Nezapomenutelné prázdniny

• USA The Way Way Back (více)

lucijelucije

Dobré hodnocení si tento snímek určitě zaslouží. The Way Way Back má sice pomalejší rozběh, a vy si možná říkáte: "to bude zase tuctový příběh", takové problémy v rodině, nepochopení dospívajícího syna a nemožný otčím, který vás pořád jen shazuje, to můžete vidět téměř leckde. Jenže potom přijde na scénu S. Rockwell a všechno se otočí o 180 stupňů a vy se konečně začnete bavit. Dlouho jsem neviděla nic tak uvolněného a přirozeně křehkého. Samozřejmě jsem si vědoma toho, že je to místy dost otřepané, ale ani to mi kupodivu nijak nevadilo. Moc příjemný film a dost dobré herecké obsazení. Všichni se tak nějak vzájemně doplňují. ()

Perverz

Chce to přežít trochu slabší rozjezd, i když už i v něm se objeví pár vtípků. A posléze se Duncan setká se Sam Rockwellem, který tady hraje takového sebevědomého týpka, pohodáře, který háže slušné hlášky, a posouvá film o příčku výše. Aquapark, občas nějaká prdelka, hlavně ta AnnySophii Robbové stojí zato. Rozhodně to nebyla nuda a pěkně to ubíhá. ()

valasek.m

Neuvěřitelné překvapení. Skvělý Liam James a úžasná letní atmosféra, která z tohoto filmu přímo srší. Prostě velmi podařené drama, sice s jednoduchou zápletkou, ale to vůbec nevadí i proto si u tohoto snímu odpočinete. Ještě musím vyzdvuhnout famozního Sama Rockwella, kterému tato role skvěle sedla. ()

Prochy38

Rozhodně povedená záležitost na téma "jsem v pubertě a nenávidím svět". Jeden sympatický obličej vedle druhého, v čele s vynikajícím S. Rockwellem. Vtipné, pohodové, naprosto nenásilné. Možná z toho S. Carella pro nějakou fakt realitu, dělat menšího debila... Ale jinak super a víc takových... ()

LBsmoke

ten film v sobě má úžasnou jiskru.. je to lehká letní dramedie, ale funguje neskutečně.. asi kdybych nehodnotil hned po shlédnutí dal bych rozumné 4*, ale mám z toho takový ten filmový zážitek, že toho mám krásně rozechvělí plný hrudník.. a film mi příde stejně důležitý jako třeba little miss sunshine ()

TheKiw

Sam Rockwell je sám o sobě na 6 hvězd a už jenom kvůli němu stojí za to se na The Way Way Back podívat. Takovou hromadu bombovních hlášek nikde jinde nenajdete. ()

aLPaC

Trochu dva filmy v jednom. Scény odehrávající se ve vodním parku jsou neskutečně zábavné a srdečné, a to díky vynikajícímu Samu Rockwellovi (Sam Rockwell Rocks), kterého prostě musíte mít rádi, neskutečný pohodář dodávající hlavnímu protagonistovi tolik potřebný úsměv a sebevědomý. Mimo vodní park je to pak docela vyhrocené drama s gestapáckým Stevem Carellem, který to vybojované sebevědomí a úsměv zase sráží a bláznivými ženskými protagonistkami. Tedy až na AnnuSophii Robb, která je tradičně neskutečně kouzelná a když se usměje, udělali byste pro ni vše. Bohužel moc prostoru nemá. No a hlavní klučina je celkem sympaťák, obyčejnej , žádnej hezounek, na kterýho by holky hned letěli takže já prostě musím dát pět. PS. AnnuSophii začínám mít dost rád, a těším se na nové projekty. Je to takový typ mladé herečky, který v hollywoodu moc není, možná trochu Kristen Stewart. Kdybych si mohl vybrat nějakou selebritu na večeři a Scarlett Johansson a Riley Steele neměli čas, zvolil bych tuto okatou blondýnu, i když je o šest let mladší. ()

loliti

Zarasteného, vtipného a pohodového zabijaka klaunov by som chcela mať doma ! A bodaj by každý Duncan stretol svojho Owena, ktorý by mu pomohol vybudovať zdravé sebavedomie, tak velmi potrebné na prežitie v tomto choro povrchnom svete. A do filmu by som zaradila scénu, kde by mali Trent a Duncanova mama sex a ona by ho na stupnici od jeden do desať ohodnotila trojkou. ()

bobstock

Liam James skvěle zahrál depresivního kluka z čerstvě rozervané rodiny. Vážný služebně nejstarší Steve Carell jako otčím nebral nikomu z herců kolegů zbytečně vzduch a od Sama Rockwella by si zbytek států měl vzít příklad z konečně vtipného humoru. Atmosféra plynule dýchala do pohodové nálady a takhle se mi Amerika líbí zase o trochu víc. 70% ()

Sygauras odpad!

