Diana, princezna z Walesu (1961–1997) byla patrně nejznámější, zcela jistě však nejfotografovanější ženou dvacátého století. Její předčasná smrt po autonehodě v Paříži na konci srpna 1997 šokovala celý svět. Film režiséra Olivera Hirschbiegela zachycuje poslední dva roky života této výjimečné ženy (ve filmu ji představuje Naomi Wattsová), která už v té době žije v odloučení od manžela, prince Charlese. Při jedné návštěvě v nemocnici se Diana seznámí s kardiochirurgem pákistánského původu Hasnatem Khanem (Naveen Andrews), který ji okamžitě zaujme svým klidem a profesionalitou. Překonat „stavovské rozdíly“ není pro lékaře ani princeznu až takový problém. Horší jsou překážky, které přijdou poté, co se z obou stanou milenci. Jakou může mít jejich vztah budoucnost? Diana je v hledáčku bulvárních novinářů, kteří sledují každý její krok – a tudíž i každý krok jejího partnera. Případné manželství s ní by tedy pro Hasnata znamenalo opustit lékařské poslání. Jeho muslimská rodina je ostatně proti sňatku s rozvedenou křesťankou… (Česká televize)

w31rd0

Ne takovej pruser, jakym se strasi. Kdyz se strihac po praci na prvni ctvrt hodine snimku vzpamatoval z epileptickyho zachvatu, rozjela se obycejna bilohneda romantika opeprena teleskopickejma objektivama. Po technicky strance to urcite neni televizni, scenaristicky to sice televizi smrdi - srdceryvny dialogy a zamilovany pohledy - ale mne tohle ztvarneni Diany k ty aure dobrotivy princezny, co chce hlavne pomahat lidem, docela sedelo. Cynikum, pesimistum a mozna i realistum vstup zakazan, ale jednou za cas se takovejhle film da v pohode ustat. ()

lenka26

Jelikož jde o princeznu Dianu, tak dávám plný počet. Krásný, romantický příběh, který zaujme především ženy. Je jí opravdu škoda ..... ()

Janusa

Ohlaseni umrti princezny Diany si pamatuju dodnes. Na film jsem sla ze zvedavosti a necekala jsem vubec nic. Musim ale dat 5 hvezd Naomi Watts. Pote co jsem si precetla, kolik musela vlozit usli do nastudovani Dianinych gest a chuze apod. Myslim, ze tim, ze Diana je opravdu dodnes milackem spousty lidi, je strasne tezke takovy film natocit. Takze vsechna cest. Libil se. ()

JerryPilsen

Slušně pojaté drama jedné princezny.Herectví na výbornou,příběh daný a pointa žádná.Ale lidství ukázané a obyčejný život také.Filmaři se úzkostlivě vyhnuli jakémukoli naznačení posledních chvílí. ()

Aresko123 odpad!

Naomi Watts jako princezna Diana??? To uz tu spatu moze hrat rovno Whoopi Goldberg.... Co si tvorcovia filmu myslia ze sme uplny debili? Ved ona bola skareda neduziva anglicanka, nicim vinimocna a nicim zaujimava. Aha bola princezna a omrzel ju zivot v zlatej klietke..... ahaaaaaaaa ODPAD ()

obyč.divák odpad!

Už jen obsadit Naomi Watts byl debilní nápad,no bohužel to nebyl první ani poslední.Celý film je plný plytkých dialogů,otřesných hereckých výkonů.Celý trailer je v podstatě mnohem lepší než celý film.Ostuda -za todle by někdo zasloužil přes hubu ()

madline24

Neuvěřitelně plytká a povrchní záležitost. Pojetí Lady Di jako naivní zoufalé osoby chovající se jak puberťačka mně hrozně vadilo a navíc jsem se dost nudila během nekonečných záběrů na nohy chodící po kobercích nebo ruce zapínající svěla případně rozsvěcející svíčky. Asi to mělo být "umělecké" pojetí běžných denních situací, ale bylo to o ničem. Celkově úplně zbytečné a nudné. ()

tein

Pokud bylo záměrem tohoto filmu ukázat Dianu jako A) NESYMPATICKOU (psychycky nestálá, nevyrovnaná, nespolehlivá osoba od které nevíte co můžete čekat), B) HLOUPOU (jak o sobě sama řekla tak myslí srdcem - asi pokus o výmluvu, že hlavou nepřemýšlí vůbec) C) SOBECKOU MRCHU (viz. její chování ke všem partnerům a obzvláště pak k Dodimu, kterého dle filmu využívá jen jako nástroj zoufalé pomsty svému předchozímu příteli Hasnatovi a tak např. i upozorní paparazzi fotografa kde je má hledat), D) ZNUDĚNOU "ŽENU V DOMÁCNOSTI" E) TRPÍCÍ KOMPLEXEM MÉNĚCENNOSTI (jsem slavná ale nikdo mě nebere a nudím se tak asi zkusím pomáhat lidem a třeba mě lidi konečně začnou brát), která si z velké části mohla za svou smrt sama (viz, informování paparazzi novinářů), tak toto se to autorům povedlo na výbornou. Přijde mi to jako by to bylo natočeno na pokyn královské rodiny, aby Dianu i posmrtně pošpinili. Pokud je to ovšem aspoň z části podle pravdy tak se vůbec nedivím, že ji královská rodina neměla příliš v oblibě a nejraději by ji dokonce zcela zavrhla. O nevhodnosti jejího chování vzhledem k její funkci a královským předpisům, stejně tak jako chování kohokoliv jiného pohybujícího se v nejvyšší společnosti, raději pomlčím. Celkově se totiž chová místo jako princezna spíš jako klasicky blbá filmová blondýna (blondýnky snad prominou). Film jako takový ovšem hodnotit nebudu, protože opravdu nevím co bylo jeho záměrem. Pokud si měla princezna Diana tímto filmem získat divákovi sympatie, "lásku", lítost a pochopení, tak bych film hodnotil jako odpad. Pokud měl Dianu vylíčit v nejhorším možném světle, tak bych dal klidně i 3* (cca 60%), protože na víc tento zdlouhavý a nudný film rozhodně nemá. Ani z pohledu jejího rodinného života nám film neukázal vůbec nic. Věřím tomu, že i zfilmované románky od Danielle Steel, či jiné obdobně kvalitní slaďárny - Harlekýnky, v porovnání s tímto filmem překypují akcí a jsou na mnohem lepší úrovni. ()

mirika39

Po zhliadnutí iného životopisného filmu s inou herečkou (Môj víkend s Marilyn), som ani nedúfala, že sa mi bude páčiť film o kráľovnej ľudských sŕdc. Musím uznať, že Naomi Watts to vzala skutočne profesionálne a to nie len skvelým anglickým prízvukom, ktorý je pravdaže jej vlastný, ale dokonca každou mimikou alebo pohybom. Naomi sa určite musela pozerať na zábery s nebohou Dianou donekonečna. Kopírovala ju absolútne dokonale. Za tento film by si zaslúžila oskara. Pochopiteľne, vo filme sme sa nedozvedeli nič nové, koniec-koncov blízki príbuzní z kráľovského dvora sú ešte stále nažive a nemôžu si dovoliť väčší verejný škandál, než už je všeobecne známy. No v konečnom dôsledku, v rámci daných možností je to skvelý, príjemne pozerateľný film. ()

neowhiterabbit

Příjemný snímek s křehkou a půvabnou Naomi Watts. Kdo se o Dianu a její články v novinách zajímal, snímek ho zavede do zákulisí posledních měsíců, kde se především odehrává vztah s lékařem - chirurgem z pákistánské země. A následně, ikdyž krátce, je zde vybaven vztah s Dodým a jeho luxusní chatou. Ale jak říkám, NEpříznivci těchto bulvárních žhavých témat o nic nepřijdou, pokud tento snímek nechají ležet ladem. ()

SugarVenom

Zklamání aneb Jak natočit nezajímavý film o zajímavé osobnosti. Snímek "The Queen" je důkazem, že o královské rodině se dá natočit kvalitní film, který odpovídá skutečnosti. ()

janine10

kýč, kýč a ještě jednou kýč! Nepochopitelné, že režisér takto plytkého dílka natočil Experiment a Pád třetí říše.Tak snad příště Olivere:-) ()

eexDon

Für mich - 60%, - /sladkobolné, místy lacině působící a také spíše romantický film, než životopisný, Naomi se do role hodila tak částečně, ikdyž se snažila, moc jí to nešlo/, + /poklidné, někdy až odpočinkové, takové umírněně zrežírované a Naomi byla pěkná docela/, hodnocení - romanticko - průměrný, sladkobolný a na konci trochu smutný film, ale Naomi se snažila, to ano, nenadchlo, neurazilo ()

DavidAAAA

K filmu jsem sedal s despektem, s tím, že půjde o nudu. Naštěstí se to nepotvrdilo, jde o celkem příjemný snímek, dozvěděl jsem se pár nových skutečností. Naomi Watts Dianě podobná skutečně není, bohužel vizážisté se příliš nesnažili a ani herečka to s přípravou na roli nejspíš moc nepřeháněla, nedokázala se naučit Dianiny pohyby, způsob chůze ani vyjadřování. Což je škoda. A vysloveně mne prudil Naveen Andrews, mám jej spojeného s rolí ve Ztracených a sem se mi nehodil ani náhodou. Dávám 50% ()

ruza727

Film,ktory mohol byt o sto krat lepsi,ale ked nenasadite latku priliz vysoko,mozete si oddychnut pri nenarocnom filme.Celkom dobre sa pozera. ()

andydufrsn

Hirshbiegel nám již Pádem třetí říše ukázal, že historická dramata umí! A i když v případě Diany nejsem s historii ani zdaleka tak seznámen jako v případě výše zmíněného, film se mi líbil. Příšel mi skutečně hodně autentický v tom, že Diana byla ,asi skutečně, vězněm světa z nějž nedokázala uniknout. Nic Proti Naomi Watts, naopak je to kočka, ale myslím, si že by se našla podobnější herečka! ()

funesfilm

Na hranici dvoch a troch hviezdičiek. Očakávania pred jeho uvedením, boli väčšie. Film má celovečernú minutáž, no pritom sa zdá, akoby išlo iba o zobrazenie jednodňovej záležitosti s veľmi rýchlym začiatkom i koncom toho všetkého. V tomto prípade nejde o poskladanie línie celého života Diany. Autori sa zamerali iba na jeden vzťah, o ktorý tak veľmi bojovala a ktorý ju prakticky pripravil o to najcennejšie... ()

PettyB

Sledování tohoto filmu byla asi ta nejnudnější věc, kterou jsem za posledních 48 hodin dělala (a to jsem se válela skoro celé ty dva dny a nedělala téměř nic). Půlka filmu je o vztahu Diany s tím Indem a dělá z ní docela poslušnou puťku, která pro svého "novomilence" udělá cokoli. Celkově to vypadá, jako by si na ní chtěl někdo ze scénáristů docela smlsnout. A to si princezna určitě nezaslouží ani po smrti. Film je zřejmě hodně založen na klepech, které se kolem Diany táhly a nikdo nemůže zajistit důvěryhodný zdroj. Nezajímavé, nezáživné a jen si říkám, jestli mělo cenu něco takového vydat. ()