Lisa srazila Antoina na mopedu. Před 20 lety, kdy oba studovali na Sorbonně, spolu prožili krátký románek - on je dnes profesorem řečtiny, ona policejní inspektorkou, což mu ale dlouho nechce prozradit. Jejich první společný oběd přeruší telefonní hovor: došlo k vraždě poslance Národního shromáždění! (oficiální text distributora)

OG_Swifty

Francouzské filmy jsou prostě nečitelné, opět se to potvrdilo. A navíc je to další film Annie Girardot, který začal jako úplná kokotina a skončil tak, že jsem nakonec uznale pokynul hlavou nad zajímavostí samotného scénáře. Komedické prvky jsou mega suchý, ani jednou jsem se nezasmál, ale jako detektivka to fungovalo a vrah byl pro mě pořádným překvapením. Někde mezi 3-4*, nakonec to nechám na třech (cca 55%). ()

easaque

Tentokrát spojím recenze dvou filmů dohromady, protože na sebe navazují, i když každý můžete vidět bez problému i samostatně. Vlastně si ani nepamatuji, že bych Něžné kuře někdy předtím viděl, ale za to "Ukradli torzo Jupitera" byl můj velmi oblíbený film za dob komunismu. Teď jsem si však dal oba a postupně. Od prvního filmu jsem očekával víc - na můj vkus zbytečně moc romance a málo zábavy a zbytečně utahané. Navíc ty roky od vzniku jsou znát - zejména v zobrazovaném způsobu vyšetřování vražd. Za to pokračování mě bavilo stejně jako za mlada a pořádně jsem si ho užil a pobavil při těch jejich bláznivých eskapádách. Shrnutí je jasné - Něžné kuře je pro mě klasika, která neurazí, ale ani příliš nenadchne - slabší tři hvězdy. A Jupiterovi alias Afroditě dám plný počet - rozhodně si je zaslouží. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

BoredSeal

Nenápaditá romance profesora a policistky nezdařeně zkombinovaná s nenápaditou detektivkou. Potěší leda jen jako výlet do dnes už idealizované minulosti - zpacifikované antikapitalistické protesty, bílá Paříž bez plotů okolo Eiffelovky, štíhlá kočička oddaná obtloustlým starším milencům, legrační teplý kadeřník v růžové košili, co rozdává zadarmo nové účesy, nefeministická inspektorka, co poslechne profesora, že má přijít na rande s lepším účesem. Jen by ten film nemusel být tak zběsile nudný a blbý. ()

Martin741

Reziser Philippe De Broca /Belmondovky Muz z Ria, Muz z Hongkongu a Le Magnifique/ natocil krasnu kriminalku/fryler, ktoremu suverenne kraluje skvela Annie Girardot a rovnako dobry Phillippe Noiret. Vrazda poslanca parlamentu je silnym nametom na film , herecke vykony su obdivuhodne a De Broca sa ukazal ako mimoriadne schopny filmar. Pre mna z roku 1978 to najlepsie, co Europska kinematografie vyplodila, spolu s Bergmanovou Hostsonaten a Corbucciho filmom Pari e Dispari. 100 % ()

shyster

Rozhodně je Něžné kuře lepší než navazující díl Ukradli torzo Jupitera a to zásluhou kriminální detektivky, neboť závěrečných 20 minut jsem se bál víc než u řady moderních hororů. Mezi Girardotovou a Noiretem to nádherně jiskří a k tomu si ještě připočítejte řady vtipných situací. ()

tomtomtoma

Přijemná zábava s porcí jemného vtipu i porcí napětí při odhalování brutálního vraha. Jemné sbližování dvou postarších lidí, kteří se už znali v dávném mládí, profesora řečtiny Antoina Lemerciera (dobrý Philippe Noiret) a policejní komisařky Lisy Tanquerelle (dobrá Annie Girardot). On je bohém, užívající si prostých krás, ona energická a zarputilá ochránkyně práva. Napětí při pátrání po vrahovi prominentních milenců luxusní prostitutky Christine Vallier (půvabná Catherine Alric). Jako pachatel je odhalen Christininin soused a domovník Charmille (Hubert Deschamps), sadisticky zvrhle kompenzující si svoje skryté city a sexuální absenci na vyhlazení všech prznitelů jeho objektu ochrany. Další zajímavé postavy: Lisina hodná matka (Paulette Dubost), sebevědomý policejní komisař Beretti (Guy Marchand), Lisina zvědavá teta Suzanne (Simone Renant), a prchlivý poslanec Alexandre Mignonac (Georges Wilson). Příjemně jemná zábava, humor a napětí a optimismus. ()

