Zelňačka

• Francie La Soupe aux choux (více)

Dva venkovští staříci, přátelé Glaude a Ciciss (Louis de Funès a Jean Carmet) tráví většinu času popíjením vína a drobnými hádkami. Jejich staré barabizny, kde si chtějí pokojně užít podzim života, se ale mají bourat a na jejich místě se má vystavět zábavní park. Jedné noci přistane v okolí mimozemšťan z planety Ox (Jacques Villeret), ochutná jejich zelnou polévku a dá jim lákavou nabídku... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kaposlav

Pamätám si že som tento film videl, keď som bol úplne malý (možno 5-6 rokov). Vlastne si z neho pamätám len názov a že v ňom hral Funés a že tam prdeli. Už v úvode filmu som zistil, že Funésa nadaboval Lábus, čo kazilo akúsi prirodzenosť pri pozeraní. Samotný film je celkom tupá blbosť so slaboduchým humorom akurát pre deti, keď som mal 5-6 rokov. 65% je do cela dosť na toto dielo. ()

honajz2

Je celkem zvláštní, že jsem nic s de Funèsem už hodně dlouho neviděl, když jsem ho kdysi hodně dávno měl v oblíbených hercích. Popravdě už ani filmy s ním tolik nevyhledávám a kromě Zelňačky mám v Chci vidět ještě jeden, ale bůhvíjak se na něj zatím nechystám. Nicméně tohle mě hodně zaujalo námětem, tak jsem doufal, že se příjemně pobavím. A ono moc ne. Ten začátek mě dost vyděsil, protože koukat na film s dvěma dědky, kteří závodí v prdění, se mi fakt nechtělo. Ten fekální humor tam sice zůstal i tak, ale naštěstí se v tom všem našlo i pár vtipných míst, u kterých jsem se zasmál, ale pořád toho nevtipného nebo trapného bylo krapet víc. Místy to působí příjemně, ale jako celek se to zbytečně a dost vleklo, proto radši zůstanu u silných dvou, než abych dal slabé tři. Ušlo to, ale stejně jsem čekal o dost víc. SPOILER A to vzkříšení mrtvé ženy mi přišlo spíš jako vata. KONEC SPOILERU Každopádně jsem ale zvědavý, jak vypadá ten český remake, jestli bude lepší nebo horší... Lepší 2* ()

tomtomtoma

Hořkosladké uvažování nad stářím s konečným zjištěním, že důsojné stáří není v současné společnosti možné. Dalo by se říci, že jsou všem na obtíž. Staříci Claude Ratinier, zvaný Glaude (Louis de Funés) a Francis Chérasse, zvaný Hrbáč (Jean Garmet) už si jen užívají normální krásy života s popíjením dobrého vína a kořalky, jeděním výborné zelňačky a už si nechtějí zatěžovat hlavu s normálníma problémama. Cestu ale nenajdou na této planetě, ale na daleké planetě Oxa, jejíž vyslanec (Jacquese Villeret) nalezne prostou radost, kterou mají ze života staříci a nabídne jim přestěhování na jeho domovskou planetu, kde se dožijí bez nemocí dvou stovek let. Film o tom, že i staří lidé chtějí mít svůj prostor pro život, pro důstojný zbytek života. prdí se tam, ale co by kdo chtěl po zelí. Celkem příjemná lehká komedie. ()

MarekT

Poslední důstojný film s Louisem de Funésem. Komedie sama o sobě je podle mě celkem vtipná, ale zároveň i smutná - smutek mě přepadal při několika scénách, což je trošku odklon od obvyklé Funésovy tvorby. Přesto bych tento snímek takhle nepodhodnocoval, ani kvůli mě vzdálenému záchodového humoru zde zmiňovanému. Co se dabingu týče, Jiří Lábus opravdu překvapil, ač jsem zprvu při zakoupení DVD jeho dabing slyšet nechtěl - přišlo mi to jako divný nápad (zde musím odkázat na Oskarův komentář). Druhý dabing se už moc nepovedl. Jiří Krampol sice neartikuluje dobře, nicméně více mi vadil např. v Lakomci. Navíc si myslím, že původní dabing ČT měl zajímavější výběr hlasů k postavám. 80% ()

Fallen_One

V tomto případě jsem zcela ochotný vypustit trikovou stránku, která teda nestála za mnoho, ale zbytek byl geniální. Louis de Funés jako stařík, který touží po ztraceném mládí a o své mrtvé manželce, kterou mu mimozemšťan zpátky přičaruje, avšak mladou a nevybouřenou. Kouzelný příběh o stárnutí a o jistém druhu lásky, která přetrvá(?)....už bych spoiloval. Nechápu nízké hodnocení, jedná se o parádní záležitost, které nechybí opravdu nic (až na dobré triky :o) ()

pufina

Když jsem si prvně pouštěla Zelňačku, tak to byl ten krásný původní dabing (s Filipovským) a já se neustále dobře bavila, příběh je vynikající a de Funès nezklamal. Při dalším zhlédnutí (a i s jiným dabingem, že by Krampol? brr) už mi to nepřišlo tak skvělé, abych udržela plné hodnocení, ale pořád to člověka donutí k úsměvu. ()

MJMilan

Nemám důvod dát méně než pět hvězdiček. Louis zde vytvořil roli úměrnou svému věku a svému zdravotnímu stavu. Už zde není tak agresivní, jako jsme tomu byli zvyklí v jeho největších hitovkách, ..právě naopak, film se zde opírá o lásku k ženě, kterou kdysi hlavní hrdina miloval, kterou si po letech zidealizoval a zjistil, že nejlepší věc, kterou pro ni může udělat po jejím návratu do života je nechat ji žít nový život. ()

dr.fish

Naprosté překvapení, svěží komedie, která mi maximálně sedla. Vedle Křidýlka nebo stehýnka a Velkého flámu nejlepší Funésův film. Ne pro každého, ale je to liga!!!! ()

tomeek

V češtine Louise dabuje Krampol nebo dokonce Lábus (wtf?!), a tak jsem celý film přemýšlel, kdo to zrovna mluví, když "Lujdefiné" klape pusou, ale nic neříká... ()

Mylouch

Možná vlídnost, možná prostě slabší námět, kterému v českém znění Lábuse a Somra škodí zvukový nesoulad dabingu s původní stopou i s obrazem. ♫ Lefevre si zkouší syntezátorovou hudbu a celé to působí tak nějak televizně jako epizoda z nekonečného seriálu. Ještěže Giraultovy občasné nenápadně stylotvorné maloměstské záběry zřetelně připomínají Četníky. ()

vesper001

Konečně po dlouhé době film, který mi aktivoval chuť k jídlu tu část obličejových svalů, která se používá k úsměvu. Obojí jsem dost dlouho postrádala, takže v hodnocení trochu nadsadím a odpustím si všechna srovnávání. A líbila se mi hláška: „Znáš to, když to nejde – musí to jít!“ ()

otík

Nadabovat Funese Lábusem možná byl dobrý nápad, ale na výsledek si prostě nemůžu zvyknout. Ten hlas je tak odlišný od Filipovského, že snad to ani víc není možné. ()

fantoci

Další nejlepší film s L. de Funesem, hodně zábavné a hlavně to není založené na Funesovích grymasách. A ten dabing Jiřího Lábuse to je skvost narozdíl od Krampola - ten tak huhňá že mu není chvílema rozumět. ()