Zvláštní agentka FBI Sarah Ashburn (Sandra Bullock) a bostonská policajtka Shannon Mullins (Melissa McCarthy) už nemůžou být odlišnější. Upjatá Sarah pracuje v New Yorku a doufá v další povýšení. Je ambiciózní, talentovaná, inteligentní a má detektivní schopnosti jako Sherlock Holmes. Je vždy a za všech okolností tou nejchytřejší ze všech a nebojí se to dát najevo. Kvůli tomu taky nemá ani rodinu ani přátele. Jen kolegy, kteří ji nesnáší. Oproti tomu svérázná Shannon vyrostla na ulicích Bostonu a umí střílet rovnou od boku. Pistolí i svou nevymáchanou pusou. A protože před nedávnem mimo jiné zatkla i svého bratra, tak ji pro změnu nesnáší její rodina. Tyto dvě představitelky zákona se prostě musí nevyhnutelně potkat – Sarah je totiž převelena do Bostonu, aby pomohla tamní policii vyřešit sérii brutálních vražd. A tak nastane nevyhnutelný střet nejen s bostonským podsvětím, ale i mezi představitelkami zákona, protože dostaly rozkaz, že spolu musí na případu spolupracovat. Potíž je v tom, že ani jedna z nich o takovou spolupráci nestojí. Sarah chce všem dokázat, že sama vyřeší velký případ, a Shannon zase nechce, aby pracoval někdo cizí a ještě takto nesnesitelný na „jejím území". Ale protože rozkaz je rozkaz, nakonec musí vytvořit detektivní dvojici a stát se parťačkami. Zatímco Sarah zjišťuje, že se jí hodí Shanonina pouliční chytrost, Shanon se naopak učí sebeovládání, aby se, dříve než někoho seřve nebo praští, aspoň nadechla. Když nakonec spojí své síly a postaví se brutálnímu drogovému magnátovi, postihne je překvapivá věc: přátelství. (oficiální text distributora)

Bozvav

Kdyby nebyla první půlka tak zoufale nudné klišé, dala bych plný počet. Druhá půlka filmu byla skvělá, spousta cool hlášek, vtipná akce a hlavně neskutečný závěr s kocourem, ten mě rozsekal. Také bezva muzika. Co na tom, že obě hlavní protagonistky hrají tento typ rolí pořád dokola, hlavně když to umí. Jako celek bych dala tři a půl, ale dám 4 hvězdy, neb dle mého zde má tato komedie nezaslouženě nízké hodnocení. ()

Gaia.M

Sandra i Melissa jsou opravdu skvělé herečky, ale bohužel takhle špatně vymyšlený film nezachránil ani jejich herecký um. Bohužel, nelíbilo se mi to. Nebavilo mě to. ()

BOURQUE

Na začiatku to vypadalo fakt nádejne, ale potom som mal pocit, že sa pozerám len na nejaký nevydarenú komédiu. U takého filmu nestačí (hlavne v modernej ére) len niekoľko vtipných poznámok a zábavných scén. Tieto veci musia byť rovnomerne rozložené (hlavne, keď je dĺžka okolo 2 hodín) a musia udrieť vo správnom okamžiku. Čo sa týka herečiek, tak hra S. Bullockovej je tak trošinku sivá, kým na M. McCarthyovej je vidieť, že si užíva každú sekundu. Podľa údajov (tržby), ktoré zverejnil užívateľ T2 (thx!), bude pokračovanie. Dúfajme, že spomínané nedostatky sa dajú odstrániť. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

sadlokan odpad!

Ta tlustá pani má ale jedno prvenství.Nejdokonalejší mimikry v dějinách policie.Jedinej zlotřilec,kterýho by tak mohla chytit má přezdívku"vopruzená obrovská prdel". ()

owwidius

Tunajsie nizke hodnotenie je pre mna celkom prekvapive, 56% sa mi zda dost malo, cakal by som kludne niekde medzi 60-70. Film ponuka presne to, co trailer slubuje ale vtipne momenty su naozaj vtipne a hlavne Melissa je kralovska - pre mna highlight filmu. Ja som sa bavil dobre, tak davam (uznavam mierne nadhodnotene) 4 brmbolce. [#140/2013] ()

pilarius

Ten film je zbytečně dlouhej, takže mu opravdu chybělo tempo, ale spousta scén v něm se fakt povedla. Rozhodně jsem se zasmál dost, a o tom komedie mají být. Bullock je stále stejná a navzdory věku jí to stále strašně sekne, McCarthy jsem si všiml až ve filmu Identity Thief, ale uvízla mi v hlavě. Tenhle typ rolí je přesně pro ni. Vidím, že bude i dvojka a rozhodně se na ni rád podívám. ()