C0r0ner

Automobilová honička to nakonec zachránila aspoň na ty tři hvězdičky, protože jinak je to takový podivný mix detektivky, komedie a romantiky, přičemž z každého druhu moc dobrého nezbylo. Naštěstí to ale celkem uteklo, takže může být hodnocení ještě celkem pozitivní. 50% ()

pakobylka

Ryze francouzský šarm + ryze francouzský smysl pro humor ... v rozverné komedii, která s přibývajícími léty neztrácí na půvabu ani na přitažlivosti. ()

Martrix

Přestože už bylo Annie Girardot v době natáčení 47 let, v roli Lisy jí to ohromně slušelo. Antoin v jeden okamžik prohlásí, že on je jako voda a ona jako oheň, ale následující události ukáží, že Lisa není jen nějaký táboráček, ale spíš plamenomet. Víc krimi, než komedie, ale ve francouzském duchu, takže ležérní polohy střídají hrrrmomenty a stejně jako tempo honiček, se přelévají i emoce. Skvělé výkony herců, podtrhuje i geniálně ladící dabing jak Věry Galatíkové, tak Čestmíra Řandy, takže zážitek je to veskrze retropozitivní. ()

MJMilan

Ze začátku spíše průměrný film se během celého představení rozjede do skvělé detektivky a zároveň romantického příběhu dvou protichůdných duší. Celkem povedený se mi zdál nápad udělat z něžného pohlaví policistku, která ze začátku je obyčejná žena. Pro ztvárnění obou postav byly vybrány legendy Francouzského filmu - můj oblíbenec Philippe Noiret a skvělá Annie Girardot. Právě tito dva herci povýšili tento film na pět hvězdiček. ()

Gavin87

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Krásné prostředí, inteligentní humor, neotřelá zápletka a skvělí herci. ()

sator

Příjemný filmík zvlášť s původním dabingem-Galatíková -Řanda. Neblázněte, zákon říká že vraha musíme dopravit k soudu! Ale zákon neříká v kolika kusech.... Skladba kterou zpívá sbor v restauraci je "AGNUS DEI", přesto že zní jako duchovní chorál z 12. století jedná se o novodobou skladbu autora hudby filmu George Delerue . Agnus Dei, tedy beránek Boží je velmi staré a rozšířené pojmenování pro Ježíše Krista. ()

vesper001

Často bývám znechucená z protagonistů, uondaná ze stopáže, ubitá ze scénáře, vygumovaná z dialogů, vytočená z režie nebo ospalá z hudby. Tohle je ale první film, kdy jsem byla vyčerpaná z fyzického výkonu hlavní postavy. Kdyby Annie nebyla herečkou, věřím, že by dokázala vyhrát maraton. Na podpatcích. ()

dr.fish

Tohle je ta stará dobrá francouzská komedie. Jemný humor, u něhož vlastně ani nevíte, jestli je to vtipné, anebo už ne. Lehounce to plyne a člověk si vůbec neuvědomí, že hodina a půl je pryč. Vynikající český dabing podtrhuje tuhle povedenou taškařici. 85% ()

octopuska

Francouzská delikatesa té nejvyšší jakosti. Girardot a Noiret jsou kouzelná dvojice s nadpozemským dabingem v našláplé krimi komedii, která je nesmrtelná. Francouzi v sedmdesátých letech točili výborné filmy, které u nás i za těžkého totáče do TV pustili. I skoro po čtyřiceti letech, je to pořád velmi koukatelné, Ráda jsem to opět viděla, kdo by mohl zapomenout na strašidelnou starou továrnu CLIPARDI a vražedná karosářská šídla s leopardem mezi šestým a sedmým obratlem. ()

andrii

Tu je a pak zase tam. Stále někam odbíhá, stále někde pobíhá. Dáma v modrém, od policie, povím vám. To je ale temperament madame France. ()

LadyPupu

Něžné pohlazení. Kouzelný Noiret spolu s živelnou Girardot. Zařazení snímku mezi akční, resp. komedie chápu. Thriller ne. I když to neustálé běhání na vysokých podpatcích by třeba pro mě thriller byl. Klobouk dolů před nonšalancí, s jakou to madam Girardot zvládala. ()