Donšajni

• Slovensko Donšajni (více)
Komedie / Hudební
Česko, 2013, 102 min

Režie:

Jiří Menzel

Kamera:

Jaromír Šofr

Jan Hartl, Libuše Šafránková, Martin Huba, Ivana Chýlková, Jiřina Jirásková, Lucie Juránková, Anna Klamo, Jan Mikušek, Emílie Řezáčová, Jan Jiráň (více)

Místní svůdce a operní režisér Vítek začíná zkoušet Mozartova Dona Giovanniho. Aby měl úspěch, pozve pro chystané představení z Ameriky slavného operního pěvce Jakuba, který v tomto divadle kdysi začínal. Teď je z něj starší muž se spoustou zdravotních problémů, ale ženy se mu nepřestaly líbit. Jakub začne se souborem zkoušet a zdá se, že představení bude mít velký úspěch. V té době Vítkovi kdosi ukradne auto a to použije při bankovní loupeži. Tu překazí učitelka zpěvu Markéta. Vítek zjistí, že je bývalou láskou Jakuba a že s ním má dceru. Postará se o to, aby se znovu setkali? (TV Nova)

BioRaj

Já to pochopil . Tenhle film nefilm , natočený potroškovsky má náš národ skládající se z 90 % dutých hlav , nenásilným způsobem přiblížit k vážné hudbě . Troška točí filmy pro duté hlavy , které duté zůstanou a Menzel se rozhodl s tím něco udělat . ()

str0001 odpad!

Budu stručný, protože jsem film ani nedokoukal. To asi mluví za vše. A to jsem se skřípáním zubů dokoukal i Babovřesky. Pan Menzel po tolika úspěchách nakonec šlápl do hovna. Omlouvám se, ale jinak se to nedá vystihnout. Tak dlouho jsem čekal než příjde děj, až jsem neodolal pokušení a stiskl to červené tlačítko na ovladači od televize. Je to již druhé velké zklamání z nové české tvorby. Tak jen doufám, že tímto směrem se nebude česká tvorba filmů ubírat. ()

PinkButterfl

Musím povedať, že aj napriek slabému hodnoteniu na ČSFD som v skrytu duše dúfala, že to nebude až také zlé. Výborné herecké obsadenie i samotný režisér by predsa mali byť zárukou úspechu. Bohužiaľ sa tak v tomto prípade nestalo. Film sa mi nepáčil, vyslovene som sa pri ňom nudila, operu nemám rada, veľmi mi teda vadila hudba a neustály operný spev. Dej slabý, takže aj moje hodnotenie je podobné.... ()

deedulka

Kdo nemá rád operu, bude během filmu asi malinko trpět. Nejde před ní uprchnout, vždy se zase vynoří a zabubnuje na nervy. :) Asi jsem čekala trochu něco jiného a více dějového, škoda...herecké obsazení nevypadalo špatně. ()

Džej Ár

Tento film jistě není dokonalý, i když vzhledem k tolika "odpadům" bych měl sto chutí mu dát plný počet - no možná to ještě udělám. Domnívám se, že mu trochu ublížil oficiální text distributora, takže možná někteří očekávali třeskutě lechtivou komedii. Ale tenhle film je sice úsměvný, ale hlavně je o divadle a především o opeře, takže se obávám, že kdo nemá alespoň trochu vztah k tomuto žánru, by snad Donšajny vůbec neměl hodnotit. Protože ty "odpady" a srovnávání s posledními opusy pana Trošky mne opravdu uráží... ()

pan Spock odpad!

Tak takhle by to fakt nešlo, pane režisére. V životě jsem se tak netěšil, aby nějaká postava natáhla brka a ten film už skončil. Protože takovouhle nudnou slátaninu už jsem dlouho neviděl. Jestli jste někdy uvažovali o návštěvě opery, tenhle film vám to spolehlivě rozmluví. Jestli ji rádi nemáte, tenhle film vás ji donutí nenávidět. Jana Hartla mám rád, ale hrál hroznýho krypla. Paní Šafránková už taky bude asi hrát jenom pošahaný burýny. Kdyby alespoň nebyl celej film tak hrozně mimo mísu a jakoukoliv realitu. Jestli je to ovšem míněné jako konkurence dnešním českým komediím, vzor Babovřesky, tak se to povedlo. ()

MajdalenkaTy odpad!