Podle zdejších komentářů, jsem čekala až do druhé třetiny filmu, na tu skvělou komedii o které tady všichni tak nadšeně píšou. Nějak jsem si musela splést film, protože tak nezáživnou "komedii" jsem už dlouho neviděla. Nedostavil se u mě ten samý efekt jako u většiny lidí, prostě proto, že mi nepřijde nic humorného na tupých dialozích, hádkách, vypruzenému plavčíkovi a ani na životem zlkamaném týnejdžrovi. V podstatě mě v tom filmu štvaly úplně všichni kdo tam hrál. A nevím teda který debil tohle nahrál na internet, ale tak 20% filmu bylo v angličtině (bez titulků) ()

Carmichaell

Úžasný film o zakřiknutém chlapci který získá nakonec sebedůvěru. Ze začátku mě to moc nechytlo ale jak se děj prohluboval tak sem nemohl odtrhnout oči od obrazovky. Samozdřejmě skvělé obsazení, AnnaSophia nádherná a především sympatická dívka a nesmíme zapomenout na herce bez kterého by to nebylo ono a to je Sam Rockwell. Prostě skvělý film. ()

Florfila

Upřímně říkám, že jsem se nudila. Obvykle mě tyhle filmy dost baví, ale tady to šlo všechno tak nějak kolem a kolem, až s vražedným odstupem a nezanechalo to ve mě prakticky nic... ()

Gore

Dost bodů navíc tomuto indie snímečku přidává Sam Rockwell a jeho postava Owena, a na druhou stranu ubírá ústřední postava Duncana, která mi přišla dost zabržděná a nesympatická. Jinak ničím jiným nevybočující prázdinový indie snímek, kterých vzniká v posledních letech mraky. ()

Greg25

Taková vzpomínková pohlednice z léta dávno minulého, kdy se stalo něco, co je čistě pro nás důležité, ve vnímání sama sebe. Nezapomenutelné prázdniny jsou lehounce nostalgické po časech, které dávno minuli, ale my je máme v srdci dál. Příjemný film na léto, kde optimistická nálada a Sam Rockwell (dle mého nejvíce nedoceněný herec současnosti) hrají prim. 80% ()

Illy

Jo, je to takovej ten úsměvnej sluníčkovej filmeček s výborným Rockwellem o rodinách (rozvrácených), pubertě a hledání sama sebe....bla bla . A i když se na to pohodově kouká.... já se prostě, hlavně zpočátku, dost nudil. Ale dejte to. ()

Klajnik

Ani sympatický Sam Rockwell a Anna Sophia Robb nezachrání film před slabým scénářem a ukrutně nesympatickým hlavním protagonistou. Většího kokota jsem na plátně dlouho neviděl. Vypadá jak čumící péro. Není ničím zajímavý a nic pořádného neumí. Nechci, aby to byl vůdce fotbalového družstva, ale když už mám na někoho koukat, měl bych se s ním dokázat ztotožnit/oblíbit si ho skrz nějaké jeho vlastnosti, či schopnosti. Krásným příkladem by mohl být Charlie z 'Charlieho Malá Tajemství' který není školním frajerem, ale měl své specifické vlastnosti, díky kterým mu šlo fandit. Nebyl to zkrátka totální looser jako Liam James. Nejhorší ale je, že takovej debil začne být obklopován skvělými lidmi a dokonce si najde krásnou holku (která za nim sama dolejzala). Tak vychtěné směřování chování postav, jenž by se ve skutečnosti chovali uplně jinak, jsem dlouho neviděl. Hlavně, aby se došlo k tomu vychtěnému 'feel-good' konci, který stál za prd jako většina dění. ()

IvcaSammet

Konečně role pro Sama Rockwella, která ukazuje jeho pravou tvář :) Oproti jeho ostatním rolím je tato úplně jiná a přitom je to právě ta povaha, kterou se Sam může v reálném světě pochválit. Ostatní herecké výkony taky skvělé, obzvlášť Liam James dokázal svou roli zahrát naprosto skvěle. Samotný příběh zahřeje u srdce a podívaná ve finále opravdu potěší. Nakonec ale přece jenom dávám čtyři hvězdičky za některé "ujeté" scény, které mi přišly zbytečně přehnané a vyumělkované. ()