Zelňačka

• Francie La Soupe aux choux (více)

Dva venkovští staříci, přátelé Glaude a Ciciss (Louis de Funès a Jean Carmet) tráví většinu času popíjením vína a drobnými hádkami. Jejich staré barabizny, kde si chtějí pokojně užít podzim života, se ale mají bourat a na jejich místě se má vystavět zábavní park. Jedné noci přistane v okolí mimozemšťan z planety Ox (Jacques Villeret), ochutná jejich zelnou polévku a dá jim lákavou nabídku... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Nocturno culto

Tahle komedie jede v poněkud volnějším tempu, než když byl de Funés v plné síle ale když se to vezme z jiného pohledu, je to takový roztomilý a lidský film..Chvíli jsem si zvykal na Lábusův dabing ale nakonec se to dalo překousnout.Nejvtipnější byla scéna kdy se Claude dozví o tom že ho jeho znovuvzkříšená žena Francine podvedla s nejlepším kamarádem.. ()

caba

Je to lepší3*.Škoda,že není Funes nadabovaný Fr.Filipovským ,ale Jiřím Lábusem.To určitě hodně ubralo na hodnocení.Polévka -zelnačka -vypadala famoozně.Hned bych si dala plný taíř. ()

Psycho.R

Nepopírám, že jako kluk jsem se na to díval poměrně často (už tehdy mi chyběl hlas pana Filipovského). Ovšem vždy jsem z toho měl takový zvláštní pocit. Stejně jako mi k srdci nepřirostl Četník …a mimozemšťan... a četnice, tohle nikdy nebude mezi mojí TOP Funésovkou. ()

donkocicak

Ja se musim priznat, ze jsem si na Krampola uz docela zvykl. Samozrejme Filipovsky je Filipovsky. Ale Krampol je pro moje usi snesitelnejsi nez Labus, ten se mi k Funesovi nejak nehodi. ()

IvonaK

Ačkoli se o této komedii moc neví, tak je to skvost. úžasná kvalita obrazu a velmi vtipný odlehčený scénář, který zahřeje u srdce. Sice jsem si chvilku nemohla zvyknout na to, že Funése nadaboval v tomto filmu Lábus, ale jak několikrát řekl: Ty můj ufoulínku, tak jsem vyměkla jak dovařená brambora. :-) ()

Havala

Vnímám tento film jako rozloučení s Funesem, i když není poseldní. Krásně smutný a dojemný film. V závěru kariéry podává skvělý výkon. Vtipně promyšlená zápletka, kdy s prděním se přivolává mimozemšťan. Fakt sem se zasmál. Závěr filmu, kdy oba odletí do vesmíru mi připadá jako odchod tohoto velikána do filmového nebe, poslední film - četník a četnice se zatu tečku považovat nedá, ikdyž je to jeden z jeho nejlepších filmů ale o tom jinde:-)) 85% ()

dolin1

Jeden jedinej film s Funesem, který není jen bláznivou komedií, ale má kromě uklidňující poetiky i krásně melancholickej přesah. Jo, moct si tak jednou s kamarádem spokojeně prdět před domem a koukat na hvězdy ;-) P.S.: Lábusův dabing nijak neruší; od Filipovskýho by to holt bylo asi lepší, ale co se dá dělat... Btw. - vždycky, když se na scéně objeví Villeret (bllllllllllll bllllllll!!!!) , směju se jak blázen a nemůžu si pomoct - on JE prostě tak vtipnej už jen tím, jak kouká!!!!!!!! :-D LOL!! 95% ()

Metalicum

Předposlední film Funese není jedním z jeho nejlepších. Těm nejlepším se ani nepřibližuje, Ale stále je daleko víš, než většina filmů dnešních slavných komediálních herců typu Sandler nebo Stiller. Ti natočí 20 filmů a 2 z nich jsou výborné, Funes natočí 20 filmů a z toho 2 nejsou výborné, zato zbytek už ano. doufám, že brzy se objeví podobně dokonalá postava i v moderní komedii. ()

brzozin odpad!

Příšerná hovadina, kterou mnozí nadhodnocují jen s nepochopitelné úcty k Funesovi. Jinak si to nedokážu vysvětlit. ()

pekas

Myslím, že čas prověřil, že i tahle komedie má své místo na slunci. A možná se mi líbí víc, než jiné Funesovy filmy, právě pro tu umírněnost a laskavost, která je pro jeho tvorbu nezvyklá. 78% ()

johnny01

Nádherný, velmi silný a přitom smutný příběh o přátelství, měnících se časech a zelňačce, na kterou budete mít chuť ještě týdny po skončení filmu. Jistě, není to četník a je vůbec otázkou, zda to je komedie, to však nic nemění na kvalitách filmu. Lze jej považovat za více než důstojné zakončení Funésovi kariéry. ()

Pitryx

Velice slabá komedie a o SF snad i hanba psát. Ale nepřejížděl jsem, párkrát se i pousmál. Takže tu dvacku procent si to zaslouží. Hodnotím stejně jako československou verzi, i když zde byl pan Funés stokrát lepší pana Somra. Měl také více prostoru. ()

Fajt odpad!

Nevím z jakého důvodu se tento původně skvěle dabovaný film Františkem Filipovským, musel předabovat telecím a absolutně nevhodným hlasem pana LÁBUSE !!!! Tyto pr.sárny se dějí stále, starý a vždy skvělý dabing filmů je nahrazen novým, zoufalým, jen aby noví dabéři měli na nájmy a hypotéky !!! ()

Hemlock

Film ze závěru hvězdné kariéry jednoho z nejlepších komiků, jež se kdy pohyboval na stříbrném plátně. Pravda, není to už úplně to pravé ořechové, ale s úctou k Funèsovi tomu dám aspoň trojec - 50%. ()