Jak jsem se na to těšila, tak jsem byla zklamaná, celý film jsem čekala a čekala a najednou.... byl konec.. Tohle se nepovedlo :( ()

Redyx1 odpad!

Naprosté rozčarování-to mě v kině po 20 min.napadlo,než jsem za dalších 20 min.uznal,že můj čas,stojí za víc,než předražená vstupenka a opustil jsem toto unylé a místy až trapné filmové dílko režiséra,kterého si velmi vážím,ale tohle bylo opravdu moooooc.... ()

wvwrayman

Škoda, že jsem se nepodíval na hodnocení tohoto filmu dřív. Takže mi trvalo skoro 20 minut, než jsem sám zjistil, že lepší už to nebude a že je tento film koukatelný pouze, když si jej pustíte rychlostí 2x a více. Vůbec se mi nechce věřit, že to točil Menzel. On sám to moc dobře ví a sám to ve filmu říká: opera dnes nikoho nezajímá. Možná, kdyby tam byla jen jako doplněk děje. Ale postavit film na opeře je odpudivé. A ikdyž to Menzel ví, tak do toho stejně masochisticky jde. Nechápu. Tu chvězdičku jsem si dal sobě, za statečnost, že jsem to vydržel až do konce. ()

stanslon

Jak jsem tu někde četl, že pan Menzel neumí při příchodu pozdravit a při odchodu z restaurace někdy ani zaplatit, tak on neumí ani s noblesou odejít. Tak vynášení Donšajni mi přišli jako školní hudební akademie o Mozartovi. Ale právě proto má ode mne dvě hvězdičky. Tenhle přihlouplý snímek propaguje krásnými áriemi nejen Dona Giovanniho, ale i operu. Možná ty mezihry měly odlehčit ta hluchá a toporná místa, která některým v operách vadí. A souhlasím s Enšpíglem, že dík kameře za tu krásně prozářenou scénu ve starém divadle. Pan Menzel už nestačí ani na své řemeslo, měl by konečně do důchodu a ne se ještě pokoušet o politiku. Pokud by něco chtěl ještě natočit, bude to asi jen horší a horší. ()

Lonelybiker

Pana Menzela mám rád za to, co v minulých letech udělal pro český film. O co ale jde v Donšajnech nemám ani šajn a film je úplně zbytečný. Námět=0 , scénář=0, herce nelze hodnotit, protože nemají co předvést. Jedině vizuální stránka je ok. ()

jerzy1976

upřímně řečeno nevím, o čem to bylo, opera není "můj šálek čaje"...ale rozhodně to nebyla taková šílenost jako "Odcházení", takže jedna * z úcty k režisérovy ()

jinyHonza

Klobouk dolů před panem Menzelem. Pořád ještě umí. S nadhledem, porozuměním vypráví příběh provinční opery a provinčních lidiček. A přidává spoustu krásné muziky, což píšu i přesto, že operu obecně nemusím. Nějak nechápu odsuzující komentáře - co je špatně na tom, že každý režisér prostě není Forman nebo Kačer? A že chce být svůj? A jen tak na okraj: znám spoustu podobně bizardních postaviček (ve svém okolí), takže mi tenhle film připadá naprosto realistický. ()

Tomatec

Pane Menzle, pěkný důchod Vám přeji, ale už byste neměl nic točit, s úctou k Vám a k opeře, kterou respektuji, ale nevyhledávám, uděluji jednu slabou hvězdu. ()

Rindi

Mám rád filmy Jiřího Menzela, dosud se mi všechny líbily. Tohle je ale naprosto zbytečný film naprosto o ničem. Nevydržel jsem dokoukat do konce, což se mi často nestává. ()

Zemřel Jiří Menzel

Zemřel Jiří Menzel