Charismatický Jude Law jako Dom Hemingway – nenapravitelný, ale vždycky vtipný, většinou hříšný a často nebezpečný kasař a zloděj. Doma zrovna pustili po 12 letech z vězení a on se rozhodl přihlásit o odměnu za to, že držel celou dobu jazyk za zuby. Společně s parťákem Dickiem se proto vydává za šéfem Fontainem, kterého Dom svým mlčením uchránil od jistého trestu. Kromě jiného se Dom snaží navázat vztah se svou dcerou, starý dobře známý život ho ale brzy vtáhne zpátky mezi kriminálníky. Díky svému opilému a věčně sjetému egu Domovi nevyjde nic, i kdyby jeho úmysly byly čisté jak padlý sníh. (HBO Europe)

kolodej1

zábavný film, který v dobrém tempu představuje jednu kriminální postavičku, právě propuštěnou z vězení. Jude Law si zjevně s velkou chutí zahrál tohle neotesané hovado, role hodně odlišná od těch, které většinou dostává. Bylo čemu se zasmát a člověk se neubránil tomu, aby přes všechny jeho záporné vlastnosti tomu chlápkovi fandil. ()

gstudio

Tak jo... Naservírovali nám banální příběh o kriminálníkovi, který hledá cestu k normálnímu životu, ale stále se přitom chová jako kriminálník a tak nutně sjíždí zase tam, kam nevyhnutelně patří. Zápletka mnohokrát viděná (a dodejme, že mnohem lépe zpracovaná) by nutně nemohla znamenat ani průměrný kasový úspěch. A tak vznikl tento nesourodý propletenec rádobycool scének a dialogů opisující pulpová stylová schémata Ritchieho a Tarantina (ovšem bez invence obou jmenovaných). Film, který "drsnými dialogy" nepříliš efektivně zakrývá absenci jakéhokoli zajímavého obsahu, pozvedá nicméně z hlubin "odpadu" svým nadprůměrným výkonem Judd Law. Ten si navzdory chatrnému scénáři a bezduchým dialogům svoji roli psychopata užívá a jeho nadšení bylo vpravdě to jediné, co mě přimělo dokoukat jinak naprosto nezajímavý film až do konce. ()

HellsAngel

Unikátne svojský, v dialógoch poetický, príbehovo jemne rozvláčny a miestami až groteskný snímok, točiaci sa okolo brilantného výkonu Juda Lawa a jeho šialene nákazlivej charizmy. ()

Nýdnol

Jsem Dom Hemingway. Jsem těžkej zmrd, co háže krutopřísný hlášky a s ničím a s nikým se nesere. Zmrd, co přišel o manželku, lásku svý dcery a tučnou odměnu, kvůli který musel 12 let bručet. Zmrd, se kterým se nebudete ani chvíli nudit a kterýho brilantně ztvárnil Jude Law. Společně se Sviňákem je to další důkaz, že britský gangsterky mají pořád neskutečný koule. ()

Mukade

nejedna pamätihodná scénka :) , ale......postupne sa to zvrzalo až na 3* (z pôvodných 5) a označenie somarina. A Emilia je bez platinových vláskov len šedá miška (čo som neobjavil len teraz) ()

terordemon

Dom Hemingway vyšiel po 12-tich rokoch z basy. Žena mu zatiaľ zomrela, dcéra ho nenávidí a prišiel o všetko. A chce to všetko späť. Samotný príbeh nie je moc originálny ale dobre sa nato pozerá. Pretože to má dobrý scenár, prepracované dialógy a super hlavnú postavu. Je to alkoholik, blbec a odporný arogantný zmrd. Lenže tá postava je zvláštnym spôsobom zábavná a zaujímavá. Jude Law hrá ako o život a vidno že si to užíva. Nádherný herecký koncert. ()

gael83

Jude Law v absolutně nechutné verzi bankovního zloděje v rádoby krimi - komedii, kdy platí staré pravidlo zvyk je železná košile a k tomu dodám "hovno nevyleštíš". Labilita se tu potkává s lidskou demencí a neschopností se v životě posunout někam dál. Po anglicku tlumené, tempo je jak jinak než pozvolné, dialogy předlouhé, potěší rumunská bitch! Podle mě zcela zbytečné a to nekonečné žvanění, tísíce absolutně zbytečných frází když stejně časem skončí zase v base. Lidská povaha je neměnná! ()

