Tonoucí se stébla chytá

• Francie Le Petit Baigneur (více)
TV spot

Pan Fourchaume (Louis de Funès), majitel loděnice, v záchvatu vzteku vyhodí svého geniálního konstruktéra plachetnic. André Castagnier (Robert Dhéry) ale zanedlouho dostává prestižní cenu za vítězství v závodě se svou lodí Plaváček a nabídky z celého světa se jen hrnou. A s nimi samozřejmě i peníze. Pan Fourchaume najednou chce, aby se k němu André vrátil a je ochoten kvůli tomu podniknout nejeden bláznivý kousek. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

dr.jacoby

V prvom rade by som zmenil názov filmu, čs. preklad by mal byť jednoznačne Plaváček. Tento názov, by sa tomu určite viac hodil. Ináč je to v podstate priemerná komédia s geniálnym komikom v hlavnej úlohe. Zopár naozaj vtipných scén, ale nezaraďujem to k mojim top filmom s Louisom de Funésom. Pre mňa zostane pamätná najmä scéna Funésa doslova oblečeného do kajaku. A celkom pekný záver, potešilo ma, že Fourchaume a Castagnier nakoniec uzavreli spojenectvo, čím dostali na druhú dráhu podvodného Taliana. Na záver znova klasika - geniálny dabing Františka Filipovského. ()

Jiří K.

Považuji se za velkého nadšence Funése, nicméně zde mně zklamal scénář a ani Funésovy finesy nepozvedli tuto komedii k 5*. Jsou tu však dobré gagy: Jízda na traktoru, prodloužený jaguár, vejšlap na maják, apod. ()

klúčik

Čo urobí výrobca lodí, aby získal plány Plaváčka? Všetko aj nemožné... Režisér Dhéry asi videl Švejka, lebo tá scéna v kostole mi niečo pripomínala. Jazda na traktore po dvore je výborná....80%. ()

Han22

Slabší 4 hvězdy. Funés zklamat nemůže, ale příběh tohohle filmu je hodně řídky (továrník se vydává znovu najmout vynálezce lodi, kterého vyhodil) a gagy které z něj plynou mají rozdílnou kvalitu. Celá ta rodina zrzavých a hlavně vynálezce s obojživelným kajakem mi lezli brzo na nervy. Na druhou stranu, všechny ty vodní vozítka nemají chybu a kadibudka uhánějící za tklivé melodie na lodi vstříc neznámu je geniální. A nejlepší scénu má tentokrát někdo jiný - farář a jeho rozpadající se kazatelna. ()

Kovaja

Typická Funésovka,spousta legrace způsobená střeštěným chováním hlavního hrdiny.jeho gesta a grimasy sou nezapomenutelné.takový herec už nikdy nebude,bohužel ()

Paity

Tak tohle se prostě nepovedlo. To říkám na rovinu pro ty kdo to ještě neviděli. Nepřišlo mi to nijak extra vtipné, na tož, abych se za břicho popadal, jak se říká. Tohle prostě nefugovalo. ()

aquiver

Když jsem jako malý kluk viděl snímek poprvé, scéna s kázáním v kostele u mě způsobovala těžký záchvat smíchu :-) Dnes už pro mě to francouzské blbnutí moc neznamená, jen občas na odlehčenou. 65 % ()

ondrula

Je to taková typická funésovská taškařice poplatná humoru své doby (typicky například ženská u šraněk marně točí klikou a závory se nehnou; když pak točí klikou rumpálu u studny, šraňky se zvednou). Občas jsem se pobavil, ale jinak je to spíš podprůměrná bláznivá komédie. Potěšila mě zajímavá role Michela Galabru, kterej hrál výborně, ostatní herci mi spíš překáželi. Na filmu je taky myslím krásně vidět atmosféra 60. let; je pozoruhodný, že když se v dnešní době snaží někdo vytvořit film z této dekády, nepůsobí to vůbec věrohodně. ()

Zombi

Možná až moc bláznivé a některé scény zbytečně natahované, např. zahradní traktor, ale jinak dost zábavná komedie a skvělej Funés. ()

Pawlisman

Todle teda podle mně není dobrá komedie - jak jinak než zklamání. Jedna hvězdička za polovičního Funése a jedna za jeho krásnou manželku - Andréa Parisy. 4,5/10 ()

Tunri

Musim rict, ze nekolikrat jsem se u toho od srdce zasmala, napriklad u sceny s kazanim - napadne mi pripominala naseho Svejka. V nekterych chvilich uz mi ten kraval a vsechno prislo otravne, ale zkratka libilo se mi to. Dala bych i 4 hvezdicky, ale zase ve srovnani s Cetnikem... Take bych pripomnela bezva scenu se zelenou barvou, take parada! ()

Vesecký

Klasický de Funes. Dokonce bych řekl, že slabší než jiné jeho filmy, ovšem je tu jedna velká pasáž, která mě dokázala od srdce rozesmát i po tolika shlédnutích. Je to chvíle s nezvladatelným traktorem a plavba kadibudky po jezeře. Tam zas stojí de Funés a Michele Galabru jako nerozlučná dvojka. Takže za normáilních okolností tři hvězdičky, jedna přidána za ten závěr. ()