Anderton

Film skutočne treba chápať najmä ako satirickú prehnanú satiru na konzervované jedlá a Zidi s Funesom ani nevedeli, ale určite tušili, aký nadčasový film tvoria. Na frak dostanú aj kritici jedál, majitelia a obsluha reštaurácií a nakoniec televízne relácie. Po dejovej stránke je to miš maš plný logických dier, ale to tak trochu k žánru patrí a tento chaos sa dá brať ako plus. Moment, kedy sa publikum v cirkuse nezasmialo, považujem naopak za najlepší fórik vo filme. ()

Frajer42

Někdo má dar bavit lidi, někdo ne. Louis de Funés a jeho typické charisma můžete buď milovat, nebo nenávidět. Hranice mezi tím neexistuje. Z mého pohledu fantastická komedie. U některých scének jsem se smál velmi intenzivně. Fanouškům tohoto PANA KOMIKA musím toto dílo vřele doporučit. ()

Kothy

Perfektní komedie Louise de Funès o umělém jídle s tradičně vynikajícím dabingem Františka Filipovského. ()

nascendi

Je mi ľúto, ale filmy s Louisom de Funesom sú už dávno po dátume odporúčanej spotreby. Jeho humor rýchlo podlieha skaze. Nikdy som jeho cholerický humor neobľuboval, ale v minulosti to nebola až taká prekážka, pretože konkurencia bola mizerná. Ľudia sa dobre bavili a tam, kde kedysi bol častý smiech sú dnes iba občasné súcitné úsmevy. Jedinou aktuálnou devízou filmov s Funesom je dabing Františka Filipovského. Na ňom však Zidi ani Funes nemajú žiadnu zásluhu. ()

Willy Kufalt

Claude Zidi je blázen-génius! Něco takového vymyslet, sepsat, dát do kupy takové množství gagů všeho druhu a ještě navrch podtrhnout hlubokým společenským odkazem, zrežírovat a natočit... to chce kus umění, nápadů, ale vskutku i toho bláznovství. Od pana režiséra je to pro mne po čase již třetí kousek, a zatímco o dekádu mladší Prohnilí byli spíše jen úsměvně hořkou legrací a Mistři gagu takovou malou bombou, tahleta (nejen gastronomická) smršť ze 70. let se místy blížila k atomovce. :-))) Výborně to od dokumentárního vstupu gradovalo přes nabitou komedii až k poměrně děsivému "sci-fi" k závěru v továrně. Tahle doba skvělým a originálním komediím rozhodně přála a jejich přetrvávající popularitě se ve většině případů ani nedivím. Příjemné bylo pro mne mj. shledání Raymonda Bussièrese (baron-šofér Henry), kterého jakožto československý fanjšmekr pamatuju z hlavní role filmu "Dědeček automobil". ;) 80% ()

Arsenal83

Ja jednoznačne krídelko, ale musí byť dobre prepečené. Jedna z tých legendárnych funesoviek, ktoré proste fakt môžem, pretože jeho mimika ma pobaví aj v blbých ženských šatách, ktoré na seba sem tam navliekol, ale hlavne dnes po skoro polstoročí príde tento film ešte aktuálnejší, než vtedy. Dnes všetko ovládajú fast foody a presne to, čo vidíme v tomto filme, tak takéto sajrajty reálne konzumujeme a ešte sa pri tom usmievame stojac v rade, lebo sa chystá meníčko z mekáča. Pri pohľade na tento film, kde sa hranolky, rybie prsty či párky vyrábajú a maximálneho kentusu možno len povedať, že autori boli vizionári. Len ten kentus dnes oslavujeme. V roku 1976 prišla nejaká umelá výroba potravín ako absurdné zveličovanie reality, dnes tú realitu žijeme. Alternatívou sú ale sójové rezne alebo vyprážané červy, pretože kravy príliš prdia. ()

Stanislaus

Křidýlko nebo stehýnko je nadčasová klasika v rámci komediálního žánru, která mě rozhodně nikdy neomrzí, a rád se na ni čas od čas kouknu. Louis de Funés byl opravdu skvělý komik a v kombinaci s výtečným dabingem od Filipovského tak vznikla jedna z nejvýraznějších komických postaviček, která si získala srdce a obdiv nejednoho diváka. Příběh byl solidně vystavěný a humorné gagy a scénky fungují skvěle i po těch desítkách let. Jeden z klenotů francouzské komedie, který s věkem zraje stejně dobře jako kvalitní víno. ()

Nancy

Klasický Funes. Skvělá přehlídka ksichtů a hlášek, které ale asi v paměti skoro nikomu neutkví. Dějově to sice není nic moc (což teda neni u Funesových filmů vyjímka), ale Louisův humor všechno nahrazuje a stává se z toho nadprůměrná komedie, která má ale taky svá méně podařená místa. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 24.12.1981, réžia českého znenia (ÚPF) = IRENA SKRUŽNÁ (13.11.2016) ()

duklak2

Průměrná komedie, která pobaví, ale není pro všechny. Film mě osobně přišel takový nemastný. V některých scénkách chybělo více vtipu, který by jistojistě snímek pozvednul. Sice tento film má zde na CSFD skvělé hodnocení, ale já se řadím mezi menšinu a hodnotím pouze třemi hvězdami. ()

aniiicka

Tento chod si zaslouží mnoho hvězdiček :) Skvělý Louisův filmový návrat po nucené zdravotní pauze a kultovní podívaná francouzské komedie. Tricatelovo masíčko...bléé :) ()

malylada

Velmi povedená komedie kolem gastronomie, plna gagů a skvělého Louise de Funese. Nostalgie z mladí přetrvala do teď a pořád je to mile vtipná podívaná.......8/10 ()