Iliss

Šokující filmová role nesoucitného a sprostého kriminálníka ztvárněná Judem Law je více než překvapující. Počáteční monolog jako óda na penis přechází v další nečekané a brutální scény. Pro herce skvěle zvládnutý protiúkol, ovšem nutno podotknout, že pro křehké povahy tento film určitě není. ()

filmfan7

Film o buranovi! A nie len tak o nejakom buranovi. O buranovi par excellence. Napriek tomu, že ma hlavný "hrdina" tohto snímku sklony k prudkým reakciám na vnemy okolo seba, k pijáctvu, je prchký a má ego "ako prasa", má i dobré vlastnosti. Napríklad, dá sa na neho vždy spoľahnúť a nie je zradca. A nakoniec aj jeho chladné srdce začne cítiť lásku. Čo sa týka hereckého výkonu, treba poznamenať, že prejav Juda Lawa bol absolútne presvedčivý. Do postavy sa vžil naozaj skvele. Preto, kto sa chce pobaviť a neprekáža mu štipka hulváctva, tomu odporúčam túto svižnú britskú krimi-komédiu. ()

(fun)tomas

Dom výjde z basy a prvá vec, ktorú spraví je, že zmláti chlapíka, ktorý mu klátil manželku počas 12 rokov strávených vo väzení. Hneď na to sa totálne ožerie, za čo je potrestaný kolosálnou opicou. Ani nestihne vytriezvieť a už cestuje do Francúzska za svojím bývalým mafiánskym šéfom. Ten mu poskytne dostatočnú finančnú odmenu za roky mlčania. Nasleduje ďalšia opulentná párty, avšak po nej sa Domove šťastie vytratí a veci sa zvrtnú tak, ako neplánoval. Okrem tejto komediálne ladenej dejovej linky sledujeme aj menšiu dramatickú, kde sa Dom snaží dať do poriadku vzťah so svojou teraz už dospelou dcérou (krásna Emilia Clarke zo seriálu Game of Thrones). Dom Hemingway nie je dokonalý film, tak ako Dom Hemingway nie je dokonalý typ človeka. Je to neurvalý hedonista, ktorý hovorí, čo má na jazyku a robí, čo sa mu zachce. Ale je to aj férový chlap hľadajúci si svoje miesto vo svete po mnohých rokoch. Je zaujímavé sledovať ho a zabávať sa pri tom. ()

Pythonator

Slabší britská verze Tarantina bez pořádného konce. Ano, je to zábavné a monology pana Lawa jsou sice peprné, ale někdy až přehnaně dlouhé. Law se předvádí jako pan herec, ale k dobrému výsledku mu chybí dobrý scénář. Film prakticky končí někde uprostřed tou autohavárií (mimochodem brilantně natočenou), což je jasné vyvrcholení a potom už v podstatě ničím nezaujme. Rád bych řekl, že ve své druhé části může nabídnout alespoň Targarienovic kočičku Daenerys, jenže ta je zde tak nudně nepřitažlivá (blbý účes a trapně rudá rtěnka = skoro až strašidlo), že ani ta to nezachrání. Nebýt tam ještě to šukézní otvírání sejfu, tak je to docela nuda. ()

Signore

Drsná komedie, velmi drsná; ale svůj půvab (když si na to divák zvykne) to má ... Jude Law potvrzuje svůj široký herecký rejstřík, to on posouvá film k lehkému nadprůměru (je přitom třeba se vyrovnat s faktem, že jeho - předpokládám - nevzdělaný hrdina, vládne až shakespearovsky bohatou slovní zásobou). Natočené je to totiž solidně, scénář však nelze označit právě za excelentní ()

brkerez

Měl sem celou dobu pocit, že tenhle film vzniknul jenom proto, aby Richard Shepard exhiboval jaký umí do scénáře narvat cool a drsňácký metafory. Bohužel ho při tom asi nikdo nedržel na řetězu a neřikal mu "hele Richarde, ty poslední 4 věty v tom monologu škrtni, my už jsme pochopili, že jseš vtipnej, ale takhle nemluví fakt nikdo". Takže výsledek je prostě přepálenej a totálně nevěrohodnej, rádoby cool a rádoby drsnej a celej ten předstíranej cool-faktor nezvádá zamaskovat uplně prázdnej příběh. Who cares, hlavně když Dom hláškuje. Nad vodou a jednou hvězdičkou tuhle bídu místy drží jen Jude Law. ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys