Nezapomenutelné prázdniny

• USA The Way Way Back (více)

Mr.KarlAdler

Každý dospívající kluk by měl mít svého Sama Rockwella. Dobře znázorněná vztahově-rodinná rutina v krásném kontrastu s útěkem na planetu Owen. Plus přínos Jima Rasha pro scénář je zásadní v tom nejlepším slova smyslu a odráží se ve všem možném - občas i v pekelně nastavovaném zrcadélku. In your face! (and so Community). Mám rád tyhle neambiciózní věci. ()

Zagi20

Není to až tak feel-good movie jak se může zdát. Duncan v podání Liama Jamese dostává celkem solidní kapky prakticky po celý film. Ale je strašně fajn sledovat, jak se z ubíjející rodinné atmosféry chodí "léčit" mezi plavčíky. Sam Rockwell je geniální, jeho postava táhne film a je to právě on, kdo zakřiknutého Duncana vytáhne z ulity. Není to takový ten typický film, který člověka naplní dobrým pocitem u srdce ... spíš naopak, ale zároveň někde uvnitř rozdmýchá plamínek naděje, že i když celý život stojí za hovno, vždycky se najdou chvíle, kdy se člověk cítí šťastný. 75% ()

DeathTheKid

Nelze upřít Liamovi (byl hl. postava ne?), že se své role zhostil opravdu dobře a postavu ztělesňující znuděnost a odpor vůči světu sem mu věřil, přičemž to, jak to předváděl pro mě bylo úděsné. Tedy jen do doby, kdy na scénář zasvítilo sluníčko a Duncan chytil druhý dech. Sociální drama stejně divné jako "Děcka jsou v pohodě", kde mi postavy byly taktéž nesympatické (u obou to vedly mamky...), avšak Rockwell to svou postavičkou zachraňuje, tak samo AnnaSophia a slušný Carell. Teda jestli si amíci žijou takhle, zůstanu radši u tamního bědování nad politiky, než abych jel někdy bydlet za velkou louži. ()

tommmy89

Staviť kartu na tento film na večer sa oplatí. Je to strojený rodinný film na dlhé večeri s klasickou manželskou zápletkou počas filmu a "vkusným jadrom" v podobe chlapca Duncana, jeho susedky ktorá sa mu zapáči a jeho najlepšieho kamaráta Owena. Vrelo odporúčam tento film, je to taká čerešnička na torte, ktorá nesklame, ale ani nenadchne. 4* ()

Hollohlaway

Pohodová, avšak ničím nevybočující záležitost. Nadstandartní Rockwell, jinak typické americké festivalové téma. Pár postaviček je zajímavých, zápletka milá, a to je asi tak vše. ()

Lottr

Skvělá pohodovka a film, o kterém jsem si ani z poloviny nemyslel, že bude tak dobrý. Jedno z největších překvapení poslední doby. I když co si budeme povídat, bez Sama Rockwella by to byla poloviční podívaná, protože co on v tomhle předvedl, je neuvěřitelně sympatické a to hned tak každý neumí. A hlavně celému filmu dodal neuvěřitelnou energii a pohodu. ()

Norfice

Klid a pohoda, to je asi ta nejsilnější stránka filmu. Líbí se mi role kamaráda Owena s řidičákem, která nás zavede do jeho vodního králoství a seznámí nás s jeho optimistickým nadhledem na život. Už od začátku mě fascinovalo, jak se cizí člověk ujal nesebejistého introverta a ukázal mu jeho světlé stránky života. Popravdě řečeno - doslova a do písmene mu změnil život. Postupem děje se Duncan změnil až k nepoznání. Je neuvěřitelné co může dokázat přátelství a dobrá vůle. Film byl na dobré cestě jenom ho chybělo něčím "dokořenit a obohatit". Škoda, určitě by to přineslo ještě vyšší hodnocení. Jinak příjemné drama pro klidné večery. ()

Georgex

Další americká letní komedie podle scénáře, který v Hollywoodu snad putuje od tvůrce k tvůrci. Jinak si nedokáži vysvětlit, jak je možné, že po pěti minutách filmu jsem přesně uhodl i jeho konec. Když to budu hodnotit vážně, tak nám režiséři, ano byli dva, pustili stokrát ohranou gramofonovou desku, která bohužel ani tak není komedií a to z jednoho důvodu, jelikož není vtipná. Musím se přiznat, že jsem čekal něco ve stylu povedené letní oddechovky Machři a dostal jsem nezáživné drama o introvertním teenagerovi, který si najde ve vodním parku svého kamaráda v podání Sama Rockwella, který je ve filmu jediný snesitelný a občas pronese nějaký ten fór. Ostatní postavy jsou nevýrazné a záporná příliš nesedla ani Stevu Carellovi. Moje hodnocení 40%. ()

Reanimated

Emocionálně mě to zas tak nevzalo, i když jsem v Duncanovi celkem bezpečně poznal vlastní, mladší Já. Každopádně jako klidná pohodovka plná fajn momentů je to prima. Možná to mohlo být o něco delší, aby mohli více vyniknout i ostatní postavy kromě ústředního dua Rockwell - James. PS: Steve Carell vážnější polohou dost překvapil ()

LuciusWlk

Tenhle filmek má svoje kouzlo! Má svou duši. Jednoduchost s jakou je podán, zahrán i napsán je nepochybně základem tak příjemné podívané. ()

Zemi11 odpad!