Doomedx

Sakra to byla sračka a já to věděl a stejně se na to díval, ale prvních 35 minut je koukatelných. "Víte kolik mi je ?" - "58 ?" - "43" :D to a albín byly jediné aspoň pro mě smešné okamžiky. 45% ()

figliar

Melissa McCarthy je v súčasnosti jednou z najobľúbenejších komediálnych herečiek v USA. Ako sa jej to podarilo? Podľa úspechu tohto filmu v Amerike už viem. Lacný pribeh, žiadny dej a hlúpe dialógy sú špeciálne nastavené na nenáročného diváka, no ja ním zrejme nie som. Sandra Bullock, ktorá sa v niektorých okamihov až šokujúco podobá na Michela Jacksona, by sa mala viac venovať vážnejšej filmovej tvorbe, pretože v komédiach posledné razy šliapla vedľa. Ale tak, názor nech si spraví každý sám. ()

IGNI

Neviděl někdo kapitánovy koule? Jsou takhle malý, jako hrášek, takový holčičí, kdyby teda holky měly koule...:) Jako dobrý, zábava jak svině kurva! ........ Tak jo zas tak drsný to nebylo, příběh celkem tuctovej, prostě obyčejnej příběh jakékoliv seriálové kriminálky a celý to stojí na tom, že Melissa mluví jak kanál :) Příběh mohl být trošku lepší, ale co chtít že? Jsi narkáč? :) Hlášky dobrý, příběh mohl bejt lepší. ()

nippa

Bohužiaľ sa budem odteraz vyhýbať hocičomu s tou veľkou otravnou kravou. btw. na tom plagáte snáď použili CGI. ()

Colleague

Záměr dobrý, ale provedení strašné. Až na výjimky to překračovalo mnou nastavenou hranici toho, co je ještě vtipné. ()

Octane

Musím přiznat, že mě tenhle film příjemně překvapil. Ze začátku jsem měl obavy, že to bude jen nějaká obyčejná ptákovina, ale naštěstí jsem se zmejlil. Sice ohraná zápletka a čitelný konec, ale hlášky Melissy a spoustu vtipných scén z filmu dělají super komedii u ktery se člověk fakt nasměje. Sandra zahrála taky super. Její postupná adaptace bostonskymu prostředí a tomu jak Melissa mluví jen dokazuje, že Sandra dokáže zahrát cokoliv. A taky si ze sebe umí dělat srandu, což je taky supr vlastnost. Super komedie, kterou můžu jen doporučit. Btw škoda, že tam Bill Burr nemá větší roli. Ten jeho projev miluju. ()

merigieren

40ti minutový úvod nijak nenadchne, jen se ukáže dost pochybný a nezajímavý přístup, dvou hrdinek, k řešení problémů. Pak se sblíží a začnou si hrát s mafiány, vtipy jsou pořád dost nezáživný, ale snaží se o ně na každým kroku. Jedna série se jim nějak i povedla, že mě i rozesmáli, a to se komediím moc často nepovede, proto ty 3 hvězdy. ()

KNTRFKT

Feig, ten Malý rošťák nám připravil celkem pohodovou oddychovou komedii, u které mi párkrát cuklo v pravém koutku dutiny ústní, překvapivě jsem se ale nenudil. Mellisa je fakt bachyně a se svou váhou umí jít na trh a ještě to do poslední jitrničky pěkně prodat. Sandře Bullock chybí šťáva a lepší už to asi nebude. Drsňačky sice nenabízí nic nového, ale svým způsobem je to příjemné pokoukání. Až na tu příšerně dlouhou stopáž! ()

Lyžař

Čekal jsem asi něco daleko lepšího. Ale co. Po pár minutách jsem pochopil, že to nebude žádná bonba, ale spíš lehká oddechovka, kde se snad jednou za čas zasměju a aspoň trochu si zase užiju mou docela oblíbenou Sandru. A tak se taky stalo. Nic světobornýho od tohohle filmu proboha nečekejte, jinak budete moc a moc zklamaný! ()

Wallis3

Takovej Poslední skaut v sukních. A povedl se. Já se lochčil a bavil. Chemie mezi Bullockovou a McCarthyovou fungovala, hlodů a gagů bylo požehnaně - od nepovedené tracheostomie po vyhrožování hlavou dolů. "RASISTKO!" "S RASISMEM NA MĚ NECHOĎ. 9 Z DESETI CHLAPŮ, SE KTEREJMA ŠUKÁM, JSOU ČERNÍ!" ()

Akční (skoro)parodie pokračují

Akční (skoro)parodie pokračují

30.04.2015

Vážných akčních blockbusterů už se v Hollywoodu zase tolik netočí. Čím dál tím populárnější jsou ale odlehčené kousky, zejména ty, které si ze sebe dokáží chytře utahovat. Málokteré filmy na tuhle… (více)

Seznamte se s Krotitelkami duchů

Seznamte se s Krotitelkami duchů

28.01.2015

Třetí díl Krotitelů duchů se chystal tak dlouho, až od něj studio Sony ustoupilo a raději zvolilo cestu rebootu. K tomu se rychle dostal Paul Feig, režisér úspěšných komedií Ženy sobě a Drsňačky, a… (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni