Philippe je starší syn cholerického ředitele střední školy, Karla Bosquiera. Protože propadl z angličtiny, otec mu nařídí, že prázdniny stráví na výměnném pobytu u britského aristokrata. Ten k nim zase posílá svou dceru Shirley. Otcovo rozhodnutí synovi zkříží prázdninové plány, chystal se totiž s kamarády vyrazit na plachetnici podél mořského pobřeží. Přemluví proto svého kamaráda Michoneta, aby jel do Anglie místo něj. Shirley, která mezitím dorazila, vyvolá v rodině Bosquierových značný rozruch. Je hezká, samostatná a rozhodně se nemíní podřídit přísným vychovatelským metodám pana ředitele. A když se v jenom z barů náhodou seznámí s Philippem, který se vydává za Michoneta, nemůže to skončit jinak, než že se do sebe zamilují. Všechno by vyšlo, kdyby Philippův náhradník neonemocněl... (TV Nova)

PeteBuck

Zažil som riaditeľa, čo bol ťažké zviera, vedel o všetkom a keď Vás pristihol, mal tak strašnú povesť, že ste mali pocit, že všetko vie, má v prdeli detektor lži a je zbytočné mu klamať. Takže ste pri stretnutí s ním srali od strachu maggi v kockách a nevedeli ste ani ceknúť. A toto je Funes, ktorý je tentokrát riaditeľom súkromnej prestížnej školy s dvoma podarenými synáčikmi, jeden flákač a ťažký frajer a druhý riťopich, bifľoš a ťažký bonzák. Proste satira, ako sa patrí. Konflikt založený na zámene (asi ako Oskar), zároveň romantická somarina a sčasti tínedžerská blbosť. Guláš, čo mal baviť všetkých. Prvá polovica parádna, potom to akosi stráca dych. Ale stále je to pekný herecký koncert majtra Funesa so slušným, aj keď žiadnym prevratným príbehom. ()

PTuranyi

Klasická funésovka s podobným námetom ako "Piti, piti, pá", akurát bez skvelej hudby. Množstvo vtipných situácií, ktoré prináša prázdninová výmena detí (ako napovedá anglický názov "The exchange student") prísneho riaditeľa internátnej školy a škótskeho lorda, však nie je zanedbateľný, takže pravidelným úškrnom sa nevyhnete a ani občasnému uchechtnutiu sa nedá ubrániť. Výstavba deja pripomína skôr sériu grotesiek, ktoré síce nevtiahnu do deja ale celkom príjemne uvoľnia atmosféru. Produkcia je dobrá a Funésovi ani ostatným hercom nie je veľmi čo vyčítať aj keď kvalít "Piti, piti, pá" nedosahujú. Aj tu Oliver de Funés výborne stvárnil syna svojho otca. 70% ()

Skunkiee

Tak tenhle film jsem dodneška (květen 2009) vůbec neznal. A přitom je to parádní letní komedie s L.de Funésem. Možná u mě nevyvolala salvy smíchu jako jiné jeho notoricky známé filmy (Tonoucí se stébla chytá, Křidýlko nebo stehýnko), ale je to krásná úsměvná komedie, které nemůžu nic vytknout. Vrcholem je pro mě scéna, kdy tatík Funés pronásleduje uprchlíky na lodi a najede s autem do klece a pak s ní ujíždí krajinou. Nebo jeho smůla na toho otravného zarostlého chlapa :D.Samotný závěr už mi přišel spíš takový přehnaný, crazy, tudíž pro mě už trochu slabší (ve srovnání se zbytkem filmu). Jinak je to typický film s L.de F. - krásná hudba, nádherné záběry na francouzskou krajinu, řada absurdních situací a známé tváře francouzského filmu. ()

gizi

Nenáročná letní oddychovka, dle mě zde dost přeceňovaná, snad proto, že Funes je celkem normální? Jednoduchý scénář, pohodově plynoucí děj, úsměvné, ale rozhodně ne žádná velká švanda. Nečekal jsem víc, takže jsem ani nebyl zklamán, ale víc než 60% si nezaslouží. ()

chosan

Ideální komedie z nejskvělejším francouzským hercem na sváteční odpoledne či prázdninové vřele doporučuji. Funés v jedné z nejlepších rolí. ()

Kivis

Standardní Funésovka... viděl jsem lepší i horší. Několik gagů ale opravdu patří do zlatého fondu - hlavně holubník a francouzské rýpnutí do anglické kuchyně. ()

soukyd33

Dobrá francouzská komedie, která potěší každého diváka. Scény, herecké výkony, akce. 👍🙂 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

baron156

Když je parné léto a nevím co, tak si pustím toto a hned se mi chce do Anglie :) Louis de Funés září jako obvykle. „Kdepak, žádný holky, jedná svatba stačila! Ty máš svoje kytičky tak si budeš listovat!“ ()

LukasCL

Nejlepší Funésovka. Tentokrát musím ocenit i dabing Jiřího Holého, který mistrně nadaboval Skota McFarrella. Perlí ale i Strýček Jedlička, který libově namluvil 1 z tupých studentů (Mamá, podívej se na toho v karfiolu! To je náš říďa!). Smál jsem se od začátku do konce, řada scén je kultovních (Funés jako borec, který letí na draku a loď si řídí rádiem. Funés pronásledující syna, ale pokaždé narazí na trochu agresivního pána.). Jednoduše paráda, takto má vypadat komedie! ()

Drslw

Asi štyri dobré gagy, film bez príbehu a možno aj bez scenára. Nie všetko, čo obsahuje Funesa, je skvelé... ()

omega_SK

Toto sa zial nepodarilo prave najlepsie. Na zandarov ci Fantomasa to nema ani omylom. 15 max 20 minut bola poctiva Funesovka, zvysok iba blaznivy gulas ()

PowPow

Takový úplně typický Funésovský film: Funés hraje cholerika z vyšší společnosti, který má trable a nezastaví se naprosto před ničím, aby je vyřešil. Jednotlivé ztřeštěné scénky nemají moc návaznost a mihne se v nich plejáda herců, kteří se objevují v jeho dalších filmech. Tenhle film má ale konkrétně velice rychlé tempo, Funés neuvěřitelně řádí a s Maynem na konci tvoří ďábelskou dvojku. "Ve válku na mě střílel Němec. Vy jste víc nebezpečný." ()