Každý prochází nějakým vývojem. V mládí jsem dychtil po Brucu Willisovi, poslední dobou tíhnu spíše směrem k AnněSophiy Robbové. Jo, abych nezapomněl, film velká blbost. ()

Arkanoid

Motivačný film pre introvertov. Prvá polhodina unudí, veľmi nevyrovnané sú totiž scény vo vodnom parku a mimo neho. Sam Rockwell vládne. Steve Carell má konečne rolu, ktorú ide úprimne neznášať. Príjemná oddychovka. ()

herr_carter

Zase 5* komedii, a zase v tom má prsty duo Collette, Carell - tolik jenom k faktům a konstatování, nicméně tito dva skvělí herci tvořili jenom nutnou součást celého ansámblu a vytvořili pro mě nezapomenutelný zážitek. Podobný typ filmů se ani nedá pořádně komentovat, takový film prostě musí člověk vidět a pokud má správnou náladu a rozpoložení, pak podle mě nemůže hodnotit hůře než čtyřmi hvězdami. Ten pohodový a optimistický pocit, který se ve mě rozlil se závěrečnými minutami, přeji ze srdce všem, kteří ještě neměli tu čest - tyto a podobné filmy by se měli v žebříčku hledat pod žánrem "balzám na duši"....................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Tejkina

Skvělý pohodový film, ta letní atmosféra z toho úplně vyzařuje. I když tam jsou prvky dramatu, celé se to drží spíš jako taková příjemná oddechovka. ()

sedm.1

Upřímně dost mě překvapuje to všeobecné vysoké hodnocení tohoto snímku, a to včetně z řad mých oblíbených uživatelů, kvůli čemuž jsem dal The Way Way Back šanci především, nicméně mě osobně to příliš nezaujalo a v podstatě kdybych měl zmínit jakékoliv pozitivní dojmy z tohoto filmu, tak mě vlastně opravdu zaujaly jen postavy ztvárněné Samem Rockwellem a Allison Janney, a to ještě jen díky výborným výkonům zmiňovaných herců, než kvůli samotným postavám, které bohužel působily stejně jako ostatní, tedy nezajímavě a nevýrazně. No a když už jsem u postav a hlavně tedy herců, tak jednak představitel ústřední role čtrnáctiletého chlapce mě dokonce spíš až iritoval, než bavil, prostě nesympatický mladík, u nějž se nedivím, že už toho od té doby u filmu příliš nedokázal a jednak mě dost zklamalo totální nevyužití Roba Corrdryho, který v ostatních filmech pravidelně působí jako ze řetězu utržený blázen, zde ale prohodí sotva pár slov a prostě je úplně odpíchnutej od možnosti film sakra oživit, což fakt nechápu. Dějově jinak film nikam nespěchá, respektive lépe řečeno, moc se toho neděje, samozřejmě tu pak zásadní roli měli sehrát emoce a dramatické momenty, ani jedno z toho ovšem fakt nefunguje, veškeré ty problémy, a to jak rodinné, tak přímo ty týkající se života hlavní postavy, mi též nepřipadly úplně nejvýraznější, a vytknout určitě musím i veškeré přítomné pokusy o humor, které se také zcela míjely s účinkem. Já zkrátka vážně netuším, čím většinu diváku tato podívaná tolik oslovila, a tak i když tedy nemohu a hlavně ani nechci tvrdit, že se jedná o nekvalitní film, tak mě osobně jednoduše nezaujal, nicméně jak se říká, proti gustu…. . ()

-Dawe-

Skvělé obsazení, AnnaSophia Robb hraje zde velice sympatickou dívku (narozdíl od té, kterou hrála ve filmu Karlík a továrna na čokoládu). Pak je tu skvělá Toni Collette u které mi chvilku trvalo, než jsem poznal, že hrála v mém oblíbeném Šestém smyslu. No a nakonec to nejlepší Sam Rockwell. Podle toho, jak je jeho jméno uvedeno v seznamu herců, bych čekal, že se tu ani skoro neobjeví ale opak je pravdou. Sam zde hraje docela důležitou roli, což rozhodně potěší a já nemám důvod nedát plný počet. Poslední dobou hodně píšu komentáře o Samu Rockwellovi, na tom asi něco bude, ten chlap je prostě třída. ()

Pyth

Zadna sympaticka chick, neprijemnej rypon hlavniho hrdiny.. a stejne me to celkem dostalo. Nekdy me i ten hollywood dokaze prekvapit :p :)) ()