Zelňačka

• Francie La Soupe aux choux (více)

Dva venkovští staříci, přátelé Glaude a Ciciss (Louis de Funès a Jean Carmet) tráví většinu času popíjením vína a drobnými hádkami. Jejich staré barabizny, kde si chtějí pokojně užít podzim života, se ale mají bourat a na jejich místě se má vystavět zábavní park. Jedné noci přistane v okolí mimozemšťan z planety Ox (Jacques Villeret), ochutná jejich zelnou polévku a dá jim lákavou nabídku... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Untentrauer

Velice bolestivý snímek pro fanoušky Pana Funese. Bohužel věk a zdravotní problémy jsou zde již velice poznat. Jenže to mu na energii neubírá. Moc se mi líbí tento příběh a beru to jako jeho poslední jeho film i když tomu tak není (četníka a četnice jsem nikdy neviděl, protože Louis uletěl do vesmíru na planetu Oxo a tak to má být) ()

CyriC

Komorní, smutná komedie o malých radostech v životě. Moc krásný film o dožití a změnách světa během stárnutí. ()

Rázlik

Myslel jsem, že to po 5 minutách vypnu, protože mě nehorázně vytáčel dabing Lábuse, i když se tu píše, že to je ještě ten lepší než dabing Krampola. Ale dal jsem tomu šanci, zezačátku jako komedie nic moc, ale člověk si časem na dabing zvykl a už ho tolik nevnímal a ke konci se z toho stávala stará dobrá komedie s Funésem. Avšak dabing Filipovského je dabing Filipovského a této komedii to hrozně ubíra, že tam není. Je to snad první komedie, kde jsem Funésem slyšel jinak nadabovaného a prostě to nebylo ono. Jinak na svuj věk to opět zahrál famósně, ale ty léta už jsou znát a určitě má i lepší komedie. ()

MickeyStuma

Snímek natočen na základě úspěšné knihy, kterou napsal René Fallet, a jak se na ní uvádí, jedná se o humorný příběh o setkání dvou podivínských bláznivých ochmelků s technicky vyspělým a suchopárným “ufonem“. Vynikající příběh o dvou stařících vzdorující se osudu a vymoženostem doby. A protože se hlavních rolí zhostila trojice těch nejlepších francouzských komiků, je o zábavu postaráno. Louis de Funès, Jean Carmet a Jacques Villeret. Co chtít víc. Příběh je to ve své podstatě životní, ale brán s humorem. Louis opět, i přes výslovný zákaz lékařů po jeho několika infarktech, srší energií ve své komičnosti a tak jako obvykle podal výkon, jaký máme u něho rádi. Co se týče jeho zdraví, bohužel ke škodě. Scénář se drží hlavních postav a vedlejší scény jsou podány jen okrajově. Hlavní dějová složka je však zachována a ke komičnosti zcela postačila. A je to dobře. Snímek je tak jednoduchý a srozumitelný. Pro nás je škoda, že film nebyl nikdy nadabován Františkem Filipovským. Vyzněl by daleko lépe. ()

L'Alpagueur

Asi dávám tomuto filmu nízké hodnocení, ale je v něm poněkud nevyvážená komická a vážná rovina. Možná mi také nesedl dabing Jiřího Lábuse, ale to není chyba původního filmu. ()

Mandalorian

Film vypráví o podzimu života dvou sympatických staříků, jimž vstoupí do života návštěvník z kosmu. Námět je jednoduchý, lehce praštěný, ale strašně líbivě podaný. Pan de Funes nehraje tentokrát jedovatou, ironickou, uštěkanou ani otrávenou postavu. Jeho role je zde zamyšlenější, ale při tom i energetičtější. Sálá z něho optimismus, ale i obavy. Claude Ratinier a Francis Charesse jsou dva staříci, žijící na konci světa a jeden druhého občas vzájemě litující. To aby si ten druhý nepřipadal méněcenný... Viděl jsem tento film už čtyřikrát a jdu si jej pustit znova... 5* ()

Ozzy2 odpad!

Strašná slátanina s mizerným dabingem.To už by snad bylo lepší použít nějakého imitátora Filipovského. Ani Krampol, ani Lábus se nedají poslouchat. ()

tranquill

"Ty jsi ho zabil a ještě k tomu zavraždil!" Děsná ptákovina, ale hvězdu navrch dávám za toho roztomilýho mimozemšťánka. Blllllll,blllllll, bllllll... ()

Odpadlik

Ač mám rád filmy s Funesem, z tohohle jsem byl velmi zklamán (a nebylo to jen tím že Funese už nedaboval Filipovský). Počáteční slibná naděje pohodového filmu z pohodového venkova se zvrtla v buranskou komedii plnou prdění a stupidního pípání a blábolení nějakého mimozemšťana. Dneska by to možná mohlo konkurovat filmům typu Scary Movie 2, ale divím se že se tenkrát něco takového točilo. Možná to měla být francouzská odpověď na "pana účetního", nevím ... ()

Joski

Prekvapujúco slabé hodnotenie!!! Pre mňa jeden z naj Funésovych výkonov:-) Jeho postava presne vyjadruje zatrpknutú Funésovsku povahu... Postaviť príbeh na gurmánskych chúťkach a považovať ich za najvyššiu ľudskú cnosť-vlastnosť na Zemi je absolútne francúzka polievka Kapustnica:-) ()

Wyrdas

Předposlední film s nezapomenutelným Louis de Funèsem pojmenovaný po jeho oblíbeném pokrmu - zelňačce. Dva staříci nad hrobem si popíjejí vínko, jedí zelňačku, vychutnávají si kvalitní vodu ze studně a prdí. Ano, prdí tak moc a tak hlasitě, až si vyprdí návštěvu ze vzdálené planety Oxo. Příběh je to pěkný, ale od předlohy se liší skoro ve všem, krom té nejhlavnější kostry. Je to škoda. Něco mi na tom chybí. Hluchá místa tam jsou víc, než u filmů s mistrem bývá obvyklé. Hodně se mi líbil naslouchající policajt, jenž stále pouze přikyvoval, ale nic neřekl. Tři hvězdy. Film je pěkný a jednou za rok, za dva se na něj jde kouknout i opakovaně. ()

Inozuka

Smutné, přesto k popukání. Funés a Carmet jako dva staří kamarádi, dědci, kteří již na všechno kašlou, chlastají víno, žerou zelňačku a závodí v řítním zpěvu. Přes všechny vtipné momenty existenciálně drsné. Co je však na tomto filmu nepřekonatelné je Hmota alisa Bandaska, no zkrátka mimozenšťan Jacquese Villereta... To jeho blblblblblb a kostým je bomba!!! I přes ne příliš zdařilý dabing Jiřího Lábuse dávám plný počet... ()

Saintcrux

Osobne si myslím, že to je najlepší Funesov film. Nevadí, že tam už nesrší vtipom ako v starších filmoch. Tento film vnímam skôr symbolicky. Ide o predposledný Funesov film a príbehom ako keby sa lúčil navždy so svetom filmu. Stojí pred rozhodnutím odísť s mimozenštanom na cudziu planétu a navždy opustiť zem. Odísť preč, kde nebude už potrebovať peniaze a kde bude žiť ďalších 200 rokov. Film má aj nedostatky ako nedotiahnutý príbeh manželky, ktorú mu mimozenštania oživia a omladia ale ta ho nakoniec opustí. Koniec veľmi symbolicky a pekný. ()