhlavě zamiluje do místního primitiva a co dál? Dál už vlastně nic... Kromě explicitních sexuálních scén nemá Klip prakticky co nabídnout, všechno ostatní už tu bylo. Navíc jakýkoliv pokus o sociální rozměr zaniká v neustálém opakování skoro identických scén, které s pokračováním stopáže postupně nudí čím dál víc a od hlavních postav spíš odcizují, místo aby dovolily se s jejich osudy patřičně sžít. A když jsem navíc slyšel srbskou disko hudbu, tak už se ani nedivím, proč ve filmu všichni pořád jen fetují. ()

Bendiys

Zajimavy popis filmu navnadi. To je vse. Tema se dalo zpracovat mnohem lepe - ne povrchne, nybrz do hloubky (pro me film jednoznacne postrada ten tizivy a zaroven pusobivy dopad zpovedi jedne generace) -, aby z toho nebyla rutinni nuda, ale povedene drama o vyse uvedenych problemech, zminenych v textu distributora... ()

Enehy

Klip je sonda do života srbské mládeže, která mě dost zaujala. Nevím sice, na kolik to vše odpovídá realitě, nicméně jako téma k zamyšlení to slouží dobře. Témata, na která se tu poukazuje, se dají totiž aplikovat kamkoliv a na kohokoliv v moderní znuděné společnosti. Ať už se jedná o nemoc v rodině a z ní vyplývající útěk z reality pomocí sexu, alkoholu a drog nebo milostné problémy, když už tedy dojde i na lásku. Prostředí a postavy působí realisticky a dokážou vtáhnout do děje, zapamatovatelná pro mě ale bude nejspíš jen postava Jasny, která jako jediná byla víc vykreslená, a scéna z dětského domova, která mi přišla trochu navíc, i když mě posunula dál v Jasnině vnitřním světě. Dopředu jsem něco o filmu věděla, nicméně i přesto snaha tvůrců zaujmout šokem v mém případě vyšla. Celkově na mě film působil jako pásmo obrazů ze srbské společnosti s trochu roztříštěnou pointou a podtržené místní moderní hudbou, která k filmu neoddělitelně patří, kterou ale už rozhodně dobrovolně poslouchat nebudu. ()

transbeskyd

Nevyretušovaná love-panel story oproštěná od pozlátka prvoplánově romatických protějšků ze studií Holého-údu. Provokativní ale ne účelová syrovost a dokumentární autentičnost film táhnou, ale jak tu už zaznělo, chybí dobrý výrazný závěr, který by ho vytáhl z nadprůměrnosti k výjimečnu. ()

Olafsson odpad!

Parta dementů v teenagerském věku chlastá, fetuje, šuká, dělá výtržnosti a navzájem se k sobě chová jako největší zrmdi... Jsou tady explicitní pornografický scény, násilí, dokonce i hrubé násilí na ženě... Degenerace, naprostej morální úpadek a deprese... To jsou moje dojmy z tohodle odpadu po jehož shlédnutí mě napadla jediná věc: proč někdo něco takového natočí... PS: abych nebyl jen kritik - jediný co se mi líbilo je hlavní hrdinka, je to krásná holka s nádherným tělem, na druhou stranu když si budu chtít vyhonit u péčka s krásnou mladou hokou tak si prostě pustim 10ti minutovej klip na freevideu a nemusim koukat na Klip... ()

marek29

:D :-o :D Trochu mi uniká, nad čím tady pode mnou všichni jásají?! Jestli je tohle 100% echt slovanské hardcore porno v něčem autentické, tak věřím, že v zobrazení Srbska a jeho mentality :D Nepaušalizuju tady, ale dovedu si představit těch 75% lidí převážně z venkova, že to tak prostě chodí. Holka je hodně cheap a hodně subinka - no sexuálně otevřená je slabý slovo. Tohle je sexuálně rozglábený, jak když parkuješ buldozer v garáži pro Hyundai i10 :D přirovnal bych to k Srpski filmu a z toho důvodu sahám po mrazivě nízkém hodnocení. Asi neumím ocenit, tak krutou realitu a tudíž 2* za upřímnost & explicitu. ()

