Tonoucí se stébla chytá

• Francie Le Petit Baigneur (více)
TV spot

Pan Fourchaume (Louis de Funès), majitel loděnice, v záchvatu vzteku vyhodí svého geniálního konstruktéra plachetnic. André Castagnier (Robert Dhéry) ale zanedlouho dostává prestižní cenu za vítězství v závodě se svou lodí Plaváček a nabídky z celého světa se jen hrnou. A s nimi samozřejmě i peníze. Pan Fourchaume najednou chce, aby se k němu André vrátil a je ochoten kvůli tomu podniknout nejeden bláznivý kousek. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

pakobylka

Komedie, jejíž šprýmy na mě účinkují v závislosti na momentálním rozpoložení. Třeba i proto, že neutuchající hemžení jejích protagonistů za účelem vyvolání všeobecného veselí má lehounce hysterický nádech - v určitých momentech mi tudíž připadá maličko vynucené. Přesto jí s mírnou nostalgií ponechávám 4* - za možnost návratu ... do pozitivně naladěných šedesátých let dvacátého století, která se dívala kupředu s neotřesitelnou vírou v sebe - i v nás ... a svůj optimismus dokázala předávat dál - dokonce i svým přístupem ke světu filmové komedie. ()

Martrix

Asi jedna z nejvíc crazy komedií Funese. A přestože nejsem úplně příznivec přepáleného situačního humoru, tak tady jsem se bavil. Když prchlivý majitel loděnice vyžene konstruktéra, na jehož novou loď si brousí zuby dotěrný italský konkurent, nezbývá mu než se za ním vypravit a získat ho zpět. Jeho snaha ukázat se v lepším světle a vynahradit konstruktérovi vyhazov, končí katastrofou i pro ostatní členy rodiny. S výjimkou jedné vysloveně protivné a ukňučené scény ke konci, šlo o bezelstně blboučké fórky, které mají potenciál zabavit každého, kdo se umí trochu uvolnit a nevyhledává jen intelektuální humor (kterého je v dnešních komediích stejně pekelně málo). Když už jednoduchá komedie, tak od profíka. Spokojenost. ()

otík

Zcela typická bláznivá komedie Louis De Funese, bohužel už asi v polovině je to docela nudné. Ani se nedá napsat, o čem to vlastně je - architekt lodí udělá bomba loď, všichni ji chtějí, jeho šéf ho ale před tím vyhodí, pak ho celý film přemlouvá k podpisu nové smlouvy a pak to skončí novou hoňkou. Celkem přitroublé. Ale zase všechna čest - je tam mnoho a mnoho k smíchu. Takže volím zlatý lepší střed. ()

tom88

Funesovky nie sú moje obľúbené, ale rád si ich pozriem. Táto ma jemne sklamala, ale je tu kopec vtipných momentov a dobrá zápletka. Dej je jednoduchý a myslím, že tvorcovia chceli dosiahnuť z minima maximum. Zase to celé stojí na Funesovi, ktorý stále hláškuje a vtipkuje. Zdalo sa mi to veľlmi zmetené a chaotické , no nadpriemer to určite je. 65%. ()

3n3my

Hlavne za scény v kostole a s traktorom si to 4* zaslúži. Na tých som sa dobre zabavil. Inak to až tak výnimočné nie je, Funés má aj lepšie filmy. Ale na vypnutie po náročnom dni to postačuje :-) ()

vesper001

Zaměstnavatel Fourchaume alias dobytek, zaměstnanec Castagnier alias moula, kocábka náram náram alias Plaváček, Michel Galabru alias Pejsánek, obojživelný kajak alias papoušek po tornádu, zelený kůň alias… zelený kůň, a šílený traktor alias svinská mašina, táhnoucí za sebou velké prádlo a kadiboudu alias domeček. :) ()

Courtemanche

Jedna z nejlepších komedií s Funèsem. No ale opravdu. On teda má tolik že člověk ani neví který film si pustit, ale ne všechny mají to co tento. Jednak Funès má tady do dokonalosti propracovanou mimiku, to je až neskutečný že nemá jedinou sekundu kde by něco nevnímal-nereagoval, (režie, scénář klobouk dolu), a to ještě lepší je, že tady všichni tvoří. Není to ,,on ten film udělá,, ale každý jeden má tady kvalitní gagy v jednom kuse, navíc stejně kvalitně to i zahrají. Tohle je prostě bomba. Tohle je Hirošima. 5/5 ()

filmmovier

Další geniální komedie se scénou v kostele a s momentem, kdy Funes v návalu vzteku rozbíjí lopatou loď. Jedna z nejlepších Louisových komedií. ()

Spock

Louis de Funes hraje v tomto filmu v nejlepší formě. Role vznětlivých, trochu pedantských, ale v jádru dobrosrdečných lidí, mu vyloženě sedí. Komedie které nechybí vtip ani pořádná dávka ztřeštěnosti. Jako nejvtipnější scénu bych nominoval spouštění nového plavidla. :-) ()

Autogram

Kým sa nezačne to pravé bláznenie na vode, je to pomerne slabé a Funès sa nejako nezdá vo svojej tradičnej forme. Ale potom to naberie obrátky a film dokonale ťaží z jednoduchých gagov, pričom mi nevadil ani pocit, že sledujem naháňačku zo seriálu No počkaj, zajac. –––– Ne, ne, to ho nebolí. On má jenom dojem, že ho to bolí. To jsou nervy. ()