Zelňačka

• Francie La Soupe aux choux (více)

Dva venkovští staříci, přátelé Glaude a Ciciss (Louis de Funès a Jean Carmet) tráví většinu času popíjením vína a drobnými hádkami. Jejich staré barabizny, kde si chtějí pokojně užít podzim života, se ale mají bourat a na jejich místě se má vystavět zábavní park. Jedné noci přistane v okolí mimozemšťan z planety Ox (Jacques Villeret), ochutná jejich zelnou polévku a dá jim lákavou nabídku... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

jan152

Ztřeštěná komedie ve stylu Pane, vy jste vdova! Jenže do scénáře vpletli tklivé scénky s Francine a já pořád přemýšlím, jestli se to má a smí. Připadá mi, že to spíš ruší - když zábava, tak řachanda od začátku až do konce, ne? ()

JaninaM

Klobouk dolů. Na to, že je to jeho skoro poslední film, Louis de Funès stále sršel energii a hereckým umem. Jeho roztržitost, grimasy, gesta, mimika jsou stále dokonalé. Svižná komedie kde nezahrál skvěle jen Funès ale také Jacques Villeret jako vesmírný mužíček a Jean Carmet jako Hrbáč. Opravdu moc povedená sci-fi komedie se zajímavým dějem a humornými scénami. ()

Krastom

Očekával jsem, že když ve filmu učinkují Jacques Villeret a Louis de Funès, že se dočkám komedie podobné Blbci k večeří, nebo Lakomci, ale bohužel. Nuda a zklamání, žádná sranda, jen prdící slátanina. ()

prasecak_cz

Tomuto snímku strašně sráží hodnocení dabing a těžkopádnost druhé poloviny filmu. Stáří mistra Funese musíme brát též v potaz. Škoda nevyužitého potenciálu filmu, spíš by prospělo filmu, kdyby byl o dost kratší. ()

lenoch

Louis de Funés v jiné herecké poloze, než jak ho znáte. Bláznivé ujeté nápady z béčkové crazy komedie se mísí se zvláštním nahořklým story o dvou stařících a výsledek je překvapivě zajímavý. I po odložení explicitního humoru založeného na dělání ksichtů a gest není špatný a trochu lituju, že si nestřihnul víc charakterních rolí. ()

Skeewe

Knižní předloha nemá chybu, skutečně tady nechali jen dost okousané gagy. Krampola jsem sice neslyšel, jen Lábuse, to mi bohatě stačilo, pana Filipovského je škoda, to už raději titulky. Nicméně když si odpustím to prznění dabingu, je to velice dobrá komedie. ()

pantokrator

Jak natočit mizerný film podle relativně slušné knížky. Musím ale konstatovat, že Lábusův dabing k DeFunésově postavě sedl výborně. ()

SNCIS

"Ty máš ale hezký prsa. Taky bych chtěla takový mít. Mý vedle tvejch jsou jako Laurel a Hardy." - 50%. ()

JustEdems

Já prostě na francouzské filmy nedám dopustit. A na Mistra Funése obzvlášť. A když si tuhle klasiku jednou za čas pustím, tak je mi vždycky tak zvláštně smutno. Jestli je to z lehce melancholického příběhu a nebo z blížícího se konce filmového velikána, nedokážu odhadnout. Faktem je, že je to pro mě příjemná podívaná na každoroční, letní posezení na chatě s vínem a komicky lehce posmutnělou náladou. ()

Ferda_S

Asi jsem měl štěstí na Lábuse, sice jsem zamáčkl slzu, že L.deF. nedaboval F.F., ale nakonec je to za plný počet. Zajímavá sociální komedie s filosofickým přesahem. ()

pabloss

To jako s tím Lábusem si dělají prdel ne! Že film už není to co to bývalo, tak s tím se dá vyrovnat, ale s tím dabingem to fakt přepískli! To jako nikdo neslyšel tu hrůzu? Tvl, i ten Lábus měl mít soudnost a tohodle kšeftu se měl vzdát! ()

GrooteLulu

...kvůli přízvuku dabingu Lábuse, nebo Krampola už Zelňačka byla u mě vždycky pomíjena a viděl jsem snad jenom útržky, které mě nenadchly, jednak kvůli nesourodosti Funése s překladem, což pozná každý negativně, tak i že už bylo pře-Funésované a i on sám sebe vykrádal v pohybech, gestech, mimikou a kolezích na place.. ()