Pete

Zajímavá, skoro dokumentární člověčinka, ale protivné, nesympatické charaktery je někdy až utrpení sledovat - holt puberta nebývá jednoduchá. ()

Muff

Rádoby šokující flm, který se utápí v nudném stereotypu. Příběh nefunkční rodiny a puberťačky, co neví, co s životem, tak střídá drogy, pařby, chlast, sex, po večerech chodí oblečená jako děvka a všechno se to rovnou natáčí na mobil, aby si její borec mohl vyhonit péro (když už mu ho zrovna nekouří). Vážně uvažuju, co mi jako ten film měl přinést, kromě (dalšího) znechucení srbskými reáliemi a lacinými explicitními scénami. To jsou vážně v Srbsku samí magoři, feťáci, chlapská macha a nefukční rodiny? Jestli tohle má být jako to zobrazení reality, tak potěš koště. Už mne tento druh filmů nudí. ()

DanielP.

V kontroversnosti se meze nekladou. Film místy až moc " drsný " někdy dle mého až přehnaný, ale od pravdy to nebude daleko. ()

DonBraso

Damn!Jasna a Dole si to vychutnají do konce filmu,ale co divák?Divák,který neprošel různýma světadílama a neviděl cizí penis natož svůj,pro něj to bude nejspíš gore,pro mě to tedy nic moc nátlakovýho nebylo,ikdyž jsem si v koutku duše říkal,ona je vlastně nezletilá.Bohužel je jiná doba a tohle tabu je starý už pár let,tak čím nás Maja překvapí tedy.Je to hlavně tím,že film jede na balkanským stylu,ona ta atmosféra Srbska,je tak nehostinná,že tam hodně filmů vypadá,že je to sakra složitý,plus do toho holka,která si natáčí na mobil snad úplně všechno a je zabouchnutá do týpka,který si pozve holku domu a začne hrát gamesu,je snad pomalu nejlepší scéna z filmu,kterou jsem si fakt zapamatoval.Nebudu hodnotit kameru,ale já bych byl radši bez těch mobilních záběrů nebo aspoň v omezeném množství,mě totiž zhola netváhli do filmu jak měli.Co hůř,mě film nevtáhnul vůbec,hlavní hrdinka dobrý,ale stále se opakující scény jsou doopravdy sterilní jak okurky a tím pádem začíná být nudným,ale jakmile začne,nastoupí nějaký sexík,aby to vyrovnal a divák čekal na další scénku a v koutku duše čekal na nějakou morbidnější,která se nekoná,je to sice do morku kostí autentický,ale tím to skončilo.Čekal jsem dechberoucí drama,kterého se mi nedostálo,sice rodinné problémy tu také jsou,ale chtělo by to lépe zrežírovat,ale na prvotinu dobré.Inu Škoda,těšil jsem se na tento snímek hrozně moc,proto i jsem více zklamaný než kdy jindy. ()

Gtados

Film, který poukazuje nejen na mládež v Srbsku ale celkově na dnešní mládež skoro na celém světě. Je ovšem těžké ho hodnotit po všech stránkách. Děj žádný ale hl. hrdinka moc pěkná a celkem umí hrát. Některé scény viz. sex a obojek jsou až příliš ale v 80% se tento styl života od většiny dnešní mládeže neliší a celkově nad filmem se dá pěkně zamyslet. Takže zlatá střední cesta ***. ()

Saljack

A kde je závěr? Proč tam byl ten umírající otec? Proč byl film natočen jako soft porno? Když budu chtít vidět porno, tak si ho pustím a nemusím kvůli tomu čumět na film dlouhý 100 minut. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu